ویزای استارتاپ کانادا

از بهترین روش های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای استارتاپ است چرا که دولت کانادا از ایده های نوآورانه و بدیع حمایت می کند و افرادی که دارای ایده و طرحی هستند که به اقتصاد کشور کانادا کمک می کند، می توانند از طریق دریافت ویزای استارتاپ به این کشور مهاجرت کنند و در آینده، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمایند. در ادامه این مطلب قصد داریم راهنمای کاملی از شرایط و مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا شرح دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

ویزای استارتاپ کانادا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ویزای استارتاپ کانادا برای کسب و کارهای جدیدی که دارای طرح تجاری نوآورانه هستند، صادر می شود. افراد با دریافت این ویزا، امکان اقامت دائم در کانادا را خواهند داشت و حتی می توانند تابعیت این کشور را هم بگیرند اما به شرطی که طرح و ایده آن ها سه شرط اصلی زیر را داشته باشد:

 • طرح ارائه شده باید بتواند برای کانادایی ها اشتغال زایی نماید.
 • طرح باید نوآورانه باشد.
 • طرح باید قابلیت رقابت در بازار جهانی را داشته باشد.

روش و مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

اگر شرایط اخذ ویزای استارتاپ کشور کانادا را دارید، می توانید با طی کردن مراحل اخذ این ویزا، به کشور کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را آغاز نمایید. راه اندازی استارتاپ در کانادا به صورت تیمی هم امکان پذیر است اما اعضای تیم نباید بیشتر از 5 نفر باشند.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا به شرح زیر می باشد:

تهیه مدارک لازم

در مرحله اول، باید مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ را جمع آوری کنید که لیست این مدارک به شرح زیر هستند:

 • مدارک مسافرتی
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک زبان
 • ارائه نامه حمایت یکی از سازمان‌ های مورد تأیید دولت کانادا
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و…
 • مدارک مربوط به فرزندان اگر فرزند دارید
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس پرسنلی
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی

تکمیل فرم درخواست

بعد از جمع آوری کردن تمام مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ کانادا، باید برای تکمیل فرم درخواست اقدام کنید و مدارک را هم ضمیمه درخواست خود نمایید.

پرداخت هزینه ‌های لازم

دریافت ویزای استارتاپ کانادا، دارای هزینه هایی می باشد مثل هزینه معاینات پزشکی، هزینه ترجمه مدارک، حق هزینه اقامت دائم کانادا و…

اخذ ویزای توریستی کانادا

آماده سازی بیزینس پلن

از مراحل مهم دریافت ویزای استارتاپ کانادا، آماده سازی بیزینس پلن می باشد. با ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری خود، به دولت کانادا اثبات می کنید که ایده شما برای اقتصاد این کشور مفید است و باعث اشتغال زایی خواهید شد.

دریافت نامه حمایت یا Letter of Support

از مراحل اصلی دریافت مجوز استارتاپ این کشور، دریافت نامه حمایت است. افراد با توجه به ایده خود، مورد حمایت سازمان های مختلف قرار می گیرند.

اقدام به درخواست ویزا

شما بعد از اخذ نامه حمایتی از یکی از سازمان های حمایت کننده کانادا، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. برای اخذ ویزا، لازم است تمام مدارک خود را ارائه دهید و در یکی از سفارت های خانه کانادا هم در مصاحبه حضور یابید.

میزان تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، لازم است از تمکن مالی لازم بر اساس طرح و ایده ای که دارید، برخوردار باشید. باتوجه به اینکه هر یک از ایده ها از نظر مدت زمان و شرایط لازم برای اجرا شدن، متفاوت هستند، هزینه های متفاوتی دارند و به همین دلیل نمی توان یک هزینه مشخص را به عنوان میزان تمکن مالی لازم اعلام کرد. اثبات تمکن مالی ویزای استارتاپ کشور کانادا، با استفاده از پول نقد، ارائه اسناد تضمین کننده پرداخت پول، ارائه چک های بانکی و… امکان پذیر می باشد.

شرایط دریافت مجوز استارتاپ کانادا

دریافت مجوز استارتاپ کانادا، نیازمند برخورداری از شرایط آن می باشد که در ادامه به این شرایط اشاره کرده ایم:

 • برای اخذ مجوز استارتاپ کانادا به صورت گروهی، حداکثر 5 فرد مجاز هستند که یک طرح تجاری را شروع کنند.
 • متقاضیان راه اندازی استارتاپ در کانادا، امکان اقامت در کبک را ندارند و باید منطقه ای غیر از کبک را انتخاب کنند.
 • اخذ مجوز استارتاپ کانادا نیازمند دریافت مجوز کاری از سازمان های حمایتی مورد تأیید دولت کانادا می باشد. مجوز کاری، تعهد نامه ای است که توسط این سازمان ها ارائه می شود.
 • افراد می توانند با دریافت ویزای استارتاپ کانادا، همسر و فرزند خود را هم همراهشان داشته باشند.
 • متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا باید به مدت 52 هفته زندگی در کانادا، از پس هزینه های خود و خانواده شان بربیایند.
 • برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، باید حداقل 10 درصد از سهام شرکت برای فرد متقاضی باشد همچنین باید بیش از 50 درصد سهام شرکت متعلق به متقاضیان به صورت مشترک باشد.
 • دارا بودن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، از شرایط مهم اخذ ویزای استارتاپ کانادا محسوب می شود و باید دارای مهارت زبان سطح CLB 5 باشند و نمره آیلتس در این سطح، معادل با 5 استو.

حداقل سرمایه برای استارتاپ در کانادا

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا بستگی به نوع طرح و ایده دارد اما می توان از سازمان ها و صندوق های سرمایه گذاری این کشور کمک گرفت. دریافت حمایت های سرمایه گذاری در کانادا، از 3 سازمان انکوباتور یا موسسات رشد، مؤسسات سرمایه گذاری آنجل و مراکز سرمایه گذاری ونچر امکان پذیر می باشد. این سازمان ها، نامه حمایتی را به شما ارائه می دهند که با کمک این نامه می توانید برای اخذ ویزای استارتاپ اقدام نمایید.

 • Venture Capitals یا ونچر کپیتال ها: این سازمان ها با ارائه نامه حمایتی به متقاضیان ویزای استارتاپ، موافقت می کنند که حداقل 200 هزار دلار کانادا در طرح پیشنهادی سرمایه گذاری خواهند کرد. ونچر کپیتال ها معمولاً طرح ‌های استارت آپی با تکنولوژی ‌های نوآورانه و پربازده را مورد حمایت خود قرار می دهند.
 • Angel Investors یا انجل اینوستورها یا شتاب دهنده‌ ها: این سازمان ها با ارائه نام حمایتی، موافقت می کنند حداقل 75 هزار دلار روی طرح استارت آپ کانادا سرمایه گذاری خواهند کرد.
 • Incubators یا اینکوباتورها یا مراکز رشد: این مراکز از ایده های نوآورانه حمایت می کنند و حمایت آن ها به شکل فراهم کردن دفاتر و لوازم کار رایگان می باشد.

اینجا بخوانید: 9 روش برتر دریافت اقامت کانادا

در پایان

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای استارتاپ این کشور را دارید می توانید راهنمایی ها و مشاوره های لازم را از طریق تماس با کارشناسان آژانس مهاجرتی چاوش مهاجر به صورت کامل و جامع از آنان دریافت نمایید. در صورت قصد دریافت سایر خدمات در این زمینه نظیر دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اخذ ویزای توریستی کانادا، دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و آمریکا، اخذ ویزای توریستی انگلیس، ثبت نام لاتاری و… می توانید روی خدمات این مجموعه حساب کنید. جهت برقراری تماس با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا گرفتن تابعیت کشور کانادا با استارتاپ امکان پذیر است؟

بله، افراد با دریافت ویزای استارتاپ کانادا و اقامت به مدت 3 سال، می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

آیا با دریافت ویزای استارتاپ کانادا، امکان مهاجرت به این کشور با خانواده وجود دارد؟

بله، افراد می توانند با دریافت ویزای استارتاپ کانادا، همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را نیز همراهشان داشته باشند.

سرمایه لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

میزان سرمایه لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا با توجه به نوع ایده مشخص می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *