بهترین روش مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلستان به دلیل کیفیت بالای زندگی، رشد اقتصادی، فرصت های شغلی، تحصیلی و رفاه مناسب همیشه یکی از مهمترین مقصد ها برای افرادی که قصد اقامت در کشوری دیگر را دارند، در نظر گرفته می شود.

برای افرادی که به دنبال زندگی بهتر برای خود و یا مهاجرت به انگلستان همراه با خانواده هستند مهم است که با بهترین روش مهاجرت به انگلیس آشنا شوند. در این مطلب قصد داریم که شما را با این روش ها آشنا کنیم. در صورت تمایل با ما همراه باشید.

بهترین روش مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلستان و اخذ ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد. دریافت ویزای بلندمدت انگلستان یعنی آن هایی که اجازه اقامت بیش از 6 ماه را به دارنده آن می دهند، از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و استارتاپ، ازدواج، تولد، پناهندگی و مهاجرت افراد نخبه و هنرمندان امکان پذیر است.

در این بین برخی از روش ها دارای پیچیدگی بیشتری بوده و روند دریافت ویزای آن نیازمند برآوردن شرایط سختگیرانه تری است و برخی دیگر را با شرایط آسان تری می توان درخواست کرد. در این قسمت در مورد هر کدام از این روش های مهاجرتی و بهترین روش مهاجرت به انگلیس توضیحات مختصری و مفیدی را ارائه خواهیم داد.

  • مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به انگلیس یکی از رایج ترین روش های دریافت اقامت بلند مدت این کشور است. تحصیل در مدارس، دانشگاه ها و کالج های این کشور نیازمند اخذ ویزای تحصیلی انگلیس یعنی ویزای Tier4 است. دانشجویان با اپلای در یکی از مراکز تحصیلی این کشور و دریافت این ویزا می توانند در طول مدت زمان تحصیلی خود اقامت داشته و پس از پایان تحصیلات نیز برای تمدید آن و یا دریافت ویزای کاری در صورت یافتن شغل مورد نظر خود درخواست دهند.

البته لازم است بدانید که به میزانی که این کشور دارای بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است، به همان میزان تحصیل در انگلستان جزو گران قیمت­ترین تحصیلات در کل اروپا حساب می شود و تا بعضی رشته های پزشکی تا حدود 80 هزار پوند در سال نیاز است که برای آن هزینه شود.

البته این کشور بیش از 1500 نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی و با استعداد که توانایی مالی تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور را ندارند، تدارک دیده است تا همگی افراد شایسته از سراسر دنیا بتوانند از فرصت تحصیل استفاده کنند. یکی از کاملترین این بورسیه ها Chevening است که پیش تر در مقاله تحصیل رایگان در انگلستان در مورد آن و سایر بورسیه های تحصیلی انگلیس توضیح داده ایم.

  • مهاجرت به انگلیس از طریق کار

انگلستان کشوری با اقتصاد قوی است که صنایع بسیار مهمی را دراختیار دارد که همین موضوع این کشور را به یکی ازمقاصد مهم برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است. در شرکت ها و کارخانه های این کشور تقاضای زیادی برای مهارت های خاص وجود داد و این کشور در جذب نیروی کار ماهر و تحصیل کرده و متخصص پیشرو است. به همین روال بسیاری از مردم با شرایط مختلف، به دنبال جاب آفر هستند چراکه فرصت های شغلی برای حرفه های مختلف در بریتانیا زیاد و دستمزد ها بسیار خوب است.

اما با توجه به میزان بالای درخواست ها اکثراً افرادی موفق به دریافت ویزا و مجوز کار می شوند که شایستگی بالایی از لحاظ مهارت و تخصص، تحصیلات و حرفه خود داشته باشند. ویزای کار عمومی (Tier2) ، ویزای کار موقت (Tier5)، ویزای استارتاپ، ویزای استعداد جهانی و نوآوری از جمله ویزاهای کاری هستند که می توانید برای آن ها درخواست دهید.

  • مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرین فارغ التحصیل که هر دو جزو ویزای Tier1 دسته بندی می شوند یکی از سختترین ولی در صورت موفقیت مطمئن ترین راه های مهاجرتی به انگلستان است.

ویزای کارآفرین فارغ التحصیل یک ویزای تجاری است که به مدت یک سال به دارنده اجازه می دهد پس از جمع آوری اطلاعات یک ایده تجاری معتبر برای زندگی و کار خود ارائه دهد. این ویزا برای فارغ التحصیلان خارجی بریتانیا که به عنوان کارآفرینان نخبه جهانی شناخته می شوند، صادر می شود. این افراد با داشتن مهارت های کارآفرینی یک ایده تجاری فوق العاده و تایید شده را برای راه اندازی یک کسب و کار در بریتانیا معرفی می کنند و می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

اما مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سرمایه ای معادل 2 میلیون پوند نیاز دارد که پس از سرمایه گذاری این پول و حتی بیشتر، می توانید بسته به مبلغ سرمایه گذاری شده پس از 5 سال یا کمتر برای شهروندی انگلیس درخواست بدهید. در طول این مدت باید در انگلستان زندگی کنید.

  • مهاجرت افراد نخبه، مشاهیر، هنرمندان به انگلیس

کشور انگلیس همیشه از جذب افراد نخبه و درخشان از لحاظ علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی استقبال کرده و از اهمیت و اعتبار این افراد برای کسب سود اقتصادی آگاه است. شرایط مختلفی را برای این افراد در زمینه های مختلف برای مهاجرت معرفی کرده است. اما شرایط جذب این افراد با توجه به زمینه فعالیت، آثار و مجموعه آثار ارزشمند و میزان شهرت و اعتبار در سطوح بین المللی و یا کشوری در کیس های مختلف متفاوت است. به علاوه این افراد باید بتوانند در مدت اقامت خود از طریق فعالیت حرفه ای علاوه بر اینکه تأمین هزینه های زندگی خود را به عهده دارند، برای انگلیس از لحاظ اقتصادی و فرهنگی دستاورد داشته باشند.

  • مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

اگر شخصی با یکی از شهروندان انگلیس ازدواج کند در این صورت پس از دو سال از گذشت ازدواج و زندگی با یکدیگر می تواند برای اقامت در این کشو درخواست دهد. البته برای اینکه برای این ویزا اقدام کنید مدارکی معتبر از واقعی بودن ازدواج، سلامت روحی و جسمی، وضعیت مالی و امکان ساپورت مالی همسر در طول 2 سال را باید ارائه کنید.

طبق اطلاعات درج شده در وب سایت رسمی دولت بریتانیا بیان شده است، افرادی که قصد دارند برای ویزای ازدواج انگلیس و ازدواج با یکی از شهروندان این کشور به بریتانیا بیایند می توانند از طریق دریافت ویزای ازدواج تا حداکثر 6 ماه در این کشور بمانند و پس از انجام ازدواج رسمی برای اقامت درخواست دهند. متقاضیان باید بالای 18 سال، بدون هیچگونه سابقه کیفری  و در سلامت از لحاظ روانی باشند و همسر درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی فرد را داشته باشد و بتواند از لحاط مالی متقاضی را ساپورت کند. همچنین تسلط به زبان انگلیسی نیز یکی از شروط مهم است. توجه کنید ازدواج سوری و فیک می تواند سبب دیپورت شخص شود.

  • مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی یکی از بدترین روش های مهاجرتی است و کاملاً غیر قانونی محسوب می شود. وضعیت پناهنده ها در کمپ، به دور از امکانات اجتماعی، آینده ای نامعلوم و امکان دیپورت و بازگرداندن شخص به کشور مبداً و نیاز به ارائه یک کیس که دلایل قانع کننده برای افسر مهاجرت باشد تا بتواند دلیل کافی را برای ترک کشور خودتان را بپذیرد، از جمله مواردی است که این روش را به یکی از نامناسب ترین روش های مهاجرتی تبدیل کرده است.

اگر از هر کدام از روش های مهاجرت به انگلیس موفق به دریافت ویزای آن شده اید برای ما و دیگر خوانندگان ما در قسمت نظرات از تجربه های خود بنویسید.

آژانس چاوش مهاجر، ارائه دهنده انواع ویزای تحصیلی و ویزای موقت انگلستان در ایران است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از بهترین روش مهاجرت به انگلیس تنها کافیست از طریق شماره های موجود در وب سایت جهت مشاوره با کارشناسان مجموعه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *