اسکیل ورکر کانادا

یکی از روش‌ های مهاجرت به کانادا مهاجرت کاری است. اگر شما بتوانید ویزای کار این کشور را به دست بیاورید نه تنها برای مهاجرت به مشکلی برخورد نخواهید کرد بلکه فرصت کاری را نیز قبل از ورود به کانادا برای خود مهیا کرده‌ اید. برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از برنامه‌ های بسیار پرطرفدار برای دریافت ویزای کاری کانادا شناخته شده است. در صورتی که تجربه و تخصصی در یک زمینه شغلی به خصوص شغل‌ های خاص داشته باشید به راحتی می‌توانید از برنامه اسکیل ورکر کانادا برای مهاجرت استفاده نمایید. در این مطلب با ما همراه باشید تا شرایط شرکت در این برنامه را برای شما توضیح دهیم.

با برنامه اسکیل ورکر کانادا آشنا شوید

این برنامه که تحت عنوان نیروی کار ماهر کانادا شناخته می‌شود افرادی را که تجربه کاری در زمینه یک حرفه مشخص، سطح معینی از تحصیلات، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین شرایط سنی مناسب داشته باشند جذب می‌ کند. این برنامه تحت نظر سیستم اکسپرس اینتری کانادا قرار گرفته است. در صورتی که شما بتوانید از طریق برنامه اسکیل ورکر مورد تأیید دولت کانادا قرار بگیرید می‌ توانید برای ثبت درخواست اقامت دائم خود اقدام نمایید.

نکته لازم به ذکر این است که شاید شما در زمان ثبت درخواست برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا ادعا کنید که از نظر زبان انگلیسی، تحصیلات و کار شرایط تعریف شده در برنامه را دارید ولی بعد از شرکت در برنامه باید به مصاحبه‌ کننده ثابت کنید که همه این ادعا‌ ها درست است. در غیر این صورت شما از لیست افراد شرکت‌ کننده در این برنامه حذف خواهید شد.

بررسی مزایای برنامه اسکیل ورکر کانادا

در صورتی که روش‌ های مهاجرت به کانادا را بررسی کنید متوجه تنوع در بین راه‌ های موجود برای متقاضیان اقامت دائم در کانادا خواهید شد. اما چرا اغلب افراد که به مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر مراجعه می‌کنند دوست دارند که از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا امور مهاجرتی خود را پیش ببرند؟ این برنامه چند مزیت دارد:

 • با توجه به اینکه با این برنامه شما می‌توانید شرایط کاری خود را نیز تضمین کنید بنابراین برای زندگی و کار بدون محدودیت در هر قسمت از کشور کانادا بهترین شرایط برای شما فراهم خواهد شد و در واقع برنامه اسکیل ورکر تضمین‌کننده اقامت دائم شما در کانادا خواهد بود.
 • شما با برنامه اسکیل ورکر می‌توانید در هر قسمت از کشور کانادا و با هر کارفرمایی که دوست دارید مشغول به کار شوید.
 • اگر برنامه اسکیل ورکر را با سایر برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا مقایسه کنید متوجه خواهید شد که پروسه رسیدن به اقامت دائم با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کوتاه است. در فاصله بین ۸ ماه تا ۱۰ ماه تمامی امور برای دریافت اقامت دائم پیش خواهد رفت.
 • در صورتی که بتوانید به عنوان یک نیروی کار در کشور کانادا مشغول به کار شوید بهترین شرایط برای سیتیزن شدن کانادا نیز برای شما فراهم خواهد شد.
 • افرادی که ویزای کار را از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا به دست بیاورند می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور وارد نمایند.
 • از دیگر مزایای برنامه اسکیل ورکر کانادا باید به امکان بهره‌مندی از آموزش‌های رایگان و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برای خود، همسر و فرزندان اشاره کرد.

شرایط لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا

شرایط لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر می باشد:

برخورداری از سابقه کاری کافی برای اسکیل ورکر کانادا

شما باید در یکی از گروه‌های شغلی زیر سابقه کاری کافی داشته باشید:

 • شغل‌ های مدیریتی شامل بازاریابی، تبلیغات، مدیر مالی و روابط عمومی
 • شغل‌ هایی که نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی دارند.
 • مشاغلی که به مدرک دیپلم و حداقل ۲ سال کارآموزی نیاز دارند. برای مثال تکنسین‌ های شبکه‌ های کامپیوتری.
 • مشاغلی که به دیپلم و حداکثر دو سال کارآموزی نیاز دارند. برای مثال دستیاران دندانپزشکی.

برای محاسبه سابقه کاری باید چند نکته را در نظر داشته باشید

 • سابقه کاری شما باید در ۱۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گیرد.
 • باید در پرونده کاری شما ثبت شده باشد که در این حرفه حقوق دریافت کرده‌اید.
 • حداقل سابقه کاری شما در ۱۰ سال گذشته باید به مدت یک سال به صورت تمام وقت باشد. البته اگر شما به صورت پاره وقت کار کرده‌ اید باید با مدرکی ثابت کنید که هفته‌ ای ۱۵ ساعت در ۲۴ ماه که معادل ۱۵۶۰ ساعت می‌شود در این حرفه مشغول به کار بوده‌ اید. البته لازم است این نکته را بیان کنیم که چون آفیسر اداره مهاجرت می‌ داند ایرانی‌ ها در هفته نهایتاً ۴۸ ساعت کار می‌کنند و در نتیجه مدت زمان ساعت کاری آن‌ها در هفته کمتر از مقدار تعیین شده در برنامه اسکیل ورکر است بنابراین شرایط ایرانی‌ ها را با سایر متقاضیان جدا می‌سنجند.
 • اگر در زمانی که دانشجوی لیسانس هستید مشغول به کار نیز باشید سابقه کاری برای شما لحاظ نخواهد شد مگر اینکه در شغل‌ هایی که به دیپلم و حداکثر دو سال کارآموزی نیاز داشته باشد که در این صورت می‌ توانید از سابقه کاری خود استفاده کنید.
 • همچنین آقایانی که در دوران سربازی مشغول به کار بوده‌ اند نمی‌ توانند از سابقه کاری در این دوران استفاده کنند.

داشتن مهارت زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی

متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کانادا باید بتوانند حداقل نمره یعنی 7CLB  را در زبان انگلیسی و نمره  7NCLC را در زبان فرانسوی در ۴ مهارت نگارش، گوش دادن، صحبت کردن و خواندن به دست بیاورند. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید هر آزمون را به عنوان مدرک زبان در برنامه اسکیل ورکر ارائه کنید. آزمون‌های مورد تأیید زبان انگلیسی برای برنامه اسکیل ورکر آیلتس جنرال و CELPIP جنرال است و برای شرکت در آزمون‌های زبان فرانسه باید آزمون TCF و یا آزمون TEF را شرکت کنید.

میزان تحصیلات

در صورتی که در کشور کانادا تحصیل کرده‌اید لازم است مدرک دیپلم، لیسانس و یا کارشناسی ارشد را داشته باشید. اما اگر فارغ‌التحصیل خارج از کانادا هستید باید مدرک شما براساس سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی سنجیده شود تا مشخص گردد که مدرک شما معادل کدام یک از مدارک تحصیلی کشور کانادا بوده و اکنون می‌توانید در چه شغلی مشغول به کار شوید.

مهاجرت به کانادا

نحوه امتیازبندی برنامه اسکیل ورکر

به طور کلی آفیسر‌ها در برنامه اسکیل ورکر براساس سن متقاضی، میزان تحصیلات او، سابقه کاری، میزان انطباق‌پذیری، پیشنهاد کاری و مهارت او در زبان انگلیسی یا فرانسوی، امتیاز را برای افراد متقاضی در نظر می‌گیرند. در صورتی که متقاضیان بتوانند از ۱۰۰ نمره حداقل ۶۷ امتیاز را به دست بیاورند در برنامه اسکیل ورکر پذیرفته خواهند شد. نحوه تقسیم‌بندی امتیاز‌ها برای هر یک از فاکتور‌های ذکر شده به شرح زیر می‌ باشد:

 •    ۲۸ امتیاز برای زبان انگلیسی یا فرانسوی
 •   ۱۵ امتیاز برای سابقه کاری
 •    ۱۲ امتیاز برای سن
 •    ۲۵ امتیاز برای تحصیلات
 •    ۱۰ امتیاز در صورت داشتن پیشنهاد شغلی یا ویزای کاری کانادا به مدت یک سال
 •   ۱۰ امتیاز برای انطباق‌پذیری

مراحل ثبت درخواست برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا

مراحل ثبت درخواست برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا به ترتیب زیر می باشد:

  دریافت حداقل امتیاز تعریف شده در برنامه

شما ابتدا باید تمامی مدارک شامل مدرک زبان، سابقه کاری، تحصیلات، سن و حتی جاب آفر را در اختیار اداره مهاجرت کانادا قرار دهید تا پرونده شما بررسی شده و مشخص گردد که آیا حداقل امتیاز ۶۷ را به دست آورده‌اید.

ساختن پروفایل اکسپرس اینتری

برای ساختن پروفایل اکسپرس نیازی نیست که شما مدرک خود را در داخل سایت بارگذاری نمایید. فقط باید مدرک زبان و یا مدرک لیسانس در داخل پروفایل قرار گیرد. به محض اینکه پروفایل شما فعال شد می‌ توانید وارد استخر امتیازات شده و بعد از اینکه ارزیابی‌های اولیه انجام گرفت ۱۲۰۰ امتیاز را به دست بیاورید. این پروفایل یک سال اعتبار دارد و اگر نتوانید به عنوان برنده در برنامه اسکیل ورکر معرفی گردید مجدداً بعد از یک سال باید نسبت به ساختن پروفایل خود اقدام نمایید.

 دریافت دعوتنامه

به محض اینکه دعوتنامه برای شما ارسال شد اکنون باید مدارکی برای اثبات ادعا‌های خود شامل مدرک تحصیلی، سابقه کاری، پیشنهاد کاری، مدرک زبان و سن را در داخل سایت بارگذاری کنید تا آفیسر اداره مهاجرت آن‌ ها را بررسی کند.

تکمیل معاینات پزشکی و سوابق بیماری

شما حتماً باید از طریق یک پزشک مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا معاینات پزشکی را انجام دهید تا مشخص گردد که هیچ بیماری ندارید و سپس گواهی عدم سوء پیشینه خود را نیز ارائه نمایید. از زمانی که دعوتنامه را دریافت کردید ۶۰ روز فرصت دارید تا تمامی مدارک و همچنین گواهی پزشکی خود را در داخل سایت بارگذاری کنید.

دریافت نامه مربوط به انگشت‌ نگاری

برای دریافت این نامه شما باید مبلغی را بپردازید و افرادی که بالای ۱۴ سال هستند حتماً باید انگشت‌نگاری بایومتریک را انجام دهند.

دریافت برگه تأییدیه اقامت دائم

وقتی تمامی مراحل فوق را انجام دادید و آفیسر مهاجرت شرایط شما را تأیید کرد برگه تأییدیه یا مدرک مربوط به اقامت دائم برای شما ارسال خواهد شد که باید به همراه خود داشته باشید تا بتوانید از مرز کانادا عبور کنید.

در پایان

در صورتی که برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا به کمک نیاز دارید می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید. کافی است مدارک خود را در اختیار ما قرار دهید. کارشناسان حرفه‌ ای و متخصص ما تمام امور را برای شما انجام داده و شما را تا دریافت برگه تأییدیه اقامت دائم همراهی خواهند کرد. از طریق تماس با مجموعه با مشاورین ما در ارتباط باشید تا در صورتی که نقصی در مدارک شما وجود دارد قبل از ارائه درخواست این نقص‌ ها را برطرف کنید چون اگر درخواست شما رد شود زمان زیادی را از دست خواهید داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *