برنامه استانی بریتیش کلمبیا

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن را دارید، قطعاً باید بین استان‌های این کشور گزینه مناسب‌تری را برای خود انتخاب نمایید تا برای زندگی، کار و یا تحصیل بتوانید یک شرایط ‌ایده‌آل را برای خود و خانواده رقم بزنید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مطلب در مورد برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا با شما صحبت کنیم. کلمبیا یکی از استان‌های بزرگ در کشور کانادا است که سالانه مهاجران زیادی را جذب خود می‌کند. در این مطلب با ما همراه باشید چون قرار است اطلاعات کاملی در مورد برنامه مهاجرتی این استان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نگاهی به استان بریتیش کلمبیا

اجازه دهید ابتدا کمی بیشتر در مورد این استان صحبت کنیم تا شناخت بهتری در مورد آن داشته باشید. استان بریتیش کلمبیا دقیقاً در غرب استان کانادا واقع شده و به عنوان غربی‌ترین استان شناخته می‌شود. تنوع فرهنگی بسیار زیادی در این استان وجود دارد و رشد اقتصادی آن چشمگیر و رو به پیشرفت می‌باشد. از نظر جمعیت و وسعت، استان بریتیش کلمبیا رتبه سوم را در کشور کانادا به خود اختصاص داده است و جالب است بدانید که به عنوان یکی از متنوع‌ترین استان‌های کانادا شناخته می‌شود. رکن اصلی اقتصاد استان بریتیش کلمبیا بر پایه منابع طبیعی به خصوص جنگل‌ها و معادن می‌باشد. اگر شما این استان را از نزدیک مشاهده کنید پوشش گیاهی بسیار سبز و منحصر به فردی که در آن وجود دارد قطعاً برای شما جذاب خواهد بود.

بررسی برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

اما اکنون به موضوع اصلی یعنی برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا بپردازیم. بسیاری از افراد دوست دارند استان بریتیش کلمبیا را برای زندگی انتخاب کنند. البته اگر شما اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان ما در چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا در مورد سبک زندگی، فرهنگ اجتماعی، هزینه‌های زندگی و موارد دیگر در استان بریتیش کلمبیا توضیحات کامل را برای شما ارائه کنند. اما آنچه که اهمیت دارد بحث برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا می‌باشد. که به سه تقسیم می‌شود:

برنامه اسکیل ورکر بریتیش کلمبیا

جذب نیرو توسط این برنامه بر اساس مهارت و تخصص افراد متقاضی انجام می‌گیرد. بنابراین برنامه اسکیل ورکر بریتیش کلمبیا به چند دسته تقسیم می‌گردد:

برنامه نیروی کار ماهر

در صورتی که شما در مشاغل تخصصی و حرفه‌ای، در امور فنی، تجاری و مدیریتی سابقه کار دارید می‌توانید از برنامه نیروی کار ماهر برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا استفاده کنید. افراد متقاضی حتماً باید دو سال سابقه کار تمام وقت داشته باشند. از طرف دیگر برای برخی از مشاغل لازم است که مدرک زبان ارائه گردد. پس قبل از هر اقدامی حتماً از کارشناسان در مؤسسات مهاجرتی این موضوع را جویا شوید تا اگر به مدرک زبان نیاز بود، فرصت را از دست ندهید.

برنامه نیرو‌های متخصص در حوزه بهداشت و درمان

افراد متخصص در حوزه‌های مختلف پزشکی و همچنین پرستاران می‌توانند در این برنامه شرکت کنند تا امکان اقامت دائم در کشور کانادا برای آن‌ها فراهم گردد. برای این منظور یا باید جاب آفر برای یک شغل دائم داشته باشید و یا تأییدیه در اختیار شما قرار گیرد که نشان ‌دهد در استان بریتیش کلمبیا در حوزه پزشکی و یا پرستاری مشغول به کار هستید.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت

برنامه نیروی کار مبتدی و ماهر

افرادی که در حوزه‌های گردشگری، فرآوری مواد غذایی یا رانندگی دارای تجربه زیادی هستند می‌توانند با در دست داشتن یک جاب آفر برنامه مهاجرت خود به استان بریتیش کلمبیا را تنظیم نمایند. شما باید حداقل ۹ ماه متوالی و به صورت تمام وقت برای کارفرمای خود کار کرده باشید تا پس از آن امکان اقامت دائم برای شما فراهم گردد.

فارغ التحصیلان بین‌المللی

افرادی که در دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا درس خوانده‌اند بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند برای اقامت دائم در استان بریتیش کلمبیا دست به کار شوند. لازم است این نکته را بیان کنید که برای استفاده از این فرصت حداقل باید سه سال از آخرین دوره تحصیلی خود را در کشور کانادا سپری کرده باشید.

فارغ التحصیلان بین‌المللی برای تحصیلات تکمیلی

اگر شما مدرک تحصیلات تکمیلی خود را در رشته علوم پایه و مهندسی از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا اخذ کرده‌اید می‌توانید برای اقامت دائم در این استان اقدام نمایید.


اینجا بخوانید: اقامت دائم کانادا

برنامه مهاجرت فناوری بریتیش کلمبیا

افراد دارای مهارت در حوزه فناوری می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و پس از شروع به کار، برای اقامت دائم در استان بریتیش کلمبیا اقدامات لازم را انجام دهند.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا از نوع اکسپرس اینتری

در صورتی که شما از نظر برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا صلاحیت لازم را داشته باشید می‌توانید هم برای پردازش درخواست نامینیشن استانی و هم برای درخواست اقامت دائم اقدام کرده و شما در اولویت قرار می‌گیرید. افراد زیر می‌توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا برای مهاجرت به این استان اقدام کنند:

  • افرادی که در دسته‌بندی اسکیل ورکر دارای مهارت و تخصص هستند.
  • واجدین شرایط در دسته‌بندی مراقبت‌های بهداشتی
  • فارغ التحصیلان بین‌المللی
  • فارغ التحصیلان بین‌المللی در زمینه تحصیلات تکمیلی

برای اینکه از این برنامه استفاده کنید ابتدا لازم است که پروفایل خود را در سیستم اکسپرس اینتری تکمیل کرده سپس یک جاب آفر به دست بیاورید. داشتن گواهی تمکن مالی نیز اهمیت زیادی دارد. همچنین باید از حداقل الزامات لازم برای زبان برخوردار باشید.

مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینی

در صورتی که قصد دارید کسب و کاری را با هدف کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا راه‌اندازی کنید، بهترین راهکار این است که جهت مهاجرت از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینی اقدام نمایید. در صورتی که طرح کارآفرینی شما تأیید گردد ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم به شما اعطا خواهد شد. قطعا اگر طرح پیشنهادی شما در راستای رفع نیاز کاری استان بریتیش کلمبیا باشد زودتر می‌توانید موافقت اداره مهاجرت را به دست آورده و کسب و کار خود را آغاز نمایید.

در پایان

شما برای مهاجرت به کانادا به یک تیم حرفه‌ای نیاز دارید تا بتوانید بهترین استان را پیدا کنید؛ بهترین روش را براساس شرایط خود برای مهاجرت به استان مورد نظر خود در کانادا انتخاب نمایید و سپس در یک شرایط کاملا ً‌ایده‌آل وارد کشور کانادا شوید. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا شرایط بسیار خوبی دارد و اغلب متقاضیان برای پیدا کردن کار در کشور کانادا می‌توانند از این فرصت استفاده نمایند تا در یک استان بزرگ در کشور کانادا به زندگی و کسب و کار مشغول شوند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و برای انجام امور مهاجرت خود می‌توانید بر روی کمک کارشناسان ما در مؤسسه چاوش مهاجر حساب کنید. در اولین فرصت با موسسه تماس حاصل نمایید، ما جلسه مشاوره را برای شما برگزار می‌کنیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید و هم کلیه امور را برای شما انجام خواهیم داد تا به دردسر نیفتید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *