تمکن مالی برای لاتاری

اگر قصد دارید در برنامه لاتاری شرکت کنید باید بدانید که یکی از مدارک لازم برای ثبت نام، بحث تمکن مالی برای لاتاری است. در واقع تمکن مالی نشان دهنده میزان دارایی شما برای گذران زندگی خود و خانواده است. شما باید ثابت کنید که می‌ توانید از عهده مخارج زندگی بر بیایید و نیازی نیست که دولت آمریکا حمایت بیش از اندازه از شما داشته باشد. اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که میزان تمکن مالی برای لاتاری چقدر است؟ در این مطلب توضیحات کاملی در این زمینه برای شما ارائه خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

میزان تمکن مالی برای لاتاری چقدر برآورد شده است؟

تفاوتی نمی‌ کند که شما می‌ خواهید از طریق برنامه لاتاری وارد آمریکا شوید و یا به دنبال دریافت ویزای کار و یا ویزای تحصیلی در کشور آمریکا هستید. به هر حال باید به دولت آمریکا ثابت کنید که شما می‌ توانید مخارج زندگی خود و خانواده در هر یک از شهر‌ های کشور آمریکا را تأمین نمایید. با توجه به اینکه هزینه‌ های زندگی در هر کدام از استان‌ های آمریکا متفاوت است بنابراین مقدار تمکن مالی براساس استانی که شما انتخاب کرده‌ اید تعیین خواهد شد. اما کسانی که می‌ خواهند از طریق لاتاری وارد آمریکا شوند به میزان تمکن مالی کمتری نیاز دارد چون وقتی شما برنده لاتاری شوید شهروند کشور آمریکا خواهید شد و همین که بتوانید ثابت کنید از عهده مخارج زندگی در آمریکا برمی‌آید کفایت می‌ کند و نیازی نیست که برای امور دیگر همانند کار یا تحصیل گواهی تمکن مالی ارائه نمایید.

میزان تمکن مالی برای هر کدام از برندگان لاتاری بر اساس خط فقر کشور آمریکا تعیین می‌ شود. بنابراین براساس آمار به دست آمده تمکن مالی برای برندگان لاتاری برابر است با ۱۲۵ درصد از خط فقر آمریکا است. در واقع شما باید ثابت کنید که میزان دارایی شما ۲۵ درصد از خط فقری که در آمریکا وجود دارد بالاتر است. میزان خط فقر به صورت سالانه محاسبه می‌ شود و قبل از ثبت نام لاتاری شما باید آمار بروزرسانی در مورد خط فقر آمریکا را مطالعه نمایید.

چگونه می‌ توان تمکن مالی برای لاتاری را ثابت کرد؟

علت اینکه در جریان جلسه مصاحبه بعد از برنده شدن در لاتاری از شما خواسته می‌ شود که گردش حساب سه ماه اخیر خود را ارائه کنید این است که تمکن مالی شما ثابت گردد و این بهترین راهی است که می‌ توان در پیش گرفت. در واقع تنها راه قانونی برای ارائه گواهی تمکن مالی، گواهی بانکی است. برای این منظور کافی است به بانکی مراجعه کنید که حساب کاری شما در داخل آن بانک افتتاح شده و از مسئولان بانک بخواهید که گواهی تمکن مالی را در اختیار شما قرار دهند. توجه داشته باشید که این گواهی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و زمانی که شما بعد از برنده شدن در لاتاری برای مصاحبه در کشور ترکیه، ارمنستان و یا امارات دعوت می‌ شوید باید گواهی تمکن مالی را با خود به همراه داشته باشید. در واقع تمکن مالی یک گواهی ضروری برای برندگان لاتاری به حساب می‌ آید.

نکته دیگر که باید در مورد تمکن مالی برای لاتاری ذکر کرد این است که بحث گواهی تمکن براساس حساب بانکی خود شما ارزیابی خواهد شد و شما نمی‌ توانید از حساب بانکی والدین برای تمکن مالی استفاده کنید.

لاتاری

آیا باید منشأ درآمد در تمکن مالی برای لاتاری اثبات گردد؟

در بین برخی از روش‌ هایی که برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد ممکن است آفیسر اداره مهاجرت از فرد متقاضی در مورد منشأ پول در حساب خود سؤال بپرسد. در صورتی که موجودی حساب شما با سن شما تطابق نداشته باشد قطعاً همین موضوع باعث شک آفیسر اداره مهاجرت شده و از شما می‌ خواهد که منشأ پولی که در حساب دارید را مشخص کنید. برای مثال اگر شما به عنوان یک فرد ۲۰ ساله یک مبلغ کلان در حساب خود دارید قطعاً آفیسر اداره مهاجرت متوجه می‌ شود که کسب چنین درآمدی برای یک فرد ۲۰ ساله اصلاً ممکن نیست و به همین دلیل به شما شک می‌ کند. اما اگر شما به عنوان یک برنده لاتاری در جلسه مصاحبه شرکت می‌ کنید اصلاً چنین سؤالی از شما پرسیده نخواهد شد. به عبارت دیگر آفیسر اداره مهاجرت به هیچ عنوان به ارتباط بین سن شما و میزان پولی که در حساب دارید توجه نمی‌ کند. پس می‌ توانید برای اثبات تمکن مالی، هر مقدار پول که می‌ توانید تامین کنید را در حساب خود نگهداری نمایید.

اگر نتوانستیم تمکن مالی برای لاتاری را اثبات کنیم باید چکار کنیم؟

متأسفانه بعضی از افراد به دلیل شرایط کاری و مالی خود نمی‌ توانند تمکن مالی براساس خط فقر آمریکا را اثبات نمایند. در چنین شرایطی تنها راه حل برای اینکه بتوانید بعد از برنده شدن در لاتاری در جلسه مصاحبه نیز مورد تأیید قرار گیرید این است که یک اسپانسر در کشور آمریکا داشته باشید. این اسپانسر می‌ تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد و در نتیجه متعهد می‌ شود که هزینه زندگی فرد متقاضی را به طور کامل تأمین نماید. اسپانسری که شما برای تمکن مالی انتخاب می‌ کنید باید دو ویژگی مهم داشته باشد:

  • اسپانسر باید به عنوان شهروند کشور آمریکا شناخته شود.
  • از طرف دیگر باید یم گواهی ارائه کند که نشان می‌ دهد می‌ تواند هزینه زندگی فرد مهاجر و خانواده او را به صورت سالانه تأمین نماید. در واقع فرد اسپانسر باید گواهی مربوط به تمکن مالی برای تأمین مخارج زندگی خود، فرد مهاجر و خانواده او را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد.
  • اسپانسر می‌ تواند یک دوست یا یکی از اعضای فامیل شما باشد به شرطی که شهروندی آمریکا را به دست آورده باشد.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید ارائه تمکن مالی برای لاتاری جزء یکی از مدارک ضروری به حساب می‌ آید. در صورتی که نمی‌ دانید باید چگونه این گواهی را تهیه کنید و یا اینکه شرایط مالی شما به اندازه‌ای نیست که بتوانید تمکن مالی برای لاتاری را اثبات کنید پیشنهاد می‌ کنیم با مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در تماس باشید. ما به شما کمک می‌ کنیم بدون اینکه در این زمینه به مشکل برخورد کنید، بعد از برنده شدن در لاتاری در جلسه مصاحبه نیز مورد تأیید قرار گرفته و مجوز ورود به آمریکا را به دست بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *