بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل

آمریکا از کشور های ایده آل برای ادامه تحصیل محسوب می شود و دانشجویان با استعداد بسیاری از هر گوشه دنیا، تمایل به تحصیل در آمریکا و پذیرش در دانشگاه های برتر این کشور دارند. ادامه تحصیل در آمریکا علاوه بر آنکه فرصت دست یابی به بهترین سیستم آموزشی دنیا را فراهم می کند، باعث رشد فردی و شغلی هم می شود. صد ها دانشگاه پیشرو در شهر های مختلف این کشور، برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه می کنند و شما هم می توانید از دانشجویان یکی از این دانشگاه ها باشید. در این مطلب از وبسایت چاوش مهاجر می خواهیم بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل را معرفی کنیم. از شما علاقه مندان به اپلای در دانشگاه های آمریکا دعوت می کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تحصیل در آمریکا و فاکتور های انتخاب بهترین شهر دانشجویی

بسیاری از دانشجویان ایرانی که متقاضی اپلای در دانشگاه های برتر دنیا هستند، تمایل دارند که در دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرند. در این کشور، منابع تحقیقاتی بسیار پیشرفته و بروز هستند و همه دانشگاه ها مجهز به برترین کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می باشند.

دانشگاه ‌هایی همچون هاروارد، استنفورد، MIT ، برکلی کالیفرنیا، کلمبیا، کالیفرنیا لس آنجلس، پنسیلوانیا، پرینستون و کرنل جزء برترین دانشگاه های این کشور محسوب می شوند که دارای برنامه های تحصیلی مختلفی هستند.

شما برای انتخاب بهترین شهر آمریکا جهت ادامه تحصیل خود، باید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیرید، مواردی همچون شهریه دانشگاه ها، هزینه های زندگی، نرخ اشتغال و فرصت های شغلی در شهرهای مختلف، امنیت و امکانات شهر و… که همگی مهم هستند.

فاکتور های مهم برای انتخاب بهترین شهر دانشجویی آمریکا می تواند برای هر فردی متفاوت باشد، اما اکثر دانشجویان به دنبال شهری هستند که هزینه های زندگی مقرون به صرفه داشته باشد و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند نیز دارای رتبه خوبی در جهان باشد.

معرفی بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل

با در نظر گرفتن توضیحات بخش قبلی، در ادامه می خواهیم بهترین شهر های آمریکا برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم:

  • بوستون از بهترین شهر های آمریکا برای مهاجرت تحصیلی

اولین شهر از آمریکا که میان دانشجویان بین المللی محبوب است، شهر بوستون می باشد. دانشگاه های برتر هاروارد و ام آی تی که شهرت جهانی دارند، در این شهر واقع شده اند و اگر خواهان اپلای در رشته های مهندسی هستید، دانشگاه MIT بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

علاوه بر دانشگاه های هاروارد و ام آی تی، دانشگاه های دیگری همچون دانشگاه بوستون، دانشگاه تافتس، کالج بوستون، دانشگاه نورث ایسترن و دانشگاه برندایس نیز در شهر بوستون واقع شده اند که از نظر اعتبار و سطح علمی جزو 500 دانشگاه برتر آمریکا محسوب می شوند.

شهر بوستون به عنوان یکی از شهر های بزرگ دانشجویی در آمریکا، هزینه های زندگی و تحصیل نسبتاً بالایی دارد و احتمالاً در کنار تحصیل خود، کار دانشجویی هم خواهید داشت. البته دانشگاه های این شهر، بورسیه ها و وام های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند که اگر شرایط را داشته باشید، می توانید از این تسهیلات بهره مند شوید.

  •  شهر سن دیگو از بهترین شهر های آمریکا برای ادامه تحصیل

بسیاری از دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر آمریکا در شهر سن دیگو قرار دارند و این شهر حدود 70 هزار دانشجوی بین المللی را در رشته ها و برنامه های تحصیلی مختلف، تربیت می کند. پایین بودن نرخ جرم و جنایت، آب و هوای خوب، هزینه مناسب اجاره و خرید مسکن، فرصت های شغلی متنوع و امنیت بالا از دلایلی هستند که شهر سن دیگو را گزینه ای مناسب برای مهاجرت تحصیلی کرده اند.

مضاف بر این ها، بسیاری از شرکت های برتر جهانی مثل Apple، T-Mobile، Viasat، Compass و… در این شهر قرار دارند. شهر سن دیگو با لس آنجلس هم فاصله زیادی ندارد و با 2 ساعت رانندگی می توانید به لس آنجلس هم رفت و آمد داشته باشید.

درباره هزینه های زندگی و تحصیل در شهر سن دیگو هم باید گفت که میانگین اجاره ماهانه خانه دانشجویی در این شهر حدود 1600 دلار و میانگین هزینه اقلام غذایی هم 290 دلار می باشد.

  •  نیویورک از بهترین شهر های آمریکا برای مهاجرت تحصیلی

نیویورک هم یکی از شهر های دانشجویی در آمریکا محسوب می شود و دانشگاه هایی همچون دانشگاه کرنل با رتبه 14 در دنیا، دانشگاه کلمبیا با رتبه ۱۸، دانشگاه نیویورک با رتبه ۳۹ و بعضی دیگر از دانشگاه های معتبر در این شهر واقع شده اند.

نیویورک از نظر فرصت های شغلی هم می تواند انتخاب مناسبی باشد و آینده شغلی روشنی در انتظار فارغ التحصیلان دانشگاه های این شهر است. شهر نیویورک، برای ادامه تحصیل در رشته‌ های هنر نیز از بهترین انتخاب ها محسوب می شود.

در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در نیویورک هم بهتر است بدانید مانند دیگر شهر های آمریکا، هزینه های زندگی در این شهر بالاست و دانشجویان به طور میانگین ماهانه باید 1900 دلار داشته باشند تا از پس هزینه اجاره خانه و هزینه مواد غذایی برآیند.

  • شیکاگو از بهترین شهر های آمریکا برای ادامه تحصیل

شیکاگو، سومین شهر بزرگ در آمریکاست و دانشگاه های معروفی را هم در خود جای داده است. دو دانشگاه شیکاگو و دانشگاه نورث وسترن، از محبوب ترین مقاصد این شهر برای دانشجویان بین المللی هستند مخصوصا آنکه انواع بورسیه های تحصیلی را هم به دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

شیکاگو به دلیل آنکه میزبان دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف است، فرصت تجربه کردن تفاوت های فرهنگی و اجتماعی مختلف را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این ها، دانشجویان این شهر از امکانات و تخقیقاتی هم بهره مند می شوند.

زندگی دانشجویی در شیکاگو مثل شهر بوستون، ارزان نیست و دانشجویان حداقل باید ماهی 1800 دلار برای گذراندن امور دانشجویی و زندگی خود داشته باشند. البته همانطور که گفته شد، دانشگاه های این شهر کمک هزینه ‌های تحصیلی و زندگی را به دانشجویان خود ارائه می کنند.

  •   لس آنجلس از برترین شهر های آمریکا برای مهاجرت تحصیلی

لس آنجلس هم در لیست بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل قرار دارد چرا که دارای چندین دانشگاه برتر همچون مؤسسه فناوری کالیفرنیا، کلتک، دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و… می باشد.

شهر لس آنجلس جزء شهر های مهاجر پذیر آمریکا محسوب می شود و به همین خاطر تنوع نژادی و فرهنگی بالایی در این شهر مشاهده می شود. در مورد هزینه های زندگی در لس آنجلس نیز باید بگوییم که گران تر از شهر شیکاگو است و دانشجویان باید ماهانه حدود 1700 دلار برای اجاره ماهانه خانه و حدود 400 دلار را هم برای مواد غذایی داشته باشند.

  •    پیتسبرگ از بهترین شهر های آمریکا برای مهاجرت تحصیلی

پیتسبرگ یکی از شهر های شمال شرقی ایالت پنسیلوانیا است که به عنوان یک شهر مهاجر پذیر نیز شناخته می شود. حدود 20 درصد از دانشجویان دانشگاه های پیتسبرگ از دانشجویان خارجی هستند و از نظر رتبه بندی، این شهر رتبه 68 را در میان بهترین شهر های دانشجویی دنیا از آن خود کرده است.

دو دانشگاه‌ پیتسبورگ با رتبه 1402 و دانشگاه کارنگی ملون با رتبه‌ 27، از گزینه هایی هستند که شما می توانید برای اپلای انتخاب کنید.

شهر پیتسبرگ از نظر هزینه های زندگی به نسبت دیگر شهرهایی که معرفی کردیم، ارزان تر است به طوری که اجاره ماهانه یک خانه دانشجویی در این شهر حدود 900 دلار می باشد. علاوه بر آن، دانشجویان دانشگاه های این شهر می توانند از بورسیه و فاند های مختلف هم استفاده کنند.


اینجا بخوانید: بررسی بهترین روش های مهاجرت به آمریکا

در پایان

لیستی از بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل را در این مطلب به شما معرفی کردیم تا برای مهاجرت به این کشور بتوانید بهترین شهر را انتخاب کنید. اگر برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا نیازمند مشاوره و راهنمایی در زمینه های دریافت ویزای تحصیلی، نگارش رزومه، نگارش انگیزه نامه و توصیه نامه هستید، کارشناسان مجموعه مهاجرتی چاوش مهاجر در خدمت شما هستند. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *