دریافت اقامت دائم کانادا

کشور کانادا از مقاصد مهاجرتی محبوب در جهان به شمار می رود و بسیاری از ایرانی ها نیز در شهرهای مختلف این کشور سکونت دارند. عواملی همچون پایین بودن نرخ بیکاری، رفاه اجتماعی بالا، درآمدهای خوب، بازار کار مساعد و سهولت دریافت شهروندی، از جمله دلایل محبوبیت کشور کانادا محسوب می شوند و روش های زیادی هم برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در ادامه این مطلب به بررسی 9 روش برتر دریافت اقامت دائم کانادا خواهیم پرداخت. لطفاً همراه چاوش مهاجر باشید.

دریافت اقامت دائم کانادا 

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور، از روش های مختلفی می توان اقدام کرد و شما باید بر اساس شرایط زندگی، کاری و تحصیلی خود، یکی از این روش های را انتخاب نمایید. از جمله آنکه:

مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا با برنامه استارت آپ

اگر می خواهید با استفاده از ویزای راه اندازی کسب و کار یا ویزای استارتاپی به کشور کانادا مهاجرت نمایید، شما یکی از بهترین روش های دریافت اقامت این کشور را انتخاب کرده اید اما باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن ارائه دهید.

برای گرفتن اقامت کانادا با برنامه استارتاپ، باید کسب و کاری را ایجاد کنید که امکان اشتغال کانادایی ها فراهم شود و بتوانید نفعی را به کشور برسانید. راه اندازی یک کسب و کار در کانادا به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی قوی نیاز دارد همچنین باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید.

مزیتی که مهاجرت به کانادا از طریق ویزای راه اندازی کسب و کار دارد این است که می توان برای تمام افراد خانواده نیز اقامت گرفت به همین خاطر از روش های برتر مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

اگر از صاحبین یک کسب و کار هستید با ثبت شرکت در کانادا نیز می توانید ابتدا اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم کانادا را به دست آورید. از مزایای ثبت شرکت و یا ثبت شعبه شرکت در کانادا می توان به مناسب بودن هزینه ها نسبت به سایر روش های مهاجرتی، عدم نیاز به مدرک زبان، پایین بودن نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشور ها و همچنین برخورداری از خدمات بانک ها و موسسات مالی کانادا اشاره کرد.

مهاجرت دائم به کانادا از طریق کار

اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین روش های دریافت اقامت کانادا می باشد و البته ویزای کاری خیلی هم سخت ارائه می شود. اگر متقاضی برنامه های اکسپرس اینتری، جاب آفر، برنامه استانی و خود اشتغالی هستید، می توانید اقامت کانادا را هم دریافت نمایید اما عواملی همچون سابقه کار، متاهل یا مجرد بودن، مدرک زبان، سن و سابقه کار، مورد بررسی قرار می گیرند.

برای دریافت ویزای کاری کانادا باید مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه و یکسری دیگر از مدارک را ارائه دهید. در صورت داشتن درخواست کاری از سوی کارفرما نیز شانس بیشتری برای گرفتن ویزا خواهید داشت. در این نوع مهاجرت، امکان دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد.

دریافت اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

از دیگر راه های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. این روش، فرایند طولانی تری نسبت به روش های دیگر دارد و پر هزینه هم می باشد.

کشور کانادا، اقتصاد آزاد و رو به رشدی دارد و افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری را انتخاب می کنند. شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، باید با شرایط و قوانین ایالت های مختلف آشنا باشید زیرا هر ایالت، حداقل و حداکثر سرمایه ای را اعلام می کند.

برای مهاجرت کانادا با سرمایه ‌گذاری به مدرک زبان هم نیاز است همچنین باید مدارک تحصیلی، مدارک شغلی، مدارک تمکن مالی و حداقل سرمایه، ارائه شوند. در این روش شما می توانید برای خانواده خود نیز اقامت بگیرید.

مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا

از دیگر روش های برتر دریافت اقامت کانادا، مهاجرت به این کشور از طریق نیروی کار ماهر می باشد. اگر دارای تجربه کاری، تخصص و مهارت بالایی در یک حرفه هستید، می توانید به عنوان نیروی کار ماهر برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنید.

در روش مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا، باید از یکی از استان ها پیشنهاد شغلی دریافت نمایید و حداقل هم باید 6 ماه از پس هزینه های زندگی خودتان بربیایید. مشاغلی مانند مدیریت، حسابداری، پرستاری، مهندسی و… از مشاغل پر متقاضی در کانادا هستند و با داشتن حداقل یک سال سابقه کاری و ارائه مدرک زبان انگلیسی قوی، می توان اقدام نمود.

تحصیل در کانادا

مهاجرت دائم به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی، روشی برای مهاجرت به کشور کاناداست که متقاضیان زیادی هم دارد. دانشگاه های بسیار بزرگ و معروفی در کشور کانادا واقع شده اند که متقاضیان با داشتن مدرک زبان قوی، ارائه مدرک تحصیلی، برخورداری از تمکن مالی و دریافت دعوت نامه یا نامه پذیرش از دانشگاه های مختلف، می توانند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا اگر تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌ ها یا کالج ‌های دارای DLI به اتمام رسانده باشند، این کار از طریق روش‌ های اخذ اقامت دائم کانادا مشترک بین همه استان‌ ها یا همان فدرال و همچنین روش‌ های استانی اخذ اقامت دائم کانادا، امکان پذیر می باشد.

دریافت مجوز کار از جمله روش‌ های تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا می باشد و مدت زمان این جواز بستگی به طول مدت زمانی دارد که در کانادا مشغول به تحصیل بوده اید.


اینجا بخوانید: اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند کانادایی، روشی برای دریافت اقامت دائم این کشور است که البته به سادگی هم ممکن نیست. افرادی که متقاضی دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج هستند، باید مدارکی همچون مدارک مربوط به درآمد و تامین هزینه های زندگی، میزان سرمایه و مدارک محل زندگی خود را ارائه دهند. هزینه هایی که در این روش مهاجرت به کانادا وجود دارند شامل هزینه ‌های مربوط به اسپانسرشیپ، حمایت مالی از شریک حقوقی (همسر) و حمایت مالی از کودک (فرزند) می باشند.

مهاجرت دائم به کانادا از طریق تولد فرزند

از روش های مهاجرت به کانادا که اخیرا هم رایج شده است، از طریق تولد فرزند است. افراد برای دریافت اقامت کانادا می توانند فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند و با متولد شدن فرزند در خاک کانادا، والدین او نیز تابعیت کشور را به دست آورده و از شهروندان آن کشور محسوب می شوند.

البته دریافت اقامت کانادا بلافاصله بعد از تولد فرزند نیست و فرزند با رسیدن به سن 18 سالگی می تواند از طریق اسپانسرشیپ، پیگیر کارهای اقامت پدر و مادر خود باشد.

اخذ اقامت دائم کانادا با برنامه ‌های استانی

بر اساس شرایط استان های مختلف کانادا، برنامه های استانی در نظر گرفته می شوند و شما می توانید با کمک این برنامه ها نیز اقامت کانادا را دریافت نمایید.

روش اخذ اقامت کانادا با برنامه ‌های استانی به تحصیلات مناسب، تجربه کاری و مهارت زبان نیاز دارد و البته هر یک از استان ها، شرایط خاص خود را اعلام کرده اند. با مهاجرت از طریق برنامه‌ های استانی می‌ توان تابعیت و اقامت دائم کانادا را دریافت کرد.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسرشیپ

اگر فردی از خانواده شما در آمریکا زندگی می کند و اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دریافت کرده است، شما می توانید با ویزای اسپانسرشیپ و تحت حمایت مالی آنها، به این کشور مهاجرت کنید.

بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، ویزای اسپانسرشیپ قابل دریافت برای همسر، شریک زندگی، فرزندهای وابسته، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، برادر و خواهر، برادرزاده و خواهرزاده، همراهان و بستگان وابسته به این افراد می باشد. البته اسپانسر باید از توانمندی اولیه برای تامین نیازهای فردی آنها برخوردار باشد.

مشاوره دریافت اقامت کانادا

بسیاری از مهاجران کانادا تمایل دارند که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و از مزایای اقامت دائم مثل حق بیمه و بسیاری دیگر از امکانات و خدمات کشور بهره مند شوند. دریافت اقامت کانادا با روش هایی مثل سرمایه گذاری، کارآفرینی، تولد فرزند و … امکان پذیر است که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که به راهنمایی های بیشتری نیاز دارید، کارشناسان موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا پس از اتمام تحصیلات در کشور کانادا می توان در این کشور ماند؟

به طور کلی، دانشجویان بین المللی کانادا باید بعد از تمام کردن تحصیلات خود، کشور را ترک کنند مگر آنکه مجوز دریافت نمایند.

آیا از طریق سرمایه گذاری می توان اقامت کانادا را دریافت کرد؟

بله یکی از روش های دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است

آیا با تولد فرزند در خاک کانادا، امکان دریافت اقامت این کشور برای والدین وجود دارد؟

دریافت اقامت کانادا بلافاصله بعد از تولد فرزند ممکن نیست و فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی می تواند از طریق اسپانسرشیپ، برای گرفتن اقامت والدین خود اقدام نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *