ویزای تلنت کانادا

یکی از ویزا‌های مهاجرتی که کشور کانادا ارائه می‌کند ویزای تلنت کانادا نام دارد. همانگونه که می‌دانید کشور کانادا از نظر اقتصادی، سیاسی، امنیتی، آموزشی و حتی از نظر رفاه اجتماعی و بهداشتی از استاندارد‌های بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل به خصوص ایرانی‌ها دوست دارند که در کشور کانادا زندگی کنند و مشغول کسب و کار و تحصیل شوند. در انتخاب روش‌های مهاجرت به کانادا شما باید ابتدا شرایط خود را در نظر بگیرید؛ انواع ویزای کانادا را بررسی کنید و سپس یکی از بهترین راه‌ها را انتخاب نمایید. برای مثال ویزای تلنت کانادا به عنوان یکی از ویزا‌های موقت شناخته شده است که برای افراد دارای مهارت‌ها و استعداد‌های خاص یک روش بسیار ساده جهت مهاجرت به حساب می‌آید. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این ویزا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهیم.

منظور از ویزای تلنت کانادا چیست؟

به طور کلی این ویزا شرایط مهاجرت موقت برای افرادی که در کل دنیا دارای استعداد‌های خاص و خارق العاده هستند را فراهم می‌کند. واژه تلنت به معنای استعداد می‌باشد و اگر شما بتوانید به اداره مهاجرت کشور کانادا ثابت کنید که استعداد خاص و خارق‌العاده‌ای در یک زمینه دارید قطعاً به راحتی می‌توانید جهت کار در کشور کانادا امور مهاجرت خود را انجام داده و نسبت به افراد دیگر ویزا سریع‌تر در اختیار شما قرار می‌گیرد. بنابراین همانگونه که متوجه شدید مهمترین مزیت ویزای تلنت کانادا این است که پردازش مجوز کار در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود و در نتیجه کارفرما‌هایی که در کشور کانادا هستند و به دلیل شرایط کاری مجبور هستند از نیرو‌های کار خارجی استفاده کنند زودتر می‌توانند کمبود نیرو را جبران کرده و همین موضوع به بهبود شرایط کاری در کشور کانادا کمک می‌کند.

بررسی انواع ویزای تلنت کانادا

این ویزا که تحت عنوان ویزای نخبگان کانادا نیز شناخته می‌شود به دو دسته تقسیم می‌گردد:

ویزای تلنت کانادا از نوع A

افرادی که در شرکت‌های دانش بنیان یا استارت‌آپ‌های حوزه علوم تکنولوژی، ریاضی، مهندسی، شرکت‌های تحقیقاتی و یا شرکت‌ها با محصولات و خدمات خاص فعال هستند می‌توانند برای دریافت ویزای نخبگان کانادا از نوع a اقدام کنند. شما ابتدا باید مدارکی ارائه کنید که نشان می‌دهد دارای توانایی‌های خاص بوده و در واقع جز نخبگان به حساب می‌آیید. از طرف دیگر لازم است حداقل ۵ سال تجربه کاری داشته باشید و تحصیلات شما باید در سطح عالی باشد.

ویزای تلنت کانادا از نوع B

این ویزا شرایط کاری بهتری را برای متقاضیان ویزای نخبگان کانادا فراهم می‌کند چون شما می‌توانید در تمام شرکت‌های کانادایی که دچار کمبود نیروی با استعداد و نخبه هستند فعالیت داشته باشید. البته نباید فراموش کنیم که شرکت‌های کانادایی موظف هستند تنها در برخی از پوزیشن‌های شغلی خاص که وجود نیروی نخبه در این پوزیشن‌ها ضروری است اقدام به جذب نخبگان کنند. افرادی که این نوع ویزا را داشته باشند دستمزد رایج موقعیت شغلی خود در کانادا را دریافت خواهند کرد که این دستمزد بستگی به موقعیت مکانی از یک استان به استان دیگر متفاوت است.

شرایط لازم برای دریافت ویزای تلنت کانادا

همانگونه که متوجه شدید ویزای نخبگان کانادا بهترین شرایط را فراهم می‌کند تا شما بتوانید طرح مورد نظر خود را تحت نظر شرکت‌ها و ارگان‌های کانادایی اجرا کنید. اما برای دریافت این ویزا یکسری شرایط لازم است:

 • کسب و کاری که شما می‌خواهید راه‌اندازی کنید باید طبق قوانین کشور کانادا معرفی گردد و در واقع باید از مشروعیت لازم برخوردار باشد.
 • همچنین باید ثابت کنید که کسب و کار شما مزایای بسیار زیادی داشته و بازار کار کشور کانادا را رونق می‌بخشد.
 • افرادی که می‌خواهند ویزای کانادا از نوع A را دریافت کنند حتماً باید تحصیلات پیشرفته داشته و از طرف دیگر حداقل ۵ سال سابقه کاری داشته باشند.
 • همچنین افرادی که می‌خواهند ویزای نوع B را دریافت کنند لازم است در برخی مشاغل noc مهارت‌های لازم را کسب کرده باشند.
 • یکسری شرایط عمومی همانند عدم داشتن سوء پیشینه، داشتن گواهی سلامت جسم و روان و همچنین گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای تلنت کانادا نیز ضروری است.

مهاجرت به کانادا

مراحل دریافت ویزای تلنت کانادا

اگر چه پروسه دریافت ویزای نخبگان کانادا نسبت به سایر ویزا‌های کاری بسیار راحت‌تر است ولی به هر حال باید یکسری مراحل سپری گردد که عبارتند از:

 • شما در ابتدا باید یک کارفرمای واجد شرایط متناسب با شرایط کاری که خودتان در نظر دارید پیدا کنید
  چون این ویزا ابتدا در اختیار کارفرمایان کانادایی قرار می‌گیرد و این افراد باید نیروی کار مورد نظر را پیدا کرده و ویزا را در اختیار آن‌ها بگذارند.
 • در مرحله دوم شما باید به کارفرما ثابت کنید که با استعداد هستید. بنابراین درخواست خود را در اختیار او می‌گذارید و شرایط و مدارک خود را نیز برای کارفرما توضیح می‌دهید.
 • در صورتی که کارفرما با طرح کاری شما موافقت کند مجوز تأثیر بازار کار را در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • با دریافت مجوز کارفرما می‌تواند جهت درخواست ویزای تلنت کانادا برای شما اقدامات لازم را انجام دهد.

دریافت ویزای تلنت کانادا چه مدت زمان طول می‌کشد؟

همانگونه که در ابتدای مطلب گفتیم دریافت این نوع ویزا نسبت به سایر ویزا‌های کاری بسیار سریع‌تر انجام می‌شود و معمولاً در کمتر از دو هفته شما می‌توانید نتیجه درخواست خود را دریافت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی شما درخواست طرح کاری خود را با کارفرما در میان می‌گذارید حداقل ۸ روز کاری زمان لازم است تا در صورت صلاحیت بتوانید مجوز تأثیر بازار کار را دریافت کنید و پس از آن باید به دنبال دریافت ویزای تلنت کانادا باشید. نکته‌ای که لازم است در همین قسمت به آن اشاره کنیم بحث دریافت ویزای تلنت کانادا مربوط به استان کبک می‌باشد. قوانین استان نسبت به استان‌های دیگر کمی متفاوت است. اگر شما می‌خواهید با کارفرمایی در استان کبک مشغول به کار شوید باید حتماً در کنار سایر مدارک، گواهی پذیرش کبک را نیز درخواست دهید.

آیا امکان اقامت دائم با ویزای تلنت کانادا وجود دارد؟

ویزای نخبگان کانادا شرایط مهاجرت موقت را برای شما فراهم می‌کند و در واقع امکان مهاجرت دائم شما با این ویزا وجود ندارد. اما نباید ناامید شوید. اگر شما بتوانید برای مدت زمانی با کیفیت بالا در کشور کانادا کار کنید و کارفرما تأیید نماید که به حضور شما در محیط کاری خود نیاز دارد می‌توانید درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه کنید. البته شرایط کاری شما، نوع کار مورد نیاز کارفرما و تأییدیه او در مورد کیفیت کاری شما مهمترین عواملی هستند که شرایط را برای دریافت اقامت دائم شما تسهیل می‌کنند.

چه عواملی شانس دریافت ویزای تلنت کانادا را بیشتر می‌کند؟

در صورتی که شما از شرایط زیر برخوردار باشید احتمال پذیرش شما به عنوان نیروی کار توسط کارفرمایان کانادایی بیشتر می‌شود:

 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر و عالی
 • تسلط به زبان و ارائه مدرک مربوط به مهارت‌های زبانی
 • داشتن سن مناسب
 • داشتن تجربه کاری کافی

بنابراین زمانی که شما می‌خواهید مدارک خود جهت دریافت ویزای نخبگان کانادا را تکمیل کنید حتماً به این چهار مورد توجه داشته و مدارک مربوط به آن‌ها را در داخل پرونده لحاظ کنید. در این صورت شانس شما برای دریافت ویزای نخبگان بیشتر می‌شود.


اینجا بخوانید: اقامت دائم کانادا

در این مطلب متوجه شدید که ویزای تلنت کانادا برای افرادی که دارای استعداد و توانمندی خاص هستند شرایط تسهیل شده و مناسب‌تری را برای مهاجرت موقت فراهم می‌کند. می‌توانید برای دریافت این ویزا با مؤسسه چاوش مهاجر در تماس باشید. شاید نکاتی از دید شما پنهان مانده که همین نکات شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش می‌دهد. پس با مشاورین ما صحبت کنید و مدارک خود را در اختیار ما بگذارید. کارشناسان ما که سابقه زیادی در انجام امور مهاجرتی دارند در پیدا کردن کارفرما، ثبت درخواست و دریافت ویزای تلنت تمامی امور را برای شما انجام می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *