رد شدن در مصاحبه لاتاری

برخی از افراد این تصور را دارند همین که برنده قرعه کشی لاتاری شده‌اند، دیگر کار تمام است و به راحتی می‌توانند ویزای آمریکا و گرین کارت این کشور را به دست بیاورند. اما متاسفانه اینطور نیست. اگر چه برندگان لاتاری مسیر راحت‌تری را برای رسیدن به شهروندی آمریکا طی خواهند کرد اما باز هم باید در مصاحبه شرکت کنند و اگر نتوانند آفیسر اداره مهاجرت را قانع کنند، رد خواهند شد. اکنون این سوال مطرح می‌شود دلیل رد شدن در مصاحبه لاتاری چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری چیست؟

اولین موضوعی که باید در مورد آن صحبت کنیم این است که چرا برخی از افراد نمی‌توانند مصاحبه لاتاری را با موفقیت پشت سر بگذارند و در نتیجه شانس دریافت شهروندی آمریکا را از دست می‌دهند. به طور کلی دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری آمریکا عبارتند از:

نقصی در فرم  DS-260 وجود دارد

بعد از اینکه شما در برنامه لاتاری برنده شدید، باید به سایت این برنامه مراجعه کرده و فرم  DS-260  را تکمیل نمایید. در این فرم لازم است شما اطلاعات شخصی، تحصیلی، سوابق کاری، سوابق کیفری و اطلاعاتی را در مورد خود و خانواده درج کنید. اگر اطلاعاتی به نادرست در داخل این فرم وارد شود و یا اینکه تضادی بین اطلاعات وجود داشته باشد، قطعاً آفیسر اداره مهاجرت همین موضوع را دلیلی بر رد شما قرار خواهد داد.

مرحله مدیکال را به موقع انجام نداده‌اید

 این مسئله بسیار مهم است که امور مربوط به پزشکی شامل انگشت نگاری و آزمایشات دیگر را دقیقاً در زمان مشخص شده طبق نظر اداره مهاجرت آمریکا پیش ببرید. زمانی که در مصاحبه قبول شدید، اکنون نوبت به انجام مرحله مدیکال جهت ارزیابی سلامت شما و خانواده می‌رسد. لازم است پزشک مورد تایید سفارت یا کنسولگری تایید نماید که شما از نظر سلامتی مشکلی ندارید. این مرحله باید دقیقاً در زمان مشخص شده انجام گردد در غیر این صورت شما رد می‌شوید.

صداقت را رعایت نکرده‌اید

شما باید در فرآیند مصاحبه، اطلاعات صحیح، شفاف و دقیق را در اختیار آفیسر اداره مهاجرت قرار دهید. حتی اگر کوچک‌ترین سابقه کیفری داشته‌اید باید این موضوع ذکر شود. در پاسخ به سوالات آفیسر اداره مهاجرت به هیچ عنوان کلنجار نروید و دقیقاً پاسخ مربوطه را ذکر کنید. طفره رفتن باعث بدبین شدن آفیسر مهاجرت اداره مهاجرت و در نتیجه رد شدن شما خواهد شد.

مدارک شما جعلی است

 بعضی از افراد این تصور را دارند که چون روابط سیاسی بین کشور آمریکا و ایران مناسب نیست و سفارتخانه‌ای از این کشور در ایران وجود ندارد، بنابراین می‌توانند حتی مدارک جعلی را در داخل پرونده خود بگذارند  چون در این صورت سفارتخانه متوجه نخواهد شد. اما این تصور کاملاً اشتباه است. آمریکا به تمامی مدارک شما دسترسی دارد. پس اگر جعلی در مدارک انجام گیرد، بعد از استعلام‌گیری، متوجه شده و شما را رد خواهد کرد. لازم است این نکته را متذکر شویم که در بین برندگان لاتاری، آمریکا حساسیت بیشتری نسبت به ایرانی‌ها دارد.

ثبت نام لاتاری

شما فعالیت امنیتی داشته‌اید

 زمانی که مدارک و فعالیت‌های شما بررسی می‌گردد، در صورتی که مشخص شود سابقه سیاسی و فعالیت‌های امنیتی داشته‌اید، آفیسر اداره مهاجرت شما را رد می‌کند چون آمریکا ترجیح می‌دهد افرادی که فعالیت امنیتی داشته‌اند را به خاک خود وارد نکند تا امنیت ملی آمریکا به خطر نیفتد.

شما به بیماری مسری یا روانی مبتلا هستید

همانگونه که گفتیم، مرحله مدیکال یا پزشکی با این هدف انجام می‌شود که مشخص گردد فرد از نظر جسمی و روحی، سلامت است. این آزمایشات برای اعضای خانواده که همراه فرد برنده لاتاری هستند نیز انجام خواهد شد. اگر مشخص شود شما دچار بیماری‌های روحی حاد، بیماری‌های مسری و یا بیماری‌های لاعلاج هستید، قطعاً آفیسر دارای مهاجرت شما را رد می‌کند.

چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می‌ شوند؟

با توجه به دلایلی که برای رد شدن در مصاحبه لاتاری ذکر کردیم، در یک جمع‌بندی کلی افرادی که در گروه‌های زیر قرار دارند، قطعاً در جلسه مصاحبه رد خواهند شد:

  • داشتن نقص در پرونده
  • جعلی بودن مدارک
  • عدم صداقت در مصاحبه
  • ابتلا به بیماری
  • ناقص بودن اطلاعات درج شده در فرم DS-260
  • نداشتن زمانبندی مناسب برای انجام مرحله مدیکال
  • داشتن سوابق سیاسی و امنیتی
  • نداشتن شرایط اولیه برای ثبت نام لاتاری

در پایان

علت اینکه همیشه توصیه می‌کنیم برای ثبت نام در برنامه لاتاری تحت نظر موسسات مهاجرت عمل نمایید این است که دچار مشکلاتی همانند رد شدن در مصاحبه لاتاری نشوید و به راحتی بتوانید این مرحله را نیز پشت سر بگذارید. می‌توانید تمامی امور را به چاوش مهاجر بسپارید. ابتدا پیش ثبت نام لاتاری برای شما انجام می‌شود تا به محض اینکه سایت باز شد، بتوانید ثبت نام را انجام دهید. ثبت مدارک با دقت و به صورت کامل انجام خواهد شد تا بعداً در مصاحبه دچار مشکل نگردید. در نهایت یک مصاحبه شبیه‌سازی شده برای شما انجام می‌شود تا با آمادگی کامل بتوانید در این مصاحبه شرکت کنید. جهت یرقراری ارتباط با این موسسه می توانید به صفحه تماس با ما در وبسایت آن مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *