ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا

درخواست ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا بسیار آسان است و تنها به چند مرحله ساده نیاز می باشد. با این حال، ممکن است هنگام ورود به حساب کاربری خود کمی دچار اضطراب شوید. این ممکن است به دلیل ناآشنایی با سایت ثبت نام و محیط آن باشد. اما لازم نیست خودتان این مراحل ساده را پیچیده کنید. اگر می خواهید برای ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا خودتان دست به کار شوید لازم است مراحل آموزش در مطلب زیر را به طور دقیق و کاملاً صحیح انجام دهید.

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

برای دسترسی به خدمات آنلاین، ثبت نام و دریافت ویزای گردشگری کانادا باید یک حساب کاربری ایمن در سایت رسمی سفارت کانادا به نشانی:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/account.html

ایجاد کنید.

با این حساب شما این امکان را دارید که برای دریافت ویزا درخواست داده و پاسخ آن را نیز به صورت آنلاین دریافت کنید. بدین ترتیب ثبت نام کرده، مدارک درخواستی را آپلود کرده، هزینه ها را پرداخت می کنید و به راحتی در مراحل بعدی از وضعیت درخواست ویزای خود مطلع خواهید شد.

زمانی که وارد صفحه لینک شده در بالا می شوید دو گزینه برای ثبت نام در حساب کاربری (Account) دارید که باید از طریق GCKey ثبت نام کنید.

 • قدم اول: یک حساب GCKey (CIC) ایجاد کنید

GCKey چیست؟ حسابی که به شما امکان دسترسی ایمن به خدمات آنلاین دولت کانادا را می دهد. این خدمات شامل (CIC) Citizenship and Immigration Canada (مهاجرت، پناهندگی و شهروندی) کشور کانادا است که این یک سازمان دولتی است که درخواست های آنلاین ویزای کانادا را  مورد بررسی قرار می دهد و آن ها را مدیریت می کند.

در این قسمت از ثبت نام آنلاین همان طور که خواهید دید شما باید سؤال امنیتی، کلمه عبور و نام کاربری خود را وارد فیلدهای مشخص شده بکنید. در اینجا نحوه ایجاد یک حساب CIC یا GCKey آورده شده است:

 • به صفحه ثبت نام آنلاین CIC بروید: در پایین صفحه کلمه GCKey را مشاهده خواهید کرد. روی عبارت آبی رنگ که با خط قرمز مشخص شده است، کلیک کنید.

حساب GCKey

 • سپس صفحه جدید برای شما در ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا باز خواهد شد. در سمت راست همین صفحه روی عبارت SIGN UP کلیک کنید.
 • سپس تیک قوانین و شرایط را فعال کنید.
 • حساب خود را باز کنید در اینجا، فیلدهای مربوط به نام کامل، آدرس ایمیل، نام مستعار، رمز عبور و سوالات و پاسخ های امنیتی خود را به طور دقیق و کامل پر کنید.

حتماً به این نکته توجه کنید هنگام ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا باید دقت لازم را در پرکردن فیلدهای گفته شده در بالا داشته باشید. در ادامه مراحل ثبت نام این اطلاعات دوباره از شما خواسته می شود.

 • در صفحه بعد افتتاح حساب آنلاین روی گزینه Visitor Visa, Study and/ یا Work Permit کلیک کنید. اگر از سیستم خارج شدید، باید دوباره وارد شوید. سپس به داشبورد حساب خود هدایت خواهید شد، جایی که می توانید لیستی از درخواست های خود را مشاهده کنید.

برای اینکه حساب CIC خود را به تازگی افتتاح کرده اید لیست ارائه شده به شما خالی است. در پایین صفحه به دنبال بخش Start your app بگردید و روی گزینه Apply to Canada کلیک کنید.

اپلای تو کانادا

 • در قسمت بعدی در صفحه ای که باز می شود از شما سوال می شود که آیا کد ارجاع شخصی دارید و یا خیر. در زیرگزینه I don’t have a Personal Reference Code، را انتخاب کنید یعنی کد مرجع شخصی ندارم، سپس روی Visitor Visa, Study and/یا Work  Permit کلیک کنید.
 • در این مرحله از ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا بررسی کنید ببینید آیا شرایط لازم را برای گرفتن ویزا برای خود دارید یا خیر. از شما سوالاتی در مورد سفر و پیشینه خوتان می ‌پرسند. باید به این سوال ها پاسخ صحیح داده شود. سوالات به شرح زیر هستند:
 • به کدام استان های کشور کانادا قصد مسافرت کردن دارید؟
 • سو پیشینه دارید یا خلافی تا به حال انجام داده اید؟
 • مدت زمان سفر شما چقدر خواهد بود؟
 • آیا قبل از درخواست ویزا در کانادا بوده اید؟
 • آیا کسی از اعضای خانواده یا اقوام درجه یک شما در کانادا اقامت دارند؟

در صورت عدم مشکل در صفحه بعدی از ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا پیامی برای شما خواهد آمد که که شما شرایط لازم برای ویزا توریستی کانادا را دارید.

حال شما باید گزینه Continue را انتخاب کنید و در صفحه بعدی دوباره روی همین گزینه کلیک کنید.

 • قدم دوم: آپلود کردن مدارک

در این بخش از ثبت نام از شما خواسته می شود تا تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبل را تأیید کنید. شما باید به بررسی دوباره اطلاعات ثبت نام آنلاین ویزای توریستی خود بپردازید اگر مشکلی نبود روی گزینه Continue کلیک کنید.

فهرستی از مدارک شما روی صفحه بعدی ثبت نام برای شما نمایش داده می شود. باید تمام مدارکی که به آن نیاز دارید را در این صفحه از ثبت نام آنلاین آپلود کنید. صفحه ای که برای شما باز می ‌شود مانند تصویر زیر است.

آپلود مدارک ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادادر سمت راست این صفحه گزینه ای به اسم Upload File وجود دارد، برای آپلود مدارک خود باید روی این گزینه ها کلیک کنید.

لازم نیست شما همه اسناد را به صورت یکجا آپلود کنید .اگر در یک روز زمان کافی برای وارد کردن اسناد ندارید، می توانید از سیستم خارج شوید و در زمان دیگری دوباره وارد سیستم شوید. شما یک ماه زمان دارید تا مدارک خود را برای ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا آپلود کنید.

توجه به نکات زیر هنگام آپلود مدارک ضروری است.

 • اگر می خواهید چندین صفحه از پاسپورت خود را برای نمایش ویزاها و مهرهای مختلف ارسال کنید، تمام صفحات را در یک فایل اسکن و ذخیره کنید.
 • حجم فایل ها ارسالی باید حداکثر 4 مگابایت باشد.
 • فایل های ارسالی فقط ازفرمت های PDF، JPG، TIFF، PNG، DOC و DOCX پذیرفته می ‌شوند.
 • از کامل بودن مدارک مطمئن شوید. هیچ یک از دکمه های SUBMIT یا CONTINUE فعال نمی ‌شود مگر اینکه همه فایل های مورد نیاز برای ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا را آپلود کرده باشید.

پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ارائه درخواست ویزای کانادا، از شما خواسته می شود که امضای الکترونیکی خود را وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که نیازی به اسکن امضای خود ندارید. فقط نام کامل خود را وارد کنید نام کامل شما امضای الکترونیکی شما است.

 • قدم سوم: پرداخت هزینه احراز هویت

در این مرحله باید هزینه ای را برای صدور ویزا و تأیید آن پرداخت کنید. می توانید با کارت اعتباری پرداخت کنید. هزینه ها به شرح زیر است:

 • 100 دلار کانادایی هزینه ویزا است.
 • 85 دلار کانادایی هزینه احراز هویت برای شما است.

در این مرحله از درخواست آنلاین ویزای کانادا، باید مشخصات کارت خود را وارد کرده و گزینه Process Transaction را انتخاب کنید. لطفاً صبور باشید، این روند ممکن است کمی طول بکشد. همچنین توجه داشته باشید که دیگر روی دکمه کلیک نکنید، زیرا پرداخت دو بار انجام می شود و از حساب شما دوباره پول کسر می شود.

چند ساعت بعد ایمیلی با شماره درخواست خود دریافت خواهید کرد. این عدد با حرف V شروع می شود و بعد از آن چندین عدد وجود دارد. در این ایمیل نحوه ارسال احراز هویت توضیح داده شده است.

 • قدم چهارم: ارسال احراز هویت

در این مرحله درخواست آنلاین ویزای کانادا، باید تأییدیه هویت خود را ارسال کنید. اگر قبلاً تأییدیه را ارسال کرده اید و هنوز معتبر است، نیازی به ارسال مجدد آن نخواهید داشت. با این حال، اگر نامه BIL دریافت کردید، باید ظرف یک ماه به مرکز درخواست ویزا بروید تا اطلاعات تأیید خود را جمع آوری کنید.

در اینجا دستورالعمل های معمول برای این نامه آمده است:

 • برای دریافت گواهی احراز هویت خود وقت بگیرید.
 • ایمیل خودتان را بررسی کنید.
 • اکنون که درخواست آنلاین خود را برای ویزای کانادا تکمیل کرده اید، لطفاً 15 دقیقه قبل از وقت ملاقات خود در مرکز درخواست ویزا حاضر شوید.

و در آخر نام اکانت و پسورد یا همان رمز خود و ایمیل وارد شده را درجایی محفوظ نگه دارید زیرا تمامی اطلاعات بروز درخواست ویزای خود را ازین طریق بدست خواهید آورد.

در صورتی که تابحال برای هیچگونه ویزایی ثبت نام نکرده باشید، قطعاً ممکن است برای ثبت نام و آپلود مدارک و یا پرداخت هزینه ها (الزاماً کارت اعتباری بین المللی) دچار مشکل شوید. می دانید که وجود ایراد در مدارک و یا ناقص بودن اطلاعات به راحتی منجر به رد درخواست ویزای شما خواهد شد. اما نگران نباشید، در هر کدام از مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا و همچنین دریافت ویزای دانشجویی کانادا که به کمک متخصصین مهاجرتی نیاز داشته باشید کارشناسان موسسه چاوش مهاجر آماده ارائه مشاوره به شما متقاضیان گرامی هستند. جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود تنها کافیست با 02188558004 تماس بگیرید. مشتاقانه پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *