پیکاپ ویزای کانادا

کانادا یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست که زیبایی های غیر قابل وصف و باورنکردنی بسیاری دارد. کشوری مدرن با درخواست ‌های زیادی برای اقامت از سراسر جهان است. این کشور هر ساله پذیرای ایرانیان بسیاری است که برای اخذ ویزا اقدام خواهند کرد.

می توان گفت عموماً ایرانیان برای دریافت ویزای گردشگری کانادا و ویزای دانشجویی کانادا اقدام می کنند. با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران از سال 2013 به دلیل برخی مسائل سیاسی تعطیل شده است، بنابراین ایرانیان برای دریافت پیکاپ ویزای کانادا و یا پیکاپ پاسپورت کانادا به سفارتخانه های کشورهای دیگر واقع در همسایگی ایران مراجعه می کنند. همان طور که ممکن است بدانید اخذ ویزا مراحل مختلفی دارد.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

در واقع فرآیند اخذ ویزای کانادا ساده ترین و لذت بخش ترین مرحله برای متقاضیان سفر به کانادا است. زیرا این مرحله آخرین مرحله برای متقاضیان پس از صدور ویزا می باشد. اخذ پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا کانادا (pick up visa)، فرآیند ارسال پاسپورت به سفارت کانادا و بازگرداندن آن با ویزای پیوست شده به پاسپورت است.

توجه داشته باشید که این پیکاپ ویزای کانادا هنگام درخواست برای سفر به کشورهایی استفاده می شود که مایل به ارائه خدمات کنسولی خود در ایران نیستند.

پیکاپ پاسپورت کانادا مرحله بسیار مهمی چه از نظر سهولت و سرعت انجام آن و چه از نظر حفظ امنیت پاسپورت فرد متقاضی و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل اعم از مفقودی و یا گم شدن مدارک است. به همین جهت برای خدمات پیکاپ ویزای کانادا یا پاسپورت کانادا لازم است به موسسات مهاجرتی معتبری که در کشور حضور و فعالیت دارند مراجعه نمایید، یکی از این موسسات برتر بدون شک موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر با چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزاست. کارشناسان قسمت اروپایی چاوش مهاجر در راهنمایی و ارائه اطلاعات مورد نیاز به شما عزیزان دریغ نخواهند کرد.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

جهت درخواست پیکاپ ویزای کانادا طی کردن مراحلی که در ادامه مطرح شده اند، الزامی است:

 • برای آژانس نامه یا ایمیل سفارت همراه با پاسپورت متقاضی را ارسال کنید.
 • بررسی پرونده و مدارک متقاضی توسط متخصصین مجرب و تعیین زمان و هزینه
 • پذیرش وکالت نامه
 • تحویل پاسپورت و سابقه نام مسافر به سفارت
 • صدور گذرنامه و ویزا ضمیمه متقاضی در زمان مقرر

روش های اخذ پیکاپ ویزای کانادا

جهت اخذ پیکاپ ویزا متقاضیان محترمی که دارای اصل پاسپورت، نامه یا ایمیل سفارت برای تأیید درخواست ویزا هستند، لازم ایت به شرکت های معتبر مراجعه کنند. کارشناسان و ناظران بخش جمع آوری گذرنامه یا ویزا در این مرحله مدارک فرد متقاضی را بررسی خواهند کرد. سفارت باید وکالت نامه ‌ای از متقاضی بپذیرد. پس از آن، مرحله بعدی درخواست جمع آوری کاملاً وابسته به نظر شرکت یا موسسه ای است که به آن مراجعه کرده اید.

ویزای کانادا، آمریکا و انگلیس را می توان از طریق سفارت های 3 کشور به عنوان کشورهای ثالث دریافت کرد. به این ترتیب فرد متقاضی ویزا باید حداقل یک بار به کشوری که برای درخواست ویزا انتخاب کرده است سفر کند. برای اولین قدم برای درخواست ویزا، فرد باید برای اثر انگشت یا بیومتریک به یکی از دفاتر وک (مرکز درخواست ویزا) مراجعه کند. ارزیابی درخواست ویزا در این مرحله از انگشت نگاری آغاز می شود.

متقاضیانی که به صورت آنلاین یا با مدرک برای کانادا، انگلستان یا ایالات متحده درخواست داده اند، باید از سفارت وقت بگیرند تا در هر دو مورد انگشت نگاری شوند. بعد از آن لازم است منتظر بررسی و سپس مشاهده نتیجه درخواست ویزا از سفارت کشور مورد نظر باشد. دریافت پاسخ ویزا گاهی ممکن است تا 6 ماه به طول بیانجامد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پیکاپ ویزای کانادا

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ پیکاپ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل امضای پاسپورت
 • نامه تأیید ویزای کانادا (درخواست پاسپورت)
 • صفحه آخر ایمیل سفارت (شامل نام، رنگ چشم، قد، ایمیل، آدرس و شماره تلفن) را تکمیل کنید.
 • وکالت نامه به نمایندگی آژانس یا شخص مجاز به انجام مراحل پیکاپ
 • دو قطعه عکس 7 در 5 سانتی متری (لازم به توضیح است که تاریخ گرفتن عکس باید در پشت آن نوشته شود.)

برترین مزایای پیکاپ پاسپورت کانادا

بطورکلی می توان گفت پیکاپ ویزا کانادا برای فرد متقاضی دارای مزایای زیر می باشد:

 • در زمان صرفه جویی می شود

صرف وقت چند روزه و سفر به کشوری دیگر برای دریافت پیکاپ ویزای کانادا بیهوده است. به جای آن می ‌توانید هر چقدر که دوست دارید زمان خود را صرف آماده ‌سازی و برنامه ‌ریزی ورود خود به کانادا کنید.

 • در هزینه ها صرفه جویی می شود

با سپردن فرآیند اخذ ویزای کانادا به شخص یا آژانس مورد اعتماد خود، مجبور نیستید هزینه زیادی برای بلیط هواپیما بپردازید و چندین روز در این کشور بمانید. هتل، غذا، حمل و نقل و بسیاری از هزینه های دیگر در کشور مقصد می تواند برای شما بسیار پر هزینه تمام شود.

هزینه اخذ پیکاپ ویزای کانادا

انجام پیکاپ ویزا شامل هزینه های دفاتر وک و هزینه های نمایندگی ها مجاز است. بسته به کشور قرارگیری اثر انگشت، این هزینه کمی متفاوت است. پس از تکمیل مراحل درخواست ویزا، دفاتر وک پاسپورت شما را فقط به آدرسی که از طریق پست داخلی ارائه کرده اید ارسال می کنند.

اخذ پیکاپ ویزای کانادا از امارات

مدارک روزانه برای پیکاپ ویزای کانادا از امارات متحده عربی ارسال می شود. از زمان ارسال به سفارت 3 الی 4 روز طول می کشد و پس از طی مراحل اداری و رسیدگی به کار سفارت کانادا حدود 2 هفته به طول می انجامد و در نهایت پاسپورت مهر شده برگردانده و تحویل به متقاضی مهاجرت داده می شود.

اخذ پیکاپ ویزای کانادا از دبی

گرفتن ویزای کانادا معمولاً در تمام روزهای هفته در آژانس ها انجام می شود، برخلاف آنچه گفته می شود برای دریافت آن از دبی نیازی به وکالت ندارید. روند درخواست ویزای کانادا در دبی و ابوظبی بین 2 تا 3 هفته کاری به طول خواهد انجامید.

اخذ پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

سفارت های کانادا در دو شهر اصلی ترکیه یعنی آنکارا و استانبول قرار دارند. فرآیند درخواست پاسپورت در دفاتر وک در هر یک از این دو شهر و در سفارت کانادا انجام می شود. اگر اثر انگشت شما در ترکیه، امارات، ارمنستان یا سایر کشورهای همسایه پردازش شده است، می توانید ویزای کانادا را در ترکیه دریافت کنید.

نکات مهم در اخذ پیکاپ ویزای کانادا

در دریافت پیکاپ ویزای کانادا توجه داشته باشید که:

 • شرکت مورد نظر شما باید دارای مجوز از پلیس مهاجرت ایران باشد.
 • هنگام تحویل پاسپورت خود به آژانس رسید دریافت کنید.
 • پس از دریافت پاسپورت، اطلاعات خود را روی برچسب ویزا بررسی کنید

اخذ پیکاپ ویزای کانادا را می توان یکی از تخصصی ترین خدمات موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در چندین سال گذشته دانست. ارائه خدمات درخور هم از نظر حداکثر شتاب و هم از نظر کیفیت خدمات، برای مدیران این موسسه بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل است که هم اکنون موسسه چاوش مهاجر سریع ترین و با کیفیت ترین خدمات پیکاپ ویزای کانادا را برای متقاضیان ایرانی ارائه می ‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی این مجموعه با کارشناسان متخصص چاوش مهاجر در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *