مزایای لاتاری و برنده شدن در آن

از ساده ترین روش های مهاجرت به آمریکا، ثبت نام لاتاری گرین کارت است. این قرعه کشی بزرگ هر ساله توسط دولت آمریکا برگزار می شود و افراد از تمام کشورهای دنیا می توانند در آن ثبت نام کنند. برندگان هر دوره از لاتاری آمریکا پس از دریافت ویزای لاتاری، این امکان را خواهند داشت که برای همیشه با همسر و فرزندان خود وارد کشور آمریکا شوند و از مزایایی مثل افتتاح حساب بانکی، تحصیل در آمریکا و… بهره مند شوند. مزایای برنده شدن در لاتاری در ادامه این مطلب از وبسایت تحصیلی چاوش مهاجر بررسی خواهد شد. خوشحال می شویم با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

لاتاری و مزایای برنده شدن در آن

لاتاری گرین کارت آمریکا از جمله برنامه های تشویقی دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور است. این برنامه هر ساله اجرا می شود و تقسیم عادلانه ای هم برای نژاد های مختلف دارد. در هر برنامه، برای نژاد های مختلف تعداد مشخصی ویزا در نظر گرفته می شود و افراد برای قبولی در این قرعه کشی فقط باید شانس داشته باشند و شرایط خاصی نیاز نیست.

از مزایای برنده شدن در لاتاری می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  امکان پیدا کردن شغل و کار در آمریکا

شما با برنده شدن در لاتاری و گرفتن گرین کارت آمریکا، مجوز اشتغال به کار هم خواهید داشت و می توانید به دنبال شغلی مناسب حرفه و تخصص خود باشید. البته اینطور نیست که بلافاصله بعد از ورود به آمریکا استخدام شوید و این مزیت برای برندگان لاتاری وجود ندارد اما این اجازه را دارید که در آمریکا شغل داشته باشید.

 • امکان تحصیل و دسترسی به نظام آموزش عالی

آمریکا، جزء کشور هایی با بهترین سیستم آموزشی است و از کیفیت بالای مدارس این کشور که بگذریم، برترین دانشگاه های جهان مثل بوستون، ام ای تی، هاروارد و… را در خود جای داده است.

برندگان لاتاری از نظر تحصیل در آمریکا نیز می توانند در هر یک از مدارس و دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند و محدودیتی برای آن ها اعمال نخواهد شد. همچنین مزیت ویزای لاتاری بر ویزای تحصیلی این است که شهریه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد و در کل هزینه تحصیل پایین تری خواهند داشت.

مضاف بر این ها، دارندگان ویزای لاتاری آمریکا که در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده اند، مجبور نیستند که بعد از پایان تحصیلات خود به ایران برگردند در حالی که سایر دانشجویان بین المللی موظف هستند بعد از اتمام تحصیلات، کشور آمریکا را ترک کنند.

 •   گرفتن پاسپورت آمریکایی و سفر به 184 کشور دنیا بدون ویزا

شما با برنده شدن در لاتاری، می توانید برای گرفتن پاسپورت آمریکایی هم اقدام کنید البته به شرط آنکه شهروند آمریکا محسوب شوید. بعد از دریافت پاسپورت آمریکایی هم می توانید به بسیاری از کشورها بدون آنکه نیازی به ویزا داشته باشید، سفر کنید.

 •  گرفتن شهروندی آمریکا یا سیتیزن شیپ

امکان گرفتن شهروندی آمریکا برای دارندگان ویزای لاتاری فراهم است. افراد با برنده شدن در لاتاری، موفق به دریافت گرین کارت می شوند و می توانند گرین کارت خود را هر ساله تمدید کنند. این دسته از مهاجران، بعد از 3 تا 5 سال اقامت دائم در آمریکا، مجاز هستند که برای دریافت سیتیزن درخواست دهند و از شهروندان آمریکایی محسوب شوند.

 • سیتیزن شدن فرزند تازه متولد شده

از مزایای لاتاری و برنده شدن در آن، امکان سیتیزن شده فرزند تازه متولد شده در این کشور است. به عبارت دیگر، فرزندان تازه متولد شده مهاجران آمریکا، شهروند این کشور به حساب می آیند و از تمام حقوق شهروندی هم بهره مند هستند.

 • برخورداری از خدمات شهروندی مثل بیمه و بهداشت و درمان

افرادی که با برنده شدن در لاتاری موفق به دریافت گرین کارت شده اند، از خدمات شهروندی مانند بیمه بهره مند می شوند همچنین به نظام بهداشت و درمانی هم دسترسی خواهند داشت. به دارندگان گرین کارت بلافاصله بعد از ورود به آمریکا، شماره SSN اختصاص داده می شود که با این شماره به راحتی می توانند از خدمات شهروندی استفاده کنند.

 •    درخواست ویزای خانوادگی برای بستگان درجه اول

برنده شدگان لاتاری می توانند با همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود به آمریکا مهاجرت کنند و بعد از ورود به آمریکا، این امکان برای آن ها فراهم است که برای سایر فرزندان خود نیز درخواست ویزای خانوادگی دهند.

همچنین اگر درخواست شهروندی آن ها پس از حداقل 30 ماه اقامت در آمریکا تأیید شود، علاوه بر فرزندان شان می توانند برای خواهر، برادر و والدین خود نیز درخواست دریافت ویزا داشته باشند.

 •  خروج و ورود مجدد به آمریکا بدون نیاز به ویزا

بعد از گرفتن ویزای لاتاری، از افراد مقیم این کشور محسوب می شوید و می توانید بدون نیاز به ویزا، از آمریکا خارج شوید و دوباره برگردید.

 •   افتتاح حساب و حق دریافت گواهینامه در امریکا

از مزایای لاتاری می توانیم به افتتاح حساب در بانک های آمریکا نیز اشاره کنیم همچنین دارندگان این ویزا می توانند در سطح شهر رانندگی کنند و حق دریافت گواهینامه هم دارند.

 •  زندگی ‌کردن در هر یک از ایالت‌ های آمریکا

شما به عنوان یکی از برندگان لاتاری می توانید در هر یک از ایالت های آمریکا که تمایل دارید، زندگی کنید و دولت کشور محدودیتی در این باره قرار نداده است. برای انتخاب یکی از شهر های آمریکا جهت زندگی و تحصیل، لازم است تحقیقاتی را انجام دهید و موقعیت شهر ها را از نظر شرایط ورود به کار، شرایط ادامه تحصیل، هزینه های زندگی و… بررسی نمایید.

 •   ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری

شما بعد از دریافت گرین کارت آمریکا می توانید مثل سایر شهروند های این کشور، ازدواج کنید و برای همسر خود درخواست گرین کارت دهید.

تفاوت گرین کارت و تابعیت

در این مطلب، مزایای لاتاری را برشمردیم، شما با برنده شدن در لاتاری می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید اما این سند با سند تابعیت آمریکا یکسان نیست و دارای تفاوت هایی است.

 • تفاوت اول گرین کارت آمریکا با سند تابعیت، در تاریخ انقضاست. گرین کارت دارای تاریخ انقضاء می باشد اما شهروندی هیچ محدودیت زمانی ندارد. یکی دیگر از تفاوت ها این است که برای گرفتن تابعیت آمریکا باید سوگند یاد شود اما برای دریافت گرین کارت این شرط وجود ندارد.
 • دارندگان تابعیت آمریکا از امتیازات حقوقی مثل شرکت در رأی گیری های سراسری بهره مند هستند در حالی که این امتیاز برای دارندگان گرین کارت در نظر نگرفته شده است.
 • علاوه بر این ها، دارندگان گرین کارت می توانند در آمریکا زندگی نکنند اما باید هر 6 ماه یکبار به آمریکا برگردند اما برای شهروندی آمریکا چنین شرطی اعمال نشده است.
 • و آخرین نکته درباره گرین کارت و شهروندی آمریکا این است که دارندگان گرین کارت اگر به طور مداوم و برای 3 تا 5 سال در این کشور سکونت داشته باشند، می توانند تابعیت آمریکا را دریافت کنند.

اینجا بخوانید: بررسی قوانین مالیاتی برندگان لاتاری

در پایان

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت چاوش مهاجر و کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا برندگان لاتاری جزو شهروندان آمریکا محسوب می شوند؟

خیر، برنده شدگان لاتاری به شرط اقامت در این کشور برای مدت زمان مشخص (در مطلب شرح داده ایم) می توانند شهروندی این کشور را بگیرند.

آیا با برنده شدن در لاتاری می توانیم پاسپورت آمریکا را بگیریم؟

بله، بعد از برنده شدن در لاتاری و سپس گرفتن شهروندی آمریکا، می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهید.

آیا بعد از برنده شدن در لاتاری امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا خواهیم داشت؟

بله، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مدارس آمریکا برای دارندگان ویزای لاتاری امکان پذیر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *