بهترین شهر های انگلیس برای زندگی

اگر برای اولین بار است که می خواهید به انگلیس سفر کنید و یا هدفتان رفتن از شهری به شهر دیگر در این کشور است، جایی که برای سکونت خود انتخاب می کنید مستقیماً با آینده تحصیلی و شغلی شما در ارتباط خواهد بود به همین دلیل است که انجام تحقیقات برای انتخاب بهترین شهر های انگلیس برای زندگی اهمیت زیاد دارد. پس بدون آنکه بیشتر از این وقت تلف کنیم، به سراغ معرفی بهترین شهر های این کشور برای زندگی می رویم. لطفاً در این مقاله از وبسایت چاوش مهاجر همراه شوید.

معرفی بهترین شهر های انگلیس برای زندگی

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و یا ویزای توریستی انگلیس را دارید و یا در حال مهاجرت به انگلیس هستید حتماً لازم است که بهترین شهر های این کشور را بشناسید اما بستگی دارد که هدف شما از مهاجرت چه باشد. شهرهای انگلیس از نظر موقعیت های تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری، فرهنگی، گردشگری و… مثل هم نیستند و به طور کلی هم نمی توان گفت کدام شهر بهترین است. همچنین هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور دارای تفاوت هایی می باشد.

  • شهر بیرمنگام

بیرمنگام از بهترین شهر های انگلیس برای زندگی محسوب می شود و بعد از لندن، دومین شهر بزرگ این کشور شناخته شده است. در شهر بیرمنگام انگلیس، تنوع فرهنگی بسیاری را خواهید دید همچین کانال های آبی زیادی هم دارد که باعث زیبایی چند برابری شهر شده اند.

از مناطق خوب شهر بیرمنگام انگلیس می توانیم به محل های هاربون و ادباستون اشاره کنیم که نسبت به دیگر مناطق، دسترسی به امکانات بهتری دارند. مدرسه های سطح عالی، فروشگاه های خوب و دسترسی راحت به حمل و نقل عمومی، از مزایای زندگی در شهر بیرمنگام هستند.

  • شهر آکسفورد

آکسفورد قطعا در لیست بهترین شهر های انگلیس برای زندگی قرار دارد و یکی از شهرهای ایده آل برای مهاجران ایرانی هم هست. رفاه اقتصادی، امکانات تحصیلی و وجود دانشگاه ها و مدارس با کیفیت، تعادل میان کار و زندگی و… این شهر ها را جزء بهترین های انگلیس کرده اند.

شهر آکسفورد واقع شده در بخش غربی لندن است و نزدیک به شهر استراتفورد هم می باشد. بهترین محل های شهر معرفی شده، در بخش شمالی واقع شده اند و البته جزء مناطق گران قیمت هم هستند.

آکسفورد به دلیل داشتن دانشگاه آکسفورد، در میان دانشجویان ایرانی متقاضی اپلای محبوبیت زیادی دارد و این دانشگاه با ارائه بورسیه های تحصیلی، شرایط پذیرش را برای علاقه مندان هموار تر کرده است.

از دیگر مزایای شهر آکسفورد انگلیس که البته برای دانشجویان است، امکان کار دانشجویی در کنار تحصیل می باشد و حقوق مناسبی هم برای آن ها در نظر گرفته می شود.

  •  شهر لندن

لندن به عنوان پایتخت انگلیس، یکی دیگر از بهترین شهر های این کشور برای زندگی است. این شهر به دلیل موقعیت های سیاسی، تجاری، فرهنگی و تاریخی، قطب اقتصاد کشور محسوب می شود و می تواند برای مهاجران یک شهر با همه ویژگی های ایده آل باشد.

از نظر فرصت های شغلی، در لندن شغل های زیادی هستند مخصوصاً آنکه به نوآوری هایی در زمینه تکنولوژی دست یافته است. پس اگر فکر می کنید از پس هزینه های زندگی در یک شهر گران بر می آیید، زندگی در لندن بهترین گزینه برای شماست.

  • بریستول

بریستول از شهر های خوب انگلیس برای زندگی به شمار می رود. شهری با تاریخ غنی دریایی و فرهنگ انگلیسی و نزدیک به بسیاری از مناطق روستایی انگلیس. همچنین بریستول از سرسبز ترین شهرهای انگلیس هم هست و زندگی با کمترین آلودگی های شهری را به شما وعده می دهد.

  • کنت

اگر دوست دارید در شهری نزدیک به لندن اما با هزینه های زندگی کمتری اقامت داشته باشید، شهر کنت را برای زندگی به شما پیشنهاد می کنیم. این شهر در دو قدمی لندن قرار دارد و می توانید برای دانشگاه یا محل کار هر روز به لندن بروید و برگردید.

شهر کنت از دهکده های زیبایی تشکیل شده است و با یک خط آهن با لندن ارتباط دارد. همچنین امکاناتی مثل مدرسه های خوب، فروشگاه ها و رستوران های عالی در کنت قابل دسترسی هستند.

  • شهر منچستر

برای انتخاب از میان بهترین شهر های انگلیس، منچستر هم می تواند برای زندگی شما مناسب باشد. برج معروف بیتام که یکی از بلند ترین برج های کشور است، در منچستر واقع شده است و این شهر به اندازه ای مدرن است که لقب پایتخت شمال انگلیس را به خود گرفته است.

شهر منچستر در شمال انگلیس واقع شده است و از هر نظر کاری، تحصیلی، فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و جاذبه های گردشگری، جزء بهترین های کشور می باشد.

  •  شهر کمبریج

شهر کمبریج انگلیس پیشرفت های زیادی در حوزه های گردشگری، داروسازی و فناوری داشته است به همین دلیل نرخ بیکاری در این شهر پایین است و می تواند برای ورود به کار شهری مناسب باشد.

همچنین کمبریج را می توانیم در لیست بهترین شهر های انگلیس برای تحصیل هم قرار دهیم و دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است.

علاوه بر این ها، شرکت های بزرگ فناوری همچون مایکروسافت و هواوی، کمبریج را به قطب هوش مصنوعی جهان تبدیل کرده اند و به همین خاطر، رشته های آی تی و هوش مصنوعی جزء بهترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی و همچنین مهاجرت کاری به این کشور هستند.


اینجا بخوانید: بررسی بهترین روش های مهاجرت به انگلیس

مشاوره مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت کردن به هر یک از کشورهای اروپایی همچون انگلیس نیاز است که اطلاعات زیادی در خصوص شرایط دریافت ویزا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های انگلیس و دیگر موارد داشته باشید. اگر تصمیم شما برای مهاجرت کردن به انگلیس یا سایر کشورها قطعی است، می توانید برای اخذ ویزای خود به تیم چاوش مهاجر اعتماد کنید. لطفاً برای برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل بفرمایید.

 

سوالات متداول

بهترین شهر های انگلیس برای زندگی کدام ها هستند؟

از بهترین شهر های انگلیس برای زندگی می توانیم به لندن، کمبریج، آکسفورد، منچستر و… اشاره کنیم که داخل این مطلب توضیح داده ایم.

گران ترین شهر های انگلیس کدام ها هستند؟

لندن به‌ عنوان گران ‌ترین شهر انگلیس شناخته می شود.

زندگی در کدام شهر های انگلیس هزینه های پایین تری دارد؟

اگر به دنبال زندگی در ارزان ترین شهرهای انگلیس هستید، شهر های ابردین، نیوکاسل، ناتینگام، بیرمنگام، ادینبرگ، کاردیف و… می توانند مناسب شما باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *