شرایط ثبت نام لاتاری

همه کسانی که به فکر مهاجرت به کشور آمریکا هستند با برنامه لاتاری آشنایی دارند چون می‌دانند که ساده‌ترین روش برای دریافت اقامت و شهروندی آمریکا این است که در لاتاری برنده شوند. به همین دلیل این دسته از افراد همواره می‌خواهند بدانند که شرایط ثبت نام لاتاری چیست و آیا در هر سال تغییرات جدیدی به آن اضافه می‌شود یا خیر. ما در این مطلب قرار است آخرین شرایط ثبت نام لاتاری طبق دستورالعمل جدید را برای شما توضیح دهیم. البته اگر سؤالی نیز داشتید می‌توانید با کارشناسان ما در چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورده و سپس اقدامات لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا را انجام دهید.

 شرایط جدید برای ثبت نام لاتاری

همانگونه که گفتیم ساده‌ترین راه برای به دست آوردن شهروندی آمریکا این است که شما برنامه لاتاری را برنده شوید چون حتی شما با مدرک دیپلم نیز می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. یا اگر مدرک شما زیر دیپلم باشد در صورتی که دو سال سابقه کاری داشته باشید باز هم شرط لازم برای ثبت نام لاتاری را داشته و در صورت برنده شدن می‌توانید وارد کشور آمریکا شوید. اما اجازه دهید نگاهی به شرایط جدید ثبت نام لاتاری داشته باشیم چون به هر حال گذر زمان ممکن است تغییراتی را در این برنامه ایجاد کرده و در نتیجه شاید شما شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشید.

 شرط داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری

در سال‌های گذشته متقاضیان ثبت نام لاتاری حتماً باید پاسپورت معتبر در اختیار می‌داشتند در غیر این صورت نمی‌توانستند در برنامه لاتاری شرکت کنند. اما در حال حاضر طبق دستورالعمل جدید امکان ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت نیز فراهم شده است. در واقع قاضی فدرال در ایالات متحده آمریکا از نظر قانونی دریافت اطلاعات پاسپورت متقاضیان لاتاری را خلاف روال قانونی دانسته و همین موضوع باعث شد که شرط داشتن پاسپورت برداشته شود.

شرایط سنی برای شرکت در لاتاری

با توجه به اینکه افراد برای ثبت نام در لاتاری آمریکا باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند بنابراین کسانی که در سنین کمتر از دیپلم قرار دارند امکان ثبت نام در لاتاری را نخواهند داشت و این شرط همچنان برای ثبت نام امسال لاتاری نیز پابرجا است. اما در صورتی که پدر و مادری فرزندی زیر ۲۱ سال دارند اگر خودشان در لاتاری برنده شوند می‌توانند فرزندان را به عنوان زیر مجموعه با خود به همراه داشته باشند.

شرایط جدید ثبت نام در لاتاری

شرایط جایگزینی سابقه کار با تحصیل

همانگونه که گفته شد حداقل مدرک تحصیلی که شما برای ثبت نام در لاتاری باید داشته باشید دیپلم است ولی خوشبختانه یکی از شرایط برنامه لاتاری آمریکا بحث جایگزینی سابقه کار با تحصیل است. اگر شما بتوانید ثابت کنید که در یک حرفه‌ای حداقل دو سال سابقه کار دارید حتی اگر تحصیلات شما کمتر از دیپلم باشد باز هم می‌توانید در برنامه لاتاری شرکت نمایید. شاید این نگرانی برای شما به وجود بیاید که به دلیل نداشتن تحصیلات شانس شما برای برنده شدن لاتاری کاهش پیدا می‌کند. در صورتی که اینگونه نبوده و شانس همه افراد برای شرکت در لاتاری کاملاً یکسان است. یعنی تفاوتی نمی‌کند که شما بی‌سواد هستید یا به عنوان یک مهندس متخصص در برنامه لاتاری شرکت می‌کنید. لازمه است این نکته را مجدداً متذکر شویم که داشتن سابقه کاری برای همه افراد الزامی نیست یعنی اگر شما مدرک دیپلم داشته باشید و فرد بیکاری هستید اصلاً نگران شرکت در لاتاری نباشید چون سابقه کار فقط برای افرادی الزامی است که زیر دیپلم مدرک دارند.

شرط محل تولد برای شرکت در لاتاری

یکی از شرایط مهم برای ثبت نام در لاتاری آمریکا بحث محل تولد افراد متقاضی است. اگر شما به سایت لاتاری آمریکا مراجعه کنید لیستی از کشور‌های مجاز را در داخل این سایت مشاهده خواهید کرد که تنها افراد متولد در این کشور‌ها می‌توانند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام نمایند. برای مثال کشور هند جز کشور‌های ممنوع به حساب می‌آید اما خوشبختانه این قانون در مورد ایران صدق نمی‌کند و اگر شما تابعیت ایران را داشته باشید باز هم به راحتی می‌توانید در برنامه لاتاری درخواست داشته باشید.

شرط مدرک زبان برای ثبت نام در لاتاری

برای ورود به کشور آمریکا از طریق برنامه لاتاری اصلاً نیازی نیست که شما مدرک زبان داشته باشید. این شرط همیشه در برنامه لاتاری برقرار بوده و هیچ تغییری نکرده است. منتهی به محض اینکه برنامه لاتاری را برنده شدید لازم است شما دوره‌های آموزش زبان را سپری کنید چون قرار است شما در این کشور زندگی کنید و اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید قطعاً دچار مشکلاتی خواهید شد.

برای ثبت نام لاتاری آمریکا چکار کنیم؟

شما می‌توانید شخصاً تمامی مدارک مورد نیاز من جمله عکس استاندارد طبق شرایط برنامه لاتاری آمریکا را تهیه کرده و در روزی که ثبت نام آغاز می‌شود بارگذاری مدارک در داخل سایت را انجام دهید. ولی همانگونه که می‌دانید به دلیل اینکه ترافیک شدید در داخل سایت اتفاق می‌افتد، سرعت اینترنت به شدت افت کرده و خیلی از افراد نمی‌توانند خود را به ثبت نام لاتاری آمریکا برسانند.

 به همین دلیل عاقلانه‌ترین کار این است که شما پروسه ثبت نام را به مؤسسات مهاجرتی همانند چاوش مهاجر بسپارید چون این مراکز سابقه طولانی در زمینه انجام امور مهاجرت به کشور‌های دیگر داشته و از جمله برنامه لاتاری را به صورت حرفه‌ای ثبت نام می‌کنند. بنابراین مطمئن خواهید بود که از ثبت نام جا نمانده و می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری آمریکا امتحان کنید. چاوش مهاجر از طریق پیش ثبت‌نام لاتاری آمریکا به شما این اطمینان را می‌دهد که از لاتاری جا نمانید.

اگر شما پروسه ثبت نام در لاتاری آمریکا را به شرکت چاوش مهاجر بسپارید حتی می‌توانید عکس را نیز به صورت حضوری در همین مجموعه آماده کنید چون عکسی که شما می‌خواهید برای لاتاری آمریکا استفاده کنید باید از استاندارد‌های تعریف شده در این برنامه تبعیت کند برای مثال زمینه عکس باید سفید یا مایل به سفید باشد بدون عینک بدون سمعک باید عکس گرفته شود از طرف دیگر عکس شما باید به صورت مربعی با طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد
از آنجایی که متأسفانه بعضی از افراد به دلیل نداشتن عکس با کیفیت و یا نداشتن عکسی در اندازه‌های مناسب از برنامه لاتاری جا می‌مانند بهترین کار این است که حتی شما عکس خود را در مؤسسه چاوش مهاجر بگیرید کارشناسان ما که سابقه طولانی در این زمینه دارند یک عکس مناسب برای شما تهیه می‌کند تا با مدارک کامل بتوانید برای ثبت نام لاتاری آمریکا اقدام نمایید

اینجا ثبت نام کنید: ثبت نام لاتاری 

در حال حاضر مؤسسات مهاجرتی زیادی در کشور وجود دارند چرا که می‌دانند مردم علاقه زیادی به مهاجرت به کشور‌های اروپایی و آمریکا دارند. اما متأسفانه برخی از این مؤسسات غیرقانونی بوده و در نتیجه متقاضیانی که به آن‌ها اعتماد می‌کنند نه تنها نمی‌توانند پروسه مهاجرت خود را به خوبی پیش ببرند بلکه سرمایه خود را نیز از دست می‌دهند. بنابراین شما در اولین قدم باید مطمئن شوید که مؤسسه مهاجرتی انتخابی دارای مجوزهای لازم است. مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر مفتخر است به شما عزیزان اعلام کند که با سابقه طولانی مدت در زمینه انجام امور مهاجرتی در کنار وکلای حرفه‌ای و کارشناسان متخصص، بهترین شرایط برای شما فراهم می‌کند. در صورتی که به فکر ثبت نام لاتاری آمریکا هستید و یا می‌خواهید به کشور‌های دیگر مهاجرت کنید، کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در جلسه مشاوره شرکت کنید تا بهترین روش مهاجرتی به شما معرفی شده و تمامی مراحل کار جهت مهاجرت شما به کشور مقصد توسط کارشناسان ما انجام گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *