تحصیل فرزندان برندگان لاتاری

شاید شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید، به تازگی در لاتاری برنده شده‌اید ولی دغدغه فرزندان خود را دارید. برندگان لاتاری می‌توانند فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به کشور آمریکا ببرند ولی قطعاً سؤالی که برای آن‌ها به وجود می‌آید این است که تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در آمریکا چگونه است؟ آیا آن‌ها می‌توانند از همان امکاناتی که در کشور آمریکا برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است استفاده کنند؟ حتماً مطلب را مطالعه کنید تا به پاسخ سؤال خود برسید و برای همیشه به این دغدغه خاتمه دهید.

سیستم آموزشی کشور آمریکا چگونه است؟

اجازه دهید در ابتدا شما را با سیستم و ساختار آموزشی کشور آمریکا آشنا کنیم. به طور کلی دوران مدرسه در کشور آمریکا همانند کشور ایران، ۱۲ سال طول می‌کشد. سن ورود به هر مقطع به شرح زیر می‌باشد:

مقطع تحصیلی سطح کلاس سن
پیش‌دبستانی (Preschool) پیش دبستانی 2-5 سال
دبستان (Elementary school) کلاس اول تا پنجم 5-10 سال
راهنمایی (Middle school) کلاس ششم تا هشتم 11-13 سال
دبیرستان (High school) کلاس نهم تا دوازدهم 14-18 سال

سال تحصیلی در این کشور از دو ترم تشکیل شده است. ترم اول از سپتامبر تا دسامبر می‌باشد و سپس دانش‌آموزان به یک تعطیلات کوتاه مدت بین دو تیم ‌می‌روند. ترم دوم از ژانویه آغاز و تا می ادامه پیدا می‌کند.

انواع مدارس در کشور آمریکا

همانند کشور ایران، مدارس در کشور آمریکا نیز به دو دسته مدارس دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. در این قسمت، مقایسه‌ای بین این دو مدرسه داریم:

معیار مدارس  دولتی مدارس خصوصی
شهریه مدارس دولتی کاملاً رایگان هستند چرا که این مدارس همانند ایران، از طریق مالیات و یا از طریق بودجه‌های محلی مدیریت می‌شوند. در مدارس خصوصی شما باید شهریه بپردازید و دولت هیچ بودجه‌ای به مدارس خصوصی پرداخت نمی‌کند.
برنامه تحصیلی مدارس دولتی موظف هستند که طبق برنامه درسی تعیین شده توسط وزارت علوم پیش بروند. در مدارس خصوصی استقلال بیشتری وجود دارد. برنامه درسی طبق اولویت‌های مدرسه مشخص می‌گردد.
تعداد دانش‌آموزان با توجه به اینکه مدارس دولتی رایگان هستند، بنابراین تعداد دانش‌آموزان در این مدارس بیشتر می‌باشد و کلاس‌ها در مدارس دولتی بزرگتر است. در مدارس خصوصی، جمعیت کمتر است و به همین دلیل اندازه کلاس‌ها نیز کوچکتر می‌باشد.

ثبت نام لاتاری

وضعیت تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در آمریکا

اگر شما در برنامه لاتاری برنده شده‌اید، یعنی به عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شوید و سپس گرین کارت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بنابراین فرزندان شما می‌توانند همانند سایر افراد در کشور آمریکا، در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند و از خدمات مدارس آمریکایی بهره‌مند شوند. پس هیچ محدودیتی برای فرزندان برندگان لاتاری جهت تحصیل در این کشور وجود ندارد. اما اگر شما شهروند کشور آمریکا نباشید، فرزندان شما نمی‌توانند در مدارس دولتی این کشور به عنوان فرزند یک شهروند درس بخوانند و از خدمات آن استفاده کنند. در نتیجه فرزند شما فقط می‌تواند وارد مدارس خصوصی شود.

معادل ‌سازی مقطع تحصیلی ایران در آمریکا

قطعاً یکی از مهمترین موضوعاتی که به آن فکر می‌کنید این است که آیا مدرک تحصیلی فرزند شما در کشور آمریکا نیز مورد تأیید می‌باشد یا خیر. ممکن است فرزند شما مجبور شود آخرین مقطع تحصیلی را دوباره در کشور آمریکا تحصیل کند و یا اینکه ممکن است اعتبار مدرک او پایین باشد و طبق قوانین، نیاز باشد یکسری دروس را سپری کند. به هر حال در گام اول باید مشخص گردد که آیا با این مدرک تحصیلی می‌توان برای ادامه تحصیل در آمریکا وارد مدارس دانشگاه شد یا خیر. پس فرزندان برندگان لاتاری برای تحصیل در آمریکا باید حتماً مدارک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنند. در مرحله دوم، باید در آزمون ورودی که در اکثر مدارس آمریکا برگزار می‌شود شرکت کنند. در صورتی که در این آزمون نمره قبولی را کسب کردند، می‌توانند وارد مقطع تحصیلی مورد نظر شوند.

در پایان

همان گونه که در این مطلب متوجه شدید، محدودیتی برای تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در آمریکا وجود ندارد. ولی حتماً باید معادل‌سازی مدارک را انجام دهند. برای انجام تمام امور اداری و معادل‌سازی مدارک، می‌توانید بر روی کمک چاوش مهاجر حساب کنید. همچنین از آنجایی که باید در آزمون ورودی شرکت کنید، کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند با نمونه آزمون‌های قبلی آشنا شوید و بتوانید با موفقیت آزمون ورودی را پشت سر بگذارید.با مراجعه به صفحه تماس با ما در وبسایت مجموعه با این موسسه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *