مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

اگر می‌خواهید به کشور آمریکا مهاجرت کنید و دوست دارید روش‌های مهاجرت را بهتر بشناسید در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با شما صحبت کنیم. کشور آمریکا به دلیل اینکه بزرگترین و قوی‌ترین کشور جهان به خصوص از نظر اقتصاد شناخته شده است سالانه افراد زیادی را به خود جذب می‌کند و این مسأله طبیعی است که به خصوص ایرانی‌ها ترجیح دهند ادامه زندگی خود را در کشور آمریکا سپری نمایند. با توجه به اینکه مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج شرایط اقامت دائم شما در این کشور را تسهیل می‌کند پس پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

انواع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

اگر شما بتوانید با یک شهروند در کشور آمریکا ازدواج کنید می‌توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. بنابراین به طور کلی دو نوع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج وجود دارد:

 ویزای نامزدی آمریکا

در صورتی که می‌خواهید با یک شهروند آمریکایی نامزد کنید و پس از ورود به کشور آمریکا مراسم ازدواج خود را برپا نمایید می‌توانید از ویزای نامزدی آمریکا استفاده کنید. مدت زمان دریافت این ویزا بین 3 تا ۱۸ ماه متفاوت خواهد بود. بسته به اینکه شما چه زمانی برای دریافت ویزا اقدام می‌کنید و یا اینکه چه اندازه می‌توانید امور اداری را سریعتر پیش ببرید، زمان دریافت ویزای نامزدی متفاوت است. برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا چند شرط لازم است:

 • همسر شما باید شهروند آمریکا و یا مقیم کشور آمریکا باشد.
 • توجه داشته باشید که ویزای نامزدی کاملاً موقت بوده و به هیچ عنوان از طریق آن نمی‌توانید گرین کارت به دست بیاورید.
 • شما باید ثابت کنید که در دو سال گذشته با یکدیگر ملاقات حضوری داشته‌اید و ازدواج شما ازدواج صوری نخواهد بود.
 • حداکثر سه ماه بعد از دریافت ویزای نامزدی در آمریکا باید ازدواج خود را رسمی کنید.
 • طرفین برای نامزدی و ازدواج باید سن قانونی کشور آمریکا را داشته و از طرف دیگر باید مجرد باشند.
 • برخی از ایالات آمریکا ویزای نامزدی برای ازدواج‌های ‌فامیلی صادر نمی‌کنند.

 ویزای ازدواج آمریکا

اگر شما با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده‌اید و اکنون می‌خواهید به کشور آمریکا وارد شوید باید ویزای ازدواج و یا ویزای همسر را دریافت نمایید. چند شرط مهم برای دریافت این ویزا عبارتند از:

 • حداقل سن قانونی در کشور آمریکا برای ازدواج ۱۸ سال است. بنابراین اگر زوجین یا یکی از آن‌ها زیر ۱۸ سال باشند ویزای ازدواج برای آن‌ها صادر نخواهد شد.
 • بسته به شرایط زوجین، مدت زمان انجام امور اداری برای دریافت ویزای ازدواج ممکن است بین 1 سال تا ۴ سال متفاوت باشد.

 توجه داشته باشید که چون شما قصد مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را دارید پس ازدواج شما باید از قوانین این کشور پیروی کرده باشد. برای مثال اگر ازدواج ‌فامیلی دارید ممکن است برخی از ایالات آمریکا به شما ویزا ندهند.

اینجا بخوانید: مهاجرت به آمریکا

مراحل دریافت ویزای ازدواج برای مهاجرت به آمریکا

برای دریافت ویزای ازدواج برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. در اولین قدم همسر شما باید فرم‌هایی را به سازمان شهروندی و مهاجرت ایالات متحده تحویل دهد که ثابت می‌کند ‌ایشان شهروند یا مقیم کشور آمریکا هستند و شما قصد دارید با چنین فردی ازدواج کنید.
 2. همچنین همسر شما به عنوان شهروند باید ثابت کند که تمکن مالی برای حمایت از شما و اداره امور زندگی را دارد.
 3. در مرحله بعد شما باید کلیه مدارکی که جهت مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ازدواج لازم است را تکمیل نموده و به اداره مهاجرت تحویل دهید. توجه داشته باشید اگر نقصی در مدارک دیده شود سازمان مربوطه از شما می‌خواهد که برای تکمیل مدارک اقدام نمایید و همین موضوع مدت زمان دریافت ویزای ازدواج را برای شما طولانی‌تر خواهد کرد.
 4. همچنین شما باید هزینه‌ای را برای درخواست ویزای ازدواج پرداخت نمایید تا درخواست شما ثبت گردد.
 5. از این پس باید منتظر باشید تا جواب درخواست شما مربوط به دریافت ویزای ازدواج ارائه شود.

اسپانسرشیپ همسر آمریکا

مدارک لازم برای دریافت ویزای ازدواج

تفاوتی نمی‌کند که شما می‌خواهید به کدام یک از ایالات آمریکا سفر کنید. به هر حال باید یکسری مدارک کلی در اختیار داشته باشید تا بتوانید درخواست خود برای دریافت ویزای ازدواج را به ثبت برسانید:

 • ارسال عکس پاسپورتی
 • ارائه شناسنامه ایرانی و همچنین گواهی تولد آمریکایی همسر
 • اصل و کپی پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال
 • تکمیل فرم درخواست ویزای ازدواج یا ویزای نامزدی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه اصل و کپی طلاق‌نامه برای افرادی که قبلاً یک بار ازدواج کرده‌اند.
 • گواهی تمکن مالی برای شهروند آمریکایی به عنوان همسر
 • ارائه مدارک و مستنداتی که ازدواج شما را به عنوان یک رابطه واقعی تأیید می‌کند.

چه ازدواج‌هایی در کشور آمریکا به رسمیت شناخته نمی‌شوند؟

همانگونه که گفتیم برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج شما باید طبق قوانین این کشور عمل کنید در غیر این صورت به هیچ عنوان ویزای نامزدی و ازدواج به شما تعلق نمی‌گیرد. برای مثال باید بدانید که چه گروه از ازدواج‌ها در آمریکا رسمیت نداشته و برای این افراد ویزا صادر نخواهد شد:

 • چند همسری
 • ازدواج برای افراد زیر سن قانونی
 • ازدواج سفید
 • ازدواج همجنسگرا‌ها
 • هم خانگی قانونی
 • ازدواج غیابی که حداقل یکی از طرفین در مراسم ازدواج حضور ندارند.
 • ازدواج خانوادگی
 • پیوند‌های مدنی

مدت زمان انتظار برای دریافت گرین کارت بعد از ازدواج در آمریکا

اینکه چه زمانی بعد از ازدواج در کشور آمریکا و دریافت ویزای ازدواج بتوانید برای دریافت گرین کارت اقدام کنید به دو عامل بستگی دارد:

 آیا همسر شما به عنوان شهروند آمریکایی شناخته شده یا گرین کارت دارد؟

  آیا شما در زمان ارائه درخواست در داخل خاک آمریکا هستید و یا خارج از آمریکا زندگی می‌کنید.

 اگر همسر شما شهروند ایالات متحده آمریکا باشد، در صورت حضور شما در آمریکا بازه زمانی ۱۲ تا ۲۷ ماه و در صورت عدم حضور در آمریکا ۹ الی ۱۳ ماه زمان لازم است تا شما بتوانید گرین کارت خود را دریافت کنید. اما اگر همسر شما گرین کارت آمریکایی داشته باشد، در صورت حضور شما در آمریکا همان ۱۲ تا ۲۷ ماه زمان لازم است تا گرین کارت شما صادر گردد. اما اگر در صورت سکونت خارج از آمریکا، بین ۱۸ ماه تا ۳۲ ماه زمان لازم است تا دولت آمریکا گرین کارت شما را صادر نماید.

سخن پایانی

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید پروسه دریافت ویزای نامزدی و ویزای ازدواج طولانی بوده و ممکن است که این موضوع شما را کلافه کند. به خصوص اگر قصد دارید ویزای ازدواج دریافت کنید در صورتی که به درستی عمل نکنید ممکن است بیش از یک سال برای دریافت این ویزا معطل شوید. بهترین کار این است که از مؤسسات مهاجرتی همانند چاوش مهاجر بخواهید به شما کمک کنند. چون کارشناسان در این مؤسسه سابقه درخشان در زمینه انجام امور مهاجرتی دارند بنابراین یک بار پروسه ثبت درخواست شما را انجام می‌دهند بدون اینکه نقصی در مدارک دیده شده و در نتیجه همین موضوع پروسه بررسی درخواست و در نهایت تأیید دریافت ویزای ازدواج را برای شما سریعتر پیش خواهد برد. تلفن را بردارید؛ با کارشناسان ما صحبت کرده و یک قرار برای مشاوره حضوری دریافت نمایید. در این مشاوره توضیحات کامل جهت چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج برای شما داده خواهد شد و در صورت تمایل شما صفر تا صد امور را برای شما انجام می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *