ویزای گاردین کانادا

آیا شما به عنوان والدین دغدغه آینده تحصیلی و کاری فرزندان خود را دارید و ترجیح می‌ دهید که آن‌ ها در کشور‌ های اروپایی در بهترین مدارس درس بخوانند تا آینده درخشانی داشته باشند؟ ویزای گاردین کانادا شرایط بسیار عالی را برای شما والدین فراهم کرده است. در صورتی که فرزندان شما زیر ۱۸ سال هستند به راحتی می‌ توانید از ویزای گاردین کانادا برای پذیرش آن‌ ها در کشور کانادا استفاده کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد نحوه دریافت ویزای گاردین و شرایطی که لازم مزایای آن است صحبت کنیم.

منظور از ویزای گاردین کانادا چیست؟

ویزای گاردین که تحت عنوان ویزای سرپرستی نیز شناخته می‌ شود امکان پذیرش دانش‌ آموزان زیر ۱۸ سال را با سرپرستی قانونی والدین یا قیم فراهم می‌ کند. در واقع شما می‌ توانید قیم قانونی فرزندان خود باشید و شرایط مهاجرت آن‌ ها به کشور کانادا جهت تحصیل دوران مدرسه را فراهم نمایید. حتی اگر والدین دانش‌آموز از همدیگر جدا شده باشند، پدر یا مادری که حضانت فرزند را به عهده گرفته است می‌ تواند جهت دریافت ویزای گاردین کانادا اقدام نماید.

مهمترین مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا

اغلب والدین ایرانی دوست ندارند که فرزندان زیر ۱۸ سالشان به تنهایی به کشور‌های اروپایی بروند ولی از سوی دیگر تمایل دارند که دوران تحصیل فرزندانشان در کشور‌های اروپایی سپری گردد تا برای ورود به دانشگاه و در آینده کاری بهترین شرایط برای آن‌ها رقم بخورد. با توجه به آنچه که گفته شد دریافت ویزای گاردین کانادا شرایط خوبی را برای چنین والدینی رقم می‌ زند. مهم‌ترین مزایای این نوع ویزا عبارتند از:

 • شما می‌ توانید هم شرایط مهاجرت و تحصیل را برای فرزند زیر ۱۸ سال خود فراهم کنید و هم دغدغه‌ ای برای نگهداری از او نخواهید داشت. نه تنها والدینی که حضانت فرزند را به عهده دارند می‌ توانند با استفاده از ویزای گاردین در کانادا با فرزند خود همراه بوده و شرایط تحصیل او را هموار کنند بلکه والدین می‌ توانند یک قیم برای فرزند خود تعیین کرده و در واقع او را سرپرست فرزند خود معرفی نمایند. در این صورت از راه دور می‌ توانند شرایط فرزند خود را مدیریت کرده و از طرف دیگر اصلاً نگرانی برای زندگی او در کانادا نخواهند داشت.
 • مهمترین مزیت ویزای گاردین در کانادا بهبود زندگی فرزندان شما است. بسیاری از منافع اجتماعی کشور کانادا برای افرادی که زیر ۱۸ سال هستند ممنوع است اما اگر فرزند شما یک قیم یا سرپرست قانونی داشته باشد با اجازه سرپرست یا قیم امکان برخورداری از منافع اجتماعی برای افراد زیر ۱۸ سال وجود خواهد داشت.
 • شما برای زندگی فرزند خود در کشور کانادا اصلاً نگران نیستید. به هر حال والدین ایرانی به دلیل اینکه سبک زندگی متفاوتی با کشور‌های اروپایی دارند به خوبی می‌ دانند که فرزندان زیر ۱۸ سال آن‌ ها نمی‌ توانند شرایط زندگی را مدیریت کنند. بنابراین با استفاده از ویزای گاردین در کانادا هم شرایط تحصیل را برای فرزندان خود هموار کرده و هم از کیفیت زندگی او اطمینان خواهند داشت.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای گاردین در کانادا

سرپرست یا قیمی که قرار است همراه با دانش‌آموز به کشور کانادا وارد شود باید مدارکی را آماده کرده و تحویل اداره مهاجرتی کانادا دهد که این مدارک عبارتند از:

 • قیم باید گواهی پزشکی ارائه نماید که ثابت کند از نظر جسمی و روحی به هیچ بیماری مبتلا نیست.
 • همچنین فرم قانونی که ثابت کند چنین شخصی قیم و یا سرپرست دانش‌ آموز است الزامی خواهد بود. یا اگر قیم وکالتی از جانب والدین دریافت کرده است تا سرپرست فرزند آن‌ ها باشد باید سند وکالت را همراه با مدارک دیگر در اختیار آفیسر اداره مهاجرت قرار دهد.
 • سرپرست یا والدین باید پاسپورت معتبر داشته باشند.
 • مجوز تحصیلی دانش‌آموز الزامی است.
 • هم دانش‌ آموز و هم سرپرست باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه نمایند.
 • سرپرست یا قیم دانش‌ آموز باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی را ارائه کند.
 • همچنین نامه‌ ای که دانش‌ آموز در مدارس یا کالج‌ های کانادایی پذیرش شده است نیز الزامی خواهد بود.

شرایط قیم جهت دریافت ویزای گاردین کانادا

هر کسی نمی‌ تواند به عنوان سرپرست دانش‌ آموز جهت دریافت ویزای گاردین کانادا اقدام کند. شرایطی لازم است که عبارتند از:

 • ارائه گواهی مبنی بر تأیید سلامت عقلی قیم
 • سن قانونی ۱۸ سال به بالا
 • عدم سوء پیشینه
 • داشتن اقامت قانونی کانادا

تحصیل در کانادا

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا به شرح زیر می باشد:

 • در اولین قدم دانش‌ آموز باید از یکی از مدارس یا کالج‌ های کانادا نامه پذیرش دریافت کرده و ثبت نام خود را انجام دهد.
 • پس از ثبت نام باید برای دریافت ویزای گاردین کانادا درخواستی ارائه نماید.
 • سپس پرونده دانش‌ آموز شامل مدارک او و نامه پذیرش و مدارک شخص معرفی شده به عنوان قیم و یا سرپرست در اختیار آفیسر اداره مهاجرت قرار می‌ گیرد.
 • آفیسر اداره مهاجرت شرایط دانش‌آموز و قیم را بررسی می‌ کند و تشخیص می‌ دهد که آیا درخواست دریافت ویزای گاردین کانادا را تأیید نماید یا خیر. آفیسر اداره مهاجرت در زمان بررسی پرونده اصلاً سطح زبان، تحصیلات و سوگند نامه فرد قیم را در نظر نخواهد گرفت.
 • پس از دریافت تأییدیه از جانب آفیسر اداره مهاجرت، فرم درخواست ویزای دانش‌ آموزی کانادا با مدارک مورد نیاز به شعبه مدیریت پرونده ارسال خواهد شد.
 • در آخرین مرحله پرونده برای تکمیل نهایی به آفیسر اداره مهاجرت بازگردانده می‌ شود تا امور مربوط به دریافت ویزای گاردین کانادا انجام شود.

مدت زمان صدور ویزای گاردین کانادا

والدین باید بدانند چه مدت زمان جهت دریافت ویزای گاردین کانادا لازم است تا برنامه تحصیلی فرزند خود را طبق این زمان پیش ببرند. بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه برای دریافت ویزای گاردین کانادا در نظر گرفته شده است. قبل از اینکه برای درخواست اقدام کنید تمامی مدارک خود را تکمیل نمایید چون اگر یک نقص وجود داشته باشد پرونده شما بازگردانده می‌ شود و دوباره مجبور هستید پروسه زمانی طولانی مدت را جهت ارجاع پرونده به اداره مهاجرتی کانادا صرف کنید که همین موضوع تحصیل دانش‌آموز در مدرسه را به تعویق می‌ اندازد و مجبور است مجدداً برای دریافت نامه پذیرش از مدرسه یا کالج‌ های کانادایی اقدام کند.

آیا امکان کار کردن با ویزای گاردین کانادا وجود دارد؟

به هیچ عنوان شما نمی‌ توانید با ویزای گاردین کانادا در این کشور مشغول به کار شوید. البته اگر یکی از والدین یا همان قیم دانش‌ آموز همسر یکی از دانشجویان بین‌ المللی در کانادا باشد، می‌ تواند با استفاده از ویزای گاردین کانادا جهت کار کردن در این کشور اقدام نماید. در غیر این صورت مجوز کار برای شما صادر نخواهد شد.

چه تفاوتی بین ویزای گاردین کانادا و کاستودین وجود دارد؟

اگر این دو ویزا را با یکدیگر مقایسه کنید متوجه خواهید شد که هر دو مربوط به سرپرستی و همراهی کردن دانش‌ آموزان زیر ۱۸ سال است. بنابراین این سؤال به وجود می‌ آید که آیا تفاوتی بین ویزای گاردین کانادا و کاستودین وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله. شرایط هر کدام از این دو ویزا با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که والدین دانش‌ آموز طلاق گرفته باشند و طبق توافقی که والدین با یکدیگر انجام می‌ دهند مشخص می‌ شود که کودک در کدام کشور و کدام خانه زندگی کند، در این صورت باید به سراغ ویزای کاستودین بروند. مهمترین شرایط ویزای کارسودین شامل مراقبت کردن از کودک، کمک‌ های آموزشی، تعهدات مالی، پرداخت هزینه‌ های پزشکی و همچنین جزئیات مربوط به زندگی مشترک والدین با دانش‌ آموز است.

اما ویزای گاردین کانادا برای زمانی صادر می‌ شود که یا شخصی غیر از والدین قیم و یا سرپرست دانش‌ آموز شود و یا والدین از یکدیگر جدا شده ولی هیچ توافقی بین آن‌ ها جهت تعیین محل زندگی دانش‌آموز وجود ندارد. از سوی دیگر اگر والدین به عنوان سرپرست اصلی صلاحیت لازم برای همراهی کردن کودک خود را نداشته باشند می‌ توانند از ویزای گاردین برای تعیین سرپرست او استفاده کنند. برای مثال داشتن اقامت در کانادا یکی از شرایط لازم برای ویزای گاردین به حساب می‌ آید و اگر والدین اقامت را نداشته باشند نمی‌ توانند دانش‌ آموز را همراهی کنند.

 در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید ویزای گاردین کانادا این امکان را فراهم می‌ کند که والدین دانش‌ آموزان زیر ۱۸ سال خود را با کمک یک قیم به کشور کانادا بفرستند و بدون نگرانی از کیفیت زندگی او از بابت تحصیلات او اطمینان داشته باشند. اگر می‌ خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویزای گاردین به دست بیاورید و یا نمی‌ دانید که برای دریافت این ویزا باید به چه صورت عمل کنید کافی است که با کارشناسان ما در مؤسسه چاوش مهاجر در ارتباط باشید. ما تمامی امور را برای شما انجام می‌ دهیم تا بدون دغدغه بتوانید به راحتی ویزای گاردین را به دست بیاورید. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *