ویزای مجارستان

کشور مجارستان یکی از جذابترین کشورهای اروپای شرقی با مناظر دیدنی و زیبا، معماری و فرهنگ خاص است که هرساله گردشگران فراوانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. مجارستان به همراه 25 کشور دیگر بخشی از منطقه شینگن است، ازین رو افراد برای ورود به این کشور نیاز است که برای اخذ ویزای مجارستان (ویزای نوع C) اقدام کنند.

هدف ما در این مقاله ارائه راهنمای دریافت انواع ویزای مجارستان، شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز، چگونگی رزرو وقت سفارت و هزینه های آن برای متقاضیان گرامی است. اگر شما نیز از متقاضیان اخذ ویزای شینگن مجارستان هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع ویزای مجارستان

بجز اتباع کشورهای عضو شینگن و شهروندان سایر کشورهای دارای توافقنامه بدون ویزا، سایر متقاضیان مانند اتباع ایرانی برای ورود به مجارستان لازم است برای دریافت ویزای مجارستان اقدام کنند.

ذکر یک نکته در همین ابتدا مهم است که ویزاهای توریستی، ویزای بیزنس و ویزیت فمیلی که جزو ویزاهای کوتاه مدت هستند همگی در دسته ویزای شینگن قرار می گیرند که اعتباری 90 روزه در طول یک دوره 180 روزه دارند.

اما به طور کلی انواع ویزا مجارستان به صورت کوتاه مدت (حداکثر 3 ماه) برای مقاصد گردشگری و توریستی، ویزای ترانزیت و بلند مدت (یکساله، 4 ساله و بیشتر) برای مهاجرت تحصیلی و کاری، بازدید از خانواده برای متقاضیان سفر به این کشور صادر می شود. در این بین ویزای توریستی و تحصیلی جزو مهمترین تقاضای ویزای این کشور در بین ایرانیان است.

 • ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان جزو ویزاهای کوتاه مدت است که برای افرادی صادر می شود که می خواهند حداکثر تا 90 روز در این کشور حضور داشته باشند. با داشتن ویزای توریستی شینگن مجارستان می توانید به سایر کشورهای شینگن سفر کنید. این ویزا می تواند به صورت یکبار ورود و یا چندبار ورود بنابه هدف شما از سفر نیز صادر شود.

 • ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان جزو ویزاهای بلند مدت است که اجازه اقامت و تحصیل بیش از 3 ماه را به محصلین می دهد. با داشتن این ویزا دانشجویان می توانند تا زمانی که تحصیل می کنند و ویزایشان اعتبار دارند در این کشور اقامت داشته باشند و یا برای تمدید آن نیز می توانند، اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزای مجارستان

سه شرط اصلی برای دریافت ویزای شینگن مجارستان برای ایرانیان عبارتند از:

 • داشتن تمکن مالی

داشتن تمکن مالی یکی از شروط اصلی برای دریافت ویزاهای شینگن به خصوص مجارستان است. داشتن اعتبار بانکی تا سقف 200 میلیون تومان برای هر نفر مناسب است.

 • گردش حساب

میزان مبالغ ورودی و خروجی از حساب شما اصلاً جزو شروط مهم نیست اما تعداد تراکنش ها در سه ماه اخیر یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای شینگن این کشور است.

 • سفر با تور

به دلیل میزان پناهندگی در کشورهای شینگن، کشور مجارستان اعطای ویزای انفرادی را لغو و تنها به افرادی که بخواهند با تورگروهی سفر کنند ویزا صادر می کند.

هزینه ویزای شینگن مجارستان

هزینه ویزای شینگن مجارستان برای افراد بالای 18 سال 80 یورو و برای افرادی زیر 18 سال 40 یورو است. اگرچه با پرداخت هزینه رزرو تور گروهی که با آن اقدام به اخذ ویزا می کنید نیاز به پرداخت جداگانه هزینه ویزا ندارید.

مدارک ویزای مجارستان

چک لیست مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • فرم پر شده درخواست ویزا با اطلاعات دقیق
 • پاسپورت که حداکثر تا 10 سال و تا پایان انقضای ویزای شما اعتبار داشته باشد و دارای دو صفحه خالی باشد.
 • دو عدد عکس پاسپورتی مناسب برای ویزای شینگن ( 3.5 * 4.5)
 • بیمه مسافرتی سلامت شینگن با حداقل پوشش 30 هزار یورو
 • شرح برنامه سفر مانند جزئیات پرواز و تاریخ ورود و خروج واچر هتل یا آدرس محل سکونت در مجارستان
 • مدارک مالی و گردش حساب سه ماهه اخیر خود
 • مدارک شغلی و بازنشستگی و گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
 • کپی ترجمه شده شناسنامه و کارت ملی
 • فیش پرداخت شده هزینه ویزا

مدت زمان پردازش ویزا مجارستان

اگر چه مدت زمانی که به درخواست شما رسیدگی می شود نباید بیش از 15 روز طول بکشد در بدترین حالت ممکن است تا 45 روز کاری نیز به طول بینجامد.

وقت سفارت مجارستان

دریافت وقت سفارت مجارستان از طریق شرکت VFS Global واقع در تهران انجام می شود. پس از گرفتن وقت تا 7 روز کاری می توانید برای حضور در این دفتر و ارائه مدارک خود اقدام کنید. اگر خودتان می خواهید اقدام کنید اطلاعات پاسپورت، ملیت و جنسیت، تاریخ حضور درخواستی، تاریخ سفر و نوع ویزا و برخی اطلاعات دیگر را به آدرس ایمیل این کارگزاری برای درخواست شینگن مجارستان ارسال کنید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی تنها کافیست با کارشناسان چاوش مهاجر تماس حاصل نمایید.

اگر نیاز به دریافت وقت سفارت فوری دارید دلیل عجله خود را نیز باید بیان کنید.

اگر خودتان زمان کافی برای انجام آن را ندارید می توانید از طریق خدمات آژانس مهاجرتی چاوش مهاجر نیز اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای مجارستان

مراحل لازم جهت ارائه درخواست ویزای مجارستان عبارتند از:

 • نوع ویزای مورد نیاز خود را که یکی از ویزای های توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، تجارت و دیدار با خانواده است را تعیین کنید.
 • فرم درخواست ویزای مجارستان را به یکی از زبان های مجارستانی، انگلیسی و یا فرانسوی دانلود کرده، پرینت بگیرید و با دقت با اطلاعات دقیق تکمیل و در آخر امضاء کنید.
 • چک لیست مدارک مورد نیاز بنابر نوع ویزای درخواستی خود را بخوانید و براساس آن مدارک لازم را جمع آوری کنید (همانطور که می دانید نقص مدارک از دلایل اصلی ریجکت ویزا است.)
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا را به همراه خود داشته باشید.
 • وقت سفارت و قرار ملاقات خود را تنظیم کرده و در زمان و ساعت مقرر در شرکت وی اف اس گلوبال در تهران به همراه تمام مدارک حضور داشته باشید.
 • درخواست ویزا و سایر اطلاعات بیومتریک را ارسال کرده و در آخر منتظر باشید که تأیید و یا عدم تأیید درخواست ویزای شما از طریق ایمیل به اطلاعتان برسد.

دلایل اصلی ریجکت ویزای مجارستان

کمبود و نقص در مدارک و ارائه اطلاعات غیر واقعی اغلب دلیل اصلی ریجکت ویزاها است. داشتن سابقه کیفری نیز می تواند جزو آن باشد. متقاضیان باید توجه کنند که در صورتی که به صورت انفرادی و یا به صورت خانوادگی اقدام کنید شانسی برای دریافت ویزای شینگن مجارستان نخواهید داشت. بنابراین می دانید که باید از طریق شرکت هایی که تورهای گروهی به این کشور را ارائه می دهند اقدام کنید.

اگر درخواست ویزای شما که به صورت گروهی اقدام کرده اید ریجکت شده باشد تا 2دوسال دیگر نمی توانید دوباره برای دریافت این ویزا اقدام کنید و اگر به صورت انفرادی اقدام کرده باشید تا 6 ماه دیگر اجازه درخواست ویزا ندارید. به عبارت دیگر امکان رفع ریجکتی ویزای شینگن مجارستان امکانپذیر نیست.

اگر تجربه سفر به کشور مجارستان و موفقیت در دریافت انواع ویزای این کشور را داشته اید از تجربیات خود برای خوانندگان این مطلب و راهکارهای مفید خود بنویسید.

آژانس چاوش مهاجر ارائه دهنده انواع خدمات ویزاهای توریستی و تحصیلی در ایران، با بیش از صد ها تجربه موفق در اخذ ویزای شینگن مجارستان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان تنها کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

راه های ارتباطی با کارشناسن چاوش مهاجر را اینجا ببینید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *