بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

یکی از موضوعاتی که امروزه دغدغه بسیاری از افراد به‌ خصوص جوانان در ایران شده‌ است، مهاجرت به کشور های گوناگون دنیا می ‌باشد. با توجه به مشکلات حال حاضر در کشور، بسیاری از افراد با مقاصد گوناگونی قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند تا بتوانند از امکانات رفاهی آن کشور استفاده کرده و زندگی در سطح کیفیت بالا تری داشته باشند. هدف از مهاجرت ایرانیان به کشور های مختلف، بر اساس تحصیل، کار، زندگی، سرمایه‌ گذاری و غیره متفاوت بوده و همچنین با توجه به این اهداف، کشور های مشخصی را به‌ عنوان مقصد انتخاب می‌ کنند.

در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان پرداخته و هر کدام را براساس اهداف گوناگون بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان در سال ۲۰۲۳

عوامل بسیار متعددی  وجود دارند که سبب می ‌شوند بسیاری از شهروندان ایرانی کشور های دیگری را برای تحصیل در خارج از ایران انتخاب کنند. از جمله مواردی که دانشجویان ایرانی در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور به آن ها توجه می‌ کنند می‌ توان به هزینه‌ های زندگی در کشور مورد نظر، هزینه‌ دانشگاه، نوع زبان، رتبه‌ بندی دانشگاه، چگونگی دسترسی به ویزا و همچنین امکان فرصت‌ های شغلی اشاره کرد. یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب کشور مورد نظر جهت تحصیل این است که اگر قصد بازگشت به کشور خود پس‌ از فارغ‌ التحصیلی را دارید، باید مطمئن شوید که مدرک شما در ایران دارای اعتبار بوده و به رسمیت شناخته می شود.

از جمله کشور هایی که امروزه دانشجویان ایرانی آن ها را به‌ عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می ‌کنند می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کشور کانادا

کشور کانادا به دلیل فرصت‌ های تحقیقاتی بسیار فراوان برای محصلان خارجی و همچنین امکانات گوناگون مهاجرت، به‌ عنوان کشور فرصت‌ ها برای مهاجران شناخته می‌ شود. زیرا شانس اقامت به خصوص اقامت دائم در این کشور پس‌ از اتمام دوره تحصیلی برای دانشجویان ایرانی بسیار بالا بوده و می ‌توانند در این کشور پس‌ از فارغ التحصیلی، مشغول به کار شوند. همچنین کیفیت آموزش و زندگی و استاندارد های تحصیلی در این کشور بسیار بالا بوده و جزء جامعه‌ های چند فرهنگی محسوب می ‌شود.


اینجا بخوانید: مهاجرت تحصیلی کانادا

  • کشور انگلستان

کشور انگلستان نیز جامعه ‌ای چند فرهنگی بوده و دارای دانشگاه‌ های بسیار برتر و یکی از برترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌ المللی به‌ خصوص برای دانشجویان ایرانی است. با توجه به جمعیت بسیار زیاد ایرانیان در این کشور، انگلستان می ‌تواند مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان ایرانی و فارسی‌ زبان بوده و می ‌توانند با تحصیل در دانشگاه‌ های آن به بالا ترین رتبه ها دسترسی پیدا کرده و فرصت‌ های بسیار مناسبی را برای آینده خود به ارمغان آورند.


اینجا بخوانید: مهاجرت تحصیلی انگلیس

  • کشور آلمان

آلمان به دلیل سطح کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی خود در میان کشور های مقاصد مهاجرتی شناخته‌ شده و مزایای بسیار زیادی برای تحصیل دانشجویان ایرانی خواهد داشت. یکی از این مزایا وجود برنامه‌ های رایگان در مقاطع کارشناسی در دانشگاه‌ های دولتی این کشور برای مهاجران بین‌المللی است. یکی دیگر از نکات مهم برای تحصیل در این کشور این است که در دانشگاه‌ های آلمان به‌ خصوص در مقاطع کارشناسی، تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس شده و حتماً باید برای تحصیل در این کشور بر زبان آلمانی مسلط باشید. اما در کشور آلمان نیز مانند کشور انگلستان، ایرانیان بسیار زیادی وجود داشته و شما می‌ توانید در حین تحصیل با جامعه ایرانی نیز ارتباط برقرار نمایید.

  • کشور ترکیه

کشور ترکیه همسایه ایران بوده و از لحاظ فرهنگی بسیار شبیه به فرهنگ ایرانیان است. همچنین سفر به این کشور برای مقاصد گوناگون نیازی به دریافت ویزا نداشته و هزینه‌ های تحصیل و اقامت دائم در ترکیه نسبت‌ به سایر کشور ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است. نزدیکی بسیار زیاد این کشور به ایران، هزینه‌ های بسیار کم جهت زندگی، تحصیل و کار و همچنین نزدیکی فرهنگ آن به کشور ایران از جمله مزایایی است که دانشجویان ایرانی می ‌توانند برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کرده، علاوه‌ بر استفاده از بهترین دانشگاه‌ های آن، از جاذبه‌ های طبیعی این کشور نیز استفاده کنند.

  • کشور امارات

یکی دیگر از کشور هایی که دانشجویان ایرانی در سال‌ های اخیر برای ادامه تحصیل به آن مهاجرت می‌ کنند، کشور امارات است. زیرا در این کشور دانشگاه‌ های اماراتی دارای پل ارتباطی با کشور هایی چون انگلیس، استرالیا و آمریکا بوده و کسانی که در دانشگاه‌ های کشور امارات تحصیل می‌ کنند، می‌ توانند پس‌ از ۲ سال، تحصیل خود را در این کشور ها ادامه دهند. همچنین این کشور بسیار نزدیک و خلیج‌ فارس است و رفت‌ و آمد برای شهروندان ایرانی را بسیار راحت‌ تر می ‌کند.

از جمله دیگر مقاصدی که ایرانیان برای تحصیل به این کشور ها مهاجرت می ‌کنند می ‌توان به کشور ایتالیا، آمریکا، چین و استرالیا اشاره کرد.


اینجا بخوانید: گران ترین و ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت

بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان در سال ۲۰۲۳

از جمله بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری ایرانیان در سال ۲۰۲۳ می توان موارد زیر را نام برد:

  • کشور اسپانیا

یکی از مهم‌ ترین دلایلی که کشور اسپانیا برای مهاجرت ایرانیان بسیار مورد توجه واقع شده‌ است، فراهم آوردن شرایط اخذ اقامت از طریق منابع مالی و سرمایه‌ گذاری است. یکی از شرایط سرمایه‌ گذاری جهت کسب اقامت در کشور اسپانیا، خرید خانه معادل هزینه مشخص و دریافت اقامت اسپانیا است که با عنوان ویزای طلایی اسپانیا شناخته می ‌شود. همچنین اگر ایرانیانی که دارای منابع مالی بسیار بالایی هستند، می ‌توانند با اثبات منابع مالی خود از طریق برنامه حمایتی اسپانیا ساکن این کشور شده و اقامت استرالیا را دریافت نمایند.

  • کشور آلمان

کشور آلمان جهت اخذ اقامت مهاجران، مقررات بسیار آسانی را وضع کرده و از طریق کار و همچنین اقامت شغلی می ‌توانید ویزای کار در آلمان را دریافت کرده و در این کشور مشغول به فعالیت شوید. به‌ عنوان مثال اگر ایرانیان بتوانند ۴ سال در کشور آلمان کار کرده و ویزای کاری خود را تمدید کنند، در پایان سال پنجم می ‌توانند برای اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند.

  • کشور کانادا

این کشور یکی از پذیرنده ترین کشور های جهان محسوب شده و شانس این را به مهاجران می‌دهد که از طریق برنامه‌ های کاری، سرمایه‌ گذاری، تحصیل، گردشی و غیره بتوانند به کانادا مهاجرت کرده و اقدام به دریافت اقامت دائم کنند. یکی از راه‌ های ورود به کانادا و دریافت اقامت قانونی در این کشور دریافت ویزای کارآفرینی کانادا جهت ایده‌ های بدیع و خلاقانه می ‌باشد.

از دیگر کشور های سرمایه‌ گذاری نیز می ‌توان به کشور های پرتغال، اتریش و همچنین استرالیا اشاره کرد.

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده ایرانیان در سال ۲۰۲۳

برای انتخاب کشور مقصد به‌ عنوان مهاجرت خانوادگی، باید تمامی جوانب آن کشور مانند سطح کیفیت آموزشی، اقتصاد، رفاه، نوع زبان و همچنین سطح بهداشت را در نظر بگیرید. از جمله کشور هایی که بسیاری از ایرانیان امروزه آن ها را برای مهاجرت خانوادگی انتخاب می ‌کنند می‌توان به استرالیا، سوئد، کانادا، آلمان، نیوزلند، نروژ، سوئیس، فنلاند و دانمارک اشاره کرد.

بهترین کشور برای کار ایرانیان در سال ۲۰۲۳

مناسب ترین کشور ها برای کار ایرانیان در سال ۲۰۲۳ عبارت است از:

  • کشور استرالیا

استرالیا به دلیل گویش مردم خود به زبان انگلیسی و همچنین توسعه‌ یافتگی خود، به‌ عنوان یکی از کشور های بسیار مهاجر پذیر شناخته‌ شده و همچنین به‌ علت جذب نیروی کار ماهر و نیمه ماهر بسیار مورد توجه ایرانیان جهت مهاجرت قرار گرفته است. این کشور دارای سیستم درخواست ویزای آنلاین نیز بوده و همچنین افراد می ‌توانند برای کار، سرمایه‌ گذاری، کار آفرینی و همچنین تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.

از جمله نکات مهم برای دریافت ویزای نیوزیلند از طریق کار، این است که باید دارای یک تخصص و سابقه کار بوده و سن زیر ۵۰ سال داشته و همچنین مدرک زبان با نمره مناسبی را کسب نمایید.

  • کشور آلمان

بسیاری از شهروندان ایرانی جهت کار و یا سرمایه‌ گذاری اقدام به اخذ ویزای کاری آلمان کرده و با توجه به تخصص خود و فراهم کردن شرایط لازم، اقدام به اخذ اقامت آلمان می‌ کنند. این کشور پس‌ از احراز صلاحیت متقاضی کار، ویزای کاریابی شش‌ ماهه را برای مهاجران ایرانی صادر کرده تا برای جستجوی کار در این کشور به آلمان سفر کنند و در صورت موفقیت در یافتن کار، ویزای کار آلمان را دریافت می ‌کنند. همچنین همانطور که گفته شد، با ۴ سال کار در آلمان نیز می ‌توانید ویزای خود را تمدید کرده و در آخر سال پنجم اقامت دائم آلمان را کسب نمایید.

از دیگر کشور های مهاجرتی برای کار می‌ توان به کشور کانادا، اسپانیا، عمان، نیوزلند و نروژ اشاره کرد.

تمامی مطالب ارائه‌ شده در این مقاله، بر اساس آمار های گرفته شده از بیشترین مهاجرت ایرانیان به کشور های خارجی برای مقاصد گوناگون در سال ۲۰۲۳ بوده و افراد بر اساس نیاز های خود و همچنین دلایل مختلف به کشور های گوناگون سفر کرده و قصد اقامت موقت و یا دائم در این کشور ها را خواهند داشت.

با توجه به مطالب ارائه شده، شما نیز می ‌توانید با توجه به اهداف خود، هر یک از کشور های نام‌ برده شده را انتخاب کرده و با توجه به شرایط خود اقدام به اخذ ویزا نمایید. جهت دریافت مشاوره بیشتر و کسب اطلاعات مفید تر برای مهاجرت، می ‌توانید به شرکت چاوش مهاجر به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کرده و راهنمایی‌ های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

در پایان

شرکت چاوش مهاجر یکی از معتبر ترین و شناخته‌ شده‌ ترین مؤسسات مهاجرتی در کشور بوده و دارای تیم و وکلایی بسیار متخصص و حرفه ای در این زمینه است. این مجموعه صفر تا صد خدمات مهاجرتی را به مشتریان خود ارائه داده و هدف اصلی آن صداقت در ارائه خدمات، راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم به متقاضیان است. شما عزیزان می توانید جهت اخذ انواع ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و بسیاری از خدمات دیگر با این مجموعه تماس گرفته و مشاوره های لازم را از کارشناسان ما در چاوش مهاجر دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *