تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا سؤال است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی آن وجود دارد یا خیر؟

پیش از هر چیز باید گفت که اصطلاح تبدیل ویزا نادرست است، زیرا تنها می توان وضعیت Status یک نوع از اقامت را تغییر داد و تبدیل یک نوع از ویزا به خصوص توریستی به ویزاهای تحصیلی و کاری امکان پذیر نیست و هر کدام نیازمند طی کردن پروسه مخصوص به خود را دارد. در اد امه تنها به علت همه گیر شدن این اصطلاح ما نیز از آن برای رساندن مفهوم خود استفاده کنیم.

در جواب پرسش فوق باید گفت که در حال حاضر این امکان وجود دارد. در صورتی که متقاضی در کانادا حضورداشته باشد می تواند بنابر شرایطی وضعیت اقامت خود را تغییر و موفق به دریافت مجوز تحصیل و در نتیجه دریافت ویزای تحصیلی شود که عبارتند از:

 • متقاضیان کمتر از 18 سال باید برای شرکت در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان مجوز بگیرند.
 • متقاضیان بالای 18 سال باید برای شرکت در دانشگاه و یا کالج های این کشور درخواست دهند.
 • اگر نیاز به گذراندن یک دوره پیش نیاز برای ورود به دانشگاه داشته باشید، لازم است دوره مذکور را بگذرانید.

در ادامه این مطلب با بررسی نحوه، شرایط و مراحل تبدیل ویزای توریستی کانادا V-1 به ویزای تحصیلی S-1 که توسط کارشناسان چاوش مهاجر آماده شده است، همراه ما باشید.

مدارک تبدیل ویزای توریستی به مجوز تحصیلی

داشتن مجوز تحصیلی Student Permit برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی از شروط اصلی است. تمامی متقاضیان تحصیل در دانشگاه و یا کالج های این کشور باید مجوز تحصیلی را داشته باشند تا بتوانند برای تغییر وضعیت اقامت خود از توریستی به تحصیلی و دریافت ویزای دانشجویی در کانادا اقدام کنند، که دریافت آن هم نیازمند داشتن شرایط اعلام شده از سوی دولت کانادا است که عبارتند از:

 • نامه ثبت نام از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)
 • ارائه مدارک مالی که ثابت می کند تمکن پرداخت هزینه های شهریه و زندگی و اقامت خود را در این کشور در طول دوره تحصیل و یا یکسال اول را دارید
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • معاینه پزشکی برای اثبات سلامتی
 • مدرکی مبنی بر اینکه پس از تکمیل تحصیلات خود، کانادا را ترک خواهید کرد

پس از ارسال درخواست، باید منتظر بمانید تا درخواست شما تأیید شود که اغلب 1 ماه طول می کشد و هنگامی که مجوز به شما داده شد، مجوز دانشجویی به شما داده می شود و اجازه خواهید داشت برای مدت دوره خود به اضافه 90 روز در کانادا بمانید.

جهت کسب اطلاعات جامع و کامل در این مورد توصیه می شود مقاله همه چیز در رابطه با تحصیل در کانادا را بخوانید.

مزایای تغییر ویزای توریستی به مجوز تحصیل در کانادا

افرادی که موفق به تغییر وضعیت اقامت خود از گردشگری به توریستی شده اند مزایای روند اخذ ویزای تحصیلی را بدین گونه عنوان می کنند:

 • صرفه جویی در زمان

در  صورتی که بتوانید ویزای توریستی خود را به مجوز  تحصیلی تغییر دهید در زمان پردازش و دریافت ویزای تحصیلی می توان صرفه جویی کرد به گونه ای که مراحل پردازش در طول مدت یک ماه تکمیل می شود.

 • نیاز کمتر به مدارک

در مقایسه با سایر روش های مهاجرت به کانادا دریافت مجوز تحصیلی و گرفتن ویزای تحصیلی نیاز کمتری به مدارک بانکی و اثبات مدارک مالی دارد و از الزامات کمتری برخوردار است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی در کانادا سبب صرفه جویی در روند و زمان و هزینه ها خواهد شد و یکی  از بهترین روش های اخذ ویزای تحصیلی در این کشور محسوب می شود.

دریافت مجور تحصیل و کار برای خانواده

همسر و فرزندان تحت تکفل نیز می توانند مجوز کار و تحصیل در کانادا را دریافت کنند به شرطی که شما موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوید. برای فرزندان کمتر از 22 سال تحصیل در مدارس به صورت رایگان امکان پذیر است. فرزندان دارندگان ویزای تحصیلی می توانند به صورت رایگان در مدارس ابتدایی و متوسطه عمومی محلی شرکت کنند. اگر بیش از 18 ماه با ویزای تحصیلی یا کاری در کانادا زندگی کرده اید، فرزندان شما نیز می توانند یارانه شیر دریافت کنند.

 • مراقبت های بهداشتی رایگان

اگر موفق به دریافت مجوز تحصیل در این کشور شوید شما و خانواده شما می می توانند با داشتن کارت بهداشت عمومی از خدمات بهداشتی رایگان کانادا بهره  مند شوید، این بدان معناست که بری اکثر خدمات پزشکی نیاز به هزینه ندارید.

 • امکان داشتن کار پاره وقت

برای مقاطع دیپلم و بالاتر اجازه داشتن یک شغل پاره وقت به صورت  20 ساعت در هفته را دارید و بدین صورت می توانید مقداری از هزینه های زندگی خود را تأمین کنید.

شرایط تحصیل در کانادا برای دارندگان ویزای توریستی

طبق قوانین اعلام شده از سوی دولت کانادا برای اینکه بتوان در کانادا تحصیل کرد نیاز به دو شرط اصلی است:

1.مجوز تحصیلی Student Permit

 1. ویزای تحصیلی Visa Student(یا وضعیت اقامت قانونی TRV)

هر متقاضی که می خواهد در این کشور در دانشگاه و یا کالج و مدارس آن تحصیل کند نیاز به این دو نوع مدرک دارد. البته لازم به ذکر است امکان گذراندن دوره های آموزشی و یا یک دوره تحصیلی کوتاه مدت شش ماهه و یا کمتر از آن برای دارندگان ویزای توریستی امکان پذیر است و نیازی نیست که شخص برای شرکت در این دوره ها مجوز تحصیلی را داشته باشد. زیرا اعتبار ویزاهای توریستی و گردشگری حداکثر 6 ماه است. در این صورت فرد می تواند تا زمانی که ویزایش اعتبار دارد برنامه آموزشی کوتاه مدت خود را بگذراند، با این حال باید توجه داشت که اگر این دوره کوتاه مدت بیش از 6 ماه طول بکشد امکان تمدید ویزا برای تکمیل برنامه ممکن است وجود نداشته باشد و متقاضی باید برای ویزای تحصیلی اقدام کند.

در صورتی که بخواهید برای یک دوره تحصیلی بیش از 6 ماه در کانادا شرکت کنید باید از یک مؤسسه آموزشی تعیین شده از سوی دولت DLI مجوز تحصیلی اخذ  کنید، در نتیجه لازم است برای اخذ و دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

روند تبدیل ویزای توریستی و درخواست ویزای تحصیلی

برای طی کردن این مسیر ابتدا باید ویزای توریستی خود را دریافت کرده و سپس در کانادا یک مؤسسه آموزش زبان را یافته و دوره های آمادگی تحصیلی EAP-English، دوره های ESL (انگلیسی به عنوان زبان دوم) و آموزش آیلتس را بگذرانید. در صورتی که پیش تر مدارک زبان و نمره 6 به بالای آیلتس را داشته باشید نیاز به گذراندن دوره زبان ندارید.

توجه کنید که اگر قرار است این دوره آموزشی را بگذرانید پیش از آنکه اعتبار ویزای ویزیتور تمام شود (6 ماه) دوره را به اتمام برسانید تا بتوانید برای پذیرش از دانشگاه و یا کالج اقدام کنید.

پس از آنکه موفق به اپلای در یکی از مؤسسات آموزش عالی یعنی دانشگاه و یا کالج شدید می توانید برای درخواست ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. می توانید به صورت آنلاین یک حساب کاربری در IRCC ایجاد کنید و یا اینکه به صورت کتبی مدارک خود را ارسال کنید و منتظر بمانید تا پروسه صدور ویزای تحصیلی شما طی شود.

موسسه چاوش مهاجر متخصص در اخذ ویزای توریستی وتحصیلی کانادا آماده ارائه خدمات خود با کادری مجرب و مشاورین و و کلای بین المللی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *