بهترین شهر های آمریکا برای زندگی

آمریکا، کشوری است که نه تنها ایرانی ها بلکه بسیاری دیگر از مردم کشورهای جهان هم تمایل به مهاجرت و زندگی در این کشور را دارند. متقاضیان مهاجرت به آمریکا معمولاً سؤال می کنند که بهترین شهر های آمریکا برای زندگی، کدام شهر ها هستند و کدام شهر از لحاظ تحصیل، بازار کار، سیستم بهداشتی و… مناسب آن هاست. مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ادامه این مطلب می خواهد چند شهر از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی را معرفی کند. لطفاً مطلب را تا انتها دنبال کنید.

شهر پورتلند اروگان، بهترین شهر آمریکا برای زندگی

برای زندگی در آمریکا، می توانید شهر پورتلند در شمال غربی آمریکا و در ایالت اورگان را نیز انتخاب کنید. این شهر، پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ایالت اورگان محسوب می شود.

بندر پورتلند از بزرگ ‌ترین بنادر تجاری در آمریکاست و بزرگ ترین حمل کننده گندم در آمریکا و دومین بندر بزرگ حمل کننده گندم در جهان است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، در صنایع دریایی، فولاد و صنایع سنگین دیگر، رونق خوبی دارد در حوزه تکنولوژی هم پیشرو است.

هزینه‌ های زندگی در پورتلند نسبتاً مناسب است اما خیلی هم ارزان نیست. هزینه ماهانه اجاره خانه در این شهر حدود 1200 دلار است و هزینه ماهانه خورد و خوراک به ازای هر یک نفر نزدیک به 450 دلار می باشد.

شهر دنور کلرادو از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی 

دومین معرفی از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی را به شهر دنور کلرادو اختصاص می دهیم این شهر به دلیل قرار گیری در کنار کوه های راکی، خوش آب و هواست. مردم شهر به تحصیلات دانشگاهی اهمیت زیادی می دهند به طوری که حدود 46 درصد مردم دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

وضعیت کار در دنور به لطف حضور چندین شرکت بین المللی و بزرگ همچون خطوط هوایی یونایتد، شرکت معدن نیومونت (دومین تولید کننده طلا در آمریکای شمالی) و خطوط هوایی کنتیننتال، مناسب است. همچنین این شهر به دلیل نزدیکی به کوه های غنی از مواد معدنی، شرکت های معدن و انرژی زیادی دارد.

هزینه زندگی در دنور از زندگی در آستین تگزاس کمی بیشتر است به طوری که اجاره خانه یک خوابه در این شهر حدود 1650 دلار در ماه و هزینه ماهانه خرید مواد غذایی برای هر یک نفر نیز حدود 370 دلار در ماه است.

شهر واشنگتن از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی 

واشنگتن واقع شده در منطقه خودمختار کلمبیاست و جزو هیچ کدام از 50 ایالت آمریکا نیست. این شهر، دارای آب و هوای معتدلی است و فعالیت های تفریحی و فرهنگی زیادی را برای شهروندان خود دارد.

از معایب زندگی در واشنگتن آمریکا می توانیم به ترافیک سنگین و هزینه نسبتاً بالای زندگی و مسکن اشاره کنیم. اجاره خانه در این شهر ماهانه حدود 1300 دلار و هزینه مواد غذایی یک نفر به صورت ماهانه حدود 450 دلار تخمین زده می شود.

شهر سیاتل، امن ترین شهر آمریکا

اگر به دنبال بهترین شهر های آمریکا برای زندگی هستید، شهر سیاتل را هم می توانید انتخاب کنید. این شهر میان کوه و دریا قرار دارد و طبیعت آن زیباست. جنگل های همیشه سبز سیاتل، این شهر را تبدیل به شهر زمرد کرده است.

علاوه بر این ها، آمار جرم و جنایت در شهر سیاتل بسیار کم است و از نظر امنیت می تواند بهترین شهر باشد. اقتصاد سیاتل ترکیبی از شرکت ‌های صنعتی قدیمی، تجارت بین الملل، شرکت‌ های فناوری و اینترنتی، شرکت ‌های خدماتی، شرکت ‌های طراحی و… می باشد و وضعیت بازار کار مساعدی هم دارد. همچنین، دفتر اصلی شرکت‌ های کامپیوتری مایکروسافت و آمازون، اولین کافه و دفتر مرکزی استارباکس و دفتر اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ در این شهر واقع شده اند.

هزینه زندگی در سیاتل برای مواد غذایی حدود 400 دلار ماهانه و برای اجاره خانه نیز حدود 1350 دلار در ماه است.

شهر سن خوزه کالیفرنیا از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی 

شهر سن خوزه کالیفرنیا از نظر سطح و کیفیت زندگی، رتبه 14 را دارد. نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 3 درصد است که به نسبت دیگر شهرها بسیار عالی محسوب می شود. شهر سن خوزه کالیفرنیا، بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر در شمال ایالت کالیفرنیاست و نزدیک به 40 درصد جمعیت هم از مهاجرین هستند.

شرکت‌ های بزرگی مثل اپل، آمازون، پی پل، ای بی، اریکسون، هیتاچی، سامسونگ و… در شهر سن خوزه کالیفرنیا واقع شده اند و فرصت های شغلی بسیاری را فراهم ساخته اند.

درباره هزینه های زندگی در شهر سن خوزه کالیفرنیا هم باید گفت که از شهر های گران محسوب می شود اما به دلیل نرخ بیکاری پایین و حقوق های نسبتاً بالا، بهترین شهر برای کار و زندگی در آمریکا به شمار می رود.

شهر سان‌‌‌‌ فرانسیسکو کالیفرنیا با کیفیت بالای زندگی در آمریکا

سان‌‌‌‌ فرانسیسکو کالیفرنیا یک شهر شلوغ با هزینه های زندگی بالاست اما به دلیل داشتن سیستم حمل و نقل عمومی عالی، آب و هوای متعادل، رستوران های لوکس و همچنین داشتن 20 دانشگاه درجه یک و معتبر جهانی، می تواند بهترین شهر انتخابی برای مهاجرت به آمریکا باشد.

نرخ بیکاری در سان ‌فرانسیسکو حدود 2 درصد است و به همین دلیل بهترین شهر آمریکا برای کار کردن است. بازار کار رشته های پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت مالی و مدیریت مارکتنیگ در این شهر، وضعیت خوبی دارد.

هزینه زندگی در سان ‌فرانسیسکو نیز کمی بالاست. به طوری که متوسط اجاره خانه یک خوابه در این شهر حدود 3500 دلار در ماه است و برای تأمین مواد غذایی یک نفر نیز ماهانه حدود 600 دلار نیاز است.

شهر آستین تگزاس آمریکا برای زندگی

آستین تگزاس را به عنوان پایتخت موسیفی زنده در جهان می شناسند و جزء  بهترین شهر ها برای کار و زندگی در آمریکاست. آب و هوای تمیز، عدم پرداخت مالیات بر درآمد، نرخ بیکاری کمتر از حد میانگین و… این شهر را تبدیل به بهترین کرده است.

همچنین شهر آستین دارای دانشگاه های پیشرفته و معتبری است مخصوصاً در رشته های کامپیوتری و داروسازی، پیشرو است.

از نظر هزینه زندگی هم باید گفت که یکی از شهر های با هزینه زندگی مناسب در آمریکاست. اجاره خانه یک خوابه در این شهر به طور متوسط 1200 دلار در ماه است و هزینه خرید مواد غذایی هم حدود 350 دلار در ماه می شود. در شهر آستین تگزاس، بلیط یک طرفه حمل و نقل شهری حدود 1.25 دلار و برای رفت و برگشت حدود 2.5 دلار است

شهر بوستون، ماساچوست از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی 

به عنوان آخرین معرفی از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی، شهر بوستون در ماساچوست را معرفی می کنیم. این شهر از نظر موقعیت های اجتماعی، تاریخی، سیاسی و فرهنگی جزء بهترین ها محسوب می شود. اگر زندگی آرام در شهری کوچک اما مدرن می خواهید، بوستون را به شما پیشنهاد می دهیم.

بوستون، میزبان بسیاری از بهترین دانشگاه های آمریکا و جهان هم هست و فرصتی ایده آل برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشجویان سخت کوش می باشد. بوستون سالانه حدود 400 هزار دانش آموز و دانشجو دارد که به اقتصاد کشور کمک می کنند.

علاوه بر آن، این شهر در صنایع تحقیق و توسعه فن‌ آوری پیشرفته، گردشگری، پزشکی، آموزش، ماهیگیری و فرآوری مواد غذایی نیز در وضعیت خوبی قرار دارد.

در خصوص هزینه زندگی در بوستون هم باید بدانید که زندگی در این شهر هزینه های نسبتاً مناسبی دارد. اجاره یک خانه دو خوابه در شهر ماهانه حدود 1450 دلار هزینه دارد و هزینه مواد غذایی ماهانه یک نفر هم در حدود 450 دلار می باشد.


اینجا بخوانید: بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل

مشاوره مهاجرت به آمریکا

آمریکا کشور بزرگی است و شهر های زیادی هم دارد به همین دلیل شما در انتخاب بهترین شهر این کشور برای زندگی خود باید بررسی های بیشتری انجام دهید. اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، می توانید برای مشاوره شدن در زمینه هایی همچون انتخاب بهترین شهر برای زندگی، انواع ویزا های آمریکا نظیر دریافت ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت ویزای توریستی آمریکا، ثبت نام لاتاری ، بهترین دانشگاه ها و شرایط اپلای و… با کارشناسان شرکت مهاجرتی چاوش مهاجر تماس حاصل بفرمایید.

سوالات متداول

ارزان ترین شهر های آمریکا برای زندگی کدام شهرها هستند؟

شهر هانتس ویل در ایالات آلاباما، شهر فورت وین در ایالت ایندیانا، شهر هیکری در ایالت کارولینای شرقی و… جزء شهر های با هزینه زندگی مناسب در آمریکا هستند.

هزینه های زندگی در آمریکا چگونه است؟

هزینه های زندگی در شهر های مختلف آمریکا تفاوت دارد اما به طور میانگین حدود 300 دلار در ماه برای تأمین مواد غذایی یک نفر و حدود 1200 دلار در ماه هم برای اجاره ماهانه خانه یک خوابه نیاز است.

گران ترین شهرهای آمریکا کدام شهر ها هستند؟

شهر های نیویورک، سانفرانسیسکو، بوستون، واشنگتن دی سی و… جزء شهر های لاکچری و با هزینه های زندگی بالا در آمریکا محسوب می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *