بهترین دانشگاه‌ های کانادا

کشور کانادا، یکی از تحصیل‌ کرده‌ ترین کشور های جهان محسوب می شود و در واقع بیش‌ از نیمی از جمعیت این کشور را افراد تحصیل‌ کرده تشکیل می ‌دهند. بنابراین می ‌توان گفت که این کشور مهد بسیاری از بهترین و برترین دانشگاه‌ های جهان است. دانشگاه‌ های معتبر کشور کانادا، در تحقیق و نو آوری نسبت‌ به دانشگاه‌ های برخی کشور های دیگر بسیار برتر بوده و این مسئولان آن در تلاشند تا دانشجویان بین ‌المللی را برای ادامه تحصیل به کشور خود جذب نمایند. زمانی‌ که به‌ دنبال دریافت ویزای دانشجویی کانادا هستید، به‌ طور حتم به‌ دنبال بهترین و برترین دانشگاه‌ های این کشور خواهید بود. رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های معتبر کشور کانادا، بر اساس رتبه‌ بندی ملی و بین‌ المللی بوده و برای ثبت‌ نام در یکی از دانشگاه‌ های کانادا، می ‌توانید تحقیقات جامعی را به عمل آورده و یکی از آن ها را متناسب با شرایط و رشته تحصیلی خود انتخاب نمایید .پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

بهترین و معتبر ترین دانشگاه‌ های کانادا

از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و به‌ عنوان یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه‌ های جهان شناخته می ‌شود. یکی از دلایل شهرت دانشگاه تورنتو، وجود آموزش‌ های پزشکی و همچنین ساختمان‌ های تاریخی و قدیمی بوده و بنا بر رتبه‌ بندی کلی در سال ۲۰۲۳ دارای رتبه ۲۰ در دانشگاه های جهانی می ‌باشد. در این دانشگاه، بیش‌ از ۲۰۰ برنامه تحصیلی و همچنین ۷۰۰ مدرک کارشناسی موجود بوده و از جمله فارغ‌ التحصیلان برجسته این دانشگاه می ‌توان به وزیر کانادا اشاره نمود. حدود ۲۵ درصد از دانشجویان دانشگاه تورنتو را دانشجویان بین ‌المللی تشکیل داده و مانند دانشگاه‌ های معتبری همچون کمبریج و آکسفورد، به‌ عنوان یک سیستم دانشگاهی ساختار یافته شناخته می ‌شود.

از جمله رشته‌ های تحصیلی موجود در این دانشگاه نیز می ‌توان به رشته‌ های کشاورزی، تربیت ‌بدنی، باستان ‌شناسی، پزشکی، شیمی، ریاضیات، جغرافیا، ادبیات و زبان‌ شناسی، هنر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی معماری و عمران و غیره اشاره نمود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه نیز جزء معتبر ترین و بهترین دانشگاه‌ های کشور کانادا محسوب شده و به دلیل تدریس و تحقیق در سطوح جهانی شناخته‌ شده است. این دانشگاه نیز جزء ۲۰ دانشگاه دولتی برتر جهان قرار داشته و اگر قصد تحصیل در رشته ای را دارید که نیاز به تحقیقات گسترده خواهد داشت، می ‌توانید به این دانشگاه درخواست داده و پس‌ از تأیید درخواست، اقدامات اخذ ویزا را شروع نمایید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای ۲ پردیس است که ۱۲ دانشکده آن در پردیس ونکوور و ۷ دانشکده دیگر آن نیز در پردیس شهر اوکاناگان واقع شده‌ است. همچنین این دانشگاه برنده جوایز نوبل و همچنین مدال‌ های المپیک بسیار با ارزشی بوده و ۳۳ درصد از دانشجویان این دانشگاه را، دانشجویان بین ‌المللی تشکیل می ‌دهند.

از جمله رشته‌ های تحصیلی این دانشگاه نیز می ‌توان به کشاورزی، حقوق، اقتصاد، مهندسی و فناوری، فیزیولوژی، پزشکی، زیست ‌شناسی، هنر، جامعه ‌شناسی، مهندسی برق و الکترونیک، عمران و معماری، بازرگانی، رشته‌ های کامپیوتری و غیره اشاره نمود.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ ترین دانشکده‌ های پزشکی در کانادا بوده و جزء ۱۰ دانشگاه برتر این کشور محسوب می ‌شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند، می ‌توانند برای استفاده از سطح آموزشی بسیار بالا جهت تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده و در مرکز شهر مونترال واقع شده‌ است. دانشگاه مک گیل نیز برنده جوایز نوبل بسیار زیادی بوده و از جمله فارغ ‌التحصیلان معروف‌ دانشگاه می ‌توان به نخست‌ وزیر کنونی کانادا اشاره نمود.

از جمله رشته‌ های تحصیلی در این دانشگاه نیز می ‌توان به کشاورزی، پزشکی، فیزیولوژی، شیمی، هنر، ارتباطات، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی شیمی، فلسفه، تاریخ، عمران و معماری، زیست ‌شناسی، علوم کامپیوتری و غیره اشاره نمود.

دانشگاه مک مستر

این دانشگاه نیز جزء بهترین دانشگاه‌ های کشور کانادا برای دانشجویان بین ‌المللی شناخته‌ شده و در ۴ سال پیاپی جزء برترین دانشگاه‌ های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در همیلتون قرار داشته و دانشکده پزشکی آن از شهرت جهانی برخوردار بوده و از دیگر دانشکده‌ های معروف آن نیز می ‌توان به بازرگانی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی نیز اشاره نمود. همچنین این دانشگاه حدود ۷۰ درصد قرارداد تبادل بین ‌المللی با مؤسسات معتبر در سرتاسر جهان را داشته و علت نام‌ گذاری آن به افتخار ویلیام مک مستر، بانکدار و سناتور برجسته کانادایی است.

از جمله رشته‌ های موجود در این دانشگاه نیز می‌ توان به فیزیولوژی، شیمی، هنر، عمران و معماری، پزشکی، زیست ‌شناسی، جغرافیا، جامعه ‌شناسی، مکانیک و هوا فضا، فلسفه، زبان ‌شناسی، تاریخ، بازرگانی، حسابداری و غیره اشاره نمود.

دانشگاه مونترال

این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ کشور کانادا محسوب شده و جزء برترین و بهترین دانشگاه‌ های کانادا محسوب می ‌شود. همچنین دانشگاه مونترال، رکورد پذیرش دانشجویان بین ‌المللی را در هر سال داشته و فرصت‌ های شغلی بسیار زیادی را برای دانشجویان خود فراهم می‌ کند. زبان اصلی تحصیل در این دانشگاه فرانسوی است و این دانشگاه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مسکن‌ های تمام‌ وقت ارائه می‌ دهد.

از جمله رشته‌ های موجود در این دانشگاه نیز می ‌توان به شیمی، فیزیولوژی، علوم اجتماعی، کشاورزی، پزشکی، حقوق، آموزشی، ریاضیات، فیزیک، فلسفه، هنر، تربیت‌ بدنی و غیره اشاره نمود.

دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه نیز جزء بهترین دانشگاه‌ های کانادا محسوب شده و برای تحصیل در رشته‌ های تحقیقاتی در این کشور شناخته‌ شده است. شما می ‌توانید با تحصیل در این دانشگاه به‌ عنوان یک دانشجوی بین ‌المللی، از بهترین کیفیت آموزش بهره ‌مند شده و در یکی از بهترین دانشگاه‌ های جهانی به تحصیل خود ادامه دهید.

از جمله رشته‌ های تحصیلی در این دانشگاه نیز می ‌توان به کشاورزی، حقوق، مهندسی و فناوری، پزشکی، هنر و علوم انسانی، علوم تجربی، اقتصاد، علوم کامپیوتری و غیره اشاره نمود.

دانشگاه اتاوا

این دانشگاه نیز یکی از ۱۰ مؤسسات آموزشی برتر برای تحقیقات در کانادا محسوب شده و زبان تحصیل در این دانشگاه نیز به‌ صورت انگلیسی و یا فرانسوی می ‌باشد. همچنین این دانشگاه به‌ عنوان بزرگترین دانشگاه ۲ زبانه در جهان نیز شناخته‌ شده و یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه‌ های کشور کانادا محسوب می ‌شود.

از جمله رشته‌ های تحصیلی در این دانشگاه نیز می ‌توان به حقوق، پزشکی، مهندسی و فناوری، اقتصاد و بازرگانی، علوم اجتماعی، شیمی، فیزیولوژی و تربیت ‌بدنی اشاره کرد.

دانشگاه کلگری

این دانشگاه نیز جزء بهترین دانشگاه‌ های کانادا بوده و دارای جوایز متعدد و استادانی بسیار ماهر و متخصص است. دانشجویان بین ‌المللی می ‌توانند در این دانشگاه در بالا ترین سطح کیفیت به تحصیلات خود در رشته‌ های متفاوت پرداخت و مدرک معتبر جهانی را کسب نمایند.

از جمله رشته‌ های تحصیلی موجود در این دانشگاه نیز می ‌توان به اقتصاد و بازرگانی، هنر و علوم انسانی، فناوری و مهندسی، پزشکی، شیمی، فیزیک و ریاضیات، علوم کامپیوتری و غیره اشاره نمود.

دانشگاه واترلو

این دانشگاه نیز جزء معتبر ترین و برترین دانشگاه‌ های موجود در کانادا بوده و از جمله فعالیت‌ های تحصیلی در آن می ‌توان به مطالعات میدانی، فعالیت‌ های آزمایشگاهی، برنامه‌ های گواهی در طول دوره تحصیلی اشاره نمود.

از جمله رشته‌ های تحصیلی در این دانشگاه نیز می‌ توان به پزشکی، شیمی، ریاضیات، فیزیولوژی، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، ریاضیات، علوم اجتماعی و غیره اشاره نمود.

دانشگاه وسترن

دانشجویان بین ‌المللی که به‌ دنبال گذراندن دوره‌ های پژوهش محور هستند، می ‌توانند دانشگاه وسترن را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل خود در رشته مورد نظر بپردازند. این دانشگاه نیز دارای بالا ترین سطح آموزشی و همچنین کیفیت بسیار بالا در تدریس بوده و می ‌توانید به‌ عنوان یک دانشگاه معتبر در کانادا آن را انتخاب کرده و جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

از جمله رشته‌ های تحصیلی در این دانشگاه نیز می ‌توان به پزشکی، فیزیولوژی، شیمی، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، اقتصاد و بازرگانی و غیره اشاره نمود.

با توجه به مطالب ارائه‌ شده، شما می ‌توانید با توجه به شرایط و تمکن مالی خود، هر کدام از این دانشگاه‌ ها را در کشور کانادا انتخاب کرده و به تحصیل بپردازید.


اینجا بخوانید: تحصیل رایگان در کانادا

در پایان

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی‌ های لازم برای تحصیل در کانادا، تحصیل در انگلستان و سایر کشور های دیگر نیز می ‌توانید از خدمات شرکت چاوش مهاجر بهره ‌مند شوید.

موسسه چاوش مهاجر دارای سال‌ ها سابقه در زمینه ارائه مشاوره جهت انواع مهاجرت به مشتریان خود بوده و دارای کارشناسان و مشاورانی بسیار ماهر و تیم وکلای بسیار حاذق و متخصص است. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه، تنها کافیست با شماره 02188558004 حاصل نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *