آموزش چک کردن نتایج لاتاری

همه متقاضیان مهاجرت به کشور آمریکا به خوبی می ‌دانند که برنده شدن در برنامه لاتاری چه اندازه می ‌تواند به نفع آن ‌ها باشد چون به راحتی و بدون اینکه دردسری داشته باشند می ‌توانند وارد کشور آمریکا شوند. در حالی که در سایر روش ‌های مهاجرتی همانند کسب و کار، تحصیل و یا ازدواج مراحلی وجود دارد که باید سپری کنید و از طرف دیگر شما باید در جلسه مصاحبه با آفیسر اداره مهاجرت شرکت نمایید. در صورتی که در جلسه مصاحبه پذیرفته شدید می ‌توانید جهت دریافت ویزا و مهاجرت اقدام نمایید. اما چنین پروسه ‌ای برای لاتاری وجود ندارد. به همین دلیل هر ساله به تعداد متقاضیان لاتاری افزوده می ‌شود. با توجه به اینکه یکی از سؤالات پرتکرار متقاضیان لاتاری از مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر نحوه چک کردن نتایج لاتاری است ما در این مطلب به صورت تصویری به شما آموزش می ‌دهیم که باید به چه صورت عمل نمایید. پس با ما همراه باشید.

نحوه چک و بررسی نتایج لاتاری آمریکا

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد برتری برنامه لاتاری نسبت به سایر روش ‌های مهاجرتی باعث شده است که هر ساله تعداد متقاضیان این برنامه بیشتر شود. به خصوص اینکه اگر شما در برنامه لاتاری برنده شوید به عنوان یک شهروند آمریکایی شناخته شده و از تمامی خدمات شهروندی بهره‌ مند می‌ گردید. همچنین می ‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را نیز با خود به همراه داشته باشید و آن ‌ها نیز از خدمات کشور آمریکا برای شهروندان برخوردار خواهند شد. با توجه به آنچه که گفته شد اگر به تازگی در برنامه لاتاری ثبت نام کرده ‌اید و در زمان اعلام نتایج می‌ خواهید بدانید که آیا شما برنده برنامه شده ‌اید یا خیر، حتماً ادامه مطلب را با دقت مطالعه نمایید. ما مراحل گام به گام چک کردن نتایج لاتاری آمریکا را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • وقتی که شما ثبت نام لاتاری را در سایت برنامه انجام دادید، باید یک رسید در اختیار شما قرار گیرد که اطلاعاتی شامل نام خانوادگی، نام کوچک، کانفورمیشن نامبر و همچنین سال تولد شما به میلادی بر روی آن دیده می ‌شود. در صورتی که این رسید را دریافت نکردید یعنی ثبت نام شما انجام نشده است. این رسید را نگه دارید تا زمانی که تاریخ اعلام نتایج لاتاری آمریکا فرا برسد.
 • در زمان اعلام نتایج شما باید به سایت STATE.GOV مراجعه کنید.
 • پس از ورود به سایت اطلاعاتی از شما خواسته می‌ شود که با وارد کردن آن اطلاعات می‌توانید نتیجه لاتاری را به راحتی چک کنید.

 اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که پس از ورود به سایت دقیقاً باید به کدام قسمت مراجعه کنیم تا بتوانیم نتایج لاتاری را مشاهده کنیم. برای این منظور طبق روش زیر عمل کنید:

 • وقتی سایت نتیجه لاتاری باز شد گزینه ‌ای را تحت عنوانcheck status مشاهده خواهید کرد. باید بر روی این گزینه کلیک کنید.

چک کردن نتایج لاتاری

 • صفحه ‌ای برای شما باز می‌ شود که در این صفحه گزینه Continue درج شده است. با کلیک بر روی آن شما وارد صفحه چک کردن نتایج لاتاری خواهید شد.

بررسی نتایج لاتاری

 • در صفحه نتایج لاتاری از شما می ‌خواهد که کد ۱۶ رقمی که تحت عنوان کانفرمیشن نامبر در داخل رسید ذکر شده است را وارد نمایید. توجه داشته باشید چون کانفرمیشن نامبر ترکیبی از حروف و اعداد بوده و این حروف به صورت بزرگ و کوچک درج شده ‌اند، شما باید این کد ۱۶ رقمی را دقیقاً همانند چیزی که مشاهده می‌ کنید در داخل صفحه وارد نمایید.
 • اکنون بر روی گزینه سابمیت کلیک کنید. در صورتی که شما برنده لاتاری باشید به راحتی اسم خود را در صفحه مشاهده خواهید کرد. اما اگر مشاهده کردید که عبارتی تحت عنوان THE ENTRY HAS NOT BEEN SELECTED برای شما در صفحه به نمایش در می ‌آید این نشان می ‌دهد که شما در برنامه لاتاری برنده نشده ‌اید.

مشاهده نتایج لاتاری

دلیل دیده نشدن نتیجه لاتاری

همانگونه که متوجه شدید اگر اطلاعات به درستی در داخل سایت نتایج لاتاری وارد گردد در صورتی که شما برنده شده باشید پیام تبریک را مشاهده می ‌کنید و در صورتی که برنده نباشید پیامی به نمایش در خواهد آمد که نشان می ‌دهد شما برنده این برنامه نشده و باید برای فرصت ‌های بعدی اقدام کنید. اما گاهی اوقات افراد وقتی به سایت لاتاری مراجعه می‌ کنند تا نتایج را مشاهده نمایند هیچ پیامی را در داخل سایت نتایج لاتاری نمی ‌بینند. دلیل این اتفاق چیست:

 • حتماً به سراغ کانفورمیشن نامبر بروید و مطمئن شوید که تمام حروف و علائمی که در داخل این کد وجود دارد را به درستی در داخل سایت نتایج لاتاری وارد کرده ‌اید.
 • در زمان دیدن نتایج لاتاری شما باید نام و نام خانوادگی خود را به لاتین وارد کنید. شما باید دقیقاً همان نامی که در زمان ثبت نام استفاده کرده ‌اید را با همان حروف در داخل سایت اعلام نتایج وارد نمایید.
 • مطمئن شوید که سال تولد خود را به درستی در داخل سایت وارد کرده ‌اید.

نکته‌ ای که لازم است در همین قسمت به شما یادآور شویم این است که اگر در زمان ثبت نام لاتاری جای اسم و ‌فامیل را اشتباه وارد کرده باشید به همین دلیل در زمان دیدن نتایج لاتاری نیز به مشکل برخورد خواهید کرد و در نتیجه باید طبق فرم مشاهده نمایید که دقیقاً به چه صورت عمل کرده ‌اید.

در صورت گم کردن رسید چگونه نتایج لاتاری را مشاهده کنیم؟

یکی از شرایط لازم برای مشاهده نتایج لاتاری این است که شما کانفورمیشن نامبر را داشته باشید در غیر این صورت نتایج برای شما دیده نمی ‌شود. اما اگر رسید خود را گم کرده‌ اید امکان بازیابی کانفورمیشن نامبر برای شما وجود دارد. برای این منظور طبق مراحل زیر عمل نمایید:

 • ابتدا وارد سایت اصلی لاتاری شوید. در صفحه ‌ای که مربوط به وارد کردن اطلاعات است قسمت مخصوص به کانفورمیشن نامبر، گزینه Forgot را کلیک نمایید.
 • پس از آن وارد صفحه جدیدی می‌شوید که اطلاعات بیشتری از شما خواسته است. این اطلاعات را وارد کنید تا بازیابی با موفقیت برای شما انجام گیرد.

در پایان

حتی اگر شما ثبت نام لاتاری را به شخصه انجام داده و اکنون برای مشاهده نتایج لاتاری به مشکل برخورد کرده ‌اید باز هم می ‌توانید بر روی کمک کارشناسان و مشاورین ما در مؤسسه چاوش مهاجر حساب کنید. برخی از افراد کانفورمیشن نامبر خود را فراموش کرده ‌اند چون رسید آن‌ ها گم شده است. باز هم می ‌توانید برای بازیابی کانفورمیشن نامبر از مشاورین ما بخواهید که به شما کمک کنند. پس اصلاً نگران نباشید و با خیال آسوده با کارشناسان ما تماس حاصل نموده تمامی پروسه کار را به مؤسسه چاوش مهاجر بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *