اقامت دائم در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت آن به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان باید آگاهی کاملی در مورد این روش ها داشته باشند. شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و… به کشور انگلستان مهاجرت کنید و سپس اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم نمایید. در این مطلب می خواهیم به بررسی برترین روش های کسب اقامت دائم در انگلستان بپردازیم. لطفاً همراه ما باشید.

انواع مجوز کسب اقامت دائم در انگلستان

مجوز اقامت در انگلستان شامل دو نوع کلی دائم و موقت می باشد. در اقامت کوتاه مدت، متقاضیان می توانند با توجه به نوع ویزایی که دارند از 24 ساعت تا حداکثر 6 ماه، در کشور بمانند مثل ویزای توریستی، ویزای ترانزیت، ویزای بازدید کننده و… .

اما با دریافت مجوز اقامت دائم در انگلستان می توان برای همیشه و نامحدود، در این کشور زندگی کرد و به کار و یا به تحصیل در انگلیس مشغول شد. دریافت اقامت دائم انگلیس نیازمند برخورداری از یکسری شرایط است از جمله آنکه فرد حداقل باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد.

انواع روش های دریافت اقامت دائم در انگلستان

کشور انگلستان نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از 4 کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد. این کشور از غرب با ولز و از شما هم با اسکاتلند هم مرز می باشد و تشکیل شده از جزایر کوچک و بزرگ می باشد.

زبان رسمی کشور انگلستان، زبان انگلیسی است و واحد پول این کشور نیز پوند می باشد که جزء باارزش ترین ارز های دنیا محسوب می شود. شرایط زندگی، کار و تحصیل در کشور انگلیس می تواند برای مهاجران ایده آل باشد و به همین دلیل برخی از ایرانی هایی که قصد مهاجرت دارند، کشور انگلیس را انتخاب می کنند.

روش های اقامت دائم انگلستان متفاوت است از جمله اقدام به تحصیل در دانشگاه های این کشور، دریافت ویزای کاری، ازدواج با شهروند انگلیسی، سرمایه گذاری و… که در این بخش می خواهیم هر کدام از روش ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

اقامت دائم در انگلستان از طریق کار

مهاجرت کاری به انگلیس از طریق دریافت ویزای Tier 2 و ویزای Tier 5 ممکن می باشد. در ویزای کاری Tier 2، باید یک کارفرمای مقیم انگلیس برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید و مدت اعتبار آن هم 5 سال است. البته ویزای Tier 2 قابل تمدید هم هست و اگر 10 سال با این ویزا در انگلیس زندگی کنید، می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم نمایید.

ویزای Tier 5 نیز ویزای جستجوی کار در انگلیس می باشد که متقاضیان با دریافت این ویزا، به مدت 6 ماه فرصت دارند که برای خود کار پیدا کنند. اگر هم فرد موفق به پیدا کردن کار مناسب در انگلیس نشود، باید به کشور خود برگردد زیرا این ویزا قابل تمدید نمی باشد.

دریافت اقامت دائم انگلیس از طریق سرمایه گذاری

انگلیس، شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران از کشورهای مختلف فراهم می کند و ایرانی ها نیز می توانند با هدف گرفتن اقامت این کشور، اقدام به سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در انگلیس به روش های زیر امکان پذیر می باشد:

  • ویزای نوآفرینی انگلستان یا INNOVATOR
  • ویزای ثبت شرکت در انگلیس یا SOLE REPRESENTATIVE
  • ویزای استارتاپ
  • ویزای سرمایه گذاری Tier 1
  • ویزای سرمایه گذاری Tier 2

شما با توجه به شرایط و میزان سرمایه ای که دارید، می توانید یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری را دریافت کنید و به کشور انگلیس مهاجرت نمایید.


اینجا بخوانید: ویزای سرمایه گذاری انگلیس(مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری)

تحصیل در انگلیس

دریافت اقامت دائم در انگلستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم انگلستان، اقدام کردن به تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سفارت انگلیس، ویزای Tier 4 را دریافت کنند و در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. البته لازم است بدانید که با ویزای تحصیلی نمی توان اقامت دائم انگلیس را دریافت کرد اما اگر فارغ التحصیل شده از دانشگاه بتواند وارد کار شود، ویزای او تبدیل به ویزای کاری خواهد شد و می تواند اقامت کشور را هم بگیرد.

اقامت دائم در انگلستان از طریق ازدواج

یکی از روش های گرفتن اقامت انگلیس، ازدواج با یکی از شهروندان انگلیسی می باشد. متقاضیان دریافت ویزا به این طریق، باید سن بالای 16 سال داشته باشند و افراد زیر 18 سال لازم است با اجازه پدر و مادر خود اقدام به این کار نمایند.

برای گرفتن اقامت دائم انگلیس به روش ازدواج، حداقل باید 2 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته باشید و نیاز به ارائه مدرک زبان با حداقل سطح A1 نیز می باشد. شما در مرحله اول ازدواج با یک شهروند انگلیسی، اقامت موقت 2 سال و نیمه دریافت می کنید و بعد از 5 سال هم امکان دریافت اقامت دائم را خواهید داشت.

اقامت دائم در انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت در انگلیس به روش پناهندگی هم امکان پذیر می باشد که البته روشی غیرقانونی می باشد و توصیه می شود برای آن اقدام نکنید. مهاجرانی که از طریق پناهندگی وارد کشور انگلیس می شوند، باید خود را به اداره مهاجرت و پلیس کشور معرفی کنند و توسط پلیس به مراکز پناهندگی هدایت شوند. این دسته از مهاجران می بایست از شرایط لازم برای پناهندگی برخوردار باشند و دلایل شان را مبنی بر اینکه در کشور خود از نظر جانی و مالی در خطر هستند، ارائه دهند. (افرادی که به علت تغییر دین و مذهب، رنگ پوست، فرقه های سیاسی و اجتماعی در کشور خود امنیت جانی ندارند، امکان گرفتن اقامت انگلیس را از طریق پناهندگی دارند)

در خصوص اقامت در انگلیس از طریق پناهندگی لازم است بدانید که ممکن است بعد از چند سال پناهنده بودن در این کشور، مجبور شوید که کشور را ترک کنید.

شرایط دریافت انواع ویزای انگلستان

برای اخذ اقامت بصورت دائم درانگلستان، شرایطی وجود دارند که در این بخش بررسی می کنیم:

شرایط اخذ ویزای Tier 1 انگلیس

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس، باید حداقل دارای 18 سال سن باشید و بتوانید سرمایه لازم را هم که حداقل 2 میلیون پوند است، تامین نمایید. شما با این مبلغ می توانید به صورت سهام یا اوراق بهادار در شرکت های انگلیسی سرمایه گذاری کنید.

شرایط اخد ویزای Tier 5، Tier 3 و Tier 2 انگلیس

برای اخد ویزای Tier 5، Tier 3 و Tier 2 انگلیس نیاز است که فرد متقاضی، شغلی داشته باشد که در لیست مشاغل انگلیس قرار دارد. متقاضیان این ویزاها می توانند به سایت های کاریابی انگلیس مراجعه نمایند و طبق سابقه شغلی که دارند، شغل مناسب را پیدا کنند.

همچنین لازمه دریافت ویزای Tier 5، Tier 3 و Tier 2 انگلیس، دارا بودن سابقه کار در شغل انتخابی می باشد. برخوداری از سلامت جسمی و روانی هم در این ویزاها مهم است.

از دیگر شرایط اخد ویزای Tier 5، Tier 3 و Tier 2 انگلیس، ارائه مدرک زبان، ارائه مدارک تحصیلی و داشتن سن مناسب است. شاسن دریافت این ویزاها برای افراد زیر 50 سال بیشتر است.

شرایط اخذ ویزای Tier 4 انگلیس

ویزای Tier 4 به منظور ادامه تحصیل در انگلیس، برای متقاضیان صادر می شود. شرط اول گرفتن این ویزا، دریافت نامه قبولی از یکی از مدارس یا دانشگاه های انگلیس می باشد و متقاضی باید به اثبات برساند که از عهده هزینه های تحصیل در این کشور بر می آید. همچنین با توجه به دانشگاه انتخابی، متقاضی باید از سوابق تحصیلی مناسب و مدرک زبان لازم، برخوردار باشد.

در پایان

در این مطلب از وبسایت مهاجرتی چاوش مهاجر، به بررسی برترین روش های اخذ اقامت دائم در انگلستان پرداختیم و توضیح دادیم که می توان با دریافت ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری و یا از طریق روش های ازدواج با شهروند انگلیسی، اقامت این کشور را دریافت کرد.

 اگر تصمیم دارید به کشور انگلیس مهاجرت کنید، می توانید برای دریافت راهنمایی های کامل در زمینه های نحوه و شرایط دریافت انواع ویزاهای انگلیس، نحوه کاریابی در انگلیس، شرایط ورود به دانشگاه های انگلیس و… با مشاوران مجموعه چاوش مهاجر در تماس باشید.

سؤالات متدوال

برترین روش های اخذ اقامت انگلستان، کدام روش ها هستند؟

برترین روش های اخذ اقامت انگلستان را در این مطلب بررسی کردیم که شامل سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و… هستند.

آیا از طریق ازدواج با شهروند انگلیسی می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

بله، ازدواج با شهروند انگلیسی یکی از راه های دریافت اقامت دائم این کشور می باشد.

آیا با دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های انگلیس می توان اقامت دائم کشور را گرفت؟

خیر، دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در کشور انگلیس تحصیل می کنند، اگر بعد از تمام شدن تحصیلات خود وارد کار نشوند باید به کشور خود برگردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *