بیمه مسافرتی کانادا

 آیا می‌ دانید یکی از خدماتی که برخی از شرکت‌ های بیمه در نظر گرفته‌ اند بیمه‌ های مربوط به مسافرت‌ های خارجی است؟ برای مثال بیمه مسافرتی کانادا این امکان را برای شما فراهم می‌ کند تا در صورتی که در حین سفر اتفاق غیر قابل پیش‌ بینی برای شما رخ داد بتوانید تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا خسارت‌ ها را دریافت نمایید. اگر تصمیم گرفته‌ اید که به کشور کانادا سفر کنید حتماً لازم است که این بیمه را تهیه نمایید اما برای اینکه با اهمیت این کار بیشتر آشنا شوید ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

دلایل اهمیت دریافت بیمه مسافرتی کانادا

به هر حال شما قصد دارید به یک کشور جدید وارد ‌شوید که شرایط آب و هوایی آن، موقعیت جغرافیایی و شرایط زندگی آن برای شما کاملاً جدید است. از طرفی نمی‌ دانید که در حین سفر ممکن است چه اتفاقاتی برای شما رخ بدهد. بنابراین وقتی بیمه مسافرتی کانادا را داشته باشید می‌ توانید در صورت رخ دادن این قبیل اتفاقات غیرقابل پیش‌ بینی و بروز خسارت، بخشی از خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت نمایید. بنابراین به طور کلی مهمترین دلایل اهمیت دریافت بیمه مسافرتی کانادا عبارتند از:

 • اگر بنا به دلایلی همانند مسمومیت غذایی، ابتلا به ویروس و یا حتی شرایط آب و هوایی دچار بیماری شده‌ اید، شرکت‌ های بیمه بخشی از هزینه‌ های درمان را به شما پرداخت می‌ کنند.
 • فرض کنیم در جریان سفر چمدان خود را گم کردید و یا لوازم ضروری یا کیف پول شما به سرقت رفته است. در این شرایط بیمه مسافرتی کانادا حامی شما خواهد بود.
 • همچنین اگر در حین سفر مدارک مسافرتی خود شامل پاسپورت شما به سرقت رفت، آسوده خاطر خواهید بود که شرکت بیمه از شما حمایت می‌ کند تا بتوانید دوباره مدارک خود را به دست بیاورید.

نحوه دریافت بیمه مسافرتی کانادا

به طور کلی شما به دو روش می‌ توانید بیمه مسافرتی کانادا را دریافت نمایید:

ارتباط با آژانس‌ های هوایی معتبر

یکی از ساده‌ ترین روش‌ ها این است که قبل از ورود به کشور کانادا از طریق آژانس‌ های هوایی معتبر، بیمه مسافرتی کانادا را خریداری کنید. در این صورت این شرکت از زمانی که پرواز شما به سمت کشور کانادا آغاز می‌ شود تا زمان بازگشت، موظف است که از شما حمایت کند. البته علی‌ رغم اینکه آژانس‌ های هواپیمایی زیادی در کشور وجود دارند که این قبیل بیمه‌ های مسافرتی را ارائه می‌ کنند اما شما در درجه اول باید مطمئن شوید که آژانس هواپیمایی انتخابی شما دارای اعتبار بوده و مهر رسمی شرکت‌ های بیمه داخلی که خدمات مربوط در سطح بین‌ الملل را ارائه می‌ کنند را پوشش می‌ دهد.

دریافت بیمه از کشور کانادا

شما می‌ توانید بیمه داخلی کشور کانادا را دریافت نمایید. برای این منظور امکان دریافت بیمه نامه به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری وجود دارد. اگر شما در کشور کانادا وکیلی دارید که از طرف شما وکالت‌ نامه برای دریافت بیمه نامه داشته باشد می‌ توانید تمامی امور را به او بسپارید تا به صورت حضوری به یکی از بهترین شرکت‌ های بیمه مسافرتی کانادا مراجعه کرده و بعد از مطالعه خدمات ارائه شده توسط این شرکت بیمه نامه را برای شما خریداری نماید.

انواع بیمه مسافرتی کانادا

تفاوتی نمی‌ کند که شما می‌ خواهید در داخل کشور و از طریق آژانس‌ های هواپیمایی بیمه نامه را دریافت کنید و یا اینکه می‌ خواهید از بیمه‌ های کشور کانادا استفاده نمایید. به هر حال انواع بیمه مسافرتی کانادا عبارتند از:

 • بیمه توریستی یا ویزیتور به کانادا
 • بیمه مسافرتی گروهی
 • بیمه سوپر ویزا
 • بیمه ویزای کار کانادا
 • بیمه بارداری
 • بیمه درمانی مخصوص مسافران در تمام جهان
 • بیمه تازه واردین به کانادا که منتظر هستند کارت درمانی آن‌ها صادر گردد
 • بیمه مسافرت استانی داخل و خارج کانادا

تحصیل در کانادا

چند نکته مهم برای دریافت بیمه مسافرتی کانادا

متأسفانه با توجه به اینکه برخی از آژانس‌ های هواپیمایی اعتبار قانونی نداشته و در نتیجه از اعتماد مردم سوءاستفاده می‌ کنند شما باید چند نکته مهم را در زمان خرید در نظر داشته باشید تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوید. از طرف دیگر لازم است بدانید که آژانس‌ های هواپیمایی و یا شرکت‌ های بیمه در کشور کانادا چه خدماتی برای شما ارائه می‌ کنند. پس چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • شرکت و یا آژانس‌ های هواپیمایی را انتخاب نمایید که از اعتبار لازم برخوردار هستند.
 • از طرف دیگر باید شرکت یا آژانس هواپیمایی قابل انعطاف و تغییر بوده و شما در صورتی که بخواهید بتوانید میزان خدمات تحت پوشش را افزایش دهید.
 • خدماتی که یک شرکت بیمه ارائه می‌ کند باید براساس نیاز فرد، سن، وضعیت سلامت او و مدت زمانی که می‌ خواهد در سفر باشد متغیر باشد.
 • در دسترس بودن ۲۴ ساعته یکی دیگر از ویژگی‌ هایی است که شما در زمان انتخاب آژانس هواپیمایی یا شرکت بیمه باید به آن توجه داشته باشید چون شرکت مورد نظر باید در تمام ایام هفته و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس شما باشد. به هر حال ممکن است دچار بیماری شوید و به خدمات بیمه نیاز داشته باشید.
 • قبل از اینکه تصمیم خود را نهایی کنید لازم است براساس نوع بیمه‌ ای که در نظر دارید مقایسه‌ ای بین شرکت‌ ها و آژانس‌ های هواپیمایی مختلف داشته باشید. هر کدام از آن‌ ها که بیشترین امکانات را با قیمت مناسب برای شما ارائه می‌ کنند گزینه مناسب‌ تری خواهند بود.

بیمه مسافرتی کانادا چه مواردی را پوشش نمی‌ دهد؟

توجه داشته باشید که شما نمی‌ توانید هر نوع خسارتی را به شرکت بیمه ارجاع داده و از او بخواهید که بخشی از این خسارت را برای شما جبران کند. در موارد زیر شرکت‌ های بیمه و آژانس‌ های هواپیمایی به هیچ عنوان از شما حمایت نخواهند کرد:

 • خسارت و آسیب‌ های وارد شده ناشی از دعوا و درگیری
 • خسارت‌ های ناشی از حوادث دریایی
 • اثبات متقلب بودن فرد بیمه شونده توسط بیمه‌ گزار از نظر اطلاعات ارائه شده به شرکت بیمه
 • مجموعه استثنائاتی که در زمان عقد بیمه نامه بین بیمه‌ گزار و بیمه شونده در داخل قرارداد ذکر شده است

بنابراین همانگونه که متوجه شدید در زمان عقد قرارداد از یک سو شما باید به طور کامل قرارداد بیمه را مطالعه کنید تا از استثنائات آن مطلع شوید و از طرف دیگر باید اطلاعات دقیقی از خود در اختیار بیمه‌گزار قرار دهید. در صورتی که شرکت بیمه متوجه شود تخلفی از شما صورت گرفته و یا در زمان ارائه گزارش برای خسارت متوجه تقلب از سوی شما گردد، به هیچ عنوان خدمات بیمه را برای شما ارائه نخواهد کرد.

مدت زمان اعتبار بیمه مسافرتی کانادا چقدر است؟

از زمانی که بیمه مسافرتی کانادا برای شما ارسال می‌ شود شما به مدت 1 ماه تا ۶ ماه فرصت دارید که به کشور کانادا سفر کنید. براساس نوع بیمه نامه‌ ای که دریافت کردید مدت زمان اعتبار متفاوت خواهد بود. پس از آن بیمه نامه شما باطل شده و مجدداً مجبور هستید برای دریافت بیمه نامه هزینه کنید. بنابراین بهترین کار این است به محض اینکه ویزای خود را دریافت کردید برای خرید بیمه نامه اقدام نمایید تا بتوانید حداکثر استفاده را از بیمه نامه خود داشته باشید.


اینجا بخوانید: اقامت دائم کانادا

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید خرید بیمه مسافرتی کانادا واقعاً یکی از الزامات به حساب می‌ آید. تفاوتی ندارد که با هدف گردشگری به این کشور می‌ روید یا می‌ خواهید در این کشور کار کنید؛ به هر حال باید به فکر اتفاقات غیرقابل پیش‌ بینی نیز باشید. با توجه به اینکه پیدا کردن یک آژانس هواپیمایی معتبر و یا یک شرکت بیمه در کشور کانادا نیاز به تحقیق و بررسی دارد بهترین کار این است که به سراغ مؤسسات مهاجرتی همانند مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر بروید. ما هم آژانس‌ های معتبر داخلی را به خوبی می‌ شناسیم و هم می‌ توانیم شرایط را برای خرید بیمه از شرکت‌ های داخلی کانادا برای شما فراهم کنیم. کافی است صفر تا صد کار را به ما بسپارید تا بهترین بیمه مسافرتی کانادا را برای شما تهیه کنیم. جهت دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت خدمات دیگر در مورد دریافت ویزای تحصیلی کانادا، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت و ثبت نام لاتاری از این مجموعه با کارشناسان آن تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *