انگلیس در میان کشورهای اروپایی با داشتن فرصت های شغلی بی شمار، فراهم کردن شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه ها، سیستم آموزشی پیشرفته و… مقصدی ایده آل برای مهاجرت بسیاری از ایرانیان است. این مزیت ها باعث شده است بسیاری از ایرانیانی که به فکر مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند، انگلیس را انتخاب کنند. برای مهاجرت به انگلیس، روش های مختلفی هم پیش روی متقاضیان قرار دارد از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق راه اندازی و ثبت شرکت، مهاجرت از طربق ازدواج با یک شهروند انگلیسی و… متقاضیان می توانند پس از بررسی شرایط و روش های مختلف مهاجرت، مدارک خود را تهیه کرده و برای دریافت ویزا و اقامت انگلیس اقدام کنند. ما این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای کاملی از شیوه های مهاجرت به انگلیس ارائه دهیم. در این مطلب، درباره شرایط مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت انگلستان توضیحات مفیدی ارائه خواهد شد پس لطفا همراه ما باشید.

مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت

مهاجرت به انگلیس

کشور انگلیس، جزو کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت در میان ایرانی ها محسوب می شود زیرا زندگی در این کشور مزایای بی شماری به همراه دارد و آینده تحصیلی و شغلی مهاجران آن تضمین شده است. طبق قوانین کشور انگلیس، مهاجرت به این کشور با روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان پذیر می باشد البته برخی از این مسیرهای مهاجرتی، خود از مسیرهای متعدد تشکیل شده اند برای مثال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شامل روش های خرید ملک، خرید اوراق قرضه، ویزای نوآفرینی، استارتاپ و کار در شرکت می باشد.

اخذ اقامت انگلیس

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا، در صورت تمایل به کسب اقامت انگلیس باید تعداد سال های مشخصی را به صورت قانونی در این کشور زندگی کنند. به طور مثال، اگر یک فرد غیراروپایی از طریق ازدواج به کشور انگلیس مهاجرت کرده باشد، می تواند پس از 2 سال زندگی مشترک در انگلیس با همسر انگلیسی خود، اقامت دائم این کشور را دریافت کند. همچنین افرادی که مجوز کاری Tier 1 و Tier 2 انگلیس را دریافت کرده اند یا به روش سرمایه گذاری مهاجرت کرده اند و همچنین افرادی که مالکیت یک بیزینس در انگلیس را عهده دار هستند، پس از 5 سال زندگی در این کشور می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور درخواست دهند.

برای دریافت اقامت دائم انگلیس، شرایط فرد متقاضی بررسی خواهد شد و باید از یکسری شرایط مثل سطح زبان مناسب، تمکن مالی مناسب و… برخوردار باشد. همچنین لازم است هزینه درخواست اقامت دائم هم پرداخت گردد که به مبلغ حدودی 2400 پوند می باشد. افرادی هم که می خواهند علاوه بر خود، برای اعضای خانواده شان نیز اقامت دائم دریافت کنند باید برای هر کدام از آنها درخواست را ثبت نمایند.

نکته قابل توجه در خصوص دریافت اقامت دائم انگلیس این است که دارندگان اقامت دائم این کشور مجاز هستند بعد از یکسال، برای دریافت تابعیت انگلیس درخواست ثبت نمایند.

شرایط و مراحل مهاجرت به انگلیس

بدون شک، شرایط مهاجرت به انگلیس در روش های مختلف آن فرق می کند و متقاضیان مهاجرت به این کشور باید در قدم اول، روشی که می خواهند مهاجرت کنند را انتخاب کرده و سپس به بررسی شرایط آن بپردازند. البته یکسری شرایط برای تمام شیوه های مهاجرت ثابت است مثل ارائه مدرک زبان، برخورداری از تمکن مالی مناسب و … اما برخی دیگر از شرایط هم متفاوت هستند برای مثال در روش مهاجرت تحصیلی، باید نامه پذیرش از یک دانشگاه واقع شده در انگلیس دریافت شود یا اینکه در برخی روش های مهاجرتی، شرط سنی هم وجود دارد.

برای مهاجرت به انگلیس، باید مراحل زیر طی شود :

 • انتخاب نوع ویزای انگلیس (در بخش بعدی، انواع ویزاهای انگلیس را معرفی خواهیم کرد)
 • تکمیل فرم آنلاین ویزا در سایت اداره مهاجرت انگلیس
 • ارسال فرم از طریق ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس
 • اقدام به رزرو وقت سفارت انگلیس
 • پرداخت آنلاین هزینه های ویزای انگلیس
 • حضور در سفارت طبق تاریخ مشخص و ارائه مدارک. همچنین مرحله انگشت نگاری هم در سفارت انجام می گیرد.

تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس به روش اینترنتی انجام می گیرد و فرم هم به زبان انگلیسی است پس لازم است دقت کافی در تکمیل فرم داشته باشید همچنین برای هر فرد باید فرم درخواست ویزا به شکل جداگانه تکمیل شود.

بعد از تکمیل فرم، باید هزینه رزرو وقت در سفارت انگلیس پرداخت شود و پس از گرفتن وقت، حداکثر 3 ساعت فرصت داده می شود تا هزینه پرداخت گردد. در صورت عدم پرداخت هزینه نیز درخواست باطل خواهد شد.

در خصوص مصاحبه در سفارت انگلیس هم باید بدانید که سفارت این کشور در ایران غیرفعال است پس باید برای انجام مراحل مصاحبه و انگشت نگاری به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات مراجعه نمایید.

مدارک مهاجرت به کانادا

مدارک مهاجرت به انگلیس

از مهم ترین کارها برای مهاجرت به انگلیس، تهیه کردن مدارک لازم است و هر گونه نقص در مدارک، پروسه رسیدگی به پرونده شما را به تاخیر می اندازد همچنین اگر مدارک ناقص و جعلی باشند، ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود.

مدارکی که برای مهاجرت به انگلیس نیاز هستند، بر اساس روش مهاجرت تعیین می شود اما لیست کلی این مدارک به شرح زیر می باشند :

 • ارائه پاسپورت که به مدت حداقل 6 ماه معتبر باشد
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان
 • گواهی های پزشکی
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • سوابق تحصیلی یا کاری
 • ارائه بیمه معتبر

بهترین روش های مهاجرت به انگلیس

درباره روش های مهاجرت به انگلیس باید بدانید که چندین روش وجود دارند که شرایط هر کدام از این روش ها متفاوت است. در ادامه این مطلب قصد داریم به تفکیک، به بررسی شرایط هر یک از روش های مهاجرت به انگلیس بپردازیم :

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی نه تنها در کشور انگلیس بلکه در دیگر کشورهای اروپایی هم تقاضای زیادی دارد. دانشجویانی که می خواهند برای ادامه تحصیل خود وارد یکی از دانشگاه های انگلیس شوند، باید دارای شرایطی باشند که مهم ترین شرایط آن، ارائه مدرک زبان، ارائه مدرک تحصیلی معتبر، داشتن سن مناسب و… است. شرط دیگری که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس وجود دارد، اثبات تمکن مالی می باشد یعنی دانشجو باید بتواند با ارائه مدارک مالی خود به اثبات برساند که از توانایی مالی لازم برای زندگی و تحصیل در کشور انگلیس برخوردار می باشد.

در انگلیس، دانشگاه های مطرحی دایر هستند که از جمله این دانشگاه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه دورهامگلاسکو
 • دانشگاه رویال هالووی دانشگاه لندن
 • دانشگاه کوئینز بلفاست
 • دانشگاه ادینبرو
 • دانشگاه سنت‌اندروزآبردین
 • دانشگاه آبریس تویست
 • دانشگاه کینگستون
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه ساوتهمپتون
 • و…

دانشجویانی که می خواهند ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کنند، باید سن بالای 16 سال داشته باشند و مدرک زبان معادل با سطح B2 استاندارد CEFR ارائه نمایند. (سطح B2 معادل نمره آیلتس بین 5.5 تا 6.5 است).

در دانشگاه های انگلیس، برنامه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند و دانشجو باید بعد از ثبت درخواست و ارائه مدارک، منتظر دریافت نامه پذیرش تحصیلی باشد.

دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیس به سادگی نیست و باید از سوابق تحصیلی خوب، رزومه پژوهشی و تحقیقاتی قوی برخوردار باشید همچنین بالا بودن سطح زبان شما، شانس قبولی تان را افزایش می دهد پس اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارید، حتما بر روی تقویت مهارت زبانی خود تمرکز داشته باشید.

مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری همچون مهاجرت تحصیلی، متقاضیان زیادی دارد. افراد می توانند با تحصیلات آکادمیک، تجربه و سابقه کاری که دارند، برای ورود به بازار کار انگلیس اقدام کنند و امکان پیدا کردن شغل، هم برای افراد تحصیل کرده و هم برای افرادی که تحصیلات چندانی ندارند، فراهم است. یک روش مهاجرت کاری به انگلیس، دریافت پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا کارفرمای انگلیسی است. در این روش باید دعوت نامه معتبر شغلی ارائه شود و سپس می توان ویزا را دریافت کرد.

کشور انگلیس هر ساله لیستی از موقعیت های شغلی مورد نیاز خود در رشته های مختلف ورزشی، هنری، مهندسی، مدیریتی، علوم پزشکی و… منتشر می کند و برای این موقعیت های شغلی، نیروی کار خارجی هم جذب می کند. افراد با بررسی موقعیت های شغلی می توانند برای آنها درخواست دهند و بدین طریق به این کشور مهاجرت نمایند.

پس از بررسی موقعیت های شغلی و ثبت درخواست در اداره مهاجرت بریتانیا، باید منتظر بررسی درخواست و مدارک خود باشید و اگر واجد شرایط لازم باشید، ویزایی تحت عنوان ویزای اسکیل ورکر انگلیس برای شما صادر می شود. با استفاده از این ویزا می توانید همراه همسر و فرزندان خود به انگلیس مهاجرت کنید و پس از 5 سال اقامت در این کشور، اقامت دائم خود و خانواده تان را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که دریافت ویزای اسکیل ورکر انگلیس، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معادل با CEFR B1 دارد که سطح B1 معادل با نمره آیلتس بین 4 و 5 است همچنین لازم است حداقل 1270 پوند به مدت 28 روز متوالی قبل از تاریخ ثبت درخواست، در حساب شما موجود باشد. نکته مهم دیگر در خصوص دریافت ویزای اسکیل ورکر انگلیس، داشتن حداقل 70 امتیاز طبق سیستم امتیازی بندی برنامه اسکیل ورکر می باشد.

اینجا بخوانید: مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق ثبت شرکت، به چند شیوه امکان پذیر است و اگر سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلیس را دارید، می توانید به شیوه های زیر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید:

ویزای INNOVATOR انگلیس

شما می توانید برای سرمایه گذاری در انگلیس، ویزای INNOVATOR را دریافت کنید. لازمه دریافت این ویزا، ارائه طرح نوآورانه است و حداقل سرمایه لازم هم 50 الی 100 هزار پوند می باشد. نهادهای مورد نظر در کشور انگلیس با بررسی ایده تجاری تان، واجد شرایط بودن شما را برای ارائه ویزای INNOVATOR بررسی می کنند و اگر ایده قابل اجرا و سودآور باشد، نامه ای برای شما ارسال می گردد که باید توضیحات تکمیلی را ذکر کنید همچنین باید ثابت کنید از درآمد کافی برای زندگی در انگلیس برخوردار هستید.

با دریافت ویزای INNOVATOR، می توان همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز همراه خود برد و پس از چند سال زندگی در این کشور، اقامت دائم آن را دریافت نمود.

ویزای استارتاپ انگلیس

روش سوم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلیس، دریافت ویزای START-UP می باشد. این ویزا هم نیازمند ارائه یک طرح تجاری خلاقانه و نوآورانه است و این طرح نباید قبلا در کشور اجرا شده باشد.

افرادی که به فکر کارآفرینی در انگلیس هستند، باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 ارائه دهند و از تمکن مالی لازم برای پیشبرد برنامه های خود برخوردار باشند. همچنین باید بتوانند امتیازات لازم را از سیستم امتیازبندی مربوطه به دست آورند.

برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، یک نهاد نظارتی مجاز در انگلیس، ایده تجاری را مورد بررسی قرار می دهد و اگر ایده تایید شود، نامه تایید (endorsement letter) صادر خواهد شد. لازم به ذکر است که مدت اقامت در انگلیس با ویزای START-UP دو سال می باشد و امکان تمدید شدن هم ندارد. لذا برای اقامت بیشتر در کشور باید نوع ویزا تغییر داده شود.

ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس

ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس برای سرمایه گذارانی صادر می شود که تصمیم دارند یک شعبه از شرکت خود را در این کشور راه اندازی کنند. اخذ این نوع ویزا، نیاز به گردش مالی بالای نیم میلیون پوند دارد و سهام شما در شرکت نباید کمتر از 49 درصد از کل سهام شرکت باشد. همچنین ویزای SOLE REPRESENTATIVE به مهارت زبانی بالا هم نیاز دارد و سطح A1 در آزمون CEFR مورد تایید می باشد.

شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

ازدواج کردن با یک فرد انگلیسی یا ازدواج با فردی غیرانگلیسی که اقامت دائم این کشور را دارد، شرایط مهاجرت را فراهم می سازد. البته مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج دارای شرایطی است و صرفا فقط ازدواج با فرد انگلیسی کافی نیست. متقاضی باید سن بالای 18 سال داشته باشد و همچنین باید تمکن مالی همسر متقاضی برای تامین هزینه های زندگی در انگلیس اثبات شود. از دیگر شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج، محرز شدن واقعی بودن ازدواج است و همچنین متقاضی باید حداقل نمره آزمون زبان آیلتس 4 داشته باشد.

افرادی که با شهروندان انگلیسی ازدواج می کنند، می توانند بعد از دو سال زندگی مشترک، اقامت این کشور را به دست آورند اما اگر ازدواج آنها صوری باشد، اقامت امکان پذیر نخواهد بود. هزینه لازم برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان نیز در حدود 100 پوند می ‌باشد.

مهاجرت از طریق تولد

همانطور که اطلاع دارید، در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی با تولد کودک در خاک آن کشور، می توان تابعیت کشور را دریافت کرد اما این قانون برای کشور انگلیس صدق نمی کند. بنابراین تولد نوزادان والدین غیر انگلیسی در خاک این کشور باعث دریافت تابعیت انگلیسی فرزند نمی شود همچنین نوزادان متولد شده در انگلیس اگر والدین آنها مشخص نباشد، تابعیت این کشور را دریافت می کنند.

مهاجرت از طریق دعوت نامه

از روش های دیگر برای مهاجرت به انگلیس و دریافت اقامت این کشور، دریافت دعوت نامه از سوی شخصی است که شهروندی یا اقامت این کشور را دارد. در این روش مهاجرت، میزبان باید جزو خویشاوندان درجه یک باشد همچنین باید صاحب یک مکان مانند آپارتمان در این کشور باشد.

از شرایط مهاجرت به انگلیس با استفاده از دعوت نامه، اثبات تمکن مالی میزبان است زیرا باید بتواند از نظر مالی تامین کننده فرد دعوت شده باشد. البته خود شخصی هم که از دعوت نامه استفاده می کند، می تواند توان مالی خود را برای هزینه های زندگی در این کشور، اثبات نماید.

پس اگر قصد شما دریافت اقامت دائم و مهاجرت به انگلیس از طریق دعوت نامه است، باید یکی از اعضای درجه یک خانواده تان مثل همسر، مادر، پدر و فرزند در کشور انگلیس زندگی کنند و حتما هم فرد ارسال کننده دعوت نامه، باید مقیم یا شهروند کشور باشد.

مهاجرت نخبگان به انگلستان

از روش های مهاجرت به انگلیس، اخذ ویزای نخبگان می باشد. این ویزا تحت عنوان گلوبال تلنت یا ویزای هنری انگلیس شناخته می شود و افرادی که هنرمند، ورزشکار، نخبه یا متخصص در زمینه های کاری مدنظر انگلیس هستند، می توانند آن را دریافت کنند. مزیتی که دریافت ویزای گلوبال تلنت دارد این است که بدون ارائه مدرک زبان و حتی بدون برخورداری از تمکن مالی، می توان آن را دریافت کرد.

از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای گلوبال تلنت، دریافت تاییدیه است بدین معنا که باید شخص به عنوان نخبه شناخته شود. هزینه مهاجرت از طریق این ویزا شامل هزینه درخواست که مبلغ 152 پوند برای شخص متقاضی و 608 پوند به ازای هر همراه می باشد همچنین هزینه بیمه برای هر نفر به مبلغ 624 پوند و هزینه دریافت تاییدیه هم 456 پوند است.

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

بسیاری از کسانی که می خواهند به انگلیس مهاجرت کنند اما هزینه سرمایه گذاری در انگلیس را ندارند، یا پیشنهاد شغلی از شرکت های این کشور دریافت نکرده اند و یا امکان ادامه تحصیل برای آنها فراهم نیست، می خواهند ملکی که می تواند زمین یا مسکن باشد را در انگلیس خریداری کنند و بدین طریق به این کشور مهاجرت نمایند. در این رابطه لازم است توضیح دهیم که شهروندان غیر انگلیسی می توانند بدون اینکه در انگلیس اقامت داشته باشند، در این کشور ملک بخرند و در حوزه املاک و مستغلات سرمایه گذاری نمایند. اما دریافت اقامت دائم انگلیس با خرید ملک امکان پذیر نمی باشد. پس اگر هدف شما از خرید ملک در انگلیس مهاجرت کردن و اخذ اقامت دائم این کشور است، شرایط آن وجود ندارد.

هزینه مهاجرت به انگلستان

هزینه های مهاجرت به انگلیس شامل هزینه بیمه، تمکن مالی لازم و … هستند همچنین در بعضی ویزاها یکسری هزینه های جداگانه وجود دارند برای مثال در ویزای تحصیلی، باید شهریه دانشگاه را نیز در نظر داشت. در ادامه به طور کوتاه به این هزینه ها اشاره می کنیم :

هزینه مهاجرت تحصیلی

 • Child Tier 4 : سالیانه 17 هزار پوند الی 29 هزار پوند
 • General Tier 4 : هزینه درخواست (20 تا 90 پوند)
 • شهریه تحصیلی :سالیانه 10 هزار پوند الی 40 هزار پوند
 • هزینه زندگی دانشجویی :سالیانه 10 هزار الی 11,200 پوند
 • تمکن مالی :ماهیانه 800 پوند + 600 پوند هر همراه

هزینه مهاجرت کاری

 • داشتن اسپانسر + هزینه درخواست ویزا
 • 300 پوند برای هر یک از همراهان

هزینه مهاجرت از طریق ازدواج

 • اثبات درآمد سالیانه (18,600 پوند) یا ارائه موجودی حساب (به ازای هر فرزند می بایست 2,400 پوند ارائه شود.)

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 • برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان متقاضی سرمایه گذاری : اثبات دارایی (50 هزار پوند) + توانایی مالی برای زندگی (3,310 پوند + برای هر همراه 1,890 پوند)
 • ثبت شرکت : داشتن سرمایه لازم ( 200 هزار پوند در بانک)، توانایی مالی برای زندگی (3,300 پوند + برای هر همراه 1,890 پوند)
 • خرید اوراق قرضه :داشتن سرمایه لازم (2 میلیون پوند) + خرید اوراق قرضه به میزان 1,750,000 پوند
 • خرید ملک : داشتن سرمایه لازم (حداقل 750 هزار پوند) + خرید ملک (750 هزار پوند تا 2 میلیون پوند)

هزینه دریافت ویزا، زندگی و اقامت در انگلیس

از شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس که بگذریم، می خواهیم به یکی از سوالات پر تکرار شما پاسخ دهیم؛ هزینه های کلی مهاجرت، زندگی و اقامت در انگلیس چقدر است؟ در پاسخ به این سوال، موارد مختلفی تاثیر گذار هستند از جمله نوع ویزای انتخابی، سبک زندگی شما در انگلیس، آیا می خواهید از خدمات وکیل مهاجرت استفاده کنید یا خیر، حداقل تمکن مالی لازم برای ویزای انتخابی شما چقدر است و ….

هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان

هزینه دریافت ویزای انگلیس بر اساس نوع ویزا تعیین می شود :

 • ویزای اسکیل ورکر انگلیس : 625 پوند
 • ویزای سرمایه گذاری : 1638 پوند
 • ویزای کارآفرینی : 1292 پوند
 • ویزای استارتاپ : 378 پوند
 • ویزای تحصیلی دانش آموزی : 363 پوند
 • ویزای تحصیلی دانشجویی : 363 پوند
 • ویزای توریستی : 100 پوند
 • ویزای ازدواج + فامیلی : 1538 پوند
 • ویزای گلوبال تلنت : 623 پوند
هزینه زندگی و اقامت در انگلیس

هزینه های زندگی در انگلیس

هزینه های زندگی در انگلیس بر اساس اینکه کدام شهر این کشور را برای سکونت انتخاب کرده اید و سبک زندگی شما چگونه است، تعیین می شود. برای مثال زندگی در شهر بزرگی مثل لندن، قطعا هزینه های بیشتری دارد یا زندگی در شهر لیورپول هزینه نسبتا بالایی دارد اما نه به اندازه شهر لندن.

برای زندگی در شهر لندن، به طور متوسط باید در ماه حدود 3 هزار پوند بدون اجاره خانه هزینه کنید که البته این هزینه برای یک خانواده 4 نفره است در حالی که هزینه زندگی در لیورپول برای خانواده 4 نفره، حدود 2.200 پوند است.

برخی از موارد مهم هزینه های زندگی در انگلیس را در ادامه ذکر کرده ایم:

 • هزینه غذا در یک رستوران معمولی : 12 پوند
 • شیر یک لیتری : 0.90 پوند
 • برنج یک کیلویی : 1.3 پوند
 • تخم مرغ 12 عددی : 1.85 پوند
 • سیب : 1.80 پوند
 • موز : 1.02 پوند
 • پرتقال : 1.65 پوند
 • گوجه فرنگی : 70 پوند
 • سیب زمینی : 1.15 پوند
 • بلیط حمل و نقل عمومی : 2.5 پوند
 • تاکسی : 1.70 پوند
 • هزینه باشگاه : 29.50 پوند

همچنین هزینه اجاره و خرید مسکن در انگلیس به صورت حدودی زیر است:

 • اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : 700 پوند
 • اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر : 560 پوند
 • اجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر : 1190 پوند
 • اجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر : 925 پوند
 • خرید آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : متری 3815 پوند
 • خرید آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر : متری 2826 پوند

مهاجرت به انگلیس با و بدون وکیل

برای مهاجرت به انگلیس، اجباری به استفاده از خدمات وکیل مهاجرت ندارید و داشتن وکیل باعث امتیازی برای شما نمی شود اما توصیه می شود حتما از حضور وکیلی مجرب در کنار خود بهره مند شوید. وکیل مهاجرت، با قوانین مهاجرتی کشور انگلیس آشنایی کاملی دارد و با داشتن تجربه چندین ساله در این امر، بهترین راهنما برای شما خواهد بود.

البته همه اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای اخذ انواع ویزاهای انگلیس در سایت اداره مهاجرت بریتانیا قابل دسترسی می باشند اما حضور وکیل با‌تجربه در کنار شما که به امور حقوقی مهاجرت تسلط داشته باشد، شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش می دهد.

مدت زمان مهاجرت به انگلیس چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزای انگلیس بستگی به عوامل مختلفی دارد به طور مثال صدور ویزای انگلیس در ایران برای ازدواج، به طور میانگین 6 ماه زمان لازم دارد اما ممکن است تا 12 ماه نیز طول بکشد یا ویزای توریستی این کشور حدود 2 ماهه صادر می شود.

البته طبق اعلام وب ‌سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس حدود 3 هفته کاری می باشد اما از آنجایی که تعداد درخواست ها بالاست، ممکن است یک هفته الی 10 روز هم به این مدت زمان اضافه شود. این مدت زمان در شرایطی است که مدارک متقاضی کامل و برای حضور در مصاحبه و مرحله انگشت نگاری هم به موقع اقدام کند.

مشاوره مهاجرت به انگلیس و دریافت اقامت دائم این کشور

با توجه به تقاضای بسیاری که برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد، وبسایت موسسه مهاجرتی چاوش جهان سیر این مطلب را ارائه کرد تا توضیحات کاملی را ارائه نماید. شما در صورت داشتن سوالات بیشتر درباره مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی می توانید با مشاوران این موسسه با شماره 02188558004 ارتباط برقرار نمایید.

سوالات متداول

چه روش هایی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد؟

برای مهاجرت به انگلیس روش هایی همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و… وجود دارند.

چگونه می توان اقامت انگلیس را دریافت کرد؟

برای دریافت اقامت دائم انگلیس باید چند سال به صورت قانونی در این کشور زندگی کرد.

بهترین روش مهاجرت به انگلیس کدام است؟

بهترین روش مهاجرت به انگلیس، بستگی به شرایط شما دارد اما روش اخذ ویزای تحصیلی و همچنین مهاجرت کاری، پرمتقاضی تر هستند.