ویزای مولتی کانادا

تفاوت اصلی بین ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل این است که ویزای سینگل اجازه ورود به کانادا را تنها برای یک بار و ویزای مولتی اجازه چند بار ورود به کانادا را می‌دهد. اما کدام نوع ویزا را باید دریافت کرد؟ شما نیازی به مقایسه این دو نوع نخواهید داشت چرا که ویزای چند بار ورود یا مولتی، چیزی است که همه متقاضیان ویزا جهت دریافت آن درخواست می ‌دهند.

ویزای مولتی کانادا

ویزای چند بار ورود به شما امکان می ‌دهد هر چند بار که بخواهید، هر بار به مدت شش ماه به کانادا سفر کنید. این پاسپورت تا 10 سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما معتبر خواهد بود. شما باید در تاریخ انقضای ویزای خود یا قبل از آن به خاک این کشور وارد شوید.

ویزای یک بار ورود نیز به شما امکان می ‌دهد تنها یک بار به کانادا سفر کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است واجد شرایط ویزای یکبار ورود باشید اگر:

 • شما واجد شرایط معافیت از هزینه باشید و هدف از ورود شما به کانادا محدود خواهد بود (همچون بازدید رسمی یک فرد خارجی)
 • شما در یک رویداد ویژه یک بار در کانادا شرکت می‌ کنید
 • رویه ‌ها یا دستورالعمل‌های خاص کشوری وجود دارد.

در بیشتر موارد، پس از خروج از کانادا، برای ورود مجدد به کانادا به ویزای جدید نیاز خواهید داشت. اگر مستقیماً به ایالات متحده (از جمله سرزمین ‌ها و دارایی ‌های آن) یا سنت پیر و میکلون سفر می‌ کنید، برای بازگشت به کانادا نیازی به ویزای بازدیدکننده جدید نخواهید داشت.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی کانادا

جهت دریافت ویزای مولتی کانادا، در حالت کلی مدارک زیر از شما درخواست می ‌شود:

 • ترجمه شناسنامه
 • پاسپورت
 • عکس پرسنلی
 • ترجمه عقد نامه برای متأهلین
 • تکمیل فرم‌هایی که به شما ارائه می‌ شود
 • ترجمه اسناد ملکی
 • ارائه تمکن مالی
 • دعوت نامه
 • مدرک اشتغال به تحصیل برای کودکان
 • اجازه همسر برای خانم‌ های متأهل

 از متقاضیان TRV خواسته می ‌شود که فرم “درخواست ویزای اقامت موقت” را تکمیل کنند. کیت‌ های درخواست باید شامل اطلاعاتی برای مسافر در مورد هزینه ‌های ویزای یکبار ورود و چند بار ورود و نرخ خانوادگی باشد. درخواست کننده باید مشخص کند که کدام ویزا درخواست شده است و اگر متقاضی قادر به پرداخت فوری هزینه نیست، باید اطلاع داده شود.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به ترویج صدور ویزای چند بار ورود طولانی مدت برای تسهیل ورود به کانادا برای مسافران قانونی ادامه می ‌دهد. همه متقاضیانی که واجد شرایط هستند، از آن بهره مند خواهند شد و ویزای چند بار ورود برای آن ها صادر می ‌شود. این موضوع شامل آن دسته از متقاضیانی می‌ شود که می ‌توانند ویزای یکبار ورود را در فرم درخواست خود انتخاب کنند.

از تاریخ 6 فوریه 2014، صدور ویزای چند بار ورود به عنوان استاندارد در نظر گرفته می‌ شود و در صورت صدور ویزای یکبار ورود توسط افسر، دلایل آن باید به وضوح در یادداشت‌ های پرونده درج گردد. لازم به توضیح است که همه متقاضیان واجد شرایط ویزای مولتی نیستند و صدور ویزای چند بار ورود به صلاحدید افسر ویزا بستگی دارد.

مجوز تحصیل و کار

در مواردی که متقاضی (غیر از اعضای یک گروه هنرمندان نمایشی) نیز در همان زمان و مکان برای ویزای تحصیلی کانادا یا مجوز کار درخواست دهد، هزینه ای برای TRV دریافت نمی شود. هزینه جمع آوری شده فقط برای پردازش مجوز تحصیل یا کار خواهد بود.

برای یک تبعه خارجی که نیاز به eTA دارد و برای مجوز کار یا تحصیل تایید شده است، eTA همزمان با مجوز کار یا تحصیل آن ها صادر می‌شود.

توجه داشته باشید که اتباع خارجی کشورهای در حال گسترش eTA پس از صدور مجوز اولیه تحصیل یا کار در خارج از کشور، یک TRV دریافت خواهند کرد. هنگامی که برای همین مشتریان مجوز تحصیل یا کار مجدد صادر شد، eTA برای آن ها صادر می ‌شود.

ویزای مولتی کانادا برای چه کسانی است؟

ویزای اقامت موقت (TRV) برای اتباع خارجی است که مایل به بازدید از کانادا برای مدت محدودی هستند و قصد دارند در پایان اقامت، آن جا را ترک نمایند. ویزای اقامت موقت به اتباع خارجی این امکان را می ‌دهد که در تعطیلات یا ملاقات با خانواده به کانادا سفر کنند.

در برخی موارد می‌ توانید در یک موسسه آموزشی کانادایی به کسب و کار یا تحصیل بپردازید. چنین موضوعی بستگی به این دارد که آیا شما طبق مقررات مهاجرت و حفاظت از پناهندگان مجاز به انجام این کار هستید یا خیر. علاوه بر این، اگر یک برنامه آموزشی تحصیلی کمتر از 6 ماه طول بکشد، یک مقیم موقت ممکن است بتواند آن را بدون مجوز تحصیلی تکمیل کند. ویزای اقامت موقت چندبار ورود به یک مقیم موقت اجازه می‌ دهد تا برای دوره‌ های حداکثر شش ماهه، تا ده سال (یا تا زمانی که گذرنامه اقامت موقت منقضی شود) بدون نیاز به درخواست مجدد زمان به کانادا رفت و آمد کند.

چه کسانی واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا هستند؟

به منظور واجد شرایط بودن برای هر گونه ویزای اقامت موقت، باید به افسر نشان دهید که الزامات قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) را برآورده کرده اید و برای اقامت موقت در کانادا آماده خواهید بود. همچنین یک افسر را قانع کنید در پایان اقامت خود کانادا را ترک خواهید کرد. علاوه بر این، اثبات چند مورد دیگر نیز لازم است که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

 • باید نشان دهید که پول کافی برای نگهداری خود و اعضای خانواده خود در کانادا و بازگشت به خانه دارید.
 • قصد کار یا تحصیل بدون مجوز در کانادا را ندارید.
 • تابع قانون بوده و سابقه فعالیت مجرمانه مانع اخذ ویزا می شود.
 • خطری برای امنیت کانادا نباشد.
 • هر مدرک اضافی که توسط افسر درخواست می‌شود برای تأیید پذیرش خود ارائه دهید.
 • سلامت باشید (در صورت نیاز معاینه پزشکی را کامل کنید).

ویزای توریستی کانادا 10 سال ورود

ویزاهای مولتی کانادا معمولاً ویزاهای بلند مدت (5 تا 10 سال) هستند. شرایط ویزای توریستی کانادا (10 ساله) شامل موارد زیر است:

 • برای درخواست ویزای اقامت موقت چند بار ورود یا مولتی، باید مدارک لازم را پر کنید و مدارک مورد نیاز را نیز همراه داشته باشید و همچنین هزینه درخواست خود را پرداخت کنید.
 • ممکن است از شما خواسته شود که تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و یا از شما اثر انگشت و عکس گرفته شود.
 • شما باید از خارج از کانادا درخواست دهید. شما نمی توانید در بدو ورود درخواست ویزا دهید.

اگر اعضای خانواده شما متقاضی بازدید از کانادا هستند، باید فرم‌های درخواست جداگانه را تکمیل کنند، اگرچه می‌توانید درخواست ‌های خود را با هم پست کنید و از یک رسید پرداخت کلی برای همه درخواست ‌ها استفاده کنید.

اینجا بخوانید: اخذ ویزای توریستی کانادا

سخن پایانی

ویزای مولتی کانادا برای افرادی که رفت و آمد زیادی به این کشور دارند بسیار مفید خواهد بود. در این مطلب تلاش شد درباره مدارک و شرایط ویزای مولتی کانادا اطلاعات جامعی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست  با کارشناسان ما در چاوش مهاجر با شماره 02188558004 ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *