هزینه ثبت نام لاتاری

حتماً اطلاع دارید که کشور آمریکا، دارای جمعیتی تشکیل شده از نژاد ها و ملیت های گوناگون از سراسر دنیاست و این کشور هر ساله برای حفظ تنوع نژادی خود، قرعه کشی بزرگی تحت عنوان لاتاری را برگزار می کند. با اجرای برنامه لاتاری، شرایط آسانی برای مهاجرت به این کشور فراهم می شود و ایرانی ها نیز فرصت شرکت در این قرعه کشی را دارند. ثبت نام لاتاری را باید به صورت اینترنتی انجام داد و مدارک و مشخصات لازم همچون عکس را ارائه نمود. سؤالی که برای اکثر متقاضیان لاتاری مطرح می شود این است که آیا ثبت نام لاتاری هزینه دارد؟ هزینه های بعد از قبولی در لاتاری شامل چه مواردی هستند؟ هزینه ثبت نام لاتاری چگونه باید پرداخت شود؟ اگر شما هم این سؤالات را دارید، لطفاً در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا توضیحات کافی را جهت پاسخگویی به شما عزیزان ارائه نماییم.

هزینه ثبت نام لاتاری

همانطور که در ابتدای مطلب هم توضیح دادیم، ثبت نام لاتاری به روش اینترنتی انجام می گیرد و مردم ایران هم می توانند با مراجعه به سامانه مربوطه، در این قرعه کشی ثبت نام کنند. در خصوص هزینه ثبت نام لاتاری باید بگوییم که ثبت نام در سایت اصلی لاتاری، کاملاً رایگان می باشد و دولت آمریکا از هیچ یک از شرکت کنندگان، هزینه ای بابت ثبت نام دریافت نمی کند.

موضوع مهم برای ثبت نام لاتاری، داشتن مهارت و تجربه است زیرا فرم ثبت نام موجود در سایت به زبان انگلیسی است و باید اطلاعات خود را به درستی و با زبان انگلیسی ارائه کنید. همچنین اگر اطلاعات اشتباه را در فرم ثبت کنید، اطلاعات ثبت می شوند و امکان ویرایش نخواهید داشت. به همین دلیل توصیه می شود برای ثبت نام لاتاری، از کارشناسان با تجربه و فعال در این زمینه کمک بگیرید تا مشکلی در تکمیل فرم و آپلود عکس لاتاری، به وجود نیاید.

روش های ثبت نام لاتاری آمریکا

شما برای ثبت نام لاتاری آمریکا، می توانید به دو روش اقدام کنید:

مراجعه به سایت اصلی لاتاری

در روش اول ثبت نام، می توانید به سایت لاتاری که به نشانی dvprogram.state.gov می باشد، مراجعه نمایید و ثبت نام را انجام دهید. در این شیوه ثبت نام، هزینه ای از شما دریافت نمی شود و کاملاً رایگان ثبت نام خواهید کرد.

ثبت نام لاتاری به کمک شرکت های واسطه

شما می توانید ثبت نام لاتاری خود را توسط شرکت های واسطه انجام دهید. شرکت های واسطه برای تکمیل مدارک و فرم ثبت نام لاتاری شما در سایت dvprogram.state.gov، هزینه دریافت می کنند اما مزیتی که این روش دارد، اطمینان شما از درست بودن فرآیند ثبت نام می باشد.

مبلغ دریافتی شرکت های واسطه برای ثبت نام لاتاری با توجه به نوع خدماتی که ارائه می کنند مانند بررسی اطلاعات و تکمیل فرم مجردی، بررسی اطلاعات و تکمیل فرم متأهلی و بررسی و تکمیل اطلاعات هر یک از فرزندان متفاوت می باشد.

ثبت نام لاتاری

هزینه های بعد از قبولی لاتاری

ثبت نام لاتاری آمریکا رایگان است اما برنده شدگان این قرعه کشی، هزینه هایی را پرداخت خواهند کرد. این هزینه ها به شرح موارد زیر هستند:

هزینه کارشناسی تکمیل فرم  DS-260

یکی از هزینه های بعد قبولی در لاتاری، هزینه کارشناسی تکمیل فرم DS-260 می باشد. این هزینه را تمام برندگان لاتاری باید پرداخت کنند. فرم DS-260 به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی در اختیار برنده شدگان لاتاری قرار می گیرد و باید با دانش زبان انگلیسی خود و آشنایی با اطلاعات حقوقی و قوانین مهاجرتی آمریکا، این فرم را تکمیل نمایند. توصیه می شود برای تکمیل فرم، از کارشناسان امور مهاجرتی کمک بگیرید.

هزینه تور سفارتی

هزینه دیگر برنده شدگان لاتاری، هزینه تور سفارتی می باشد. با توجه به اینکه روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا قطع است، برنده شدگان باید برای انجام معاینات پزشکی و مصاحبه حضوری، به کشور هایی مثل ترکیه، ارمنستان و… سفر کنند و از تور سفارتی استفاده نمایند. برای انجام مراحل مدیکال باید 10 روز قبل مصاحبه وارد کشور مد نظر شد.

هزینه‌ های مدیکال

هزینه های مدیکال هم باید بعد از برنده شدن در لاتاری، پرداخت شوند. برای طی کردن مراحل معاینات پزشکی، باید نزد پزشک در سفارت آمریکا بروید و آزمایشات پزشکی مربوطه را که به اسم مدیکال شناخته می شوند، انجام دهید. در مراحل مدیکال چند معاینه، آزمایش پزشکی، عکس رادیولوژی و تزریق آمپول انجام خواهد شد.

هزینه‌ مصاحبه در سفارت آمریکا

برنده شدگان لاتاری باید برای انجام مراحل انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت آمریکا، هزینه بپردازند. هزینه مصاحبه و انگشت نگاری برای هر نفر، 330 دلار می باشد و البته این هزینه هر سال تغییر می کند.

هزینه پیکاپ پاسپورت

بعد از مصاحبه شدن در سفارت خانه آمریکا، احتمال دارد ویزای شما در همان لحظه صادر شود و یا اینکه وارد پروسه AP برای بررسی های بیشتر شود. در صورتی که ویزا وارد پروسه AP شود، صدور ویزا تا چند ماه طول خواهد کشید. اگر چنین شرایطی پیش بیاید، افراد می توانند با قرار دادن پاسپورت خود نزدیکی از مؤسسات مهاجرتی معتبر، از آن ها بخواهند در صورت صدور ویزا، آن را به همراه پاسپورت ارسال کنند که به این کار پیکاپ پاسپورت گفته می شود.

هزینه صادر شدن گرین کارت

برای برنده شدگان لاتاری بعد از آنکه مراحل بالا را طی کنند، ویزا صادر می شود که مدت اعتبار ویزا، 6 ماه می باشد. پس از صدور ویزا، می توان وارد خاک آمریکا شد و گرین کارت را در آنجا دریافت کرد. دریافت گرین کارت، هزینه هایی دارد که باید پرداخت شود.

هزینه خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما، از دیگر هزینه ها برای برنده شدگان لاتاری است. قیمت بلیط آمریکا با توجه به شهر مبدأ سفر از ایران و شهر مقصد سفر به آمریکا و با در نظر گرفتن میزان مسافت و ساعت پرواز متغیر است. عامل دیگری که در قیمت بلیط هواپیما مؤثر است، نرخ ارز و دلار می باشد و با بالا رفتن نرخ دلار، بلیط هم گران تر می شود زیرا ایرلاین‌ هایی که پرواز آمریکا دارند، همگی خارجی هستند.

هزینه های زندگی در آمریکا

بعد از وارد شدن به خاک آمریکا باید هزینه های زندگی را هم بپردازید. هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن، هزینه خوراک و مواد غذایی و… می باشند. قیمت اجاره خانه در این کشور با توجه به شهری که مدنظرتان است، متفاوت است.


اینجا بخوانید: هر آنچه لازم است از لاتاری 2025 بدانید

در پایان

با توجه به توضیحات فوق در صورت باقی ماندن هرگونه سؤال و ابهامی در مورد ثبت نام لاتاری و هزینه های آن می توانید با کارشناسان شرکت چاوش مهاجر تماس حاصل نمایید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید. از دیگر خدمات این شرکت می توان به ارائه بهترین خدمات در زمینه دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی انگلیس، دریافت ویزای توریستی کانادا و انگلیس اشاره کرد. جهت برقراری تماس با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا ثبت نام لاتاری هزینه دارد؟

خیر، ثبت نام اینترنتی لاتاری در سایت آن، کاملاً رایگان انجام می گیرد.

سایت ثبت نام لاتاری کدام است؟

متقاضیان قرعه کشی لاتاری برای ثبت نام باید به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کنند.

هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری، چه هزینه هایی هستند؟

برنده شدگان لاتاری باید هزینه هایی مثل هزینه تور سفارتی، هزینه مصاحبه در سفارت خانه آمریکا، هزینه خرید بلیط و… را پرداخت کنند.

2 دیدگاه

  • سلام ممنون از مطلب خوبتون خیلی کامل و خوب بود، فقط من تو یه مطلب خونده بودم که KCC بعد از اومدن نتیجه ها، نتیجه رو تو هیچ رسانه خاصی نشون نمیده، خواستم بدونم پس چجوری میشه نتایج رو فهمید؟

    • سلام و وقت بخیر
      ممنون از لطف و نظر شما دوست عزیز، بعد از اعلام نتایج لاتاری از سوی اداره مهاجرت آمریکا تنها کافیست در تاریخ مشخص شده به وب سایت dvprogram.state.gov مراجعه نموده و با ثبت اطلاعات شخصی خود از نتایج لاتاری اطلاع پیدا کنید.
      لازم به توضیح است در صورت انجام ثبت نام توسط موسسه چاوش مهاجر کارشناسان ما شما را از نتایج لاتاری مطلع خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *