برنامه استانی ساسکاچوان

اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید ممکن است مؤسسات مهاجرتی به شما برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان را پیشنهاد کنند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد ولی نکته مهم این است که در برخی از استان‌ها شرایط کمی متفاوت است. در واقع  شرایط کلی طبق قوانین کشور کانادا است و حتی گاهی اوقات شرایط را برای مهاجرت اتباع خارجی تسهیل می‌کنند. ما در این مطلب می‌خواهیم در مورد برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان صحبت کنیم. متقاضیان مهاجرت به کانادا این مطلب را از دست ندهند.

با استان ساسکاچوان آشنا شوید

وقتی می‌خواهید به کشور کانادا بروید اگر هدف شما کار کردن است و یا می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری داشته باشید قطعاً باید با استان‌های مختلف این کشور آشنا شوید. کدام یک از استان‌ها بهترین رفاه اجتماعی و شرایط زندگی و کسب و کار را فراهم می‌کنند؟ یا اگر می‌خواهید ملکی بخرید در کدام استان مطمئن هستید خرید ملک آینده درخشانی برای شما به همراه خواهد داشت؟

 استان ساسکاچوان یکی از استان‌های غربی در کشور کانادا است که طبق آمار جمعیت آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌باشد. این استان مساحت بزرگ و جمعیت کمی دارد بنابراین به راحتی می‌تواند رفاه اجتماعی و امکانات را برای مردمان ساکن در ساسکاچوان فراهم کند. همچنین لازم است بدانید که ساسکاچوان یکی از خوش آب و هواترین مناطق در کشور کانادا شناخته شده که خاکی حاصلخیز دارد و در نتیجه بهترین فرصت برای کشاورزی و دامپروری خواهد بود. از طرف  دیگر هزینه‌های زندگی در استان ساسکاچوان کمتر از استان‌های دیگر کانادا است و موقعیت‌های کاری زیادی در این استان وجود دارد. همین موارد کافی است تا سالانه شاهد افزایش مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا باشیم.

معرفی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

در ابتدای مطلب بیان کردیم که در برخی از استان‌های کشور کانادا شرایط برای مهاجرت اتباع خارجی کمی متفاوت می‌باشد. به همین دلیل برنامه‌های مهاجرتی در این استان‌ها تعریف می‌شود. به طور کلی چهار گروه در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان وجود دارد که عبارتند از:

نیروی کار متخصص بین‌الملل

این برنامه برای افراد متخصص مناسب است که می‌خواهند در استان ساسکاچوان مشغول کار و زندگی شوند.
متقاضیان برای شرکت در این برنامه می‌توانند از فرصت جاب آفر یا پیشنهاد کاری، شرکت در مشاغل پرتقاضا در استان ساسکاچوان و یا شرکت در سیستم اکسپرس اینتری و تکمیل پروفایل برای یافتن کارفرما استفاده کنند.

تجربه کاری ساسکاچوان

اگر شما قبلاً در استان ساسکاچوان زندگی کرده‌اید و سابقه کار در این استان دارید برای مهاجرت به کشور کانادا و زندگی در این استان می‌توانید از فرصت تجربه کاری استفاده کنید.

کارآفرینان و مزرعه‌داران

در صورتی که می‌خواهید یک کسب و کاری در استان ساسکاچوان راه‌اندازی نمایید این بهترین فرصت برای شما خواهد بود تا بتوانید از این برنامه مهاجرتی استفاده کنید. همانگونه که گفتیم خاک این منطقه بسیار حاصلخیز است. بنابراین یک فرصت خوب برای کشاورزان خواهد بود تا برای مزرعه‌داری و تولید انبوه محصولات کشاورزی وارد استان ساسکاچوان شوند. البته نکته لازم به ذکر این است که مزرعه‌داران برای شرکت در این برنامه باید مدارکی را ارائه کنند که نشان می‌دهد سابقه طولانی در زمینه کشت و کار و مزرعه‌داری دارند. همچنین کارآفرینان باید طرح خود را ارائه نمایند تا توسط استان ساسکاچوان بررسی شده و در صورتی که مشخص شود این طرح کارایی خوبی دارد می‌توانند برای مهاجرت اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا

کارآفرینان تحصیل کرده بین‌الملل

اگر در استان ساسکاچوان سابقه تحصیل دارید می‌توانید بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدید کسب و کاری متناسب با رشته تحصیلی خود در این استان راه‌اندازی کنید.

آیا همه افراد می‌توانند از برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان استفاده کنند؟

نکته بسیار مهمی که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید به آن توجه داشته باشند این است که همه افراد صلاحیت لازم برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی را ندارند. برای مثال افراد زیر نمی‌توانند از برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان استفاده کنند:

  • افرادی که به روش پناهندگی وارد کشور کانادا شده‌اند.
  • کسانی که به صورت غیرقانونی در حال زندگی در کشور کانادا بوده و هیچ مدرک قانونی برای حضور آن‌ها در این کشور توسط دولت کانادا به ثبت نرسیده است.
  • افرادی که از طرف کشور کانادا دیپورت شده‌اند.
  • کسانی که دارای سابقه کیفری هستند.
  • کسانی که نتوانسته‌اند شرایط و مدارک لازم برای زندگی در را کسب کنند.

برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان چکار کنیم؟

اولین قدم که متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان باید بردارند بحث تشکیل پروفایل در سیستم (EOI) expression of interst است. شما باید وارد این سیستم شوید؛ یک پروفایل برای خود بسازید و مدارک لازم را در داخل سیستم بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری مدارک امتیاز شما محاسبه می‌شود. افرادی که حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنند می‌توانند در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان شرکت نمایند.
بنابراین شما باید از تونل EOI عبور کنید. برای اینکه این فرصت را از دست ندهید حتماً با کارشناسان زبده و حرفه‌ای در ارتباط باشید تا بتوانید رزومه خود را برای این برنامه تقویت کرده و حداقل امتیاز ۶۰ را به دست بیاورید. توجه داشته باشید که پروفایل شما به مدت یک سال اعتبار دارد و اگر در یک سال موفق به مهاجرت به استان ساسکاچوان نشدید مجبور هستید دوباره برای ساخت پروفایل در EOI اقدام نمایید.

در پایان

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان شرایط بسیار خوبی را برای کار و زندگی در این استان فراهم می‌کند. کافی است بدانید شما صلاحیت شرکت در کدام یک از برنامه‌ها را دارید. در این صورت می‌توانید از این فرصت ‌ایده‌آل استفاده کنید. موسسه چاوش مهاجر در این زمینه در خدمت شما خواهد بود. می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. سپس تمامی امور برای ثبت درخواست در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان برای شما انجام خواهد گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *