وقت سفارت کانادا

یکی از مهمترین مراحلی که متقاضیان سفر به کانادا برای اخذ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و یا سایر ویزاهای بلند مدت لازم است طی کنند، گرفتن وقت سفارت کانادا است.

به طور کلی گرفتن وقت سفارت برای هرکشور برای ارائه مدارک و پرداخت هزینه های ویزا و ملاقات با افسران پرونده های مربوط به صدور ویزای آن کشور انجام می شود. در رابطه با کانادا وقت سفارت دارای پروسه ای جداگانه و متفاوت است. در ادامه این مطلب با ارائه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان همراه ما باشید.

دریافت وقت سفارت کانادا

متقاضیان دریافت وقت سفارت کانادا برای انجام مراحل دریافت ویزای خود و انجام انگشت نگاری باید از طریق دفاتر کارگزاری امور کنسولی دولت کانادا یعنی دفاتر VAC اقدام کنند. دولت کانادا سه دفتر وک واقع در کشورهای ترکیه شهرهای آنکارا و استانبول و کشور امارات در شهر ابوظبی را برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته است. پروسه اخذ وقت سفارت از این دفاتر و انجام بیومتریک یکسان است و تفاوتی با یکدیگر ندارد. هر دو دفتر وک در ابوظبی و شهر آنکارا خدمات پیکاپ پاسپورت را ارائه می دهند اما دفتر استانبول خیر.

اما مراجعه به دفتر وک استانبول می تواند یک روزه نیز انجام شود که از مزایای مراجعه برای شهروندان ایرانی محسوب می شود. از آنجایی که سفر به ترکیه برای ایرانیان آسان تر و دارای هزینه های کمتری است اغلب به عنوان گزینه بهتری در نظر گرفته می شود.

برای دریافت وقت سفارت از طریق دفاتر VAC باید مراحل زیر را طی کنید.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا

همانگونه که اشاره شد کشور کانادا در ایران سفارت ندارد، بنابراین شهروندان ایرانی برای انجام امور سفر و مهاجرتی خود باید برای طی کردن مراحل و گرفتن وقت سفارت و ملاقات با افسران مهاجرتی که بخشی از روند دریافت هرگونه ویزای این کشور است از طریق مراکز درخواست ویزا ( VAC) در کشورهای همسایه اقدام کنند.

می توانید به دو روش اینترنتی و حضوری برای دریافت نوبت از دفاتر وک اقدام کنید.

  • وقت سفارت آنلاین کانادا

 افراد متقاضی جهت گرفتن وقت خود ابتدا باید در وب سایت رسمی سفارت کانادا یک حساب کاربری ایجاد کنند. پس از ایجاد آن وارد بخش رزرو وقت سفارت شده و از شما خواسته می شود مدارک لازم اعم از مدارک هویتی، پاسپورت، عکس و اسناد مالی و شغلی خواسته شده مربوط به ویزای درخواستی خود را بارگذاری کنید.

توجه داشته باشید مدارکی که آماده و آپلود می کنید باید دقیقاً مطابق با آن چیزی باشد که برای دریافت ویزای مورد نظرتان خواسته شده است. در ضمن تمامی مدارک باید به صورت ترجمه شده و به زبان انگلیسی باشد.

پس از آپلود مدارک باید فرم درخواست ویزای خود را با اطلاعات دقیق پر و سابمیت کنید  و هزینه ویزای موردنظر خود به علاوه هزینه انگشت نگاری خود را بپردازید. پس از تکمیل مراحل ویزا به صورت آنلاین تقریباً یک ماه فرصت دارید به دفاتر وک واقع در کشورهای همسایه برای انجام بیومتریک (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) مراجعه نمایید.

پس از انجام بیومتریک یک کد پیگیری به شما تعلق می گیرد که می توانید از طریق آن مراحل بعدی ویزای خود را طی کنید و نتیجه ویزای شما نیز از طریق ایمیل  اطلاع رسانی خواهد شد.

اقدام از طریق آنلاین همیشه آسانتر است و تصور می شود که درخواست های آنلاین سریعتر رسیدگی می شود. به علاوه ادیت اطلاعات و ارسال مدارک به راحتی از طریق اینترنتی انجام می شود.

اگر برای اولین بار قرار است برای ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت اقدام کنید گرفتن مشاوره و راهنمایی از کارشناسان مهاجرتی ضروری است. همچنین پرداخت هزینه ها نیز باید با کردیت کارت بین المللی پرداخت شود، در نتیجه توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان چاوش مهاجر در تماس باشید.

  • وقت سفارت حضوری کانادا

برای اینکه انگشت نگاری خود را انجام دهید می توانید در روزهایی که دفاتر وک باز هستند با مراجعه حضوری و ارائه مدارک اینکار را انجام دهید و وقت سفارت خودرابگیرید. تأیید و یا عدم تأیید صدور ویزای شما طی چند هفته بعد از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

نکاتی در مورد وقت سفارت و دفاتر وک کانادا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا توجه داشته باشید:

  • وب سایت وک کشور و شهر مورد نظر خود را پیش از مراجعه حضوری بررسی کنید و از ساعات و روزهای کاری اطلاع پیدا کنید.
  • نشانی وب سایت VAC ترکیه https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can
  • افراد بالای 80 سال و افراد زیر 14 سال نیاز به انجام انگشت نگاری و همچنین پرداخت هزینه آن را ندارند.
  • در صورتی که در بازه زمانی تعیین شده به VAC مراجعه نکنید وقت شما کنسل خواهد شد و برای تعیین وقت دوباره باید مراحل را از ابتدا طی کنید.
  • ترجیحاً ارائه مدارک خود را به صورت آنلاین انجام دهید تا در صورت کمبود و یا اشتباه در مدارک مجبور به تعویق زمان در روند دریافت ویزای خود شوید.
  • مدت زمان انجام پروسه انگشت نگاری برای دریافت ویزا را برای برنامه ریزی های سفر خود به کانادا لحاظ کنید تا دچار کمبود زمان نشوید.
  • مراکز درخواست ویزا (VAC) شرکت های خصوصی هستند که قراردادهای رسمی با دولت کانادا دارند و انگشت نگاری و پیکاپ پاسپورت و سایر خدمات را انجام می دهند، اما هیچگونه خدمات مشاوره ای در این خصوص به متقاضیان ویزا نمی دهند و هیچ نقشی در صدور ویزا و یا عدم صدورآن ندارند.
  • تمامی مسئولیت اعطای ویزا به عهده افسران و کارکنان سفارت کانادا است.

هزینه وقت سفارت کانادا

هزینه وقت سفارت کانادا که شامل تنها هزینه انگشت نگاری در دفاتر وک است 85 دلار است. این هزینه جدای از هزینه ویزا است. هزینه انگشت نگاری و هزینه ویزای کانادا به صورت آنلاین، باید از طریق کارت های اعتباری بین المللی پرداخت شود. اگر دارای این کارت نیستید نگران نباشید زیرا مؤسسات مهاجرتی که خدمات وقت سفارت را انجام می دهند هزینه ها را با کردیت کارت انجام می دهند بنابراین دغدغه ای در این خصوص نداشته باشید.

در نهایت می توان گفت که انجام مراحل دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت کانادا برای اینکه در سریعترین زمان و بدون هیچگونه خطایی صورت بگیرد بهتر است که با مشاوره و اطلاعات دقیق و کامل انجام شود. بروزترین و کامل ترین اطلاعات را از مشاورین و متخصصین شرکت چاوش مهاجر بهترین موسسه مهاجرتی و تخصصی کانادا، آمریکا و انگلیس بخواهید.

اگر تجربه دریافت ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا را دارید برای مخاطبین ما از تجربیات خود بنویسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *