خرید و اجاره خانه برای برندگان لاتاری

 اگر شما برنده لاتاری آمریکا هستید و می‌ خواهید بدانید که چه شرایطی برای خرید و اجاره خانه برای برندگان لاتاری در آمریکا وجود دارد این مطلب برای شما مفید خواهد بود. قطعاً زمانی که شما به عنوان برنده لاتاری معرفی شدید باید از همان لحظه به فکر محلی برای اقامت خود باشید. شاید دوست و آشنایی در کشور آمریکا داشته و برای مدتی بتوانید در منزل آن‌ ها زندگی کنید ولی به هر حال باید فکری برای خود کرده و یک ملک شخصی را خریداری و یا اجاره نمایید. قیمت مسکن در ایالات متحده آمریکا در مقایسه با میانگین درآمدی که افراد به دست می‌آورند بسیار مقرون به صرفه است. ولی بسته به اینکه شما در کدام منطقه ایالات متحده آمریکا ساکن می‌شوید قیمت‌ ها متفاوت است. در این مطلب به طور کامل شرایط خرید و اجاره خانه برای برندگان لاتاری آمریکا را توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

بررسی شرایط خرید خانه برای برندگان لاتاری آمریکا

به محض اینکه وارد کشور آمریکا شدید شما باید شماره تأمین اجتماعی خود را دریافت نمایید. بدون این شماره نمی‌ توانید هیچ اقدامی انجام دهید. در واقع افتتاح حساب، استفاده از خدمات دولتی، خدمات پزشکی و حتی خرید خانه و در نهایت دریافت گرین کارت، در گرو همین شماره تأمین اجتماعی خواهد بود. هر کسی که به عنوان شهروند کشور آمریکا شناخته شود به راحتی در هر منطقه‌ ای که بخواهد می‌ تواند ملکی را خریداری کند. از آنجایی که برندگان لاتاری جز شهروندان آمریکا به حساب می‌ آیند بنابراین حتی برای خرید زمین یا ملک تجاری هیچ محدودیتی برای آن‌ ها وجود نخواهد داشت. منتهی در زمان خرید خانه در آمریکا شما باید یکسری مدارک را به همراه داشته باشید که این مدارک عبارتند از:

 • شماره تأمین اجتماعی
 • پاسپورت معتبر
 • ویزای ایالت متحده آمریکا
 • صورتحساب‌های بانکی خود و سوابق مالی
 • فیش حقوقی جهت تعیین تمکن مالی
 • امتیازات اعتباری و اظهارنامه مالیاتی

بسته به شرایط زندگی و کاری خود این مدارک می‌ تواند متفاوت باشد. بنابراین همانگونه که متوجه شدید شما به مدارکی نیاز دارید که هم شهروندی شما را تأیید کرده و هم از نظر تمکن مالی ثابت کند که هیچ مشکلی برای پرداخت هزینه‌ ها ندارید.

شرایط اجاره خانه برای برندگان لاتاری آمریکا

روند اجاره خانه برای برندگان لاتاری تقریباً مشابه با سایر شهروندان آمریکایی است. تنها ممکن است براساس ایالتی که شما جهت سکونت انتخاب کرده‌اید لازم باشد چند سند بیشتر را امضا نمایید و از طرف دیگر اسنادی را برای اثبات تمکن مالی به همراه خود داشته باشید چون به هر حال مالک خانه باید مطمئن شود که شما از عهده پرداخت اجاره ماهانه برمی‌آیید. از طرفی چون شما برای اولین بار است که به کشور آمریکا وارد شده‌ اید و سوابق اعتباری ندارید به همین دلیل صاحب خانه تنها براساس اسنادی که تمکن مالی شما را ثابت کند می‌ تواند به شما اعتماد نماید. برای مثال اگر به تازگی استخدام شده‌ اید یا کسب و کاری را راه انداخته‌ اید مدارکی را ارائه کنید تا صاحب خانه از نظر ثبات مالی به شما اطمینان کند.

لاتاری آمریکا

مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اجاره خانه برای برندگان لاتاری آمریکا

خوشبختانه این امکان وجود دارد که شما به صورت آنلاین خانه را اجاره کنید. یعنی قبل از اینکه کشور ایران را ترک کنید می‌ توانید وضعیت سکونت خود در کشور آمریکا را نهایی نمایید. برای این منظور سایت‌ هایی وجود دارد که شما وارد این سایت‌ ها می‌ شوید؛ فرم درخواست خود را پر می‌کنید و یکسری اطلاعات تماس و اطلاعات دیگر مربوط به شغل، شرایط مالی و همچنین برگه برنده لاتاری را در داخل سایت بارگذاری می‌ کنید تا صاحب خانه به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. در صورتی که درخواست شما تأیید شد بعد از ورود به کشور آمریکا باید برای عقد قرارداد اقدام نمایید. در زمان عقد قرارداد شما باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشید:

 • پاسپورت
 • شماره تأمین اجتماعی
 • اطلاعات مربوط به گواهی اشتغال شامل قرارداد کاری، نامه کارفرما یا موارد دیگر
 • اطلاعات مالی شامل صورت حساب بانکی و گواهی پشتیبانی

توجه داشته باشید که در قرارداد اجاره خانه در آمریکا باید اطلاعات زیر درج شود:

 • مدت زمان اعتبار قرارداد
 • تعهدات پایان قرارداد برای مالک و برای مستأجر
 • بند فسخ قرارداد
 • تاریخ سررسید اجاره خانه
 • نحوه پرداخت اجاره ماهانه
 • بند تأخیر پرداخت ماهانه
 • پرداخت قبوض
 • بند مربوط به نگهداری و تعمیرات خانه
 • مبلغ دیپوزیت یا ودیعه به همراه نحوه و زمان پرداخت آن

شرایط و مبلغ دیپوزیت در آمریکا

دیپوزیت در واقع همان ودیعه یا مبلغی است که شما در زمان اجاره خانه باید به صاحبخانه بدهید تا در زمانی که قرارداد تمام شد صاحب خانه ملک را به طور کامل وارسی نماید و اگر متوجه شد که توسط شما خسارت‌ هایی به ساختمان وارد شده است از همین ودیعه برای تعمیرات استفاده خواهد کرد. در واقع ودیعه باید برای خسارت‌ های مالی یا اموال از دست رفته در داخل ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. اگر می‌ خواهید مبلغ دیپوزیت در آمریکا را بدانید باید بگوییم اگر قبلاً در آمریکا زندگی کرده‌ اید معمولاً مبلغ دیپوزیت معادل با یک ماه اجاره خانه است. اما برای افرادی که وارد به تازگی وارد این کشور می‌ شوند چون سابقه مالی و اعتبار مالی ندارند صاحب خانه مقدار ودیعه را بیشتر در نظر خواهد گرفت. نکته‌ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتماً در داخل قرارداد ذکر شود ودیعه قابل استرداد است و سپس از صاحب خانه بخواهید که شرایط بازگرداندن ودیعه یا دیپوزیت را در داخل قرارداد برای شما ذکر کند. از طرف دیگر باید در داخل قرارداد ذکر گردد که اگر هیچ خسارتی به ساختمان وارد نشده بود صاحب خانه موظف است تا چه مدت دیپوزیت و یا ودیعه را به مستأجر برگرداند.


اینجا بخوانید: خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

در پایان

مهم‌ ترین کاری که برندگان لاتاری باید به محض دریافت نامه جهت ورود به خاک آمریکا انجام دهند این است که به فکر تهیه مسکن باشند. اگر قدرت خرید دارید قطعاً خریدن یک خانه در بهترین موقعیت جغرافیایی آمریکا آینده درخشانی را برای این سرمایه‌ گذاری شما رقم خواهد زد. اما اگر در حال حاضر می‌ خواهید یک خانه‌ اجاره کنید تا در صورتی که از منطقه فعلی خوشتان آمد در همین منطقه خانه خریداری نمایید، باز هم باید هر چه زودتر اور مربوط به اجاره خانه را انجام دهید. برای این منظور می‌ توانید بر روی کمک مؤسسه چاوش مهاجر حساب کنید. همانگونه که گفتیم سایت‌ های آنلاین وجود دارد که امکان اجاره خانه به صورت آنلاین و قبل از ورود به آمریکا را برای شما فراهم می‌ کنند. ما کلیه امور را برای شما انجام می‌ دهیم. به خصوص اینکه پیدا کردن سایت‌ های قانونی و معتبر سخت است و مردم عادی ممکن است فریب افراد متقلب را بخورند. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *