تمدید ویزای توریستی کانادا

 اگر می‌خواهی با هدف تفریحی یک سفری به کشور کانادا داشته باشید، حتماً باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید. البته این ویزا با اهداف دیگر نیز صادر می‌شود. برای مثال دیدار با خانواده و دوستان و یا انجام برخی از پروسه‌های درمانی نیز با ویزای توریستی امکان‌پذیر می‌باشد به شرط اینکه مدت زمان حضور شما در خاک کانادا بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزای توریستی نشود. اکنون این سوال مطرح می‌شود که اگر بنا به هر دلیلی سفر ما طولانی شد، آیا امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذاریم.

آیا می‌توانیم ویزای توریستی کانادا را تمدید کنیم؟

ویزای توریستی به عنوان یکی از ویزاهای موقت شناخته شده است. اگر شما قبلاً با ویزای توریستی به کشور کانادا سفر کرده‌اید و اکنون می‌خواهید اقامت خود را تمدید نمایید، باید قبل از اینکه اعتبار ویزا به اتمام برسد درخواست خود را در اختیار اداره مهاجرت کشور کانادا قرار دهید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، اداره مهاجرت سندی در اختیار شما قرار می‌دهد که مدت زمان اقامت دوباره شما در کشور کانادا را مشخص می‌کند. این سند با صدور یک سابقه بازدید‌کننده ارائه خواهد شد. پیشنهاد ما این است که حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای ویزای توریستی کانادا برای تمدید آن اقدام کنید چون پروسه‌های اداری زمان‌بر هستند و ممکن است براساس شرایطی که دارید، اداره مهاجرت زمان بیشتری برای بررسی پرونده شما نیاز داشته باشد. بنابراین باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید تا بتوانید قبل از اینکه ویزای توریستی منقضی شود برگه تمدید اعتبار آن را دریافت کنید.

آیا همه افراد می‌توانند برای تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام کنند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که افراد با شرایط خاص می‌توانند درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا را داشته باشند. اگر شما در گروه‌های زیر قرار دارید مانعی برای تمدید ویزای توریستی کانادا برای شما وجود نخواهد داشت:

داشتن ویزای معتبر بازدید‌کننده

 اگر شما به عنوان یک گردشگر، برای انجام امور درمانی و یا برای بازدید از خانواده، ویزای بازدید‌کننده معتبر در کانادا را دارید، به راحتی می‌توانید جهت تمدید ویزای توریستی اقدام کنید.

شهروندان کشورهای معاف از ویزا

شهروندان ساکن در کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا وارد کشور کانادا شوند و برای مدت زمان مشخصی در این کشور اقامت داشته باشند. این دسته از افراد برای اینکه بتوانند اقامت خود را طولانی کنند، می‌توانند برای تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند.

سرمایه‌گذاران با اهداف تجاری

شاید شما برای برگزاری یکسری جلسات کاری یا شرکت در کنفرانس‌ها، با ویزای توریستی به کشور کانادا آمده‌اید ولی اکنون شرایط کاری شما طولانی‌تر شده و می‌خواهید اقامت خود را تمدید کنید. محدودیتی برای شما وجود ندارد. می‌توانید درخواست خود را همراه با مدارک، برای تمدید ویزای توریستی کانادا به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید.

استفاده از فرصت سوپر ویزا‌

اگر شما با سوپر ویزای والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود توانسته‌اید به کشور کانادا سفر کنید، می‌توانید برای تمدید ویزای توریستی کانادا به بیش از ۲ سال، اقدام نمایید.

شرایط جدید تمدید ویزای توریستی کانادا

علت اینکه توصیه می‌کنیم حداقل یک ماه قبل از انقضای ویزای توریستی کانادا برای تمدید آن اقدام نمایید این است که شما باید بررسی کنید آیا شرایط لازم را دارید یا خیر. سپس مدارک را آماده کنید و مراحل اداری را پیش ببرید. به طور کلی شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می‌باشند:

 تعیین وضعیت اقامت خود در کانادا

ویزای توریستی کانادا امکان اقامت موقت را برای شما فراهم می‌کند. اکنون شما باید ثابت کنید که در حال حاضر به صورت معتبر و قانونی در کشور کانادا حضور دارید.

بیان دلیل تمدید ویزای توریستی کانادا

شما باید یک انگیزه نامه ارائه کنید و در داخل این انگیزه نامه به طور روشن، صریح و واضح دلیل درخواست خود برای تمدید ویزای توریستی کانادا را قید کنید. برای مثال شرکت در جلسات کاری، طولانی شدن پروسه کار، طولانی شدن پروسه درمان، ابتلا به بیماری و… از جمله دلایل کاملا معتبری هستند که شما جهت تمدید ویزای توریستی کانادا می‌توانید ارائه کنید.

ارائه گواهی تمکن مالی

در زمان دریافت ویزای توریستی کانادا، شما یک گواهی تمکن مالی ارائه می‌کنید که نشان می‌دهد می‌توانید هزینه‌های سفر خود و خانواده را تامین کنید. اکنون که می‌خواهید ویزا را تمدید نمایید، باید دوباره گواهی تمکن مالی ارائه کنید تا بتوانید ثابت نمایید در مدت زمان اقامت مجدد در کانادا، مشکل مالی نخواهید داشت.

ارائه مدارک دریافت ویزا

شما باید گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت معتبر، عکس، مدارک هویتی، مدارک همسر و فرزندان در صورت موجود بودن را نیز در اختیار اداره مهاجرت کشور کانادا قرار دهید.

ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم برای تمدید ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم برای تمدید ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می باشد:

  • به سایت اداره مهاجرت کانادا وارد شوید و فرم‌های درخواست را تکمیل نمایید.
  • شما باید پاسپورت معتبر با چند برگه سفید داشته باشید.
  • باید گواهی تمکن مالی خود شامل صورت حساب بانک، فیش حقوقی، داشتن حساب سرمایه‌گذاری یا نامه حمایت مالی از جانب دوستان را ارائه کنید.
  • انگیزه نامه قوی در مورد دلیل تمدید ویزای توریستی کانادا آماده کنید.
  • تراول هیستوری یا تاریخچه سفر خود را ضمیمه پرونده کنید.
  • شما باید ثابت کنید که بعد از اتمام سفر، قصد بازگشت به کشور خود را دارید. برای این منظور باید اسناد ملکی، قراردادهای کاری و یا روابط خانوادگی در کشور زادگاه خود را ارائه نمایید.
  • باید مشخص شود که در حال حاضر در کجا ساکن هستید.
  • باید عکس جدید داشته باشید.
  • هزینه‌های مربوط به تمدید ویزای توریستی کانادا را پرداخت کنید.

مراحل ارسال درخواست برای تمدید ویزای توریستی کانادا

مراحل ارسال درخواست برای تمدید ویزای توریستی کانادا به ترتیب زیر می باشد:

بررسی شرایط شما

ابتدا باید تمامی شرایط درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا به خصوص شرایط جدید را بررسی کنید تا مطمئن شوید که صلاحیت ارائه درخواست را دارید.

تکمیل مدارک

اکنون باید کلیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مجدد و تمدید ویزای توریستی کانادا را آماده کنید. این مدارک در سایت اداره مهاجرت کانادا قرار دارند.

تکمیل فرم‌های درخواست

به سایت اداره مهاجرت کانادا وارد شوید و به صورت آنلاین فرم درخواست خود را تکمیل کنید.

پرداخت هزینه‌ها

در زمان تکمیل فرم درخواست و همچنین برای انجام آزمایشات بیومتریک، شما باید هزینه‌هایی را بپردازید.

انجام بیومتریک

 ممکن است دوباره نیاز باشد که شما آزمایشاتی را انجام دهید و همچنین اثر انگشت خود را مجدداً ثبت کنید. پس باید حتماً این مدرک را آماده کنید.

ارسال درخواست

بعد از اینکه تمامی مدارک را آماده کردید، باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال نمایید. سپس منتظر بمانید تا پردازش انجام شود و جواب به شما اعلام گردد.

در پایان

متاسفانه بارها این اتفاق افتاده است که افراد در مراحل تمدید ویزای توریستی کانادا، خطایی را مرتکب شده‌اند و نتوانسته‌اند ویزای خود را تمدید کنند. بهترین راهکار این است که شما با موسسات مهاجرتی معتبر همانند موسسه چاوش مهاجر در تماس باشید. کارشناسان ما یک انگیزه نامه قوی براساس شرایط شما تنظیم می‌کنند و کلیه مراحل درخواست برای تمدید ویزای توریستی کانادا را انجام خواهند داد تا شما با خیال راحت بتوانید دوباره اقامت خود را تمدید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *