اصطلاحات رایج لاتاری

چه افراد متقاضی لاتاری و چه کسانی که در این برنامه برنده می‌ شوند باید با یکسری اصطلاحات رایج که در زمان ثبت نام یا اعلام نتایج باید از آن‌ ها آگاهی داشته باشند آشنا شوند. به همین دلیل کارشناسان ما در موسسه چاوش مهاجر در این مقاله تصمیم گرفته‌ اند اصطلاحات رایجی که برندگان لاتاری باید بدانند را جمع‌ آوری کرده و در قالب یک کتابچه راهنما در اختیار شما عزیزان قرار دهند. به هر حال از زمانی که شما متوجه می‌ شوید در این برنامه برنده شده‌ اید باید کار‌های اداری را انجام دهید تا بتوانید ویزای مهاجرت به آمریکا را به دست بیاورید. پس باید با برخی از اصطلاحات آشنا باشید. به خصوص اگر از نظر زبان انگلیسی مهارت کافی را ندارید، در این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی اصطلاحات رایج لاتاری

در جریان ثبت نام لاتاری و اعلام نتایج یکسری اصطلاحات به صورت رایج مورد استفاده قرار می‌ گیرد. یعنی اگر شما به مؤسسات مهاجرتی همانند چاوش مهاجر مراجعه نمایید متوجه خواهید شد که کارشناسان در حین صحبت کردن برای انجام امور ثبت نام یا اعلام نتایج، اصطلاحاتی را به صورت پرتکرار مورد استفاده قرار می‌دهند و یا حتی از فرد متقاضی در مورد این اصطلاحات سؤال می‌ پرسند. برای مثال اگر شما ثبت نام را خودتان انجام داده‌ اید و به مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر مراجعه می‌ کنید تا نتایج را برای شما ملاحظه کنند کارشناسان به شما می‌گویند کانفورمیشن نامبر خود را تحویل دهید. آیا شما با این اصطلاح آشنایی دارید؟ پس قبل از هر چیز ادامه مطلب را با دقت مطالعه نمایید تا با این اصطلاحات آشنا شوید:

کانفورمیشن نامبر

کانفورمیشن نامبر یک کد رهگیری است که شما برای مشاهده نتیجه ثبت نام به آن نیاز دارید. وقتی ثبت نام شما در برنامه لاتاری تمام شد یکی رسید دریافت خواهید کرد که نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کلیه اطلاعات دیگر همراه با یک کد رهگیری ۱۶ رقمی به نام کانفورمیشن نامبر در داخل این برگه ثبت شده است. زمانی که شما می‌ خواهید نتایج را مشاهده کنید حتماً باید کانفورمیشن نامبر را داشته باشید در غیر این صورت باید فرآیند بازیابی کد رهگیری لاتاری را انجام دهید. این کد ترکیبی از حروف و عدد بوده و این حروف به صورت بزرگ و کوچک نوشته می‌ شوند. زمانی که می‌ خواهید نتیجه لاتاری را ببینید باید کد ۱۶ رقمی کالیفورمیشن نامبر را مطابق آنچه می‌بینید در داخل باکس مربوطه وارد کنید.

 کیس نامبر

اگر بعد از اعلام نتایج لاتاری متوجه شده‌ اید که در لیست برندگان لاتاری قرار دارید باید نامه‌ ای در اختیار شما قرار گیرد که در داخل آن کیس نامبر ذکر شده است. اما اهمیت کیس نامبر در چیست؟ همانگونه که می‌ دانید برندگان لاتاری قبل از اینکه وارد کشور آمریکا شوند باید در جلسه مصاحبه با سفارت این کشور شرکت کرده و در صورتی که پرونده آن‌ ها مشکل نداشت و در جلسه مصاحبه نمره تأیید را به دست آوردند می‌ توانند ویزای آمریکا را در اختیار داشته باشند. اداره مهاجرت براساس همین کیس نامبر‌ها به ترتیب افراد را برای مصاحبه دعوت می‌ کند. بنابراین اگر شما کیس نامبر نداشته باشید نمی‌ توانید در جلسه مصاحبه شرکت کنید. لازم است این نکته را متذکر شویم که اختصاص کیس نامبر به هر یک از برندگان لاتاری به صورت تصادفی انجام می‌ گیرد و به هیچ عنوان فاکتور‌هایی همانند تحصیلات، سن، شغل و غیره در آن دخیل نیستند. اگر کیس نامبر را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که این کد از ۳ قسمت تشکیل شده است. قسمت اول از سمت چپ، دوره‌ ای که شما در برنامه لاتاری برنده شده‌ اید را نشان می‌ دهد. برای مثال شاید شما برنده لاتاری ۲۰۲۳ هستید پس عدد ۲۰۲۳ به عنوان اولین عدد لحاظ می‌ شود. پس از آن منطقه شما و در انتها شماره پرونده درج خواهد شد که براساس همین شماره پرونده زمان مصاحبه شما مشخص می‌ شود.

ثبت نام لاتاری آمریکا

کارنتی کیس

منظور از کارنتی کیس یا کارنت شدن به این معنا است که کیس نامبر شما دقیقاً در زمان مشخص شده در ویزا بولتن قرار گرفته و تمام سفارت‌ هایی که تحت نظر اداره مهاجرت آمریکا فعالیت دارند مجاز هستند برای شما یک دعوتنامه ارسال کنند تا در مصاحبه شرکت کنید و روند مهاجرت شما پیگیری گردد.

 ویزا بولتن

شاید این تصور را داشته باشید که منظور از ویزا بولتن یکی از ویزا‌ های کشور آمریکا است. در صورتی که اصلاً اینگونه نیست. ویزا بولتن به جدولی گفته می‌ شود که تاریخ مصاحبه‌ ها در آن مشخص شده است و شما براساس کیس نامبری که در اختیار دارید باید به ویزا بولتن مراجعه کنید تا زمان مصاحبه خود را مشاهده نمایید. دقیقاً باید در همان زمان در سفارتخانه‌ ای که مشخص شده حضور داشته باشید در غیر این صورت فرصت شما برای مصاحبه از دست می‌ رود.

مرحله مدیکال برندگان لاتاری

قبل از اینکه شما وارد جلسه مصاحبه در سفارتخانه شوید باید مرحله مدیکال ویزای آمریکا را پشت سر بگذارید. منظور از این مرحله طی کردن مراحل پزشکی جهت صحت این موضوع است که شما به هیچ عنوان به مشکلات جسمی و روحی مبتلا نیستید. با توجه به اینکه شما باید مدیکال برندگان لاتاری را تحت نظر پزشکان معتمد سفارت آمریکا انجام دهید بنابراین لازم است این مرحله نیز دقیقاً در کشوری که سفارتخانه مربوط به مصاحبه شما در آن قرار گرفته است پیش برود.

تاریخ اولویت یا Priority date

این اصطلاح نشان دهنده وضعیت شما در صف انتظار جهت گرفتن گرین کارت کشور آمریکا است. زمانی که سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت کشور آمریکا فرم درخواست l-130 را دریافت نمود موظف است که شما را در صف دریافت گرین کارت آمریکا قرار دهد و در نتیجه سریعاً امور شما را پیش ببرد تا بتوانید گرین کارت خود را دریافت نمایید. این اصطلاح در ویزا بولتن درج می‌ شود.

در پایان

البته اصطلاحات زیادی هست که در جریان ثبت نام لاتاری و یا دیدن نتایج آن باید بدانید. به خصوص اگر شما برنده لاتاری شده‌ اید باید اکنون به صورت تخصصی‌ تر با اصطلاحات رایج در سفارتخانه‌ ها و ادارات کشور آمریکا آشنایی داشته باشید. به همین خاطر است که توصیه می‌ کنیم اگر برنده لاتاری هستید حتماً در جلسه مصاحبه شبیه‌ سازی شده در مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر شرکت نمایید. در این صورت تسلط کاملی بر اصطلاحات رایج برندگان لاتاری به دست خواهید آورد و همچنین متوجه می‌ شود در جلسه مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می‌ شود تا با آمادگی وارد مصاحبه واقعی شوید. شما می‌ توانید برای دیدن نتایج لاتاری یا حتی برای انجام امور اداری جهت اخذ ویزای آمریکا پس از برنده شدن در برنامه لاتاری از طریق تماس با شماره تلفن 02188558004 کارشناسان ما کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *