دانشگاه های پزشکی آمریکا

اگر می‌خواهید برای تحصیل در رشته پزشکی به کشور‌های بزرگ جهان بروید، ما به شما بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا ۲۰۲۴ را پیشنهاد می‌کنیم. همه ما می‌دانیم که کشور آمریکا از نظر شرایط تحصیلی، در رتبه اول جهان قرار گرفته است. پس اگر شما بتوانید بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آمریکا را انتخاب کنید، نه تنها مدرک معتبری از نظر کلیه کشور‌های جهان خواهید داشت بلکه مهارت‌های علمی و عملی شما در حیطه پزشکی به شدت بالا می‌رود و به یک پزشک توانمند تبدیل خواهید شد.
پس در این مطلب با ما همراه باشید تا لیست دانشگاه‌ های برتر پزشکی در آمریکا ۲۰۲۴ را در اختیار شما قرار دهیم.

چرا تحصیل پزشکی در آمریکا را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

اجازه دهید در ابتدا برای شما توضیح دهیم که چرا تحصیل پزشکی در آمریکا نسبت به کشور‌های دیگر در اولویت قرار دارد:

 • دانشگاه‌های پزشکی آمریکا بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.
 • از طرف دیگر دانشگاه‌های این کشور از اعتبار و کیفیت بسیار بالایی در رشته پزشکی برخوردار می‌باشند.
 • همچنین این امکان برای شما فراهم می‌شود که بتوانید گرایش‌های متنوعی از پزشکی را در دانشگاه‌های برتر آمریکا تحصیل نمایید.
 • آیا می‌دانید در صورتی که برای تحصیل پزشکی در آمریکا اقدام کنید، بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید همچنان در این کشور بمانید و مشغول به کار شوید؟

معرفی بهترین دانشگاه ‌های پزشکی در آمریکا ۲۰۲۴

اکنون که متوجه شدید کشور آمریکا به عنوان یک کشور پیشرو و برتر در علم پزشکی شناخته شده است، حتماً دوست دارید بدانید که کدام یک از دانشگاه‌های این کشور به عنوان برترین دانشگاه‌ های پزشکی در آمریکا به جهان معرفی شده‌اند چون قطعاً دوست دارید که در دانشگاه‌های برتر درس بخوانید تا مدرک معتبر داشته باشید. این دانشگاه‌ها عبارتند از:

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ توسط گروهی از مهاجران انگلیسی تأسیس شد. از نظر سیستم رتبه‌بندی QS و همچنین رتبه‌بندی US News and World Report  ، دانشگاه هاروارد در رتبه اول دانشگاه‌های پزشکی در جهان قرار گرفته است. مهمترین ویژگی‌های دانشگاه هاروارد که باعث کسب رتبه اول در زمینه بهترین دانشگاه‌های پزشکی در جهان شده‌ است عبارتند از:

 • استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته و متنوع
 • حضور اساتید برتر جهانی در دانشگاه هاروارد
 • اتصال به شبکه‌های اینترنتی گسترده
 • ارتباط با دانشگاه‌های معتبر جهان
 • داشتن مراکز تحقیقات مجهز

رشته پزشکی در دانشگاه هاروارد یک دوره آموزشی ۴ ساله است که در پایان آن دانشجو مدرک دکترای پزشکی را دریافت خواهد کرد. دانشجویان در رشته پزشکی، دوره‌های علوم پایه، دوره‌های بالینی و تخصصی را پشت سر خواهند گذاشت.

تحصیل در آمریکا

دانشگاه استنفورد

دومین دانشگاه پزشکی آمریکا، دانشگاه استنفورد نام دارد. طول دوره پزشکی در این دانشگاه، ۸ سال و شامل دوره‌های علوم پایه، بالینی و تخصصی می‌باشد. از نظر رتبه‌بندی QS ، دانشگاه استنفورد رتبه سوم را در جهان در رشته پزشکی به دست آورده است. در این دانشگاه نیز اساتید مجرب و باسابقه حضور دارند و همچنین تجهیزات کامل و امکانات آموزشی پیشرفته در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

دانشگاه جان هاپکینز

این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه برتر پزشکی در کشور آمریکا معرفی شده است و در سال ۲۰۲۳ توانست در رتبه‌بندی QS ، رتبه اول جهان را به خود اختصاص دهد. در این دانشگاه شما می‌توانید در رشته‌های پزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل نمایید. امکانات کاملاً پیشرفته و مدرن در اختیار شما قرار می‌گیرد. مجهزترین بیمارستان‌های آموزشی برای دانشگاه راه‌اندازی شده است تا دانشجویان بتوانند در بهترین شرایط، مهارت‌های عملی را نیز کسب نمایند. همچنین لازم به ذکر است که اساتید دانشگاه جان هاپکینز، از جمله اساتید برجسته در رشته‌های پزشکی می‌باشند. از آنجایی که دانشگاه جان هاپکینز یکی از مراکز اصلی تحقیقات پزشکی در جهان شناخته شده است، بنابراین بهترین فرصت برای کسب آموزش پزشکی برای شما فراهم شده است.

دانشگاه ‌ییل

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های خصوصی مطرح در کشور آمریکا است که در رتبه‌بندی QS، در رتبه شانزدهم جهان قرار دارد. جالب است بدانید تا به امروز، دانشگاه ییل ۵۰ جایزه نوبل را دریافت کرده است.

دانشگاه پنسیلوانیا

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های قدیمی و بسیار با سابقه کشور آمریکا در زمینه آموزش و پرورش پزشکان برتر جهان شناخته شده است. دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۲۳ از نظر رتبه‌بندی QS، در رتبه سیزدهم دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت. ۶ بیمارستان کاملاً مجهز و ۱۰ مرکز تحقیقات پیشرفته با امکانات کامل در داخل پنسیلوانیا وجود دارد. بنابراین شرایط بسیار خوبی برای آموزش و پرورش پزشکان برتر جهان فراهم شده است.

برای تحصیل پزشکی در آمریکا چه شرایطی لازم می‌باشد؟

تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا واجد شرایط زیر می باشد:

 • یکی از مهمترین شرایط برای پذیرش در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آمریکا این است که در آزمون MCAT  شرکت کنید و حداقل نمره قبولی را به دست بیاورید.
 • از آنجایی که تحصیل پزشکی در آمریکا واقعاً گران می‌باشد، بنابراین باید از قبل برای تامین هزینه‌ها برنامه‌ریزی کرده باشید. به خصوص اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل کنید.
 • پیشنهاد ما این است که مدتی به عنوان کارآموز در بیمارستان‌ها، کلینیک و یا آزمایشگاه مشغول به کار شوید تا تجربه کاری در زمینه پزشکی به دست بیاورید. در این صورت در جلسه مصاحبه برای پذیرش تحصیل پزشکی در آمریکا، هم عملکرد بهتری خواهید داشت و هم شرایط شما از نظر آفیسر اداره مهاجرت مقبول‌تر از بقیه خواهد بود.
 • سعی کنید با اساتید دانشگاه مورد نظر ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها در مورد برنامه تحصیل دانشگاه و همچنین فرصت‌های شغلی سؤال بپرسید. در این صورت بهتر می‌توانید برای انتخاب دانشگاه تصمیم‌گیری کنید.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در آمریکا واقعاً یک فرصت ‌ایده‌آل برای حضور در دانشگاه‌هایی است که کاملاً مجهز و پیشرفته هستند و بیمارستان‌هایی با امکانات کامل را جهت آموزش پزشکان تأسیس نموده‌اند. برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه ‌های پزشکی آمریکا ۲۰۲۴، با موسسه چاوش مهاجر در تماس باشید. ما به شما کمک می‌کنیم هم مدارک خود را به طور کامل تهیه نمایید و هم آمادگی لازم برای شرکت در جلسه مصاحبه را کسب کرده و بدون نگرانی بتوانید پذیرش کشور آمریکا در دانشگاه مربوطه را به دست بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *