شرایط سنی ثبت نام لاتاری

ثبت نام در لاتاری آمریکا یک فرصت بسیار عالی برای ورود به این کشور با بهترین شرایط و بدون دردسر است. به محض اینکه لاتاری را برنده شدید کافی است در جلسه مصاحبه شرکت کرده و در صورت تایید صلاحیت، ویزای ورود به این کشور را به دست بیاورید. ولی برای ثبت نام در برنامه لاتاری حتماً لازم است یکسری شرایط را در نظر بگیرید. برای مثال شرایط سنی ثبت نام لاتاری آمریکا یکی از مهمترین موضوعاتی است که قبل از اقدام برای شرکت در این برنامه باید به آن توجه داشته باشید. در این مطلب همراه باشید تا در مورد حداقل و حداکثر سن مجاز برای شرکت در ثبت نام لاتاری مطالبی را برای شما توضیح دهیم.

حداقل سن برای ثبت نام لاتاری

یکی از مهمترین شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا این است که فرد متقاضی حداقل مدرک دیپلم را داشته باشد و یا اگر سن او بالا است و به دلیل شرایط زندگی نتوانسته است مدرک دیپلم را به دست بیاورد بنابراین باید حتماً رزومه کاری خود که نشان می‌ دهد چند سال است در این حرفه فعالیت دارد را در جلسه مصاحبه ارائه نماید. از آنجایی که مهمترین شرط برای شرکت در این برنامه داشتن مدرک دیپلم است بنابراین حداقل سن برای ثبت نام لاتاری ۱۸ سال اعلام شده است چون در همه کشور‌ ها افرادی که ۱۸ سال هستند حتماً مدرک دیپلم را دریافت کرده‌ اند.

حداکثر سن برای ثبت نام لاتاری

درست است که برای شرکت در برنامه لاتاری شما حداقل باید ۱۸ سال داشته باشید ولی برای این برنامه بازه سنی حداکثری در نظر گرفته نشده است. افراد ۱۸ سال به بعد همگی می‌ توانند هر ساله با باز شدن سایت ثبت نام لاتاری شانس خود را امتحان کرده و در این برنامه شرکت کنند.

شرط ثبت نام در برنامه لاتاری برای افراد زیر ۱۸ سال

همانگونه که در قسمت قبل توضیح دادیم اگر افراد متقاضی برنامه لاتاری زیر ۱۸ سال باشند قانوناً نمی‌ توانند در این برنامه شرکت کنند. بنابراین آن‌ ها یا باید از طریق والدین خود وارد برنامه لاتاری شوند و یا یک قیم قانونی داشته باشند. به همین دلیل اغلب افرادی که دارای فرزند هستند شخصاً برای ثبت نام در لاتاری اقدام می‌ کنند چون می‌ دانند به راحتی می‌ توانند برنامه مهاجرت به آمریکای فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز تنظیم نمایند.

البته اگر شما بتوانید ثابت کنید که در زیر ۱۸ سال توانسته‌ اید مدرک دیپلم خود را به دست بیاورید باز هم می‌ توانید به عنوان یک متقاضی برنامه لاتاری با سن کمتر از ۱۸ سال به صورت مستقل برای ثبت نام در این برنامه اقدام کنید.

شرایط متقاضیان ۱۸ تا ۲۲ سال برای ثبت نام در لاتاری

همه افرادی که در سن ۱۸ سال به بعد هستند می‌ توانند به عنوان یک فرد مستقل برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا اقدام نمایند. اما افرادی که در بازه سنی ۱۸ تا ۲۲ سال قرار دارند شانس بیشتری را تجربه خواهند کرد. به عبارت دیگر شانس برنده شدن آن‌ ها دو برابر می‌ شود چون از یک سو می‌ توانند شخصاً به صورت مستقل در این برنامه شرکت کرده و منتظر اعلام نتیجه باشند و از سوی دیگر اگر والدین آن‌ ها نیز در برنامه لاتاری شرکت کرده و آن‌ ها این برنامه را برنده شوند می‌ توانند فرزندان خود که در سن ۱۸ تا ۲۲ سال هستند را نیز با خود به همراه داشته ببرند.

ثبت نام لاتاری

شرایط سنی ثبت نام لاتاری برای افراد متاهل

به طور کلی هیچ محدودیت سنی برای افراد متاهل جهت ثبت نام در برنامه لاتاری در نظر گرفته نشده است. افراد متاهل در صورتی که فرزندانی کمتر از ۲۱ سال داشته باشند می‌ توانند بعد از برنده شدن در لاتاری فرزندان خود را نیز با خود به همراه ببرند. البته لازم است این نکته را متذکر شویم که اگر شما فردی متاهل هستید و سن شما کمتر از ۲۱ سال است نمی‌ توانید از شرایط ویژه برای افراد زیر ۲۱ سال جهت مهاجرت همراه با والدین به کشور آمریکا استفاده کنید چون شما زندگی مستقلی را تشکیل داده‌ اید و اگر والدین شما در برنامه لاتاری برنده شوند نمی‌ توانند شما را همراه با خود به کشور آمریکا ببرند.

افراد متاهل می‌ توانند ثبت نام دوشانسه در لاتاری داشته باشند و به عبارتی شانس آن‌ ها برای برنده شدن برنامه لاتاری دو برابر افراد مجرد است چون این دسته از افراد یکبار آقا و یکبار خانم می‌ تواند به صورت مجزا برنامه لاتاری را ثبت نام کرده و هر کدام از آن‌ ها که در این برنامه برنده شدند می‌ توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز با خود به همراه داشته باشند.


اینجا بخوانید: مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

شرایط سنی برای ثبت نام فرزندان در برنامه لاتاری

در یک جمع‌ بندی کلی در مورد سن فرزندان در ثبت نام لاتاری دو نکته را به شما متذکر می‌ شویم:

  • اگر فرزندان شما زیر ۲۱ ساله باشند می‌ توانند تحت پوشش والدین خود در برنامه لاتاری شرکت کرده و اگر والدین برنده شدند می‌ توانند همراه با آن‌ ها به کشور آمریکا وارد شوند.
  • فرزندانی که بالای ۱۸ سال هستند در صورت دریافت مدرک دیپلم می‌ توانند شانس شرکت در برنامه لاتاری به صورت مستقل را نیز امتحان کرده و در واقع این دسته از افراد نیز ثبت نام دوشانسه را نیز می‌ توانند برای خود رقم بزنند. یعنی یک بار مستقیم و یک بار تحت پوشش والدین در این برنامه شرکت خواهند کرد.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید همه افرادی که بالای ۱۸ سال هستند می‌ توانند به صورت مستقل برای ثبت نام در لاتاری آمریکا شرکت کنند ولی برخی از افراد می‌ توانند از شانس دو برابر برخوردار شوند. برای مثال افرادی که در سن ۱۸ تا ۲۱ سال هستند می‌ توانند در کنار والدین شانسی را برای خود رقم بزنند و یا افراد متاهل ثبت نام دوشانسه را برای خود امتحان خواهند کرد. در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا حتی برای انجام کلیه مراحل ثبت نام لاتاری می‌ توانید با مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره نلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *