گواهینامه رانندگی آمریکا

شاید شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید، یکی از برندگان لاتاری هستید که می‌خواهید بدانید آیا امکان دریافت گواهینامه آمریکا برای برندگان لاتاری وجود دارد یا خیر و  برای این منظور باید به چه صورت عمل کرد. این مطلب می‌تواند تمامی سوالات شما را پاسخ دهد. البته سیستم حمل و نقل عمومی در کشور آمریکا بسیار پیشرفته و در دسترس است. اما شاید شما دوست دارید یک وسیله شخصی داشته باشید. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که شما به عنوان برنده لاتاری، جهت گرفتن گواهینامه رانندگی در آمریکا باید به چه صورت عمل کنید.

شرایط رانندگی در کشور آمریکا برای افراد مهاجر

شرایط رانندگی در کشور آمریکا برای افراد مهاجر به شرح زیر می باشد:

 • فرد متقاضی باید حداقل ۱۶ تا ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • لازم است شما گواهینامه معتبر دولتی، گواهینامه معتبر خارجی و یا مجوز رانندگی بین المللی با تاریخ اعتبار داشته باشید. اگر این مجوزها منقضی شده باشند، اصلاً اعتباری نخواهند داشت.
 • شما باید یک گواهی ارائه کنید که نشان می‌دهد از نظر روحی و جسمی هیچ مشکلی ندارید چون شرایط پزشکی شما بر روی رانندگی تاثیر می‌گذارد.
 • باید در دوره‌های آموزش رانندگی کشور آمریکا شرکت کنید تا به تمامی قوانین و مقررات این کشور مسلط شوید.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه رانندگی آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • لازم است پاسپورت با تاریخ اعتبار معتبر را در اختیار آموزشگاه‌های رانندگی قرار دهید.
 • شما باید شماره تامین اجتماعی داشته باشید.
 • باید گرین کارت خود را ارائه کنید.
 • داشتن شناسنامه به عنوان مدرک شناسایی، الزامی است.
 • شما باید مدارکی همانند قبض آب و برق را ارائه کنید تا نشان دهد در حال حاضر در کشور آمریکا سکونت دارید.

البته لازم به ذکر است که این مدارک، مدارک کلی جهت دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا هستند و ممکن است براساس ایالتی که در آن زندگی می‌کنید، تفاوتی در مدارک‌ها مشاهده شود یا لازم باشد مدارک دیگر را نیز ضمیمه پرونده خود کنید.

مراحل دریافت گواهینامه آمریکا

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی آمریکا به ترتیب زیر می باشد:

 • در اولین قدم شما باید به سایت نزدیک‌ترین DMV یا دپارتمان وسایل نقلیه موتوری مراجعه کنید و فرم‌های مورد نظر را تکمیل نمایید. این دپارتمان مسئولیت ثبت نام وسایل نقلیه موتوری و ارائه گواهینامه رانندگی به متقاضیان را بر عهده دارد. در این مرکز سوابق رانندگی شما، کارت شناسایی، بازرسی ایمنی برای خودرو و همچنین صدور گواهینامه انجام می‌شود.
 • سپس باید تست بینایی سنجی را انجام دهید چون مهمترین شرط برای دریافت گواهینامه این است که شما از نظر بینایی شرایط مناسبی داشته باشید.
 • اکنون باید آزمون آیین نامه که سوالات چند گزینه‌ای است را شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را به دست بیاورید.
 • در مرحله بعدی لازم است آزمون عملی رانندگی را سپری کنید و در این آزمون نیز قبول شوید.

در نهایت متذکر می‌شویم که براساس ایالت‌های آمریکا، ممکن است نیاز باشد شما مراحل اضافه‌تری را نیز سپری کنید. بنابراین قبل از اینکه برای دریافت گواهینامه در آمریکا اقدام کنید، حتماً شرایط هر یک از ایالت‌ها را بررسی نمایید.

چاوش مهاجر

آیا امکان تبدیل گواهینامه ایرانی به آمریکایی وجود دارد؟

 یکی از سوال پرتکرار در بین برندگان لاتاری در کشور ایران که می‌خواهند در آمریکا گواهینامه رانندگی دریافت کنند این است که آیا می‌توانند گواهینامه ایرانی را به آمریکایی تبدیل کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر. متاسفانه چون قوانین رانندگی در کشور آمریکا و ایران با یکدیگر کمی تفاوت دارد و از طرف دیگر تفاوت بسیار زیادی بین طراحی ماشین‌های ایرانی و آمریکایی دیده می‌شود، بنابراین اگر شما می‌خواهید در کشور آمریکا گواهینامه داشته باشید، باید مجدداً درخواست بدهید؛ مراحل دریافت گواهینامه را سپری کنید و در صورتی که در آزمون موفق شدید، گواهینامه را دریافت نمایید.

آیا شهروندی آمریکا برای دریافت گواهینامه ضروری است؟

درست است که شما برنده لاتاری شده‌اید اما باید مدتی در کشور آمریکا زندگی کنید تا به عنوان شهروند این کشور شناخته شوید. شاید این تصور را داشته باشید که تا زمان دریافت شهروندی، امکان دریافت گواهینامه برای شما وجود ندارد. در صورتی که اینگونه نیست. شما به عنوان برنده لاتاری زمانی که وارد ایالات متحده آمریکا شدید و شماره تامین اجتماعی را دریافت کردید، از همان زمان می‌توانید برای دریافت گواهینامه رانندگی، شرکت در آزمون‌ها تئوری و عملی اقدام نمایید.

در پایان

آیا می‌دانید چاوش مهاجر حتی در زمینه دریافت گواهینامه برای برندگان لاتاری نیز فعالیت دارد؟ شما می‌توانید جهت دریافت برخی از مدارک، آشنایی با قوانین کشور آمریکا و پیدا کردن دپارتمان جهت ثبت نام و دریافت گواهینامه رانندگی، با چاوش مهاجر در تماس باشید. کارشناسان ما در این مسیر در کنار شما خواهند بود تا خیلی راحت بتوانید گواهینامه خود را دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *