رنگ برگه سفارت آمریکا

کسانی که می‌خواهند با هدف مهاجرت به آمریکا به این کشور بروند در اولین قدم باید بعد از آماده‌سازی مدارک به سفارتخانه کشور آمریکا رفته و در جلسه مصاحبه شرکت کنند تا آفیسر اداره مهاجرت وضعیت پرونده و مدارک آن‌ها را بررسی کند. بعد از اتمام جلسه مصاحبه و بررسی مدارک شما، سه حالت برای شما اتفاق می‌افتد. یا آفیسر با ارائه ویزا به شما موافقت می‌کند، یا به طور کامل شما را رد خواهد کرد و یا اینکه ممکن است درخواست ویزای شما را کلیرنس کند. منظور از کلیرنس شدن این است که نقصی در داخل پرونده وجود دارد و یا آفیسر به موضوعی شک کرده و در نتیجه می‌خواهد دوباره پرونده به طور کامل مورد بازرسی قرار گیرد. در چنین شرایطی برگه‌های رسیده سفارت آمریکا در اختیار شما قرار می‌گیرد. براساس رنگ برگه شما می‌توانید متوجه شوید وضعیت در چه شرایطی می‌باشد. در ادامه مطلب ما رنگ برگه ‌های رسید سفارت آمریکا را برای شما توضیح می‌دهیم.

بررسی معنا و مفهوم رنگ برگه ‌های رسید سفارت آمریکا

همانگونه که در ابتدای مطلب متوجه شدید اگر مشکلی در روند مصاحبه به وجود بیاید، آفیسر به شما شک کند و یا نقصی در پرونده وجود داشته باشد شما در لیست کلیرنس قرار می‌گیرید و فرمی به شما داده می‌شود که تحت عنوان فرم section 221g نام دارد. این فرم که همان رسید سفارت آمریکا است در رنگ‌های مختلف می‌باشد. براساس نوع رنگ، شرایط فرد متقاضی مشخص خواهد شد که در ادامه ما این رنگ‌ها را بررسی می‌کنیم:

برگه آبی رسید سفارت آمریکا

این برگه نشان می‌دهد که شما باید مدارک بیشتری را به پرونده خود ضمیمه کنید تا آفیسر اداره مهاجرت بتواند در مورد رد یا تأیید شما تصمیم‌گیری کند.

برگه سفید سفارت آمریکا

اگر بعد از اتمام جلسه مصاحبه برگه سفید در اختیار شما قرار گرفت این نشان می‌دهد که آژانس دولتی USCIS در مورد رد یا قبولی شما تصمیم‌گیری خواهد کرد. در چنین شرایطی ممکن است پرونده شما چند ماه تحت بازرسی قرار داشته باشد. حتی ممکن است که از شما بخواهند پاسپورت خود را به سفارت آمریکا تحویل دهید و اگر پاسپورت را در اختیار ندارید، از شما خواسته می‌شود که در اولین فرصت حتماً این کار را انجام دهید.

برگه صورتی سفارت آمریکا

ممکن است آفیسر اداره مهاجرت به اطلاعاتی که از شما دریافت می‌کند شک داشته باشد و به همین دلیل تمایل دارد سؤالات بیشتری از شما بپرسد تا از اطلاعات شما مطمئن شود.

برگه زرد سفارت آمریکا

این برگه نشان می‌دهد که لازم است تا مدت زمانی مدارک شما در اختیار آژانس دولتی USCIS بماند و در نتیجه پروسه بررسی مدارک طولانی‌تر می‌گردد. متأسفانه نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای این بازرسی دوباره اعلام کنیم چون آژانس دولتی به هیچ عنوان تاریخ مشخصی را گزارش نمی‌کند.

مهاجرت به آمریکا

آیا می‌توان از روی رنگ برگه سفارت آمریکا نتیجه ویزا را متوجه شد؟

شاید این تصور را داشته باشید که رنگ برگه سفارت آمریکا تعیین‌کننده رد یا قبول شما برای ارائه ویزای آمریکا می‌باشد. در صورتی که اینگونه نیست. اگر متنی که در داخل رسید وجود دارد را مطالعه کنید متوجه می‌شوید که یا آفیسر از شما مدارک بیشتری خواسته، یا به اطلاعات شما شک کرده و می‌خواهد دوباره مصاحبه را انجام دهد و یا باید مدارک شما در اختیار آژانس دولتی قرار گیرد تا این مرکز در مورد صلاحیت شما تصمیم‌گیری کند. پس به هیچ عنوان نمی‌توان از روی رنگ برگه سفارت آمریکا تعیین کرد که آیا ویزا به شما تعلق می‌گیرد یا خیر.
منتهی رنگ برگه شانس شما را برای دریافت ویزا مشخص می‌کند. برای مثال اگر شما برگه صورتی را دریافت کردید چون آفیسر اداره مهاجرت به اطلاعات شما شک کرده است ممکن است همین موضوع تأثیر منفی گذاشته و احتمال رد شما وجود خواهد داشت.

هدف از رنگ ‌بندی برگه ‌های سفارت آمریکا چیست؟

اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چرا سفارت آمریکا از طریق تنوع رنگ در برگه‌ های رسید سفارت تصمیم آفیسر در جلسه مصاحبه را اعلام می‌کند در حال که سفارتخانه می‌تواند با یک برگه سفید گزارش آفیسر را در اختیار متقاضی قرار دهد. اما سفارت آمریکا دو هدف از این رنگ‌بندی دارد:

  • قدرت تشخیص رنگ‌ها بالا است. کارکنانی که در سفارت آمریکا هستند به محض اینکه رنگ برگه را می‌بینند متوجه می‌شوند که نظر آفیسر اداره مهاجرت چه بوده و در نتیجه سریع‌تر می‌توانند پرونده‌ها را دسته‌بندی کنند. در واقع این رنگ‌ها نوعی کدسازی هستند.
  • همچنین این رنگ‌بندی نوعی تدابیر امنیتی به حساب می‌آید. برای مثال اگر شخصی رنگ صورتی یا قرمز را دریافت کرد یعنی شرایط برای او حساس گزارش شده است. بنابراین ماموران سریعاً می‌توانند مدیریت اسناد را انجام دهند.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید میزان آمادگی شما در جلسه مصاحبه تأثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی دارد. متأسفانه عدم آمادگی افراد یا کامل نبودن مدارک می‌تواند به ضرر شما تمام شود. به همین دلیل شما نیاز به مشاورین زبده دارید تا هم در تکمیل مدارک به شما کمک کنند و هم جلسه مصاحبه شبیه‌سازی شده را برای شما برگزار نموده و شما با یک پیش زمینه درست در این مصاحبه شرکت کنید. برای تمامی این امور می‌توانید با تیم چاوش مهاجر در تماس باشید. کارشناسان حرفه‌ای ما به شما کمک می‌کنند تا شانس دریافت ویزای آمریکا برای شما افزایش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *