ویزای یونان

به‌ طور حتم کسانی که به‌ دنبال سفر به کشور های مختلف دنیا هستند، نام شینگن و یا ویزای شینگن را شنیده و دارای اطلاعاتی در ارتباط با این نوع از ویزا هستند.

شینگن به منطقه ای در اروپا گفته می ‌شود که در این دهکده در سال ۱۹۸۴ قراردادی بین ۵ کشور اروپایی بلغارستان، هلند، فرانسه، لوکزامبورگ و آلمان بسته شد که شهروندان آن ها بتوانند در این کشور های اروپایی به‌ صورت آزادانه سفر کنند. سپس در سال ۱۹۹۰ نیز کشور های دیگری همچون اسپانیا، ایتالیا، یونان و پرتغال به این کشور ها اضافه شده و قرار داد شینگن را امضا کردند. به‌ طور کلی ۲۶ کشور اروپایی دارای قرارداد شینگن بوده و این کشور ها هیچ گونه محدودیتی نسبت‌ به یکدیگر برای تجارت و رفت‌ و آمد افراد نداشته و کاملاً آزادانه است.

همان طور که پیش از این نیز شد یکی از کشور های مرتبط به قرارداد شینگن، کشور یونان است. به این معنی که شما با در دست داشتن ویزای شینگن به‌ راحتی می‌ توانید به یونان سفر کرده و انواع ویزا هایی چون تحصیلی، کاری، توریستی و غیره را دریافت نمایید.

شما عزیزان می توانید برای آشنایی با حوزه شینگن و انواع ویزای آن مقاله صفر تا صد دریافت ویزای شینگن را مطالعه کنید.

کشور یونان 

یونان کشوری اورا سیایی است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده و از جنوب و شرق به دریای مدیترانه ختم شده و از شمال به آلبانی، بلغارستان و مقدونیه شمالی و همچنین از شرق با کشور هایی مانند ترکیه همسایه است. همان طور که ممکن است بدانید کشور یونان دارای تمدن تاریخی بسیار طولانی بوده و به‌ عنوان تمدن فرهنگ غربی شناخته می ‌شود. بسیاری از افراد برای مشاهده بنا های تاریخی و آگاهی بیشتر از تمدن این کشور به یونان سفر کرده و از شهر های مختلف آن بازدید می کنند.

میراث فرهنگی کشور یونان بسیار غنی است و و هنر هایی از جمله تئاتر در این کشور از طرفداران بی ‌شماری برخوردار است. برای سفر به این کشور، حتماً باید دارای ویزای شینگن بوده تا بتوانید انواع ویزا های مختلف را برای کشور یونان دریافت نمایید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که دریافت ویزای شینگن یونان، یکی از دشوار ترین انواع ویزا ها است و کسانی که در ایران قصد دریافت ویزای شینگن یونان را دارند با سختی‌ ها و دشواری‌ های بسیار زیادی رو به‌ رو هستند.

ویزای شینگن یونان دارای سه نوع ویزای تحصیلی، گردشگری و تجاری است که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای یونان 

از جمله مدارکی که جهت اخذ ویزای شینگن یونان مورد نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو قطعه عکس در فرمت عکس پاسپورتی که در سه ماهه اخیر گرفته شده باشد.
 • تکمیل فرم درخواست ویزا بر اساس واقعیت و امضای آن و تهیه دو نسخه از فرم. همچنین می ‌توانید فرم درخواست را به‌ صورت آنلاین تکمیل و سپس آن را چاپ نمایید.
 • ارائه پاسپورت قدیمی به سفارت و دریافت پاسپورت جدید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار، از صفحه اول و آخر آن نیز یک کپی تهیه نمایید
 • ارائه کارت ملی و شناسنامه به‌ همراه ترجمه کامل آن ها
 • ارائه مدارکی چون دعوت‌ نامه، نشانی محل اقامت و همچنین برگه رزرو هتل
 • ارائه نامه ‌ای به سفارت در رابطه با مدت زمان اقامت خود در این کشور، نوع ویزا و همچنین محل اقامت خود و سایر جزئیات
 • ارائه گواهی تمکن مالی که نشان‌ دهنده وابستگی شما به کشور خود بوده و دارای گردش حساب بانکی شما در سه ماهه اخیر است
 • ارائه تاریخ بلیط رفت‌ و برگشت به کشور یونان
 • دریافت بیمه‌ نامه مسافرتی که هزینه خدمات درمانی، بستری، تصادفات و همچنین امکان مرگ و بازگشت به کشور خود را تأمین کرده و این بیمه نامه ۳۰ هزار یورو هزینه دارد
 • ارائه گواهی وضعیت مدنی

مدارک نام‌ برده شده شامل مدارک کلی اخذ ویزای شینگن یونان است و برای دریافت انواع ویزای شینگن یونان مانند تحصیل، اشتغال و یا توریستی به مدارک افزودنی دیگری نیز مورد نیاز است.

مراحل دریافت ویزای یونان 

مراحل دریافت ویزای شینگن یونان عبارتند از:

 • در مرحله اول نوع ویزای خود جهت سفر به کشور یونان را تعیین کرده و سپس آن را درخواست کنید
 • در مرحله دوم تعداد دفعات ورود خود به این کشور را مشخص کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید
 • درخواست قرار ملاقات از کنسولگری جهت تعیین ویزای شینگن خود
 • فرم درخواست ویزای خود را به‌ صورت اینترنتی پر کرده و سپس پرینت آن را به کنسولگری مربوطه که روند صدور ویزای خود را در آن انجام می ‌دهید ارائه دهید
 • در مرحله بعدی تمامی هزینه‌ های درخواستی را پرداخت و در حدود دو هفته قبل‌ از سفر، درخواست ویزای شنگن یونان خود به همراه اطلاعات بیومتریک را به کنسولگری به طور مستقیم ارسال کنید.

انواع ویزای شینگن یونان 

به‌ طور کلی ویزای شینگن یونان به دو دسته کوتاه‌ مدت و بلند مدت تقسیم‌ بندی می ‌شود که به ویزای کوتاه‌ مدت تایپ C شینگن و ویزای بلند مدت تایپ D شینگن گفته می ‌شود.

 • ویزای تایپ D شینگن یونان

این نوع ویزا به افرادی که قصد تحصیل و یا کار در کشور یونان دارند اعطا شده و به افراد دیگر که به مقاصد تفریحی و توریستی قصد سفر به این کشور را دارند داده نخواهد شد. همچنین اگر برای درمان بیماری و استفاده از خدمات درمانی این کشور قصد سفر به یونان را دارید می ‌توانید درخواست این نوع ویزا را داده که البته باید مدارک پزشکی خود را به‌ صورت کامل ارائه دهید.

 • ویزای تایپ C کشور یونان

یکی از پر استفاده ترین ویزا های اروپا، دریافت ویزای شینگن تایپ C است. این نوع ویزا کوتاه‌ مدت بوده و به افرادی که قصد گردش، تفریح و توریستی و همچنین بیزینس در کشور یونان را دارند اعطا شده و می ‌توانند حداکثر به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. ویزای تایپ C شینگن یونان به سه دسته ویزای یک‌ بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای مولتی پل تقسیم‌ بندی می‌ شود.

 • ویزای تایپ C شینگن یک‌ بار ورود

همان طور که از نام ویزا مشخص است، شما با دریافت این نوع از ویزای شینگن تایپ C می ‌توانید تنها یک‌ بار به کشور یونان سفر کرده و پس‌ از اتمام مدت زمان مشخص شده در پاسپورت خود، مجبور به ترک این کشور خواهید بود.

 • ویزای تایپ C شینگن دو بار ورود

با دریافت این نوع ویزا برخلاف ویزای شینگن یک‌ بار ورود، شما می‌ توانید در مدت زمان تعیین‌ شده که حداکثر ۱۸۰ روز است، دو بار به این کشور سفر کرده و اقامت داشته باشید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر دو بار ورود شما به کشور یونان قبل‌ از اتمام مدت زمان تعیین‌ شده صورت گیرد، روز های باقی ‌مانده از مدت تعیین‌ شده از بین‌ رفته و دیگر نمی‌ توانید از آن استفاده کنید.

 • ویزای نوع تایپ C شینگن مولتی پل

یکی از بهترین ویزا های شینگن یونان، ویزای مولتی پل است که شما با داشتن این ویزا می‌ توانید به‌ صورت نا محدود هر چند بار که می ‌خواهید به این کشور ورود و خروج داشته و اقامت داشته باشید.

هزینه دریافت ویزای شینگن یونان 

هزینه درخواست ویزای شینگن یونان بسته به نوع ویزا، مدت زمان اقامت شما در این کشور، نوع ملیت، سن و هزینه مرتبط با بررسی مدارک شما و ارائه ویزا و همچنین عوامل دیگری متفاوت بود و بنابراین نمی‌ توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود.

در پایان

شرکت چاوش مهاجر، از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را در زمینه ارائه مشاوره و راهنمایی‌ های لازم به افرادی کقصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند دارای سابقه ‌ای بسیار موفق و افتخار آفرین است. این مجموعه دارای کارشناسان و وکلای بسیار با تجربه و متخصص بوده و در صداقت کامل و بر اساس تمامی قوانین موجود، راهنمایی‌ های خود را در زمینه مهاجرت همچون دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای توریستی انگلیس ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای توریستی کانادا و همچنین ویزای تحصیلی و توریستی آمریکا را به متقاضیان ارائه می ‌دهند.

شما عزیزان می ‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و میزان هزینه ویزای شینگن یونان و چگونگی دریافت این نوع ویزا با کارشناسان ما در چاوش مهاجر در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *