برنامه مهاجرت استانی کانادا

اگر بخواهیم یکی از کشور‌ های محبوب در بین ایرانیان جهت مهاجرت را معرفی کنیم باید به سراغ کانادا برویم. کانادا روش‌ های مختلفی را برای مهاجرت معرفی کرده و این تنوع این امکان را فراهم می‌ کند تا اغلب متقاضیان بتوانند ویزای کشور کانادا و در نتیجه شرایط مهاجرت به کانادا را به دست بیاورند. یکی از روش‌ ها، شرکت در برنامه‌ های مهاجرت استانی کانادا است. یعنی اگر شما در نظر دارید که در یک استان خاصی زندگی کنید می‌ توانید از این فرصت استفاده کرده و متناسب با شرایط خود در یکی از برنامه‌ های مهاجرت استانی کانادا شرکت کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا این روش مهاجرتی را برای شما توضیح دهیم.

آشنایی با برنامه مهاجرت استانی کانادا

حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم علاوه بر قوانین مهاجرت کلی که در کشور کانادا وضع شده است هر یک از استان‌ ها نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارند. در واقع دولت کانادا برای اینکه تنها متقاضیانی را برای مهاجرت انتخاب کنند که شایستگی و صلاحیت برای زندگی در این کشور را دارند، به مسئولان در هر استان این امکان را داده است که بتوانند شرایط خاصی را بر اساس استان مورد نظر تعیین کرده و در نتیجه متقاضیانی که می‌ خواهند در هر یک از این استان‌ ها وارد شوند باید از فیلتر این قوانین و شرایط نیز عبور نمایند. بنابراین اگر شما یک استان خاصی را از کانادا انتخاب کرده‌اید حتماً باید لیست قوانین و شرایط این استان را بررسی کرده و از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا اقدام نمایید.

روش‌ های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا

به طور کلی اگر شما می‌ خواهید در برنامه مهاجرت استانی کانادا شرکت کنید دو روش شامل اکسپرس اینتری و روش غیر اکسپرس اینتری یا روش پایه برای شما در نظر گرفته شده است. اما این دو روش چه تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند:

روش اکسپرس اینتری در مهاجرت استانی به کانادا

در این روش شما باید با استانی که مدنظر دارید تماس بگیرید؛ در یکی از برنامه‌ های اکسپرس ثبت نام کرده و سپس منتظر بمانید که استان مربوطه نظر خود را در مورد اقامت شما اعلام نماید. در صورتی که با مهاجرت شما موافقت گردد در پروفایلی که به صورت آنلاین ساخته‌ اید این موضوع اعلام خواهد شد. در روش اکسپرس اینتری شما باید بتوانید امتیاز لازم برای کسب موافقت استان مورد نظر را به دست بیاورید. جالب است بدانید به محض اینکه دعوت‌نامه‌ ای را از آن استان دریافت کردید سیستم به صورت اتومات ۶۰۰ امتیاز دیگر را به شما اضافه خواهد کرد و همین موضوع باعث می‌ شود که دعوت‌ نامه خیلی سریعتر به دست شما برسد.

 روش غیر اکسپرس اینتری برای مهاجرت استانی کانادا

در این روش شما ابتدا باید در سیستم اکسپرس اینتری یک پروفایل برای خود بسازید و استان‌ هایی را که برای مهاجرت مدنظر دارید انتخاب کنید. اگر پیامی از طرف این استان‌ ها دریافت شد نشان می‌ دهد که شما به عنوان یک نامینیت یا نامزد پذیرفته شده‌ اید و الان باید به طور مستقیم با آن استان تماس بگیرید. در این روش امتیاز اضافی به شما داده نخواهد شد.

مراحل شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا

با توجه به اینکه برنامه مهاجرت استانی کانادا یک فرصت بسیار عالی را برای متقاضیان ورود به هر یک از استان‌ های کانادا فراهم می‌ کند بنابراین باید بدانید که برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا باید به چه صورت عمل نمایید:

انتخاب یک استان مناسب

مهم‌ ترین قدم، انتخاب کردن یکی از استان‌ های کانادا است. هر کدام از استان‌ ها شرایط خاصی برای پذیرش دارند. از طرف دیگر شما باید شرایط زندگی، اقتصادی و همچنین سیستم آموزشی استان‌های کانادا را با هم مقایسه کنید چون به هر حال باید شما در این استان انتخابی زندگی کنید و اگر شرایط‌ آن مناسب نباشد قطعاً به مشکل برخورد خواهید کرد. اما شما نمی‌توانید در این زمینه به اطلاعات کامل برسید مگر اینکه یک مشاور زبده و کاربلد در کنار خود داشته باشید. بهترین کار این است که با یک مؤسسه مهاجرتی باسابقه همانند مؤسسه چاوش مهاجر در ارتباط باشید چون کارشناسان ما در این مرکز سابقه زیادی در زمینه مهاجرت به کانادا داشته و می‌ توانند جزئیات بسیار زیادی در اختیار شما قرار دهند.

اپلای کردن استان مورد نظر

شما در صورتی که از طریق برنامه اکسپرس اینتری وارد شوید به راحتی می‌توانید با ساختن پروفایل، استان مورد نظر خود را اپلای کرده و کلیه مدارک را در داخل پروفایل خود بارگذاری کنید تا آن استان شرایط شما را با دقت بررسی نماید. در صورتی که شرایط لازم را داشتید استان مورد نظر با شما موافقت کرده و در نتیجه شما نامینیت یا کاندید آن استان خواهید شد.

مهاجرت به کانادا

دریافت ویزای کانادا

در نهایت بعد از دریافت دعوتنامه از استان مورد نظر باید مدارک خود همراه با دعوتنامه را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید تا شرایط را برای اقامت شما فراهم کند.

آیا پس از مهاجرت امکان تغییر استان در کانادا وجود دارد؟

شاید زمانی که وارد استان منتخب خود می‌ شوید بعد از مدتی به این نتیجه برسید که استان دیگر شرایط بسیار بهتری داشته و در نتیجه تمایل دارید هر چه زودتر از این استان اسباب کشی کنید. حتی جالب است بدانید اغلب متقاضیانی که به مؤسسه چاوش مهاجر مراجعه می‌ کنند قبلاً برای اینکه هر چه زودتر بتوانند از کشور ایران بروند و بدون تحقیق، استانی را انتخاب کرده و در نتیجه بعد از ورود متوجه شده‌اند که سطح کیفی زندگی در این استان بسیار پایین است و در نتیجه به دنبال تغییر استان هستند. برای این منظور شما باید قوانین و شرایط استان‌ ها را با هم مقایسه کنید. به طور کلی شما چند ماه تا چند سال باید در استان منتخب خود زندگی کنید تا پس از آن بتوانید استان خود را عوض نمایید. با توجه به این موضوع، شما قبل از اینکه برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید باید حتماً اطلاعات کاملی در مورد هر یک از استان‌ های کشور کانادا داشته باشید چون ممکن است نیاز باشد چندین سال در این استان زندگی کنید تا شرایط جابجایی برای شما فراهم شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی چقدر است؟

عمده هزینه‌ ها به استانی بستگی دارد که شما برای مهاجرت انتخاب کرده‌ اید چون شرایط و قوانین هر کدام از استان‌ ها با هم متفاوت بوده و براساس مدارکی که از شما درخواست می‌شود هزینه‌ ها کاملاً متفاوت است. ولی یکسری هزینه‌ های پایه برای تمامی برنامه‌ های مهاجرت استانی کانادا در نظر گرفته شده است که این هزینه‌ ها شامل پردازش برنامه نامزد‌ های استانی، هزینه آزمایش بیومتریک، هزینه مربوط به معاینات پزشکی، هزینه مربوط به حق اقامت دائم و همچنین بررسی اعتبار تحصیلی و معادل‌ سازی آن می‌ باشد. این هزینه‌ ها براساس دلار محاسبه می‌ شوند و با توجه به اینکه نرخ ارز در ایران همواره در حال تغییر است بنابراین باید در زمانی که می‌ خواهید برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا شرکت کنید این هزینه‌ ها را بررسی کرده و سپس به ریال تبدیل کنید تا هزینه دقیق برای شما محاسبه گردد.

در پایان

اگر بدون اطلاع در برنامه مهاجرت استانی کانادا شرکت کنید شاید به قوانین ساده برخی از استان‌ ها برخورد کرده و بعد از ورود متوجه شوید که اصلاً شرایط زندگی و اقتصادی در این استان‌ها ‌ایده‌ آل نیستند. بنابراین اکیداً توصیه می‌ کنیم قبل از اینکه برای این منظور دست به کار شوید با مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید. باید اطلاعات کاملی در مورد استان‌ها، شرایط پذیرش آن‌ ها و برنامه مهاجرت استانی کانادا به دست بیاورید. ما تمامی مسئولیت کار را برای مهاجرت شما انجام خواهید داد. پس هیچگونه نگرانی نداشته باشید با این مجموعه تماس حاصل نمایید و فقط در جلسه مشاوره تمامی سؤالات خود را مطرح کنید تا با آگاهی کامل به یک انتخاب درست برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *