ویزای مولتی شینگن

یکی از معروف‌ترین ویزا‌ها در کل جهان، ویزای مولتی شینگن است‌. اگر شما زیاد به کشور‌های اروپایی سفر می‌کنید، با در دست داشتن ویزای مولتی شینگن شرایط سفر برای شما راحت‌تر خواهد شد. شینگن منطقه‌ای است که ۲۷ کشور اروپایی را شامل می‌شود و اگر شما ویزای مولتی شینگن را داشته باشید، به راحتی می‌توانید به این ۲۷ کشور سفر کنید بدون اینکه نیاز باشد برای ورود به هر کدام از این کشور‌ها، ویزای جداگانه دریافت نمایید. در این مطلب ما برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید ویزای مولتی شینگن را به دست بیاورید.

منظور از ویزای مولتی شینگن چیست؟

به طور کلی ویزای شینگن به سه دسته تقسیم می‌شود:

ویزای سینگل شینگن

وقتی شما این نوع ویزا را داشته باشید، فقط یکبار می‌توانید با کمک آن به کشور‌های اروپایی حوزه شینگن سفر کنید.

ویزای شینگن دوبار ورود

همانگونه که از نام این ویزا مشخص است، با در دست داشتن چنین ویزایی، می‌توانید به هر یک از ۲۷ کشور اروپایی که در منطقه شینگین قرار دارند دو بار سفر کنید.

ویزای بلند مدت اروپا

بهترین نوع ویزای شینگن، ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی شینگن می‌باشد. چون شما می‌توانید تا پایان تاریخ اعتبار ویزا، به هر تعداد دفعاتی که می‌خواهید، به کشور‌های اروپایی سفر کنید. اما مدت زمان اقامت شما در کشور اروپایی، براساس نوع ویزای مولتی شینگن متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر شما ویزای توریستی را دریافت می‌کنید، می‌توانید حداکثر ۹۰ روز و در یک بازه زمانی 6 ماهه در کشور اروپایی مقصد اقامت داشته باشید. ولی دانشجویانی که می‌خواهند برای تحصیل ویزای مولتی شینگن دریافت کنند، تا پایان دوره تحصیلی خود بدون اینکه نیاز به تمدید مجدد ویزای شینگن باشد، می‌توانند در کشور اروپایی مورد نظر حضور داشته و تحصیلات خود را ادامه دهند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای مولتی شینگن

قطعاً این سؤال برای شما به وجود آمده است که جهت دریافت ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی شینگن چه شرایطی لازم می‌باشد. عمدتاً این ویزا برای کسانی صادر می‌گردد که قبلاً ویزای شینگن از  نوع سینگل را چند بار دریافت کرده و سفر‌های متعددی به کشور اروپایی داشته‌اند. اما در شرایط زیر نیز ویزای مولتی شینگن به شما تعلق خواهد گرفت:

 • آیا دعوتنامه‌ای از یک شرکت معتبر از کشور اروپایی دریافت کرده‌اید؟ همراه با این دعوتنامه شما باید دلیل سفر خود را شرح دهید.
 • شما می‌خواهید برای درمان به یکی از بیمارستان‌های کشور‌های اروپایی عضو شینگن بروید و مدت زمان اقامت شما یا تعداد دفعات ورود به این کشور‌ها بیش از ۱ تا ۲ بار می‌باشد.
 • پذیرش را از یکی از دانشگاه‌های کشور اروپایی به دست آورده‌اید؟
 • شما ورزشکار یا هنرمند در سطح بین‌الملل هستید که برای جشنواره‌ها به کشور‌های اروپایی می‌روید.

چاوش مهاجر

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی شینگن

 • شما حتماً باید فرم درخواست برای دریافت ویزای مولتی شینگن را تکمیل نمایید.
 • لازم است اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی را ارائه کنید.
 • از تمام صفحات پاسپورت خود که قبلاً ویزای شینگن در آن درج شده است کپی تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس استاندارد با پس زمینه سفید و رخ کامل تهیه نمایید.
 • باید پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشید.
 • مدارک مربوط به شغل و و مدارک مربوط به دریافت حقوق را ضمیمه پرونده کنید.
 • اگر مشغول به تحصیل هستید، باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید.
 • داشتن گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت جسمی و روحی، نیز الزامی می‌باشد.
 • در صورتی که ملکی به نام شما ثبت شده است.
 • باید اصل سند و ترجمه آن را در صورت موجود بودن، در داخل فرم دریافت ویزای مولتی سینگل درج نمایید.

دریافت ویزای مولتی شینگن از کدام یک از کشور‌ها راحت‌تر است؟

 نکته بسیار جالبی که ایرانی‌ها باید بدانند این است که جهت دریافت ویزای مولتی شینگن از برخی کشور‌های اروپایی، با سختگیری‌های مواجه خواهند شد که در این بین، کشور‌های هلند، اتریش و آلمان به عنوان سخت‌گیرترین کشور‌ها جهت ارائه ویزای مولتی شینگن به ایرانی‌ها شناخته شده‌اند. اما اگر شما می‌خواهید ویزای مولتی شینگن را برای سفر به کشور‌های سوئیس، اسپانیا و ایتالیا استفاده کنید، سخت‌گیری کمتری برای شما اعمال می‌گردد.

هزینه دریافت ویزای مولتی شینگن چقدر می‌باشد؟

هزینه ویزای مولتی شینگن بر اساس سن فرد متقاضی تعیین خواهد شد:

 • اگر شما می‌خواهید برای کودکان زیر ۶ سال ویزای بلند مدت اروپا را دریافت کنید، هیچ هزینه‌ای نباید بپردازید.
 • برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال هزینه دریافت ویزا ۴۰ یورو است.
 • برای افرادی که بالای ۱۲ سال هستند، هزینه‌ها ۸۰ یورو خواهد بود.

مدت زمان دریافت ویزای مولتی شینگن

تحقیقات نشان داده است که در حالت ‌ایده‌آل، ۲ تا ۳ هفته زمان لازم است تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود آیا صلاحیت دریافت ویزای مولتی شینگن را دارید یا خیر. اما در برخی مواقع ممکن است پرونده شما یک تا دو ماه مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال اگر آفیسر اداره مهاجرت به موضوعی شک کند، شاید لازم باشد پرونده بازگردانده شود، شما نقص‌ها را برطرف کنید و سپس دوباره برای درخواست ویزای مولتی شینگن اقدام نمایید. یا اگر شما زمانی برای دریافت ویزای مولتی شینگن درخواست دهید که تعداد درخواست‌ها بسیار زیاد باشد، مسلماً مدت زمان دریافت ویزای مولتی شینگن بیشتر خواهد شد.

در پایان

بهترین راهکار برای دریافت ویزای مولتی شینگن این است که شما به سراغ مؤسسات معتبر و شناخته شده بروید. پرونده شما نباید هیچ نقضی داشته باشد. باید بدانید در جلسه مصاحبه به چه صورت عمل کنید تا آفیسر اداره مهاجرت به شما شک نکرده و ایرادی به پرونده شما وارد نکند. از طرف دیگر باید مدارک شما کامل باشد. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در چاوش مهاجر در تماس باشید. ما جلسه مشاوره رایگان را برای شما برگزار می‌کنیم؛ لیست کاملی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتی شینگن را در اختیار شما خواهیم گذاشت و در نهایت کلیه امور برای دریافت ویزا مولتی شینگن را برای شما انجام می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *