راهنمای جامع برندگان لاتاری

برندگان لاتاری، نامه ای از اداره مهاجرت آمریکا دریافت نخواهند کرد و هیچ ارتباطی با آن ها برقرار نمی شود. در واقع اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری، بر عهده خود برندگان است و باید مراحلی مانند دریافت کیس نامبر، تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 و… را طی کنند. در ادامه این مطلب، راهنمای برندگان لاتاری را برای بعد از ثبت نام لاتاری و برنده شدن در این قرعه کشی بزرگ را ارائه خواهیم کرد. لطفاً در ادامه این مطلب از وبسایت موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر، همراه باشید.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا

برندگان لاتاری باید بعد از دیدن نتایج، مراحل ورود به کشور آمریکا را بگذرانند که این مراحل شامل دریافت شماره پرونده، تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت  Form DS-260، ارائه مدارک لازم برای صدور ویزا و… هستند.

دریافت کیس نامبر (CASE NUMBER)

برندگان لاتاری، یک کد با عنوان کیس نامبر را به عنوان شماره پرونده دریافت خواهند کرد که این کد تا پایان مراحل دریافت ویزا، مورد استفاده قرار می گیرد.

کیس نامبر، نوبت رسیدگی به پرونده شما را در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت آمریکا مشخص می کند و مراحل بعد از لاتاری فقط با این شماره قابل پیگیری می باشند. چهار رقم اول کیس نامبر، مربوط به سالی است که در آن برنده شده اید، دو رقم بعدی مخفف اسم قاره محل تولدتان و ارقام بعدی هم نوبت شما و کیس نامبر اصلی شماست. طبق کیس نامبر، پس از تکمیل پر کردن فرم DS – 260 باید منتظر باشید تا پرونده شما بررسی شود.

لازم به ذکر است که اولویت بررسی پرونده برندگان لاتاری، با کیس نامبر های پایین است لذا این دسته از افراد باید سریع تر نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 اقدام کنند.

تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت  Form DS-260

از مراحل اصلی بعد از برنده شدن در لاتاری، تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 می باشد. این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود و مشخصاتی که خواسته می شود به شرح اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری می باشند. برندگان لاتاری باید فرم درخواست ویزای مهاجرت  Form DS-260  را با اطلاعات درست تکمیل کنند همچنین در صورت عدم تکمیل این فرم، به معنای انصراف شما از دریافت ویزای آمریکا می باشد و اسم شما از لیست برندگان لاتاری حذف می شود.

ارائه مدارک لازم جهت صدور ویزا

در مرحله بعد، باید مدارک لازم جهت صدور ویزا را برای ارائه به سفارت، آماده کنید. تهیه این مدارک بسیار مهم است زیرا هر گونه نقص در مدارک و پرونده، باعث تعویق رسیدگی به پرونده شما و تأخیر در صدور ویزا می شود.

کلیه اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید به صورت رسمی و معتبر ترجمه شوند. لیست این مدارک به شرح زیر می باشند:

  • پاسپورت
  • شناسنامه
  • مدرک تحصیلی
  • مدارک مربوط سابقه کار
  • مدارک عدم سوء پیشینه
  • مدارک ازدواج یا طلاق
  • مدارک و شناسه نظامی برای افرادی که در سازمان های نظامی مشغول خدمت بوده اند.
  • مدارک مالی مانند صورت حساب بانکی
  • مدارک مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات

مرحله مدیکال و واکسیناسیون (PANEL PHYSICIAN)

برنده شدگان لاتاری باید برای انجام مصاحبه در سفارت، مدارک تأییدیه پزشکی را ارائه دهند. مدارک پزشکی ارائه شده باید توسط پزشک متعمد سفارت مورد تأیید باشند همچنین پزشک متعمد باید کارت واکسیناسیون ایران را تأیید کند.

پس از گذر از مراحل پزشکی و تزریق تمام واکسن ها، باید اصل گذرنامه ارائه شود تا کارت واکسیناسیون بین المللی برای هر فرد صادر گردد. این کارت توسط پزشک سفارت درخواست خواهد شد. همچنین در مراحل پزشکی، برندگان از نظر بیماری های جسمی و روانی بررسی می شوند.

ثبت نام لاتاری

ارائه گواهی تمکن مالی و اسپانسر

از مهم ترین مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، ارائه گواهی تمکن مالی و اسپانسر است. برندگان لاتاری باید گواهی تمکن مالی خود را همراه با سایر مدارک به سفارت ارائه کنند. تمکن مالی را می توان از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر اثبات کرد.

کارنت شدن برندگان لاناری

کارنت شدن کیس بدین معناست که زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه، رسیده است. در هر ماه، تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می شوند، در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر می شوند. کارنت شدن کیس برندگان لاتاری در مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا با نام ویزای بولتن اعلام می گردد. این مجلات را می توان از طریق وبسایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کرد.

پس از کارنت شدن کیس، در حدود 10 روز الی 2 هفته، ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC (مرکز کنسولی کنتاکی) ارسال می شود و برنده لاتاری باید در راس ساعت تعیین شده از سوی سفارت، در محل مصاحبه حضور پیدا کند.

مصاحبه سفارت برندگان گرین کارت آمریکا

پس از به روال افتادن بررسی پرونده، تاریخ و محل برگزاری مصاحبه مشخص می شود و شما باید رأس ساعت در محل سفارت حضور داشته باشید. در هنگام حضور در سفارت آمریکا، باید تمام مدارک را به صورت اصل و ترجمه شده، نتایج کمیسیون پزشکی و همچنین دعوت نامه مصاحبه را ارائه نمایید.

مرحله کلیرنس

بعد از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، باید منتظر بررسی سوابق و تأیید صلاحیت ها باشید. پروسه بررسی صلاحیت های برندگان لاتاری در وزارت خارجه آمریکا انجام می گیرد و اگر فرد مصاحبه کننده در سفارت، نسبت به موضوعی در درخواست برنده لاتاری تردید داشته باشد، پرونده او را برای انجام بررسی های دقیق تر و بیشتر وارد مرحله کلیرنس می کند.

در مرحله کلیرنس، تحقیقاتی راجع به احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا انجام می گیرد و معمولاً 6 هفته یا بیشتر هم فرآیند آن طول می کشد.

صدور ویزا

برندگانی که تمام مراحل دریافت ویزا را طی کنند و پرونده آن ها مشکلی نداشته باشد، ویزا را دریافت می کنند. دریافت کنندگان این ویزا به مدت 6 ماه فرصت دارند که وارد خاک آمریکا شوند در غیر این صورت، ویزا لغو خواهد شد.


اینجا بخوانید: هر آنچه لازم است از لاتاری 2025 بدانید 

در پایان

با توجه به توضیحات فوق و مطالعه کامل مقاله راهنمای برندگان لاتاری، در صورت داشتن هر گونه ابهام و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام لاتاری 2025 و همچنین مراحل بعد از برنده شدن با شرکت چاوش مهاجر تماس حاصل نمایید.کارشناسان چاوش مهاجر آماده پاسخگویی به تمام سؤالات شما عزیزان در زمینه تحصیل در کانادا،دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، اخذ ویزای توریستی کانادا و… از طریق تماس با این مجموعه می باشند.

سوالات متداول

آیا برای برندگان لاتاری، نامه ای از اداره مهاجرت آمریکا ارسال می شود؟

برندگان لاتاری، نامه ای از اداره مهاجرت آمریکا دریافت نخواهند کرد و باید خودشان پیگیر کار های دریافت ویزای خود باشند.

آیا برندگان لاتاری برای دریافت ویزای آمریکا باید تمکن مالی داشته باشند؟

بله از شرایط مهم اخذ ویزای لاتاری، برخورداری از تمکن مالی می باشد.

آیا برندگان لاتاری باید در مصاحبه شرکت کنند؟

بله، برندگان لاتاری باید برای تعیین وقت مصاحبه در یکی از سفارت خانه های آمریکا اقدام کنند و در صورت عدم حضور در مصاحبه، به معنای انصراف از دریافت ویزا می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *