وقت مدیکال آمریکا

اگر به فکر مهاجرت به آمریکا هستید، برای دریافت ویزای آمریکا باید مراحلی را پشت سر بگذارید. یکی از این مراحل، دریافت تاییدیه‌های پزشکی است که نشان می‌دهد شما از نظر جسمی و روحی، دچار مشکلی نیستید. بنابراین شما باید وقت مدیکال آمریکا را دریافت کنید تا بتوانید تاییدیه‌ها را آماده کرده و در پرونده خود جهت دریافت ویزا قرار دهید. ما در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که چه کسانی حتماً باید وقت مدیکال و پزشکی آمریکا را دریافت نمایند و برای این منظور باید به چه صورت عمل کرد. پس اگر متقاضی ویزای آمریکا هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چه افرادی باید آزمایشات مدیکال آمریکا را انجام دهند؟

طبق قوانین کشور آمریکا، به طور کلی تمامی کسانی که متقاضی ویزای آمریکا هستند باید حتماً وقت مدیکال و پزشکی آمریکا را دریافت کنند، معاینات پزشکی را انجام دهند و در نهایت تاییدیه‌های پزشکی را دریافت نمایند.
حتی جالب است بدانید برندگان لاتاری نیز موظف به انجام آزمایشات مدیکال آمریکا هستند. زمانی که آزمایشات را انجام می‌دهید، نتیجه را باید در اختیار آفیسر اداره مهاجرت بگذارید تا وضعیت سلامت جسمی و روحی شما مورد بررسی قرار دهد.

 لازم به ذکر است که اگر متقاضیان ویزای آمریکا زیر ۱۵ سال باشند، در بین آزمایشاتی که باید انجام دهند، از انجام آزمایش قفسه سینه و آزمایش خون معاف می‌باشند و فقط باید بقیه تست‌ها و آزمایشات مدیکال شامل تست خون، تست سلامت روحی و واکسن‌ها را انجام دهند.

برای دریافت وقت مدیکال آمریکا چکار کنیم؟

متاسفانه به دلیل شرایط سیاسی که بین کشور آمریکا و ایران برقرار می‌باشد، سفارتخانه‌ای از این کشور در ایران وجود ندارد. همین موضوع محدودیتی را برای متقاضیان سفر به کشور آمریکا ایجاد می‌کند چون در این صورت جهت انجام مصاحبه و انجام آزمایشات مدیکال، باید به سراغ کشورهای همسایه بروند که مورد تایید آمریکا هستند. شما برای دریافت وقت مدیکال و پزشکی آمریکا می‌توانید به آنکارا در ترکیه، ایروان در ارمنستان و دبی در امارات مراجعه کنید. جلسه مصاحبه شما نیز در کشوری برگزار خواهد شد که شما آزمایشات مدیکال را در آنجا انجام داده‌اید. در نهایت اگر مورد تایید قرار گرفتید، باید برای دریافت ویزای آمریکا به همان کشور مصاحبه کننده مراجعه کنید تا پرونده شما بررسی شود.

لیست واکسن ‌های مورد نیاز برای مدیکال آمریکا

در انجام آزمایشات و تست‌های پزشکی آمریکا، یکی از موضوعات مهمی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، لیست واکسن‌هایی است که شما تزریق کرده‌اید. اگر برخی از واکسن‌ها در پرونده پزشکی شما وجود ندارد، موظف هستید قبل از ورود به کشور آمریکا، تزریق را انجام دهید. لیست واکسن‌هایی که در مدیکال آمریکا مورد بررسی قرار می‌گیرد به شرح زیر می‌باشد:

 • واکسن سرخک
 • واکسن آبله مرغان
 • واکسن اوریون
 • واکسن هپاتیت آ
 • واکسن هپاتیت ب
 • واکسن سیاه سرفه
 • واکسن فلج اطفال
 • واکسن آنفولانزای فصلی
 • واکسن آنفولانزای نوع B
 • واکسن پنوموکوک
 • واکسن مننگوکوک
 • واکسن دیفتری و کزاز
 • واکسن روتاویروس

چاوش مهاجر

عکسبرداری از قفسه سینه در مدیکال پزشکی

بعضی از افراد تصور می‌کنند که منظور از مدیکال آمریکا این است که فقط باید آزمایش خون انجام دهند ولی در این میان هم لیست واکسن‌های آن ها مورد بررسی قرار گیرد و هم با هدف بررسی ابتلا یا عدم ابتلای فرد متقاضی به بیماری سل، حتماً لازم است عکس رادیولوژی از قفسه سینه نیز تهیه گردد. شما برای عکسبرداری باید به کلینیک‌هایی مراجعه کنید که مورد تایید سفارتخانه کشور آمریکا می‌باشد. در غیر این صورت این عکس اعتباری نخواهد داشت. پس ابتدا کشور مصاحبه کننده را انتخاب کنید و سپس برای آزمایشات مدیکال آمریکا، تحت نظر کشور مصاحبه کننده عمل کنید.

آیا زنان باردار نیز باید وقت مدیکال آمریکا دریافت نمایند؟

طبق قوانین دولت آمریکا همه افراد موظف هستند تست‌هایی را برای دریافت ویزای آمریکا انجام دهند و خانم‌های باردار نیز مشمول همین قضیه می‌شوند. بنابراین انجام تمامی مراحل مدیکال و پزشکی آمریکا برای بانوان باردار نیز اجباری می‌باشد. اما از آنجایی که عکسبرداری رادیولوژی همراه با اشعه ایکس است و این اشعه برای جنین خطراتی را به همراه دارد، بنابراین خانم‌های باردار حتماً باید این موضوع را با پزشک معتمد سفارت در میان بگذارند تا در صورت امکان یا از انجام تست صرف نظر کنند و یا آن را به تعویق بیندازند.

دلایل رد شدن در آزمایشات مدیکال آمریکا

بارها این اتفاق افتاده است که حتی برندگان لاتاری نیز وقتی خوش‌بینانه برای دریافت ویزا اقدام کرده‌اند، در مرحله انجام آزمایشات مدیکال آمریکا با کمال تعجب رد شده‌اند. این موضوع به سه دلیل اتفاق می‌افتد:

 • متقاضی به بیماری‌های خطرناک و مسری همانند سفلیس، سل، جذام و یا موارد دیگر مبتلا است.
 • اگر ثابت شود که فرد متقاضی اعتیاد به مواد مخدر و یا الکل دارد، قطعاً درخواست او برای دریافت ویزای آمریکا رد خواهد شد.
 • در انجام آزمایشات مدیکال آمریکا بحث سلامت روحی نیز اهمیت دارد. پزشک معتمد تست‌هایی را انجام می‌دهد تا سلامت فرد را از نظر روانی بررسی کند. در صورت مبتلا بودن به بیماری‌های روانی و سابقه رفتارهای خشن، قطعاً درخواست او رد می‌شود.

در پایان

بهترین راهکار برای دریافت وقت مدیکال آمریکا این است که به موسسات مهاجرتی معتبر همانند چاوش مهاجر مراجعه کنید. در این صورت هم سریع‌تر مراحل مدیکال و پزشکی آمریکا انجام خواهد شد و هم در صورتی که مصاحبه را به خوبی انجام دادید، نیازی نیست مجدداً برای دریافت ویزا به کشور مصاحبه کننده بروید و هزینه و زمان زیادی را از دست بدهید. بلکه چاوش مهاجر از طریق پیکاپ ویزا، ویزای شما را دریافت خواهد کرد. از طریق تماس با این موسسه با مشاوران آن ارتباط برقرار نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *