پیکاپ ویزای انگلیس

انگلستان از دیرباز به عنوان یکی از مرتفع ترین قطب های اروپا در نظر گرفته شده است. همان طور که ممکن است بدانید این کشور تأثیر به سزایی در تاریخ بسیاری از کشور های جهان داشته است. امروزه هزاران نفر از سراسر جهان با اهداف گوناگونی از جمله تحصیل، کار و یا به عنوان گردشگر به این کشور صنعتی مهاجرت می کنند، به همین دلیل اطلاع از نکات مربوط به دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و دریافت ویزای توریستی انگلستان برای علاقمندان سفر به انگلیس بسیار حائز اهمیت است.

لازم به توضیح است در گذشته و با توجه به تعطیلی سفارت انگلیس در ایران متقاضیان دریافت ویزای انگلیس ناچار بودند امور مربوط به پیکاپ ویزای خودر را از طریق کشورهای واسطه ای همچون ترکیه، امارات و ارمنستان انجام دهند.  اما امروزه با توجه به بازگشایی مجدد سفارت می توان گفت که پیکاپ ویزای انگلیس معنایی ندارد و امور مربوط به انگشت نگاری و چهره نگاری نه در سفارت بلکه در دفاتر کارگزاری سفارت انگلیس تحت عنوان دفتر VFS global انجام می شود.

در واقع این دفاتر ترافیک موجود در سفارت ر ا کاهش داده و تمامی مراحل مربوط به دریافت ویزای انگلیس در این دفاتر انجام می شود. 

برای مراجعه به دفتر VFS سفارت انگلیس در تهران لازم است به آدرس:

تهران، خیابان موسوی، میدان هروی، هروی سنتر، طبقه پنجم

مراجعه نمایید.

پیکاپ ویزای انگلیس چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که پیکاپ ویزای انگلیس فرآیند ارسال پاسپورت به سفارت انگلیس و بازگرداندن آن به متقاضی است. همان طور که می دانید فعالیت برخی از سفارت های موجود در ایران به علت برخی از موضوعات سیاسی بین کشورها لغو شده است. متقاضی برای گرفتن پاسپورت و ویزای خود باید به یک کشور ثالث سفر کند.

در گذشته این شرایط برای انگلستان در ایران نیز اعمال می شده است. اما خوشبختانه با بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران و شروع به کار دفاتر VFS global دیگر نیازی به سفر به کشور های ثالث وجود ندارد.

تحویل مدارک به سفارت انگلستان

در طی این فرآیند دولت بریتانیا اصل پاسپورت را از متقاضی درخواست می کند. پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده، ایمیلی از سفارت بریتانیا در کشور بی طرف برای متقاضی ارسال می شود که آیا درخواست ویزای متقاضی پذیرفته شده است و یا خیر.

اگر درخواست ویزای شما تأیید شد، باید مدارک پیکاپ ویزای انگلیس خود را آماده کنید. از آنجایی که متقاضی برای درج ویزا در پاسپورت شما نیازی به حضور در محل ندارد، پاسپورت را می توان از طریق نمایندگی یا موسسه های مهاجرتی معتبر به سفارت تحویل داد که باعث کاهش هزینه ها می شود.

اینجا بخوانید: لیست 10 موسسه برتر مهاجرتی در کشور

مدارک موردنیاز برای پیکاپ ویزای انگلستان

برای دریافت پیکاپ ویزای انگلیس، باید مدارک لازم را به سفارت انگلستان در کشوری که قصد دارید به آن سفر کنید، همراه خود داشته باشید. مهمترین مدارک مورد نیاز برای این امر به شرح زیر است:

  • ایمیل سفارت
  • اصل رسید بارکددار از سفارت
  • اصل گذرنامه متقاضی
  • نامه وکالت انگلیس در کشور مورد نظر

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس

بسته به کشوری که اثر انگشت و ویزای ثبت نام شما را انتخاب و پردازش می کند، مدت زمان صدور ویزا و درخواست استیکر متفاوت خواهد بود. انجام این مراحل معمولاً بین  15 تا 25 روز کاری زمان می برد.

 هزینه های پیکاپ ویزای انگلیس

قبل از اطلاع از هزینه گرفتن پاسپورت انگلیسی لازم است که تفاوت های دریافت پاسپورت یک طرفه و پاسپورت دو طرفه را بدانید، چرا که در هر دو صورت قیمت ها متغیر خواهد بود. گرفتن پاسپورت یک طرفه زمانی است که به کشور مورد نظر خود سفر می کنید و مدارک خود را به سفارت تحویل می دهید و در نهایت با بلیط خروج بر می گردید اما در پاسپورت دو طرفه در هنگام خروج با در دست داشتن پاسپورت بر می گردید. اکنون که با این دو اصطلاح آشنا شدید، بیایید تفاوت هزینه را بررسی کنیم.

به عنوان مثال، هزینه دریافت پاسپورت بریتانیایی یک طرفه از آنکارا بین 53 تا 57 دلار خواهد بود، اما هزینه دریافت پاسپورت انگلیسی دو طرفه در همان شهر، آنکارا بین 105 تا 115 دلار است. با توجه به این تفاوت قیمت لطفاً قبل از هر کاری برای اطلاع از قیمت های روز با مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر تماس بگیرید.

چرا پیکاپ ویزای انگلیس را به موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر بسپاریم؟

ممکن است سفر شما نزدیک باشد و قبل از ورود به انگلستان کار های زیادی برای انجام دادن داشته باشید. از طرفی تمایل شما صرفه جویی در هزینه بلیط و اقامت برای سفر به ترکیه، دبی یا ارمنستان است. البته که اگر شرایط برای شما مهیا باشد یک سفر یک روزه ارزشش را خواهد داشت، با این حال اگر وقت کافی برای انجام این سفر ندارید و حالا شخص دیگری می تواند کار تهیه پاسپورت و ویزا شما را بر عهده بگیرد، بهتر است از این فرصت استفاده کرده و وقت خود را صرف کارهای مهم تری پیش از سفر خود کنید.

بدون شک موسسه مهاجرتی چاوش جهان سیر با استفاده از بهترین مشاوران و وکلای با تجربه خود در زمینه مهاجرت و اخذ پیکاپ پاسپورت انگلیس در کمترین زمان ممکن راه  را برای شما هموارد خواهد کرد.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه

هر سفارت در هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. اگر کنسولگری بریتانیا در آنکارا را برای ویزا و وقت سفارت انتخاب کرده اید، سفارت پس از مصاحبه و انگشت نگاری، اصل پاسپورت شما را همراه با برخی مدارک نگاه می دارد و تأییدیه نگهداری مدارک را به شما ارائه می کند. بنابراین می توانید برای بازگشت به ایران به سفارت ایران در آنکارا مراجعه کرده و مجوز ورود به ایران را دریافت کنید.

راه دیگری برای درخواست ویزای انگلستان وجود دارد، به این صورت که در روز انگشت نگاری هزینه ای از متقاضی دریافت می شود و  پاسپورت به وی تحویل داده می شود، بنابراین پس از دریافت پاسخ از سفارت، متقاضی در زمان مقرر به آنکارا باز خواهد گشت.  با این حال همان گونه که پیش از این نیز اشاره شد می توانید با انتخاب وکیل از موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر از رفت و آمد بین ایران و آنکارا یا استانبول خودداری کنید.

اخذ پیکاپ پاسپورت انگلستان از امارات

امارات متحده عربی یکی دیگر از کشورهایی است که می توانید برای ویزای انگلستان در آن اقدام کنید. هیچ الزامی برای درخواست در مرحله اول وجود ندارد و می توانید مدارک خود را به همراه پاسپورت به آژانس مسافرتی مورد نظر تحویل دهید تا مسئولان موسسه مورد نظر مدارک شما را به سفارت تحویل دهند. مدارک هر روز به سفارت انگلستان ارسال می شود و مدارک شما 3 تا 4 روز دیگر به سفارت انگلیس می رسد.

اخذ پیکاپ پاسپورت انگلیس از ارمنستان

ارمنستان کشوری در همسایگی ایران است و به دلیل هزینه کم سفر به ارمنستان شاید بهترین گزینه برای ویزای انگلستان باشد. برای درخواست ویزای انگلستان در سفارت ارمنستان، باید آدرس خود را به سفارت ارائه دهید. پس از مشخص شدن نتیجه درخواست شما، مدارک فردی ارسال و در اولین پرواز به شما تحویل داده می شود. لطفاً توجه داشته باشید که پیکاپ ویزای انگلیس در امارات در شهر ایروان است و اگر آدرس دقیق خود را ارائه نکرده اید، باید درخواست ویزای خود را از موسسه مهاجرتی مربوطه خود پیگیری کنید.

اینجا بخوانید: بررسی بهترین روش های مهاجرت به انگلیس

شما عزیزان می توانید انواع خدمات مربوط به مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله پیکاپ ویزای کانادا و یا رزرو وقت فوری سفارت انگلیس از دفاتر VFS در تهران را از مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر بخواهید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *