لاتاری 2025

از روش های آسان برای مهاجرت به آمریکا، شرکت در برنامه مهاجرتی لاتاری است که هر ساله توسط کشور آمریکا برگزار می شود. هدف از اجرای برنامه لاتاری، حفظ تنوع نژادی کشور است و متقاضیان از کشورهای مختلفی مثل ایران، می توانند با ثبت نام کردن در این برنامه، شانسی برای گرفتن اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت، داشته باشند. در ادامه این مطلب، هر آنچه لازم است از لاتاری 2025 بدانید را شرح خواهیم داد. لطفاً همراه ما باشید.

لاتاری آمریکا چیست؟

در سال 1990، قانونی در آمریکا تصویب شد که مطابق با این قانون و برای حفظ تنوع نژادی کشور، برنامه ای تحت عنوان لاتاری برگزار می شود. قرعه کشی بزرگ لاتاری، شرایط دریافت آسان ویزای مهاجرتی آمریکا را فراهم می کند و قبول شدگان این قرعه کشی، می توانند پس از ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم کشور را بگیرند که با دریافت گرین کارت آمریکا، ممکن می شود.

لیست کشور های مجاز به شرکت در قرعه کشی لاتاری

از سال 1955، لیستی از کشورهای مجاز به شرکت در قرعه کشی لاتاری، منتشر می شود و ایران هم هر ساله در این لیست قرار دارد. افراد از کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آفریقایی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند و شانس خود را برای دریافت ویزای آمریکا امتحان نمایند.

شانس برنده شدن در قرعه کشی لاتاری

برنده شدن در قرعه کشی لاتاری کاملا شانسی است و ربطی به تحصیلات و تخصص ندارد. همه ساله افراد زیادی در این برنامه ثبت نام می کنند اما هر سال حدود 55 هزار نفر به صورت کاملا تصادفی انتخاب می شوند. برنده شدگان لاتاری، پس از ورود به آمریکا مانند شهروندان این کشور خواهند بود و از تمام امکانات و خدمات شغلی، تحصیلی، اجتماعی و… بهره مند می شوند. البته باید پروسه چند ماهه دریافت گرین کارت آمریکا را طی کنند تا به عنوان شهروند کشور محسوب شوند.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری شرایط خاصی تعیین نشده است اما چند شرط اصلی وجود دارد که عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید جزء کشورهای مورد تایید باشد که کشور ایران هم در لیست کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی، قرار دارد.
 • متقاضیان لاتاری باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشند.
 • برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد شخص مورد بررسی قرار می گیرد و تابعیت مهم نیست. به طور مثال ممکن است یک شخص در ایران متولد شده باشد اما تابعیت انگلیس را داشته باشد اما می تواند ثبت نام لاتاری را انجام دهد. (انگلیس جزء کشورهای ممنوع برای شرکت در لاتاری است)

هزینه شرکت در قرعه کشی لاتاری

ثبت نام اینترنتی لاتاری در سامانه آن، رایگان است اما شرکت در این قرعه کشی یکسری هزینه ها دارد که در ادامه شرح داده ایم:

 • هزینه مراجعه به سفارت : 5 تا 12 میلیون تومان بر اساس کشور انتخابی
 • هزینه حضور در سفارت آمریکا : 330 دلار
 • هزینه ترجمه مدارک : یک تا سه میلیون تومان
 • هزینه سفر به آمریکا : متغیر است
 • هزینه صدور گرین کارت : 220 دلار برای هر نفر
 • هزینه واکسیناسیون : 100 تا 300 هزار تومان
 • و…

تأثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری

متقاضیان شرکت در لاتاری سوال می پرسند که آیا افرادی که مدارک تحصیلی بالا دارند، شانس بیشتری در پذیرفته شدن دارند؟ در جواب باید بگوییم که نوع مدرک تحصیلی تأثیری در شانس برنده شدن ندارد و کاملا شانسی است. بنابراین فردی که مدرک دکتری دارد با فردی که مدرک دیپلم دارد، از نظر سیستم قرعه کشی لاتاری هیچ تفاوتی ندارند.

ثبت نام لاتاری

شرایط تاهل در لاتاری 2025

از شرایط تأهل در لاتاری 2025 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اگر مجرد هستید و سن شما بالای 21 سال است، برای ثبت نام لاتاری حتماً باید فرم مجردی را تکمیل کنید.
 • اگر ازدواج کرده اید اما سند ازدواج شما صادر نشده است، باید به عنوان فرد مجرد ثبت نام کنید. همچنین افرادی که نامزد یا دوست هستند و ازدواج رسمی نکرده اند، فقط باید به صورت مجردی ثبت نام کنند.
 • افراد متأهل که متقاضی شرکت در لاتاری هستند، حتمأ باید همراه با همسر خود ثبت نام کنند و مجاز به ثبت نام مجردی و مجزا نیستند. اگر هر دو فرد دارای شرایط و مدارک لازم باشند، می توانند دو فرم مجزا را پر کنند اما حتما باید اطلاعات همسرشان را هم در فرم ارائه دهند. بدیهی است که این دسته از افراد در صورت عدم اشاره به مشخصات همسر داخل فرم و برنده شدن، امکان دریافت ویزا نخواهند داشت.
 • اگر فرزند زیر 21 سال دارید، حتما باید مشخصات او را هم داخل فرم ثبت نام ارائه دهید.
 • اگر فرزند شما بعد از ثبت نام در لاتاری متولد شده است، می توانید با ارائه مدارک مربوطه در زمان مصاحبه به سفارت، برای خود و فرزندتان ویزا دریافت نمایید.

شرایط شغلی لاتاری 2025 

برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری، شرط شغلی در نظر نگرفته شده است اما افرادی که مدرک دیپلم ندارند، فقط در صورت داشتن دو سال سابقه کار طی 5 سال اخیر، امکان ثبت نام لاتاری را خواهند داشت. شغل این دسته از افراد باید در بین مشاغل اولیت دار زون (zone) کاری 4 به بالا باشد.


اینجا بخوانید: کاریابی برندگان لاتاری

عدم نیاز به پاسپورت برای ثبت نام لاتاری

جالب است بدانید که شما برای ثبت نام لاتاری، نیاز به پاسپورت ندارید و داخل فرم ثبت نام، مشخصات پاسپورت از شما خواسته نمی شود اما بعد از برنده شدن، باید اقدام به دریافت پاسپورت کنید و لازم است حداقل 6 ماه پس از ورود به آمریکا، اعتبار داشته باشد.

عکس ثبت نام لاتاری آمریکا

تنها مدرکی که باید در زمان ثبت نام لاتاری ارائه دهید، عکس است. عکسی که در سایت بارگذاری می کنید بسیار مهم است و اگر مطابق با استانداردهای تعریف شده نباشد، مردود خواهید شد.

برخی از مشخصات لازم برای عکس ثبت نام لاتاری به شرح زیر هستند:

 • پس زمینه سفید
 • مشخص بودن نیمه تنه در عکس
 • مشخص بودن فضای بالای سر و اطراف شانه ها
 • تمام رخ و رو به دوربین
 • کاملا واضح و بدون تاری
 • جدید و مربوط به 6 ماه اخیر
 • دارای ژرفای رنگی 24 بیت در هر واحد تصویری
 • عدم استفاده از اکسسوری هایی مثل عینک، کلاه و… در هنگام گرفتن عکس
 • عکس بانوان می تواند بدون حجاب باشد.

مشاوره و ثبت نام لاتاری 2025

ثبت نام لاتاری به روش اینترنتی و در سایت dvlottery.state.gov انجام می شود. متقاضیان برای ثبت نام لاتاری باید دقت بسیاری را در تکمیل فرم داخل سایت داشته باشند و وجود کوچک ترین اشتباه، باعث حذف شدن فرد از قرعه کشی می شود. با توجه به اهمیت و حساسیت بالای این موضوع، می توانید برای ثبت نام در لاتاری از طریق تماس با کارشناسان موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر راهنمایی هی لازم را دریافت کنید. کارشناسان از زمان ثبت نام در قرعه کشی تا ورود به آمریکا، در کنار شما خواهند بود.

سوالات متدوال

آیا با قبول شدن در لاتاری می توانیم در آمریکا کار کنیم یا به تحصیل بپردازیم؟

بله، برنده شدگان لاتاری حق استفاده از تمام خدمات و امکانات آمریکا را دارند.

آیا برنده شدن در لاتاری به معنای دریافت کرین کارت آمریکاست؟

خیر، برنده شدگان لاتاری باید مراحل دریافت گرین کارت را طی کنند.

آیا ثبت نام لاتاری، شرط سنی دارد؟

خیر، متقاضیان با ارائه مدرک دیپلم یا داشتن دو سال سابقه کاری در 5 سال اخیر، می توانند در قرعه کشی لاتاری شرکت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *