مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

واقعیت کشور این است که در چند سال اخیر آمار مهاجرت به کشور‌های اروپایی به خصوص کانادا در بین ایرانیان افزایش یافته است. اغلب مردم به دنبال این هستند که در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون دردسر بتوانند اقامت دائم کشور مقصد را به دست بیاورند. روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد. اگر می‌خواهید به کانادا بروید، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از روش‌های راحت برای کسب اقامت دائم در عین کشور است. با ما در این مطلب همراه باشید تا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را برای شما توضیح دهیم.

 اقامت کانادا از طریق ازدواج

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد شما به طرق مختلف می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید که در این بین، ازدواج کردن به عنوان ساده‌ترین روش مهاجرت به کانادا شناخته شده است. در اصل شما باید با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید تا بتوانید در ابتدا اقامت دائم و بعد از آن شهروندی کانادا به همراه پاسپورت کانادایی را به دست بیاورید.مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چند مزیت دارد:

 1. در زمان ارائه درخواست جهت ویزای ازدواج نیازی به تمکن مالی نیست چرا که تمکن مالی بر عهده همسر کانادایی شما خواهد بود
 2. نیازی نیست که تحصیلات یا شغل خاصی داشته باشید
 3. همچنین برای دریافت ویزای ازدواج نیاز به نمره زبان نخواهد بود
 4. از همان ابتدا که ویزای کانادا را کسب می‌کنید مطمئن خواهید بود که اقامت دائم کانادا را نیز در دست خواهید داشت
 5. اگر شما فرزندی نیز داشته باشید بعد از ازدواج با شهروند کانادایی امکان اقامت دائم برای او نیز فراهم خواهد بود
 6. شما با ویزای ازدواج می‌توانید برای کار و درآمد نیز اقدام نمایید
 7. فرزندان شما از خدمات رایگان تحصیل در کانادا برخوردار خواهند شد
 8. همچنین پوشش بیمه درمانی نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود
 9. بعد  از اینکه شهروند کانادا شدید کلیه خدمات شهروندی برای شما ارائه می‌گردد

قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای اینکه بتوانید اقامت کانادا را از طریق ازدواج بدست بیاورید نیاز است که شرایط و قوانین لازم را داشته باشید که این قوانین عبارتنداز:

 • برای اینکه بتوانید ویزای کانادا را از طریق ازدواج به دست بیاورید هر یک از زوجین باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند.
 • ازدواج کردن با افراد هم خون ممنوع است.
 • در صورتی که ازدواج شما خارج از کشور کانادا انجام شود باید قوانین کشور کانادا را اجرا نمایید تا مهاجرت شما قانونی تلقی گردد.
 • فرایند ازدواج برای مهاجرت به کانادا باید به صورت حضوری انجام گیرد. در واقع اگر یکی از طرفین غایب باشد امکان ازدواج به صورت آنلاین وجود نخواهد داشت.
 • چند همسری در کشور کانادا ممنوع بوده و مجازات کیفری را به دنبال دارد.

 شرایط ویزای اسپانسرشیپ همسر در کانادا

وقتی شما تصمیم می‌گیرید با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید تا اقامت این کشور را به دست بیاورید در واقع همسر شما به عنوان اسپانسر یا حامی مالی شما شناخته خواهد شد. برای اینکه این ازدواج قانونی باشد فرد اسپانسر باید شرایطی داشته باشد که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم:

 • همسر شما باید ۱۸ ساله به بالا باشد
 • اسپانسر باید اقامت دائم کانادا را داشته و یا شهروند کانادا باشد
 • هیچگونه بدهکاری به دولت کانادا نداشته باشد
 • از نظر اخلاقی سوء پیشینه نداشته باشد
 • همسر شما باید تعهد دهد که به مدت ۳ سال از شما حمایت مالی می‌کند
 • فرد اسپانسر نباید از دولت کانادا کمک مالی دریافت کند

شرایط فرد اسپانسرشونده در مهاجرت به کانادا با ازدواج

لازم است بدانید که فرد اسپانسر شونده و یا کسی که می‌خواهد اقامت کانادا را از طریق ازدواج به دست بیاورد نیز باید شرایطی داشته باشد که شامل:

 • فرد اسپانسر شونده باید ۱۸ سال به بالا باشد
 • از  نظر جسمی سلامت بوده و به هیچ گونه بیماری مبتلا نباشد
 • هیچ سوء پیشینه‌ای برای او وجود نداشته باشد
 • باید ثابت گردد که ازدواج او با شهروند کانادایی صوری نیست و یک ازدواج واقعی انجام می‌شود

اسپانسرشیپ همسر کانادامدارک لازم برای دریافت ویزای ازدواج کانادا

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید از طریق ازدواج به کشور کانادا مهاجرت کنید برای دریافت ویزا باید به سراغ ویزای ازدواج بروید. در زمان ارسال درخواست ویزای ازدواج کانادا به اداره مهاجرتی این کشور شما باید مدارکی را آماده کنید که در ادامه مطلب این مدارک به طور کامل ذکر شده‌اند:

 1. شما باید مدارک هویتی شامل شناسنامه، سند ازدواج، پاسپورت معتبر همراه با مهرهای سوابق سفر‌های قبلی خود را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید. البته سند ازدواج الزامی نیست چون ممکن است هنوز در دوران نامزدی به سر می‌برید و ازدواج شما به صورت رسمی ثبت نشده باشد.
 2. پارتنر شما که به عنوان اسپانسر‌کننده شناخته می‌شود باید مدارک مربوط به شهروندی یا کارت اقامت دائم کانادا را تحویل دهد.
 3. شاید شما به عنوان اسپانسر شونده در کشور کانادا زندگی می‌کنید. برای مثال در حال تحصیل هستید و یا اینکه شغلی در کشور کانادا دارید. در این صورت باید مدارک مهاجرت و وضعیت مهاجرتی خود را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید.
 4. از آنجایی که اسپانسر‌کننده باید تضمین دهد که از نظر مالی می‌تواند هزینه‌های زندگی را تأمین کند پس باید مدارک شغلی و مدارک نشان دهنده پرداخت مالیات را آماده نماید. همچنین جهت تضمین تمکن مالی، فرد اسپانسر‌کننده باید نامه‌های بانکی، گردش حساب و حتی سند ملکی جهت تضمین داشتن یک منزل برای سکونت را ارائه نماید.
 5. اگر شما قبلاً یک بار ازدواج کرده‌اید باید مدرک طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی خود را نیز تحویل دهید.
 6. آقایان حتماً باید کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت داشته باشند.
 7. هر دو نفر باید گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین گواهی سلامت جسمی و روحی داشته باشند.
 8. جهت دریافت ویزای ازدواج کانادا شما به یک قطعه عکس نیاز دارید که استاندارد‌های آن در داخل سایت اداره مهاجرت کانادا ثبت شده است.
 9. در نهایت باید فرم‌هایی را تکمیل نمایید و شما به عنوان اسپانسر شونده باید جزئیات اطلاعات خود را در داخل این فرم وارد نمایید.

نحوه ارائه درخواست ویزای ازدواج کانادا

اگر شما یک پارتنر یا اسپانسر‌کننده در کشور کانادا دارید و اکنون می‌خواهید برای دریافت ویزای ازدواج کانادا اقدام کنید تا زندگی خود را با همسر آغاز نمایید به دو صورت می‌توانید درخواست خود را ارائه کنید:

درخواست ویزای ازدواج کانادا به صورت Inland

اگر شما در حال حاضر با پارتنر خود که سیتیزن یا شهروند کانادایی است در این کشور زندگی می‌کنید و تا زمانی که پروسه ارزیابی درخواست شما برای دریافت ویزای ازدواج در حال بررسی کردن است می‌خواهید در این کشور بمانید، باید درخواست شما از نوع Inland باشد.

درخواست ویزای ازدواج کانادا به صورت Outland

این نوع ویزا برای افرادی که خارج از کشور کانادا زندگی می‌کنند و یا تا زمانی که درخواست آن‌ها در حال بررسی است نمی‌توانند در کشور کانادا بمانند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاوره اخذ ویزای ازدواج کانادا با چاوش مهاجر

برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شما در ابتدا باید با قوانین این کشور جهت ازدواج کردن آشنایی کامل داشته باشید تا بدون اینکه به مشکلی در این زمینه برخورد کنید بتوانید مراسم ازدواج را پیش برده، ویزای ازدواج را به دست بیاورید و در نهایت شهروند کانادا شوید. در این زمینه می‌توانید بر روی کمک چاوش مهاجر حساب کنید. کارشناسان حرفه‌ای ما و وکلای متخصص در این زمینه به شما کمک می‌کنند تا بتوانید پروسه ازدواج خود را در کشور کانادا به راحتی پیش ببرید و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای ازدواج را کسب نمایید. البته موسسه چاوش مهاجر فقط در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج فعالیت ندارد بلکه می‌توانید برای مهاجرت به کشور‌های دیگر و دریافت انواع ویزا‌ها از کارشناسان ما کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *