کاریابی برندگان لاتاری

اگر ثبت نام لاتاری را انجام داده اید، حتماً برای شما هم سؤال پیش آمده است که بعد از برنده شدن در این قرعه کشی و ورود به آمریکا، کاریابی شما چگونه خواهد بود؟ آیا دولت آمریکا مزایای شغلی را برای برندگان لاتاری در نظر گرفته است؟ در چه مشاغلی می توان کار کرد؟ برای پاسخ به تمام این سؤالات، مطلبی تحت عنوان کاریابی برندگان لاتاری را در ادامه آماده کرده ایم. لطفاً همراه ما باشید.

کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا

آمریکا، کشوری با فرصت های بی شمار کاری و شغلی است و اگر شما شانس برنده شدن در لاتاری را داشته باشید، حتماً می توانید کار مناسبی هم پیدا کنید.

شما می توانید هر شغلی را که به آن علاقه دارید را در آمریکا پیدا کرده و وارد آن شوید و یا اینکه شغلی مرتبط با تخصص خودتان پیدا کنید. البته باید کمی صبر و حوصله پیشه کنید و با دادن آگهی به سازمان ها و مکان های مختلف، شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

زمان مجاز ورود به شغل برندگان لاتاری

برندگان لاتاری از زمانی که وارد خاک آمریکا می شوند و کد تأمین اجتماعی را دریافت می کنند، می توانند برای یافتن شغل مناسب اقدام کنند. دریافت کد تامین اجتماعی، فرایند زمان بری ندارد و طی چند روز پس از ورود به آمریکا، می توان آن را دریافت کرد.

بعد از صدور کد تأمین اجتماعی، شما رسماً این حق را دارید که وارد بازار کار کشور آمریکا شوید و حتی امکان استخدام دولتی هم خواهید داشت.

خدمات دولت آمریکا در مورد کاریابی برای برندگان لاتاری

دولت آمریکا، مزایای شغلی ویژه ای برای برندگان لاتاری در نظر نگرفته است و بزرگ ترین خدمتی که این کشور به برندگان لاتاری ارائه می دهد، ارائه گرین کارت و قبول شهروندی آن هاست.

اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، دولت آمریکا تضمینی در پیدا کردن شغل مناسب به شما که در لاتاری برنده شده اید، نمی دهد و خودتان باید به دنبال شغل باشید.

شما مجاز هستید بعد از دریافت کد تأمین اجتماعی، در هر سازمان و مکانی که صلاح می دانید، مشغول به کار شوید. علاوه بر ورود به کار، می توانید برای خود حساب بانکی شخصی هم افتتاح کنید.

بهترین شهر های آمریکا برای کار و زندگی

آمریکا، کشور پهناوی است و شهر های زیادی را در خود جای داده است. هر کدام از این شهر ها از نظر موقعیت های شغلی و درآمدی در شرایط متفاوتی هستند و شما باید با در نظر گرفتن شرایطی که دارید، شهری مناسب برای زندگی را انتخاب کنید.

شهر آستین در ایالات تگزاس

اگر به دنبال بهترین شهر های آمریکا برای کار و کسب درآمد هستید، شهر آستین در ایالات تگزاس می تواند یک گزینه خوب برای شما باشد. این شهر در آمریکا دارای نرخ بیکاری پایینی است و فرصت های شغلی مختلفی را هم پیش روی شهروندان خود قرار می داد.

شهر دنور در ایالت کلرادو

علاوه بر شهر آستین تگزاس، شهر دنور در ایالت کلرادو هم می تواند برای کسب درآمد مناسب باشد. در این شهر، معادن فراوانی وجود دارند و چندین شرکت حمل و نقل بزرگ هم دارد. در شهر دنور، کارگران فنی و متخصص نیز از دستمزد بالایی برخوردار هستند.

شهر پورتلند

از دیگر شهر های با شرایط کاری مناسب در آمریکا، به شهر پورتلند در ایالت اورگان اشاره می کنیم. این شهر هم دارای نرخ بیکاری پایین می باشد و موقعیت های کاری متنوعی هم دارد. شهر پورتلند در نزدیکی بندر قرار گرفته است و به همین خاطر در صنایع دریایی و فولاد و صنایع سنگین، پیشرو می باشد.


اینجا بخوانید: بهترین شهر های آمریکا برای زندگی

روش های پیدا کردن کار در آمریکا

همانطور که در ایران، موسسات و سایت های کاریابی بسیاری فعال هستند، این شرایط در کشور آمریکا هم وجود دارد. شما می توانید از طریق سایت های کاریابی فعال در آمریکا، به دنبال شغلی متناسب با حرفه و تخصص خود باشید.

همچنین با مراجعه به مؤسسات و شرکت های کاریابی هم می توانید شغل مناسبی را پیدا کنید. برای کاریابی در آمریکا، هر چقدر که رزومه تحصیلی و سابقه کاری قوی تری داشته باشید، شانس شما در پیدا کردن کار بهتر و با درآمد بالاتر، بیشتر خواهد بود اما اگر هم تخصص و مدرک تحصیلی خاصی ندارید، باز هم شانس زیادی در پیدا کردن کار در کشور پیشرفته ای همچون آمریکا دارید.

اگر نتوانستید کاری متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری خود پیدا کنید، بهتر است که وارد مشاغل خدماتی شوید. این مشاغل هر چند شاید باب پسند شما نباشند، اما درآمد آن ها نسبتاً بالاست و می توانید موقتاً و برای جمع کردن سرمایه، در آن ها مشغول شوید.

کاریابی برندگان لاتاری

شغل های مناسب برای شروع زندگی در آمریکا

در ادامه، چند شغل مناسب در آمریکا برای شروع زندگی در این کشور را معرفی می کنیم:

  • مکانیک خودرو

برای ورود به شغل مکانیکی خودرو در آمریکا نیاز به هیچ مدرکی حتی مدرک دیپلم هم نیست مخصوصاً اگر کمی مهارت و تجربه در این زمینه داشته باشید، می توانید درآمد بالایی داشته باشید.

بازه دستمزدی تکنسین و مکانیک خودرو در آمریکا حدود 12 تا 32 دلار در ساعت است. تکنسین خودرو باید اطلاعاتی در مورد اجزای داخلی خودرو داشته باشد و داشتن تجربه کاری نیز برای یافتن شغلی با درآمد بهتر برای او امتیاز محسوب می شود.

  • فروشنده

فروشندگی هم از شغل های با درآمد نسبتاً خوب در آمریکاست به طوری که یک فروشنده در آمریکا با توجه به محل کار خود ساعتی 13 تا 20 دلار دستمزد دارد. وظیفه فروشنده در فروشگاه های آمریکا، کمک کردن مشتریان در خرید بیشتر و پردازش سفارشات می باشد. این شغل نیاز به مهارت های ارتباطی قوی دارد.

  • بازاریاب تلفنی

اگر زبان شما قوی است، شغل بازاریاب تلفنی می تواند مناسب شما باشد. بازه دستمزد این شغل، 14 تا 25 دلار در هر ساعت است. بازاریابان تلفنی نیازمند مهارت های قوی در ارتباط با مردم هستند و باید مشتری را به خرید محصول یا خدمات یک شرکت، دعوت کنند.

  • نیروی کار در رستوران

اگر مدرک تحصیلی و تجربه کاری خاصی ندارید، می توانید به عنوان نیروی کار در رستوران های آمریکا مشغول شوید. حدود دستمزد کارگران در رستوران های این کشور از حداقل 15 دلار تا 30 دلار در هر ساعت است.

  • کارگر ساختمانی

کارگران ساختمانی در آمریکا دستمزد خوبی دارند به طوری که حداقل درآمد ساعتی آن ها 16 دلار و حداکثر هم 25 دلار می باشد. وظایفی همچون بارگیری و تخلیه مصالح ساختمانی، کار با ماشین آلات سنگین و… بر عهده کارگران ساختمانی می باشد.

  • صندوقدار

یکی دیگر از شغل های مناسب برای برندگان لاتاری، صندوق داری است. حدود درآمد این شغل، 12 تا 17 دلار در ساعت می باشد و برای مشغول شدن در آن، نیاز به ارائه تحصیلات دانشگاهی عالیه نیست.

مهارت های ریاضی و محاسباتی قوی و همچنین داشتن مهارت در ارتباط با مشتریان، لازمه ورود به شغل صندوق داری است. صندوق داران در مکان هایی مثل رستوران ها، هتل ها، شرکت ها، کافه ها و… کار می کنند.

  • راننده تاکسی اینترنتی

شما می توانید در آمریکا به عنوان راننده تاکسی اینترنتی هم کسب درآمد داشته باشید. بازه درآمدی ساعتی این شغل، 15 تا 25 دلار در ساعت است. برای رانندگی کردن در آمریکا، باید گواهینامه رانندگی این کشور را دریافت کنید و یکسال بعد از اخذ گواهینامه، امکان کار در شرکت هایی مثل اوبر و لیفت را خواهید داشت.

مشاوره کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا

پس از تمام توضیحاتی که در این مطلب درباره کاریابی برندگان لاتاری ارائه کردیم، اگر سؤالات بیشتری دارید و نیازمند راهنمایی در زمینه پیدا کردن شغل مناسب حرفه و تخصص خود در آمریکا هستید، می توانید از طریق تماس با این مجموعه خدمات مشاوره شرکت مهاجرتی چاوش مهاجر ، بهره مند شوید.

سوالات متداول

آیا دولت آمریکا، مزایای شغلی را برای برندگان لاتاری در نظر گرفته است؟

خیر، آمریکا تضمینی در پیدا کردن شغل مناسب به برندگان لاتاری ارائه نمی دهد.

نحوه کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا چگونه است؟

برندگان لاتاری می توانند با ارسال رزومه تحصیلی و شغلی خود به مؤسسات کاریابی، به دنبال شغل مناسب برای خود باشند.

آیا بدون تحصیلات دانشگاهی و بدون تسلط به حرفه خاص، امکان پیدا کردن کار مناسب در آمریکا وجود دارد؟

بله، آمریکا سرزمین فرصت های شغلی است و شما می توانید بعد از دریافت کد تأمین اجتماعی خود، کاری با درآمد مناسب پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *