محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری دنیا

انسان‌ ها همیشه به‌ دنبال الهامی برای ماجراجویی خود بوده و به‌ همین دلیل فهرستی را از مکان‌ های دیدنی جهان در ذهن خود تهیه می ‌کنند. برخی از مقاصد مانند برج ایفل، مکان‌ هایی هستند که می‌ توانید از آن‌ ها عکس گرفته و برای شناسایی آن‌ ها نیازی به توضیح نمی ‌باشد. اما برخی از مکان‌ ها در سرتاسر دنیا وجود دارند که می ‌توانند برای مسافران جدید و یا کسانی که هنوز به مقصد های عجیب‌ غریب نرفته‌ اند، کمتر شناخته‌ شده و مهیج تر باشد. در این مکان‌ ها، جاذبه‌ ها و نماد هایی وجود دارند که نشان‌ دهنده‌ این مقاصد بوده و می ‌تواند برای بازدید کنندگان بسیار با ارزش باشد.

اگر قصد دارید که لیست با ارزشی را از مکان‌ هایی که می‌ خواهید در طول زندگی‌ تان از آن‌ ها بازدید کنید، بهتر است که در ادامه مطالب با معرفی محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری دنیا همراه باشید.

معروف ترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا

از جمله محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری دنیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برج ایفل در پاریس

در واقع می ‌توان گفت که تمامی افراد در سرتاسر دنیا پاریس را با نماد برج ایفل شناخته و یکی از پر عکس ترین سازه‌ های جهان محسوب می‌ شود. تعداد کمی از مکان‌ ها و جاذبه‌ های دیدنی مانند این سازه آهنی در دنیا وجود دارد که می ‌تواند شور و اشتیاق به سفر را در مسافران ایجاد کند. به‌ طور کلی می‌ توان گفت که زوج‌ های جوانی که قصد سفر و یا ماه‌ عسل را دارند و یا هنرمندانی که به‌ دنبال شکوفایی خلاقیت‌ های خود هستند، به شهر پاریس و برای دیدن برج ایفل کشیده می‌ شوند. شهر پاریس در واقع شهری است که در آن فرهنگ و تاریخ به‌ هم گره خورده و مسافران از هر کجای دنیا می ‌توانند تجربه‌  ای بسیار خاص را در آن تجربه کنند.

 • کولوسئوم در رم

یکی از بزرگ‌ ترین و معروف‌ ترین سازه‌ های جهانی که از امپراتوری روم بر جای مانده است، کولوسئوم واقع در شهر رم است. این جاذبه تاریخی یکی از بزرگ‌ ترین مقاصد گردشگری در روم به شمار رفته و روزانه هزاران مسافر و پرواز های مستقیم از سرتاسر جهان به روم جهت بازدید از این سازه تاریخی به کشور ایتالیا وارد می ‌شوند.


اینجا بخوانید: اخذ ویزای توریستی استرالیا

 • مجسمه آزادی در نیویورک

آمریکا کشوری بسیار پهناور بوده و مملو از مکان‌ ها و مناظر بسیار دیدنی و عالی است، که با دریافت ویزای گردشگری آمریکا امکان بازدید از جاذبه های توریستی این کشور برای شما فر اهم می شود. یکی از جاذبه‌ های توریستی آن، نماد بزرگ آزادی در شهر نیویورک است که در سال ۱۸۹۶ توسط فرانسوی‌ ها به مردم آمریکا هدیه داده شد. این کشور از دیگر جاذبه‌ های توریستی نیز برخوردار بوده و برای مشاهده‌ مجسمه‌ آزادی، می ‌توانید از طریق کشتی از آن بازدید نمایید.

 • تاج‌ محل در هند

کشور هند نیز یکی دیگر از برترین مقاصد گردشگری دنیا محسوب شده و از جمله جاذبه‌ های توریستی آن م ی‌توان به تاج‌ محل اشاره کرد. این کشور علاوه‌ بر تاج‌ محل، دارای شهر ها و مکان‌ های بسیار شگفت‌ انگیز جهت سفر های توریستی بود و غذا های محلی آن نیز مورد توجه بسیاری از مسافران قرار گرفته است. تاج‌ محل نیز جزء سازه‌ های بسیار خارق‌ العاده است که توسط سنگ‌ های قیمتی و نیمه قیمتی منبت‌ کاری شده و به‌ عنوان نماد عشق در سطح بین‌ المللی شناخته می ‌شود. همچنین وجود باغ‌ های بسیار زیبا و استخر های بزرگ و همچنین محیط‌ هایی در کنار رودخانه نیز تاج‌ محل را به مکانی بسیار خاص تبدیل کرده‌ است.

 • دیوار بزرگ چین

چین سرزمینی است که از شهر های بسیار مدرن و آسمان‌ خراش‌ های بسیار بلند تشکیل شده و یکی از جاذبه‌ های تاریخی آن وجود دیوار بزرگ چین می ‌باشد که در بین قرن‌ های ۱۴ و ۱۷ ساخته شده‌ است. وجود دیوار قدیمی چین در کنار کشوری بسیار پیشرفته و مدرن، تضادی بسیار آشکار را به وجود آورده است که برای بازدید کنندگان می ‌تواند بسیار جالب باشد.

 • انگکور وات در کامبوج

سازه‌ های باستانی انگکور شامل صورت‌ های سنگی هستند که توسط جنگل احاطه شده و با درختان و ریشه‌ های بزرگ پوشیده شده ‌اند. این صورت‌ های سنگی ممکن است برای برخی از بازدید کنندگان بسیار جالب بوده و می‌ توان گفت که یکی از چشمگیر ترین مکان‌ های موجود در جنوب شرقی آسیا است.

 • شهر لندن

به جرأت می‌ توان گفت که لندن، یک شهر بسیار زیبا و جذاب است که زمانی‌ که وارد این شهر می‌ شوید، هرگز تمایلی به ترک آن نخواهید داشت. از جمله مناطق گردشگری موجود در شهر لندن می ‌توان به انواع موزه‌ های آن، برج لندن، کاخ باکینگهام، موزه‌ بریتانیا، اتاق‌ های جنگ چرچیل و غیره اشاره نمود که مسافران می ‌توانند با یک تور بسیار عالی، از تمامی این مکان‌ های توریستی دیدن نمایند.


اینجا بخوانید: معرفی جاذبه های توریستی انگلیس

 • شهر بارسلونا

همانطور که ممکن است بدانید شهر بارسلونا با نام فوتبال شناخته‌ شده است اما می ‌توان گفت که این شهر دارای جاذبه‌ های بسیار زیبایی از جمله سواحل گرم، ساختمان‌ های چشمگیر، انواع فروشگاه‌ های خرید و غذایی و همچنین تفریحات شبانه سرگرم‌ کننده است. از مناطق توریستی این شهر نیز می ‌توان به بلندترین کلیسای جهان به نام لا سگرادا فامیلیا اشاره کرد که جزء خاص‌ ترین گونه بنای مذهبی در دنیا است.

 • ترکیه

کشور ترکیه نیز دارای شهر های توریستی بسیار زیادی بود که از جمله آن ها می ‌توان به شهر استانبول و آنتالیا اشاره کرد. شهر استانبول دارای جاذبه‌ های تاریخی بسیار زیادی است که می ‌تواند برای گردشگران از سرتاسر دنیا بسیار جذاب بوده و از جمله بنا های تاریخی آن می ‌توان به مساجد، وجود انواع رستوران‌ ها، مراکز خرید بسیار شیک و بزرگ و همچنین انواع کلیسا ها اشاره نمود.

 • مراکش

مراکش به داشتن بافت سنتی شهری معروف بوده و مکانی بسیار زیبا به خصوص برای زوج‌ های جوان جهت مسافرت است. مراکش دارای بازار های محلی بسیار خیره‌  کننده ای است و می‌ تواند خاطره‌ ای بسیار به‌ یاد ماندنی از مسافرت را بر جای گذارد.

 • کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری است که در آن شور و شوق زندگی بسیار بالا بوده و سرزمینی زیبا و جزو سومین کشور محبوب بر روی کره زمین است. سفر به مادرید و بارسلونا، عکاسی از محله‌ های مختلف اسپانیا می‌ تواند سفری بسیار خاطره‌ انگیز را ایجاد نماید.


اینجا بخوانید: اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 • اتریش

اتریش کشوری با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی بوده و هشتمین کشور پربازدید جهان محسوب می ‌شود. از جمله مناطق گردشگری این کشور می ‌توان به مناظر بسیار چشم گیر آلپ و همچنین قله‌ های پوشیده از برف و معماری‌ های باشکوه باروک اشاره کرد. کشور اتریش دارای غذا های سنتی بسیار لذیذی است و دارای شهر های بسیار قدیمی و تاریخی مملو از معماری باروک و موسیقی کلاسیک است.

 • آلمان

آلمان کشور زادگاه مخترعان، خلاقان و متفکران بزرگی است که عصر امروزی این کشور را آغاز کرده ‌اند. این کشور از معماری های بسیار منحصر به فرد گرفته تا موزه‌ های بسیار بزرگ و همچنین کارخانه‌ های نوین خودرو سازی است که می ‌توانید روند مدرنیته و رد پای فرهنگی آلمان را در این جاذبه‌ ها دنبال نمایید.

 • امارات

امارات متحده عربی، به دلیل معماری‌ های بسیار عجیب‌ غریب و همچنین سبک زندگی مجلل، یکی از بهترین مقاصد گردشگری امروزی به شمار می ‌رود. این کشور در سال ۲۰۲۲ جزء دهمین کشور پربازدید جهان محسوب شده و از جمله جاذبه‌ های توریستی آن می‌ توان به وجود پارک های آبی، هتل‌ های بسیار مجلل زنجیره‌ ای، مراکز خرید بسیار بزرگ و شیک و همچنین وجود سواحل بکر اشاره کرد.

 • بانکوک در تایلند

شهر بانکوک در تایلند نیز جزء شهر های بسیار قدیمی در دنیا محسوب شده و دارای معابد بسیار جذاب و دیدنی برای مسافران است. همچنین این شهر دارای غذا های خیابانی و بسیار عجیب‌ غریب است که ممکن است برای مسافران بسیار جالب و شگفت‌ انگیز باشد.

در پایان

شما می ‌توانید جهت دریافت مشاوره برای مسافرت به محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری دنیا با شرکت چاوش مهاجر تماس گرفته و از کارشناسان ما راهنمایی‌ های لازم را دریافت نمایید.

چاوش مهاجر یکی از معتبر ترین شرکت‌ های مهاجرتی در زمینه مهاجرت به کشور های گوناگون دنیا بوده و دارای تیمی بسیار ماهر و با تجربه است. مشتریان عزیز می ‌توانند جهت برقراری ارتباط با این مجموعه، توسط شماره‌ های درج شده در سایت با چاوش تماس حاصل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *