وقت سفارت شینگن

شینگن منطقه ای از اروپاست که 26 کشور این منطقه نیازی به ویزا و سایر محدودیت های مرزی ندارند. به عبارتی دیگر می توان گفت کشورهای منطقه شینگن همگی یک کشور محسوب می شوند.

کشور های عضو این منطقه عموماً با اتباع خود مهربان هستند و با گذرگاه های مرزی خود با شهروندان کشورهای خارج از این منطقه که نیاز به ویزا دارند، سختگیر هستند. بنابراین با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای اروپایی به این منطقه پیوسته اند، در سراسر این کره خاکی ویزای شینگن اعتبار بسیار بالایی دارد.

آشنایی با حوزه شینگن

برای حضور در حوزه شینگن لازم است بدانید که:

 • اگر قصد دارید در برنامه سفر خود به اروپا از چندین کشور شینگن بازدید کنید، باید برای کشوری که برای مدت طولانی در آن اقامت خواهید داشت، درخواست وقت سفارت شینگن کنید.
 • اگر می خواهید در چندین کشور شینگن اقامت یکسان داشته باشید، لازم است درخواست خود را برای تعیین وقت سفارت شینگن برای اولین کشوری در منطقه شینگن وارد آن شده اید، ارسال کنید.

در اواخر دهه 1950، اتحادیه اروپا تصمیم گرفت منطقه ای را در اروپا تحت عنوان شینگن ایجاد کند که هدف آن اتحاد اروپا، حذف مرزهای موجود، تسهیل حمل و نقل و تحویل آسان کالا بود.

آلمان و فرانسه اولین دو کشوری بودند که معاهده شینگن را امضا کردند، در حالی که اکنون 26 کشور اروپایی عضو منطقه شنگن هستند. واضح است که افرادی که دارای اقامت دائم شینگن هستند به راحتی می توانند آزادانه بین کشورهای این منطقه تردد کنند.

انواع ویزای شینگن

بسته به ماهیت سفر خود به اروپا، متقاضیان کشورهای مختلف که برای وقت سفارت شینگن اقدام می‌کنند، ممکن است به انواع مختلفی از ویزای اروپا نیاز داشته باشند که می توان آن ها را به انواع زیر تقسیم کرد:

 • ویزای شینگن برای دیدار دوستان و خانواده
 • اخذ ویزای گردشگری شینگن
 • ویزای شینگن پزشکی
 • ویزای شینگن تحصیلی
 • اخذ ویزای ترانزیتی شینگن
 • اخذ ویزای کار شینگن

لازم به توضیح است زمان انتظار برای قرار مصاحبه وقت سفارت شینگن معمولاً به کشور مقصد، شلوغی آن و حجم درخواست ها بستگی دارد.

گرفتن وقت سفارت کشورهای شینگن یکی از خدمات تخصصی و ویژه موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در چاوش مهاجراز طریق شماره 02188558004 تماس حاصل نمایید.

اینجا بخوانید: صفر تا صد دریافت ویزای شینگن

 

تعیین وقت سفارت شینگنتعیین وقت سفارت شینگن

برای گرفتن وقت سفارت باید به صورت آنلاین اقدام کنید و یا تورهای فردی یا گروهی را از طریق آژانس های ثبت شده در سفارت در اروپا خریداری کنید. البته راه دوم بسیار آسان تر و سریعتر است و در حال حاضر سریع ترین راه برای گرفتن ویزای شینگن برای ایرانیان محسوب می شود. چرا که آژانس هایی که ثبت سفارت هستند مدت زمان محدود یا نامحدودی در سفارت دارند و مسافر در اسرع وقت برای دریافت ویزا وارد سفارت می شود.

افرادی که در سایر نقاط جهان زندگی می کنند می توانند به راحتی این کار را در کنسولگری کشورهای اروپایی انجام دهند و در کمترین زمان ممکن ویزای شینگن دریافت کنند. اگر قصد دارید به صورت آنلاین وقت سفارت شینگن بگیرید، باید به وب سایت VFS Global مراجعه کنید و در این وبسایت ثبت نام نموده و اطلاعات را تکمیل کنید

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت شینگن

گرفتن وقت سفارت شینگن معمولاً مستلزم مجموعه ای از مدارک شناسایی اولیه است که باید بدون توجه به نوع ویزا ارائه شود. طبق اطلاعات وب سایت VFSGLOBAL، مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن، شامل موارد زیر است:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شماره تلفن
 • تاریخ خروج
 • تاریخ قرار ترجیحی
 • نوع ویزای مورد نیاز، کشور و شهر مقصد اصلی را وارد کنید

متقاضیان دریافت وقت سفارت شینگن لازم است اطلاعات فوق را جهت تنظیم قرار ملاقات به آژانس ایمیل کنند. وقت تنظیم شده نیز از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

هزینه دریافت ویزای شینگن

هزینه ای که برای دریافت ویزای شینگن باید بپردازید بستگی به کشوری دارد که برای ویزای شینگن درخواست داده اید و درخواست وقت سفارت را به آن ارسال کرده اید. به طور کلی هزینه ای برای وقت سفارت از شما دریافت نمی شود، مگر اینکه بخواهید در سفارت وقت VIP دریافت کنید و برای مراحل انگشت نگاری و مصاحبه به عنوان VIP وارد سفارت شوید.

یک نکته مهم در تعیین وقت سفارت شینگن

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به اخذ ویزای شینگن هستید و مراحل فوق را برای تعیین وقت سفارت انجام داده اید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید.

در صورت عدم حضور در سفارت در روز تعیین شده، در هیچ زمان دیگری نمی توانید این کار را انجام دهید. اگر قصد انجام این کار را دارید، باید تمام مراحل توضیح داده شده در قسمت قبل را دوباره انجام داده و قرار ملاقات دوم را بگیرید و برای ویزای شینگن اقدام کنید.

بنابراین هنگام وارد کردن اطلاعات سفر خود برای تعیین ساعات کاری سفارت، حتماً به فیلد مربوط به روز مراجعه به سفارت مربوطه توجه ویژه ای داشته باشید و تاریخ مناسب را برای این امر انتخاب کنید.

مدت زمان انتظار برای تعیین وقت سفارت شینگن

برای پاسخ به این سوال باید گفت از زمانی که درخواست خود را به کشور مورد نظر ارسال می ‌کنید. رسیدگی به درخواست شما حداقل یک هفته و حداکثر دو ماه طول می کشد تا درخواست پیگیری شود. توجه داشته باشید که زمان رسیدگی به درخواست وقت سفارت شینگن به قطعیت مشخص نیست و ممکن است زودتر از زمان مورد انتظار رسیدگی شود.

وقت سفارت شینگن با موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر

استفاده از خدمات تعیین وقت سفارت و رسیدگی به ویزا موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر یکی از ساده ترین و بدون شک مطمئن ترین راه ها برای گرفتن وقت سفارت در حوزه شینگن و کشورهای مختلف می باشد. بدین ترتیب متقاضیان می توانند با کمک کارشناسان چاوش مهاجر این مسیر مهم را برای اخذ ویزای کشور مورد نظر خود طی کنند.

اگر موفق به تعیین وقت سفارت شینگن و دریافت ویزای این منطقه شده اید، از تجربیات خود در قسمت نظرات همین صفحه برای ما و دیگر خوانندگان ما بنویسید.

موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا، تعیین وقت سفارت آمریکا، تعیین وقت سفارت کانادا و… مدعی است تمام راه ها و ابزارهای دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف از جمله وقت سفارت شینگن را به سرعت در اختیار دارد و می تواند راهنمای شما عزیزان در این مسیر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *