رشته های تحصیلی پرطرفدار در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای اروپایی بسیار بزرگ در زمینه علمی و اقتصاد شناخته شده است. شرایط تحصیل در این کشور واقعاً ایده آل است و همچنین بهترین شرایط را برای زندگی فراهم می‌کند. همین عوامل باعث شده که میزان مهاجرت تحصیلی به کانادا در بین ایرانیان هر ساله افزایش یابد. اما اگر می‌خواهید بعد از فارغ التحصیلی در کشور کانادا مشغول به کار شوید و در همین کشور اقامت داشته باشید، قطعاً باید رشته‌ های تحصیلی پرطرفدار در کانادا را انتخاب کنید تا آینده شغلی تضمین شده باشد. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا این رشته‌ها را به شما معرفی کنیم.

رشته ‌های تحصیلی پرطرفدار در کشور کانادا

بعضی از افراد وقتی شرایط زندگی و تحصیل در کانادا را مشاهده می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که در این کشور بمانند؛ مشغول به کار شوند و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند. در این زمان است که رشته تحصیلی، آینده شغلی آن‌ها را تعیین می‌کند. اگر شما یکی از رشته‌های زیر که به عنوان رشته ‌های تحصیلی پرطرفدار در کانادا شناخته شده است را انتخاب کرده باشید، قطعاً هیچ نگرانی برای انتخاب شغل نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید وارد بازار کار شوید:

رشته پزشکی

این رشته درآمد بسیار بالایی در کشور کانادا دارد. البته مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی نسبت به رشته‌های دیگر زیاد است اما با توجه به اینکه دانشگاه‌های برتر کشور کانادا تحت نظر اساتید باسابقه و مجرب رشته‌های پزشکی را ارائه می‌کنند، بنابراین ارزش این را دارد که شما وارد رشته پزشکی شوید؛ زمان طولانی را صرف کنید و در آینده درآمد خوبی داشته باشید.

رشته دندانپزشکی

این رشته نیز درآمد بسیار بالایی دارد و شما به راحتی می‌توانید در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا مشغول به کار شوید. اما با توجه به وسواسی که دانشگاه‌های کشور کانادا برای پذیرش متقاضی به خرج داده‌اند، بنابراین محدودیت پذیرش در دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای دانشجو در رشته دندانپزشکی در نظر گرفته شده است.

رشته پرستاری

پرستاری یکی از شغل‌های مورد نیاز در کشور کانادا نیز است. البته دولت کانادا سیاست‌هایی را در این زمینه اتخاذ کرده و ترجیح می‌دهد دانشجویان کانادایی را در رشته پرستاری جذب کند. بنابراین اگر چه رشته پرستاری به عنوان پرطرفدارترین رشته در کشور کانادا شناخته شده است ولی برای پذیرش دانشجویان بین الملل محدودیت وجود دارد.

رشته داروسازی

اگر می‌خواهید بعد از فارغ التحصیلی، سریعاً وارد بازار کار شوید، ما به شما رشته داروسازی را پیشنهاد می‌کنیم. به خصوص اینکه درآمد بسیار خوبی دارد.

رشته روانشناسی

این رشته نیز بازار کار خوب و درآمد بسیار مناسبی دارد. اما مهم‌ترین شرط برای ورود به رشته روانشناسی این است که شما از نظر زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی، بسیار قوی باشید.

رشته‌های عمران

در کشور کانادا اگر شما فارغ التحصیل رشته عمران شوید، در شهرهایی که رو به رشد هستند آینده شغلی بسیار خوبی خواهید داشت و درآمد شما ایده‌آل می‌باشد.

رشته حقوق

این رشته در کشور کانادا به عنوان یکی از رشته‌های پرطرفدار و با درآمد بالا شناخته شده است. اما برای اینکه بتوانید در رقابت با سایر دانشجویان بین‌الملل شرایط خوبی را برای خود رقم بزنید، باید رزومه علمی قوی از قبل داشته باشید تا بتوانید پذیرش دانشگاه‌های برتر کانادا در رشته حقوق را به دست بیاورید.

رشته مهندسی نفت

اگر بعد از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی نفت به شهرهای نفتی همانند کلگری مهاجرت کنید، در این صورت می‌توانید بازار کار مناسبی را برای خود رقم بزنید.

رشته مهندسی شیمی

کسانی که دوست دارند در زمینه فرآیند و تکنولوژی‌های تولید شیمیایی مشغول به کار شوند، رشته مهندسی شیمی برای آن‌ها واقعاً درآمدزا خواهد بود.

رشته مهندسی برق

اگر به کار در بخش‌های صنعتی علاقمند هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که وارد رشته مهندسی برق در کانادا شوید چون در این صورت فرصت کاری بسیار ایده‌آلی در انتظار شما خواهد بود.

رشته MBA در کانادا

این رشته به عنوان یکی از رشته‌هایی شناخته شده که در بخش‌های مختلف خدماتی و صنعتی کاربرد دارد. به همین دلیل به عنوان پرطرفدارترین رشته در کشور کانادا شناخته می‌شود. به خصوص اینکه نسبتاً ساده می‌توانید وارد بازار کار شوید و درآمد خوبی داشته باشید.

رشته مهندسی معماری

اگر بعد از فارغ التحصیلی وارد امور ساختمان سازی شوید، می‌توانید از رشته معماری درآمد خوبی به دست بیاورید.

رشته مهندسی صنایع

این رشته نیز یکی از رشته‌های پرکاربرد در کشور کانادا شناخته شده که در بخش‌های صنعتی و خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین دامنه کارایی زیادی برای شما خواهد داشت.

تحصیل در کانادا

نکات مهم برای انتخاب رشته تحصیلی در کشور کانادا

متاسفانه اغلب افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به موسسه چاوش مهاجر مراجعه می‌کنند، هنوز نتوانسته‌اند به یک تصمیم قطعی برای انتخاب رشته برسند و بنابراین مردد می‌مانند که کدام یک از رشته‌های پرطرفدار در کانادا را انتخاب کنند. به طور کلی در انتخاب رشته باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 • حتماً رزومه علمی خود شامل معدل و ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی و همچنین نمره زبان را در نظر بگیرید. اگر سابقه شرکت در جشنواره‌ها و المپیادها را دارید این موضوع باعث تقویت رزومه علمی شما خواهد شد.
 • رشته‌ای را انتخاب کنید که با مقاطع تحصیلی قبلی شما همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر می‌خواهید مقطع لیسانس را انتخاب کنید، بهتر است به سراغ رشته‌ای بروید که با مقطع دوران دبیرستان شما تطابق دارد چون در این صورت دروس پایه را سپری کرده‌اید و آشنایی اولیه با دروس پایه در رشته دانشگاهی دارید.
 • شرایط پذیرش دانشگاه‌های کشور کانادا را نیز بررسی نمایید. شاید رزومه شما برای شرایط پذیرش این دانشگاه‌ها مناسب نباشد.
 • فقط به درآمد فکر نکنید بلکه علاقه حرف اول را می‌زند. چون بسیاری از افراد با هدف درآمد بالا، رشته‌هایی را انتخاب می‌کنند که اصلاً علاقه‌ای به آن ندارند و همین موضوع باعث می‌شود رشته تحصیلی برای آن‌ها اذیت کننده و کسل کننده باشد. در نتیجه چنین افرادی نمی‌توانند به موفقیت برسند.
 • دانشگاه مربوطه برای رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید چه اندازه شهریه دریافت می‌کند؟ آیا توان تامین شهریه را دارید؟
 • آیا محدودیتی برای پذیرش در رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید در نظر گرفته شده است؟ چون همانگونه که گفتیم برخی از رشته‌های پرطرفدار در کانادا فقط برای دانشجویان کانادایی ارائه می‌شود.

رشته‌های با بازار کار خوب در کشور کانادا

اگر می‌خواهید بعد از فارغ التحصیلی در کشور کانادا مشغول به کار شوید، قطعاً باید رشته‌هایی را انتخاب کنید که بازار کار خوبی در این کشور دارند. این رشته‌ها عبارتند از:

 • علوم کامپیوتر و فناوری
 • مهندسی و مدیریت مهندسی
 • علوم فیزیک
 • علوم زمین و انرژی‌های تجدید پذیر
 • ریاضیات آمار، بیم سنجی و علم تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • روانشناسی
 • رسانه و روزنامه نگاری
 • پزشکی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • علوم زیستی
 • علوم کشاورزی و جنگلداری
 • کسب و کار و امور مالی

رشته ‌های پولساز در کشور کانادا

آیا درآمد برای شما بسیار مهم است، پس پیشنهاد می‌کنیم وارد رشته‌های زیر شوید که به عنوان پردرآمدترین رشته‌ها در کشور کانادا شناخته شده‌اند:

 • رشته پزشکی
 • رشته دندانپزشکی
 • رشته روانشناسی
 • رشته پرستاری رسمی
 • رشته اپتومتری یا بینایی سنجی
 • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • هنر
 • صنایع معدن
 • حقوق و وکالت

در پایان

برای انتخاب رشته‌های مناسب در کشور کانادا شما فقط نباید به رشته‌های پرطرفدار در کانادا توجه کنید بلکه همانگونه که گفتیم باید به علاقه خود، شرایط پذیرش دانشگاه‌ها و میزان درآمد هر یک از رشته‌ها توجه داشته باشید. پیشنهاد ما این است که برای این منظور به سراغ مشاورین زبده بروید. اگر چاوش مهاجر را انتخاب کنید، مشاورین حرفه‌ای ما که سابقه زیادی در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند، هم در انتخاب رشته به شما کمک می‌کنند و هم امور مربوط به دریافت ویزای تحصیلی را برای شما انجام خواهند داد. پس در اولین فرصت با این موسسه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *