مشاغل پردرآمد آمریکا 2024

ایالات متحده آمریکا کشوری با فرصت ‌های بسیار زیاد و حوزه مالی و اقتصادی بسیار توسعه‌ یافته است. در سال 2024، نرخ بیکاری در این ایالت 4.4 درصد بود که یعنی تقریباً همه مشاغل در ایالات متحده مورد تقاضا هستند. اما در میان آن ها تعدادی حرفه وجود دارد که هر ایالت در آمریکا به آن ها نیاز دارد. طبیعی است که با این تفاسیر به دنبال لیست مشاغل پردرآمد آمریکا 2024 باشید.

مشاغل در آمریکا

پرتقاضا ترین مشاغل در ایالات متحده را نباید با پردرآمد ترین مشاغل اشتباه گرفت. به‌عنوان یک قاعده، تخصص‌ های مورد نیاز بودجه چندان خوبی ندارند.

آمار ها نشان می ‌دهد که تنها حدود 33 درصد از شهروندان آمریکایی در مشاغل پر تقاضا مشغول به کار هستند. بقیه کارگران اتباع خارجی هستند که به منظور اشتغال و کسب درآمد به آمریکا مهاجرت کرده یا به این کشور می‌‌ آیند.

حرفه ‌های محبوب در ایالات متحده آمریکا

لیستی که در ادامه معرفی می کنیم مربوط به مشاغلی می ‌شود که در میان مهاجرین محبوب هستند.

خرده‌ فروشان

 این فعالیت به هیچ مهارت یا توانایی خاصی نیاز ندارد. مشاوران فروش به طور متوسط ​​سالانه 26000 دلار درآمد دارند. این رقم به طور قابل ‌توجهی کمتر از میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده است که در سال 2022 37440 دلار بود. طبق تحقیقات انجام شده توسط وزارت کار، تقاضا برای این تخصص در 5 سال آینده 6 تا 7 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

گارسون و هتلدار

دستمزد های پایین و شرایط سخت ‌کاری باعث جابجایی کارکنان می ‌شود؛ بنابراین مهماندار، خدمتکار، بارمن، ظرف ‌شور، پیش خدمت و آشپز در هر ایالت آمریکا مورد نیاز است. به طور متوسط، یک کارمند پذیرایی بین 19000 تا 20000 دلار در سال درآمد دارد.

کار در رستوران ‌ها، هتل‌ ها و فست‌ فود ها نه تنها برای دانشجویان آمریکایی به عنوان شغل پاره وقت؛ بلکه برای بازدید از اتباع خارجی نیز مناسب است؛ زیرا اکثر موقعیت‌ ها نیازی به داشتن مدرک تحصیلی عالی برای متقاضی ندارند.

کارمندان دفتری

 این ها شامل منشی‌ ها، مدیران پذیرش و کارکنان بخش اداری می ‌شوند. حقوق کارمندان دفتر بسته به موقعیت شغلی از 30000 تا 45000 دلار در سال متغیر است.

کادر پزشکی جوان

بهیاران، مراقبین و پرستاران شغل ‌های محبوبی هستند. تقاضا برای این مشخصات در درجه اول به دلیل پیری مردم آمریکا است. حقوق و دستمزد کادر پزشکی جوان خیلی کم نیست؛ به طور متوسط، پرستاران از 65000 تا 75000 دلار در سال دریافت می‌ کنند.

افرادی که به آمریکا مهاجرت کرده‌ اند در صورت داشتن مدرک دیپلم پزشکی با مدرک لیسانس و یا گواهی پایان دوره‌ های پزشکی می ‌توانند به راحتی در این صنعت مشغول به کار شوند. مزیت اصلی چنین مشاغلی برای مهاجران این است که آن ها نیازی به آموزش مجدد ندارند و فقط باید مدرک دیپلم خود را تأیید کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط وزارت کار، تقاضا برای کادر پزشکی درجه یک در 5 سال آینده 13 درصد افزایش خواهد یافت.

لیست مشاغل پردرآمد در آمریکا همراه با میزان حقوق

اکنون به جدول زیر دقت کنید که در آن لیست مشاغل پردرآمد آمریکا 2024 با میانگین حقوق جمع ‌آوری شده است.

لیست مشاغل پردرآمد آمریکا میزان حقوق
پزشک جراح 240000 دلار تا 285000 دلار
دندانپزشکان سالانه تقریباً 220000 دلار
متخصص زنان و زایمان 218000 دلار
متخصص بیهوشی 258000 دلار تا 265200 دلار
روانپزشک میانگین حقوق سالانه 209000 دلار
متخصص بازاریابی از 138000 دلار
مدیر فناوری اطلاعات 136000 دلار
مدیر مالی از 130000 دلار
مدیر فروش از 120000 دلار

در میان شهر های ایالات متحده که حقوق آن ها بالاتر از میانگین است، چندین شهر برجسته هستند. به عنوان یک قاعده، آن ها در ایالت ‌های ایالات متحده واقع شده‌ اند که میانگین حقوق سالانه در آن ها بیش از 80000 دلار است.

حداقل دستمزد ایالات متحده بر اساس نرخ ساعتی است. حتی کسانی که شغل ثابتی با برنامه منظم و حقوق مشخصی دارند هنوز به طور دوره‌ ای محاسبه می ‌کنند که چند ساعت کار کرده ‌اند و این ساعت ‌ها چگونه پرداخت شده است.

همچنین حداقل دستمزد ساعتی وجود دارد که توسط هر ایالت تعیین می ‌شود. طبق قانون حداقل دستمزد آمریکا، کارفرما باید روی نرخی تمرکز کند که در حال حاضر بالاتر است.

مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت

حقوق بر اساس حرفه در سال 2022-2024

پردرآمد ترین حرفه ‌ها در آمریکا وجود دارد. به ‌عنوان ‌مثال، در بخش مراقبت ‌های بهداشتی پزشکان ماهر درآمد های بالایی دارند. این در مورد پرسنل پزشکی متوسط ​​و ارشد نیز صدق می‌ کند. پزشکان جراحی پلاستیک و ارتوپدی، متخصصان قلب، اورولوژیست، متخصص گوش و حلق و بینی، انکولوژیست و متخصص پوست از نظر مالی در شرایط مناسبی هستند. حقوق سالانه آن ها در ایالات متحده آمریکا بیش از 300000 دلار است.

همچنین مشاغل نادر مشروط نیز بسیار سودآور هستند. خلبانان هواپیما، مانند بسیاری از متخصصان مراقبت ‌های بهداشتی، بیش از 150000 دلار حقوق دریافت می‌‌ کنند.

میانگین حقوق در ایالات متحده به دلار بر اساس مشاغل فردی در سال 2024

برای تصور وضعیت دستمزد، می ‌توانید با لیست تخصص ‌ها و درآمدی که نمایندگان این حرفه ‌ها دریافت می ‌کنند آشنا شوید.

  • بیشتر لیست مشاغل موفق را کارکنان پزشکی تشکیل می‌ دهند. بسیاری از پزشکان حقوق بسیار بالاتری از حد میانگین دارند. در این میان متخصصان بیهوشی با درآمدی در حدود 270 هزار دلار هستند. در سال 2022 حدود 30000 نفر در این سمت مشغول به کار شدند.
  • جراحان از نظر مالی نیز در میان پزشکان موفق هستند. درآمد آن ها بیش از 300000 دلار است. علاوه بر پزشکان بسیار متخصص، تخصص ‌های رایج تری در زمینه پزشکی نیز مانند درمانگران، متخصصان پروتز، پزشکان خانواده و پزشکان عمومی‌ مورد تقاضا هستند.
  • مقایسه حقوق پزشکان با درآمد یک افسر پلیس دشوار است؛ زیرا با یک برنامه تقریباً یکسان، درآمد پزشک به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود. یک افسر پلیس سالانه حدود 55000 دلار حقوق می‌‌ گیرد و هر چه تجربه طولانی ‌تر و منطقه “مرکزی” تر باشد، حقوق بالاتری دارد (تا 70000 دلار).
  • یک برنامه ‌نویس در آمریکا می‌ تواند انتظار پرداخت‌ های بالاتری داشته باشد. حد پایین‌تر حدود 65000 دلار است. اصولاً محدودیتی وجود ندارد و یک برنامه نویس خوب می ‌‌تواند چندین برابر بیشتر درآمد داشته باشد؛ اما به طور کلی حداکثر حقوق یک برنامه نویس 130000 دلار در سال است.
  • در آخر، شغل شریف و محترم معلمی است. بلافاصله پس از فارغ ‌التحصیلی، یک دانشجو می ‌تواند روی موقعیتی با حقوق حدود 50 تا 60000 دلار حساب کند. حداکثر سطح حقوق در این زمینه 120 تا 150،000 دلار خواهد بود.

در پایان

مهاجرین زیادی با این امید که این کشور سرزمین فرصت‌ ها است اقدام به مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آن می کنند و انتظار زندگی بهتر و حقوق ‌های بالاتری را دارند. در این مطلب که توسط توسط وب سایت موسسه چاوش مهاجر ارائه شده است لیست مشاغل پردرآمد آمریکا به همراه میزان حقوق و برخی نکات مربوط دیگر در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. جهت برقراری ارتباط با این محموعه با شماره تلفن 02159286000 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *